Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 2 Hüdaparlı Hdpliler Tarafından Öldürüldü

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
demokrasi putuna bulasanlari terkedecegine gelmis onlarin sirklerini anlatanlara tepki koyup tavir aliyor turk askeride senelerdir pkk yla savasiyir 40 50 bin insan oldu hic biri boyle acitasyon yapmadi ne dememizi bejliyosunuzki secimlere katilin hukumet olun tagut kanunlariyla yonetin bunu dememizimi bekliyisun aci ama gercek bu diyarbakir vanda tevhid dergisinin burolarinida bastilar ordaki muvahhid kardesler tas sopalarla onlarda karsi koydular mucadeleyi tek sen yapmiyosun

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne cok sey yapmissin bravo aferim sana yaptigin her seyi dok buraya bir sey birakma bende simdi siraliyim sunu sunu yaptim tamam demokrasi sehidi demiyelim islam sehidi diyelim cok guzel idlami mucadele bravo durmak yok yola devam
Zırvalamışsın yine ....
Utanmadan beni göbek atmakla itham etmişsin .... duygusalığın aklının önüne geçiyor ...
ben sözümün arkasındayım .... kendine müslümanım diyenlerin ölmesi üzücü ama demokrasi için telef olmaları daha da üzücü olanı ...
PKK gerçeğini batıl yolunuzu aklamak için koz olarak kullanıyorsun(uz) ... yeter artık ... birde şehid ilan etmişsin ....
bana ilişme daha ağır konuşurum ....
demokrasi putuna bulasanlari terkedecegine gelmis onlarin sirklerini anlatanlara tepki koyup tavir aliyor turk askeride senelerdir pkk yla savasiyir 40 50 bin insan oldu hic biri boyle acitasyon yapmadi ne dememizi bejliyosunuzki secimlere katilin hukumet olun tagut kanunlariyla yonetin bunu dememizimi bekliyisun aci ama gercek bu diyarbakir vanda tevhid dergisinin burolarinida bastilar ordaki muvahhid kardesler tas sopalarla onlarda karsi koydular mucadeleyi tek sen yapmiyosun

yahu sizin başka işiniz yokmu?gidin daha hayrlı ameller işleyin,bizle uğraşmayın,sizin anlayışınız size,benimde bana.Ben size karışıyormuyum?Duygusal olmak,duygusuz olmaktan bin kat daha iyidir.Bana ilişmeyin büyle durumlarda,kaldıramam,ikiyüzlülükte yapamam,gülümseyipte es geçemem..sizi muhatab almıyorum ve sizede cevab vermiyeceğim....nasıl biliyorsanız öyle hareket edin..

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yahu sizin başka işiniz yokmu?gidin daha hayrlı ameller işleyin,bizle uğraşmayın,sizin anlayışınız size,benimde bana.Ben size karışıyormuyum?Duygusal olmak,duygusuz olmaktan bin kat daha iyidir.Bana ilişmeyin büyle durumlarda,kaldıramam,ikiyüzlülükte yapamam,gülümseyipte es geçemem..sizi muhatab almıyorum ve sizede cevab vermiyeceğim....nasıl biliyorsanız öyle hareket edin..
Haberi ben aktardım ... üzücü olduğunu yazık olduğunu söyledim ... ayrıca başlıkta hakaret etmedim birşey yapmadım ... ilişen sensin ... herşey ortada ...
Neyse sana parti çalışmalarında başarılar ...

not: AKP neyse Hüdapar da aynısıdır nazarımda . Aramızda kendini sevdirmeyi başarmış biri olsada farklı düşüncek değilim ...

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
1) Sen beni ne kadar biliyorsun ki mürcieliğe kadar gidersin diyorsun? Hâlbuki doğru dürüst bu konular da yazmıyorum bile.
Ama ben senin yazdıklarını çok iyi biliyorum, uzun süredir gözüm üzerinde... senin ne kadar Işid meraklısı ve insanları tekfir etme meraklısı olduğunu biliyorum...

2) Ben HüdaParı tanıyorum evet, bir zamanlar(19 yaşındayken) onlarla takılır, sohbetlerine ve mitinglerine giderdim.
Ama biraz bilinçlendikten sonra iran sempatizanı olduğunu kaanat getirince ordan ayrıldım. Sonra demokratik seçimlere katıldıkları için de tam uzaklaştığım.... Yani zan ettiğin gibi onlardan değilim. Sempati meselesine gelirsek eğer, partinin baş kadrosunun bazıları mücahidler hakkında arasıra kötü haberleri nedeniyle sinir olsamda, ama onlara islami açıdan bişeyler yapmak için onlarla demokratik seçimlerde destek verdikleri Halka üzülüyorum ama kardeşim gözüylede bakıyorum, mısırdaki ihvan gibi....Anlaşılmıştır sanırım.

3) Senin yaptığın yanlış, Hüdapar halkını "demokrasiden beri olana kadar biz de onlardan biriyiz" demendir. Sanki toptan tekfir edercesine... Bu durumda(PKK-HüdaPar kavgası) zamanında hemen onlara demokrasiye girmiş diyerek(mealen) onlara sırt çevirmen.... O halk müslüman ve cahil kardeşim, sen bunların kavga ettiğine şahit olursan "seçimlere katılıyor" diyerek sırt mı çevireceksin? Yoksa PKKlı İTlere karşı yardım mı edeceksin?....benim söylediğim mesele bu....
Tıpkı Şeyh Makdisi gibi, Sisi firavununa karşı "Mursi'nin ayakkabısı bile darbecilerden daha temizdir" demesi gibi...

4) Senin gibi önüme geleni tekfir edip veya benzer şeyler söyleyeceğime Şeyh Süleyman Ulvan'ın sözüne uyarak tekfiri alimlere bırakırım ve açık küfür görmedikçe kimseyi tekfir etmem,

Hatalarına rağmen (bu hataları onlara ifade ederek) Pkk'ya karşı yanlarında olurum. Tıpkı Türkiye de ki müslüman cemaat ve kuruluşların 6-7 Ekimde Pkk'ya karşı HüdaParın yanında oldukları gibi....

Bu cevaplar sana yeter sanırsam. Daha da bana cevap yazma kardeşim, cevap verecek vaktim yok...

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Dördüncü maddeyi yazmasaydın iyi olurdu. Belkide bir muvahhid olarak tekfirden en çok kaçanınız benim. Daha yazacak çok şey var ama taşlaşmış zihniyetleri kırmak mümkün gibi görünmüyor -Allah'a sığınırım-. Ahiret günü ak/kara belli olacak. O günü bekleyin İnşeallah. Bizlerde bekliyoruz.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu nasıl başlık Müslümanlar kafirler tarafından şehit ediliyor.Öldürüldü diyerek başlık atıyor arkadaş.Bu başlığı kafirler atıyor zaten gazetelerinde.Senin ondan farkın ne.Onu ortaya koyman gerekir.Tekfir ediyor klavyeden.O kadar Müslümansan git cihada katıl.Klavye başında önüne geleni tekfir etme.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim,bunu genel olarak diyorum(hiçbir kardeşim olayı kişiselleştirmesin lütfen) bu konu altında hüda par üyelerinin muayyen tekfiri gerekmez ve gereksiz.Pkk'ya karşı masum bir konumdalar.Ve demokrasiyi ve parti olayını asla kabul etmesekde(ve küfür görsekde) insanları niyetlerini bilmeden direk kafir diye yargılamayınız(hüccet bile ikame edilmemiştir).Öyle olsa halkın çoğunu bu şekilde tekfirlemeniz gerekirdi(ve bu da ayrı bir sapkınlık olurdu) ve hatta hiç tasvip etmediğim ve sevmediğim bir topluluk olsada hüda parlıları pkk'ya karşı mücadelesinde olumlu karşılıyorum.Hüda par'ın İslama aykırı görüş ve metodlarını ayrı bir başlıkta veya platformda anlatabilirsiniz.

ayrıca burada müslümanların üzüntüsüne saygı gösterelim,ve hattab amedi abime de başsağlığı diliyorum ben.Buradaki herkesin bildiği şeyleri yüze vurarak incitmek anlamsız.Hatta kafirlere bile bu şekilde davranılmaz yani.

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevmeyebilirsin, itikaden uzlaşmayabilirsin, fikirlerini, metodlarını beğenmeyebilirsin ama bu tekfir etmeyi gerektirmez.Tam tersine islama uygun siyasette ayrılıkta değil küfre karşı ortak noktada birleşmeyi hedeflemelisin.Büyük düşman ABD, Müslümanlara karşı protestanı, katoliği, yahudiyi, işbirlikçi Müslüman görünümlü devlet idarecilerini birleştirirken bizim bu dönemde ayrışmaya gitmemiz sadece bizleri zayıflatır.Solcular bir eylem olduğunda tüm fraksiyonlar birleşirken, dünya Müslümanlara karşı birleşirken o hüdaparlı bu işidci bu nusracı diye ayırmıyor.Bizler bu yanlışa düşmeyelim.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah için söyleyin bu başlıkta kimi tekfir emişim?
Kimin hüznüne saygısızlık etmişim?
birde bir zevat beni kafirler gibi olmakla itham ediyor ... ne deseydim? Şehitlik ünvanı mı bekliyordunuz?
Normal haber paylaştım ... sataşanlar belli ...
biraz adaletli olun ....

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu nasıl başlık Müslümanlar kafirler tarafından şehit ediliyor.Öldürüldü diyerek başlık atıyor arkadaş.Bu başlığı kafirler atıyor zaten gazetelerinde.Senin ondan farkın ne.Onu ortaya koyman gerekir.Tekfir ediyor klavyeden.O kadar Müslümansan git cihada katıl.Klavye başında önüne geleni tekfir etme.

bu ne arkadaş ya bir tekfirdir gidiyor bu başlıkta kim kimi tekfir etmiş bir gösterin çok merak ettim gerçekten

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
birde bir zevat beni kafirler gibi olmakla itham ediyor ... ne deseydim? Şehitlik ünvanı mı bekliyordunuz?
biraz adaletli olun ....

kardeşim,saygısızlık ettin demedim.Biraz bu konuda dikkatli olalım diye genel nasihat ettim.Senin ismini bile zikretmedim.Bu kadar öfkelenmen gerekmez.Az sakin ol da.Biz senin düşmanın değiliz ki.Zaten direk seni kastetmedim ki.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim,saygısızlık ettin demedim.Biraz bu konuda dikkatli olalım diye genel nasihat ettim.Senin ismini bile zikretmedim.Bu kadar öfkelenmen gerekmez.Az sakin ol da.
Akhi sana demedim zaten ...
Adam Kafirler de senin gibi başlık atıyor ... farkın olsun diyor ... sonra ben/biz tekfir etmişiz ?????!!!!...
Öfkem bunlara ...

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öldürüldü ne demek.Kafirler tarafından öldürüldü.Demokrasiyi din edinmiş oy kullanmayı meşruiyet sağlamış.Şehit olmamış sonra hükme bağlamış arkadaş öldürülmüş.Niye.Sadece oy kullanmayanlar mı şehit oluyor.Demokrasiyi araç olarak görebilir bazı Müslümanlar.Demokrasiye inanmayıp düşmanın silahıyla kuşanabilir.Bu onların metodu olabilir.Hüdaparlılar teşkilat olarak mücadele olarak sağlam güzel insanlardır.Ve kardeşlerimiz inşallah Şehit olmuşlardır.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öldürüldü ne demek.Kafirler tarafından öldürüldü.Demokrasiyi din edinmiş oy kullanmayı meşruiyet sağlamış.Şehit olmamış sonra hükme bağlamış arkadaş öldürülmüş.Niye.Sadece oy kullanmayanlar mı şehit oluyor.Demokrasiyi araç olarak görebilir bazı Müslümanlar.Demokrasiye inanmayıp düşmanın silahıyla kuşanabilir.Bu onların metodu olabilir.Hüdaparlılar teşkilat olarak mücadele olarak sağlam güzel insanlardır.Ve kardeşlerimiz inşallah Şehit olmuşlardır.
bu dediklerini akp veya saadetten ölenler içinde diyor musun?

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirler tarafından öldürülen demokrasiyi araç olarak gören ve hedefe ulaşmak için partide örgütlenen partiyi silahlı mücadelenin basamağı olarak gören herkes için söyleyebilirim.Düşman olsam da AKP'ye böyle bir olay olduğunda onlara saldıranların karşısına ilk çıkanlardan olurum.İslami hassasiyete sahip insanlara bu partili şu partili diye saldırmıyor kafirler.Onların amacı bu topraklardan İslamı yok etmek.Yere düşene tekme atmayız tutar kaldırmasını biliriz.Sen doğru ol ki seni görende doğru olsun.Oy kullanmayan biri olarak tebliğin insanın yaşam biçimi olduğuna yaşantısı ile insanlara örnek olarak onları etkileyeceğine inanırım.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzatmak istemiyorum ...
Haber paylaştım ... öldürüldü yazdım ... ne var bunda? Siz onlara şehit derken hüküm koymuş olmuyorsunuz da ben nötr olan bi kelimeyi kullanınca mı suçlu oluyorum???
Particilik, Demokrasi, oy vermek vs ... bunlara girmek bile istemiyorum ... sitede onca başlık var ...
konuyu nereye getirdiniz ...

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
biraz adaletli olun ....
aynen kardes nasihat var emri bil maruf var ama bu yazilarin hicbirinde tekfir yok olen kisileri tanimiyorum niyetlerini Allah bilir ama bayrak asanlar hudaparli degilde akp li olsaydi ne olacakti tabiki kendini islama nisbet eden bu kisilerin marksist pkk tarafindan oldurulmeleri uzucu kimisi diyorki yeri degil bu elestirinin belkide yeridir secim zamani bu elestiri

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler Allah rızası için bu konuyu sonlandırın.Allah c.c müslümanları dosdoğru yol olan sıratı müstakimde birleştirsin kafirleri sevindirmeyelim

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah (s.w.t), Kafir PKK teröristlerinin taciz ve saldırılarına karşı korkmadan ve canını da ortaya koyarak direnen bu güzel Müslümanların ŞEHADETLERİNİ mübarek eylesin.
Onlar sırf Rabbimiz Allah'tır dedikleri için bu zulme maruz kaldılar. Kafir PKK'nın bölgede yürüttüğü dinsizleştirme faaliyetleri karşısında İslami hassasiyetlerinden dolayı tepkisiz kalmadılar.
Sevenlerinin başı sağ olsun.

Üst Ana Sayfa Alt