Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 2 Hüdaparlı Hdpliler Tarafından Öldürüldü

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
akhi yeni bir başlık altında bir konu açıp bu konuyu detaylandırır mısın. zira bu başlıkta kardeşlerimize duyacağımız hüznümüz bir birimize karşı kine dönüşmüş.
Senden rica olay lar nedir ne değildir bir de senden diinleyelim bu konu kabarık ve kopuklaşmış burda

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim onlara merhamet etsin.Asagilik kominist kafirlere karsi kardeslerimizin yanindayiz.Rabbim yardimcilari olsun.Dokulen musluman kanidir.

11228522_769128813210353_7593091345878988235_n.jpg
11390250_769128203210414_2477049924004963037_n.jpg

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nedeni ise bayrak kavgasıymış ...
Bu particiler ne saçma şeyler için telef oluyor ... yazık ...
Seçim bitene kadar yazmıyacağım demiştim ama bu mesajı görünce göz yumamadım,başımı eğip geçemedim.Bu kin ve düşmanlığın verdiği anlayışa anlam veremedim,pkklı mürtedler bile suskun kalmışken,müslümanım diyen birisinin olayın ardından attığı bu mesaja hiç bir anlayışa sığdıramadım,bu ne islamidir nede insani,kına yakıp göbek atmadığın kalmış,söylesene bu camiaya olan bu aşırı kin ve düşmanlığın nedendir?pkkyı biliyoruzda sana ne oluyor.Dilinin kemiği yok,bu nasıl bir silahki tüm kurşunların müslümanalra değiyor,senin bu zehirli ve mermili dilinden kimse kurtulmuyor.Sen o demokrasi şehidi dediğin kardeşimizin tırnağı bile etmezsin,o zindanlarda kaldı,aileleri daha önce pkk ile verilen mücadelede bedeller verdiler,şehid olanlar var,pkk mürtedleri ile savaşta malını kaybetti iş yeri yakıldı ve yıllardırda mücadele ediyordu,sen o rahat koltuğunda efelenirken o mürted pkknın köylerine girmemesi içn karşılarına çıktı hemde korkmadan,,eğer sende zerre kadar yürek varsa,gel buralara iki kelimede pkklıların yüzüne söyle,seni sadece 2 saat diyarbakırda gezdireceğim,bakalım yüreğinde dilin gibi sivrimidir,bu bir parti meselesi değil,hak ve batıl mücadelesidir,her ne kadar sen bunu anlamasanda bu büyledir,biz kelle koltukta ve hergün evden çıkarken akşama eve gidememe hesapları yapıyoruz,ne senin gibiler nede hiç bir kimseye bağlanmadık ve sadece rabbimze dayandık ve hamd olsun ona dayanan diz üstü çökmez,düşmanlığında bir onuru var..Bizler sabah evden çıkarken,eşimizle helalleşip çıkıyoruz,hergün ailelerimiz özernden tehditler alıyoruz,ama yılmadan ve teslim olmadan mücadele ediyoruz,devletin bile buralarda essamesi yokken bizler hertür bedel göze alıp,bir sokak arasında ansızın kurşunlara hedef olmayı göze alarak bu mücadele girdik sen bunu parti ve bez meselesmi sanırsın,sen akıllıda biz ahmakmıyızki bir bez için ölümü göze alalım,heyhat sen uzaktan gazel okurken buralarda mücadeleler veriliyor,kardeşler onların en girilmez dedikleri yere giriyor ve korkmadan karşılarına çıkıyor,bunu demokrasi ruhumu yaptırıyor sanırsın,bizler bu mücadeleyi inşaALLAH şehadetle taçlandıracağız ve sen bu kin ve düşmanlığınla bu demokrasi şehidi dediğin kardeşlerle elbet yüzleşeceksin,eğer isabet etmişsen sorun yok,yok eğer isabet etmemişsen sana hakkımızı asla helal etmiyeceğiz ve elbette o gün herşey net ortaya çıkacaktır.Senki buradakilerin yanında değilsin,ama düşmanlarından daha fazla kindarsın,sana diyecek bir şey yok..sadece bu sevinç ve ve kinini düşmanlarımıza gösterme,her olayın ardından eline sazını alıp hemen özerimizde beyitler söyleme,biraz içinde tut,tutki mürtedlerin ağzının suyu akmasın,zalmler sevinmesin,müslümanlar üzülmesin.pkklılarla olan bu mücadelede onların vurmaları bizi sarsmaz,ama kendine müslümanım diyenlerin kindarlığı bizi yaralar...
şehidimizn şehid olamdan bir saat önceki videosu var ve pkklılarla didişiyor ve onlara karşı izzetli bir duruş sergiliyor,o mürtedlerin dinsizliğini kabul etmeyip sizleri buraya sokmayacağız diyor,çünkü sizler kadın erkek gelip köyümüzde ahlaksızlığı yayamıyacaksınız diyor,sen bunu bayrak savaşı diye iftira atarken o küfrün ahlaksızlığına karşı direniyordu ama eminim buda sana yetmez,onlar bu halkı ifsad etmek için herşeyi yapıyorlar ve bizlerde bunu önlemek için mücadele veriyoruz,sana uzaktan bu bir bayrak veya denokrasi mücadelesi olarak gelebilir,ALLAHcc biliyorya sen bilmesende olur,gerisi umurumda değil,sen bizi nasıl bliyorsan öyle bilmeye devam et,seninle ahirette hesaplaşacağız.....
Rabbimden,demokrasi şehidi dediğin bu kardeşimizle ahirette yüzleşmeni diliyorum,şüphesiz bizimde elimiz yakanda olacaktır,o gün herşey net ortaya çıkacaktır,eğer haklıysan zaten isabet etmişsin,yok eğer değilsen vay haline....

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

1 - Sen ve senin kafalılar bu kafayla devam ederlerse mürcieliğe kadar gider Allahulalem...

2 - Bende bir doğulu olarak senin Hüda-Par'ı tanıdığına hatta onlardan birisi olduğuna, onlardan birisi değilsen dahi onlara sempati beslediğine kanaat getirdim.

3 - Benim yaptığım yanlış nedir? Senin doğruyu/yanlışı, düzü/eğriyi ayırt eden terazinin referansları nedir? Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet ise nerede yanlış yaptığımı lütfen gösterir misin? (Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet değilse muhatap almaya değmezsin.)

4 - Sana yanlışlarını onaylıyorsun diyen olmadı ama hal ve hareketleriniz bunu doğrular nitelkite. Kalp ve dil ile kınaman yetmiyor uzuvlarlada kınamalısın. Mürcie değilsen tabii.

Yanlışında ısrar eden, yanlışını dayatan, yanlışında kesin konuşan insanlar çıldırtıyorlar beni.

Allah bize yeter, O ne güzel vekildir. Sen sonu mesajını yazarken önceki mesajlarını unutuyorsun -Allahulalem-. Ben ne yazdım, sen bana ne yazdın, sonra ben sana ne yazdım, sonra sen bana ne yazdın (ben partiden bahsediyordum şahıslardan değil). Çok bilmişlik taslamaya gerek yok. Demokratik seçimlerde oy kullananlar üç kategoriye ayrılır ikisi tekfir edilir, birisinin mazereti kabul edilir -Allah en iyisini bilendir-. Daha da yazacaksan özel mesaj yoluyla yaz İnşeallah. Sevmediğim şeylerden birisi de konunun altını lüzumsuz mesajlarla kirletmektir ki şu an bunu yapıyoruz.

1) Sen beni ne kadar biliyorsun ki mürcieliğe kadar gidersin diyorsun? Hâlbuki doğru dürüst bu konular da yazmıyorum bile.
Ama ben senin yazdıklarını çok iyi biliyorum, uzun süredir gözüm üzerinde... senin ne kadar Işid meraklısı ve insanları tekfir etme meraklısı olduğunu biliyorum...

2) Ben HüdaParı tanıyorum evet, bir zamanlar(19 yaşındayken) onlarla takılır, sohbetlerine ve mitinglerine giderdim.
Ama biraz bilinçlendikten sonra iran sempatizanı olduğunu kaanat getirince ordan ayrıldım. Sonra demokratik seçimlere katıldıkları için de tam uzaklaştığım.... Yani zan ettiğin gibi onlardan değilim. Sempati meselesine gelirsek eğer, partinin baş kadrosunun bazıları mücahidler hakkında arasıra kötü haberleri nedeniyle sinir olsamda, ama onlara islami açıdan bişeyler yapmak için onlarla demokratik seçimlerde destek verdikleri Halka üzülüyorum ama kardeşim gözüylede bakıyorum, mısırdaki ihvan gibi....Anlaşılmıştır sanırım.

3) Senin yaptığın yanlış, Hüdapar halkını "demokrasiden beri olana kadar biz de onlardan biriyiz" demendir. Sanki toptan tekfir edercesine... Bu durumda(PKK-HüdaPar kavgası) zamanında hemen onlara demokrasiye girmiş diyerek(mealen) onlara sırt çevirmen.... O halk müslüman ve cahil kardeşim, sen bunların kavga ettiğine şahit olursan "seçimlere katılıyor" diyerek sırt mı çevireceksin? Yoksa PKKlı İTlere karşı yardım mı edeceksin?....benim söylediğim mesele bu....
Tıpkı Şeyh Makdisi gibi, Sisi firavununa karşı "Mursi'nin ayakkabısı bile darbecilerden daha temizdir" demesi gibi...

4) Senin gibi önüme geleni tekfir edip veya benzer şeyler söyleyeceğime Şeyh Süleyman Ulvan'ın sözüne uyarak tekfiri alimlere bırakırım ve açık küfür görmedikçe kimseyi tekfir etmem,

Hatalarına rağmen (bu hataları onlara ifade ederek) Pkk'ya karşı yanlarında olurum. Tıpkı Türkiye de ki müslüman cemaat ve kuruluşların 6-7 Ekimde Pkk'ya karşı HüdaParın yanında oldukları gibi....

Bu cevaplar sana yeter sanırsam. Daha da bana cevap yazma kardeşim, cevap verecek vaktim yok...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi yeni bir başlık altında bir konu açıp bu konuyu detaylandırır mısın. zira bu başlıkta kardeşlerimize duyacağımız hüznümüz bir birimize karşı kine dönüşmüş.
Senden rica olay lar nedir ne değildir bir de senden diinleyelim bu konu kabarık ve kopuklaşmış burda
değerli abem,ne yaparsam yapayım ve ne desemde yine sonuç gidip gelip aynı yere gelecek,sadece bu tür olaylar olduğunda biraz susmayı talep ediyoruz başkada bişey istemiyoruz,bence bu çok ağır bir istek değil ve şunuda diyeyim gürünen oki gelecek günler veya aylar bu günleri aratacakihele hele barajı aşmasalar ki inşaALLAH aşmazlar o zaman tüm hedefleri islami kesim olacak,işte o gün süleyman gibilerne gün doğar hergün demokrasi şehidlerinin haberleri gelir,ama mürtedlerinde muhakkak gelecektir....

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İt herifler, doğuda daha Hüdapardan darbe almadılar, ama bu şekilde sonlarını hazırlıyorlar Allahualem. Bu itlere okadar çok şey söylemek istiyorum ki...
şunu diyebilirim,görmediğiniz ve bilmediğiniz şeyler var,buralarda bazı şeyler iyi görünüyor...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer size bir yara dokunduysa o heriflere de öyle bir yara dokundu. Biz o günleri insanlar arasında evirip çeviririz. Allah'ın sizden iman edenleri bilmesi ve sizden şehitler alması, şahitler tutması için böyle yaparız. Allah, zulmedenleri sevmez.
ÂLİ İMRÂN 140.
Mürtedlerden biri gebertilmiş haberi vardı, dün facede.. doğrudur inşeAllah?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
IMG_20150529_031700.jpg

Bu KAFIRLERE karşı mücadele edenlere yardım et Allah'ım. Onlara en doğru şekilde mucadele etmeyi nasib eyle. Bizi de bu kafirlerin son bulmasinda vesile kıl. Sen inananların yardımcısı dostusun. Dostu tağutlar olan kafirlere karşı muslumanları koru. Amin.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
146209_PKKnin-Xanik-katliami-ilk-degil.jpg

PKK'nin Xanikê katliamı ilk değil

HDP'lilerin uzun namlulu silahla açtığı ateş sonucu 2 HÜDA PAR'lının katledildiği Şırnak'ın İdil (Hezex) ilçesine bağlı Kozluca (Xanikê) köyünden 3 kişinin daha 90'lı yıllarda PKK'nin saldırılarında katledildiği ortaya çıktı.

HDP'lilerin uzun namlulu silahla açtığı ateş sonucu 2 HÜDA PAR'lının katledildiği Şırnak'ın İdil (Hezex) ilçesine bağlı Kozluca (Xanike) köyünden Hüseyin Demirel, Abdulgafur Bal ve Ayşe Öz'ün de 90'lı yıllarda PKK'nin vahşi saldırılarında katledildiği ortaya çıktı.

Hüseyin Demirel

1972 yılında Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı Xanikê köyünde dünyaya gelen Hüseyin Demirel, 90'lı yıllarda yaptığı İslami çalışmalar nedeniyle defalarca PKK tarafından tehdit edildi. Tehditlere rağmen İslami hizmetlerini arttırarak sürdüren Demirel, yaptığı çalışmalarla köyünde İslami hayatın yaşanmasına önayak oldu.

Daha sonra Nusaybin'e yerleşen Demirel, buradaki çalışmalarıyla da kısa sürede PKK'nin hedefi haline geldi. Burada da tehditler alan Demirel, 30 Temmuz 1992 yılında PKK tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu katledildi.

Abdulgafur Bal

90'lı yıllarda İslami çalışmalarında dolayı PKK'nin hedefe koyduğu isimlerden bir diğeri de Abdulgafur Bal'dı.

İdil'e bağlı Xanikê köyünden sonra yerleştiği Nusaybin'de de İslami hizmetlerini sürdüren Bal, burada da PKK'nin saldırılarına maruz kaldı.

Bal, askerden geldikten sonra Nusaybin’de bir arkadaşıyla beraber diğer birinin evine taksiyle giderken uğradığı silahlı saldırıda katledildi.

Ayşe Öz

İdil'e bağlı Xanikê köyünden PKK'nin vahşi saldırısına uğrayan bir diğer Müslüman'da 65 yaşındaki Ayşe Öz'dü.

Xanikê köyünde oturan Ayşe Öz, bazen de Nusaybin'de bulunan evlerinde kalıyordu. Köydeki İslami çalışmalara verdiği destekle İslam düşmanlarının hedefi haline gelen Öz'ü katletmek isteyen PKK'liler uygun zamanı beklemeye başladı.

Nusaybin'deki evinde bulunduğu bir sırada evini basan bir grup PKK'li, uzun namlulu silahlarla evde yalnız başına bulunan 65 yaşındaki Ayşe Öz'ü tarayarak katletti. 65 yaşındaki bir kadını vahşice katleden PKK, İslam'a olan tahammülsüzlüğünü de bir kez daha gözler önüne serdi.

90'lı yıllardaki vahşetini ara vermeden sürdüren PKK, yıllar ilerledikçe farklı isimlerdeki STK ve partilerle İslami hizmetlerde bulunan kişi ve yapılara saldırılarını sürdürdü.

Vahşet bugün de HDP olarak kendini gösterdi. Seçim çalışmaları bahanesiyle onlarca araçlarla gittikleri Xanikê köyünde, köylüleri tahrik etmek için her yolu denedi ve HDP'liler bununla da yetinmeyerek köydeki 2 HÜDA PAR'lıyı uzun namlulu silahlarla tarayarak katletti. (İLKHA)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HDP Saldırısının Tanığı Yaşadıklarını Anlattı

65870.jpg

İdil ilçesinde 2 Hüda Par üyesinin HDP'lilerin silahlı saldırısı sonucu şehid edilmesiyle ilgili görgü tanığı, yaşadıklarını anlattı.
Görgü tanığı Mahmut Demir, AA muhabirine, köylerinin 1990'lı yıllardan bu yana PKK tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin HDP'li olduğunu ifade eden Demir, bu kişinin köyün gençlerini Suriye'nin Kobani bölgesine götürmek istediğini anlattı.

Olaydan önce köye gelen HDP'li grubun halay çekmek istediğini kaydeden Demir, şöyle dedi: "HDP konvoyu köye geldi. Bazı köylüler, mütedeyyin ve muhafazakar insanlardır. Onlar da 'Bizim köye gelmeyin, istemiyoruz' demişler. Köyde kol kola oyun oynamışlar. Köylüler de 'Bizi rahatsız ediyorsunuz, köye girmeyin' demiş. Onlar da köyün futbol sahasına gidip halay çekmişler."

Olayın mercimek tarlasında çalıştığı esnada meydana geldiğini anlatan Demir, "Öldürülenlerden biri hem amcamın oğlu hem de eniştemdi. Daha onların yanına varmadan birinin Kaleşnikof tüfekle bir evin damından ateş ettiğini gördüm. Arkama baktığımda amcamın oğlu yerdeydi. Yeğenim Mehmet Şerif de oradaydı. O da yaralıya müdahale etmek isterken damdaki kişi ona da ateş etti" diye konuştu.

AA

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seçim bitene kadar yazmıyacağım demiştim ama bu mesajı görünce göz yumamadım,başımı eğip geçemedim.Bu kin ve düşmanlığın verdiği anlayışa anlam veremedim,pkklı mürtedler bile suskun kalmışken,müslümanım diyen birisinin olayın ardından attığı bu mesaja hiç bir anlayışa sığdıramadım,bu ne islamidir nede insani,kına yakıp göbek atmadığın kalmış,söylesene bu camiaya olan bu aşırı kin ve düşmanlığın nedendir?pkkyı biliyoruzda sana ne oluyor.Dilinin kemiği yok,bu nasıl bir silahki tüm kurşunların müslümanalra değiyor,senin bu zehirli ve mermili dilinden kimse kurtulmuyor.Sen o demokrasi şehidi dediğin kardeşimizin tırnağı bile etmezsin,o zindanlarda kaldı,aileleri daha önce pkk ile verilen mücadelede bedeller verdiler,şehid olanlar var,pkk mürtedleri ile savaşta malını kaybetti iş yeri yakıldı ve yıllardırda mücadele ediyordu,sen o rahat koltuğunda efelenirken o mürted pkknın köylerine girmemesi içn karşılarına çıktı hemde korkmadan,,eğer sende zerre kadar yürek varsa,gel buralara iki kelimede pkklıların yüzüne söyle,seni sadece 2 saat diyarbakırda gezdireceğim,bakalım yüreğinde dilin gibi sivrimidir,bu bir parti meselesi değil,hak ve batıl mücadelesidir,her ne kadar sen bunu anlamasanda bu büyledir,biz kelle koltukta ve hergün evden çıkarken akşama eve gidememe hesapları yapıyoruz,ne senin gibiler nede hiç bir kimseye bağlanmadık ve sadece rabbimze dayandık ve hamd olsun ona dayanan diz üstü çökmez,düşmanlığında bir onuru var..Bizler sabah evden çıkarken,eşimizle helalleşip çıkıyoruz,hergün ailelerimiz özernden tehditler alıyoruz,ama yılmadan ve teslim olmadan mücadele ediyoruz,devletin bile buralarda essamesi yokken bizler hertür bedel göze alıp,bir sokak arasında ansızın kurşunlara hedef olmayı göze alarak bu mücadele girdik sen bunu parti ve bez meselesmi sanırsın,sen akıllıda biz ahmakmıyızki bir bez için ölümü göze alalım,heyhat sen uzaktan gazel okurken buralarda mücadeleler veriliyor,kardeşler onların en girilmez dedikleri yere giriyor ve korkmadan karşılarına çıkıyor,bunu demokrasi ruhumu yaptırıyor sanırsın,bizler bu mücadeleyi inşaALLAH şehadetle taçlandıracağız ve sen bu kin ve düşmanlığınla bu demokrasi şehidi dediğin kardeşlerle elbet yüzleşeceksin,eğer isabet etmişsen sorun yok,yok eğer isabet etmemişsen sana hakkımızı asla helal etmiyeceğiz ve elbette o gün herşey net ortaya çıkacaktır.Senki buradakilerin yanında değilsin,ama düşmanlarından daha fazla kindarsın,sana diyecek bir şey yok..sadece bu sevinç ve ve kinini düşmanlarımıza gösterme,her olayın ardından eline sazını alıp hemen özerimizde beyitler söyleme,biraz içinde tut,tutki mürtedlerin ağzının suyu akmasın,zalmler sevinmesin,müslümanlar üzülmesin.pkklılarla olan bu mücadelede onların vurmaları bizi sarsmaz,ama kendine müslümanım diyenlerin kindarlığı bizi yaralar...
şehidimizn şehid olamdan bir saat önceki videosu var ve pkklılarla didişiyor ve onlara karşı izzetli bir duruş sergiliyor,o mürtedlerin dinsizliğini kabul etmeyip sizleri buraya sokmayacağız diyor,çünkü sizler kadın erkek gelip köyümüzde ahlaksızlığı yayamıyacaksınız diyor,sen bunu bayrak savaşı diye iftira atarken o küfrün ahlaksızlığına karşı direniyordu ama eminim buda sana yetmez,onlar bu halkı ifsad etmek için herşeyi yapıyorlar ve bizlerde bunu önlemek için mücadele veriyoruz,sana uzaktan bu bir bayrak veya denokrasi mücadelesi olarak gelebilir,ALLAHcc biliyorya sen bilmesende olur,gerisi umurumda değil,sen bizi nasıl bliyorsan öyle bilmeye devam et,seninle ahirette hesaplaşacağız.....
Rabbimden,demokrasi şehidi dediğin bu kardeşimizle ahirette yüzleşmeni diliyorum,şüphesiz bizimde elimiz yakanda olacaktır,o gün herşey net ortaya çıkacaktır,eğer haklıysan zaten isabet etmişsin,yok eğer değilsen vay haline....
ne cok sey yapmissin bravo aferim sana yaptigin her seyi dok buraya bir sey birakma bende simdi siraliyim sunu sunu yaptim tamam demokrasi sehidi demiyelim islam sehidi diyelim cok guzel idlami mucadele bravo durmak yok yola devam

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zırvalamışsın yine ....
Utanmadan beni göbek atmakla itham etmişsin .... duygusalığın aklının önüne geçiyor ...
ben sözümün arkasındayım .... kendine müslümanım diyenlerin ölmesi üzücü ama demokrasi için telef olmaları daha da üzücü olanı ...
PKK gerçeğini batıl yolunuzu aklamak için koz olarak kullanıyorsun(uz) ... yeter artık ... birde şehid ilan etmişsin ....
bana ilişme daha ağır konuşurum ....

Üst Ana Sayfa Alt