Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdulaziz Bayindir Yine Morardi...

H Çevrimdışı

huzeyfes

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bence Ebubekir sifil topu taça atayım derken kendi kalesine göndermiş,
Kendini Müslüman olarak tanımlayan birinin Kur'anın tahrif edilmediğini Kur'an dışı delil göster demesi ne kadar batıl bir cümledir,bide oradaki şak şak takımıda cabası ,neyi alkışlıyon arkadaş maç trübünü gibi o_O

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu bekir Sifil hocaefendi orada çok dorğru bir soru soruyor,sen Kur'anı Kerim'in tahrif edilmediğine dair delilin nedir,oda ayetlerden örnek vermeye çalışıyor,zira dediği gibi Kur'anın bozulmamış olduğunun delili ayetlerle ispat edilmeye kalkışılırsa bu dine inanmayana nasıl delil teşkil ederki..bence bu adam cahil,Kuran-ı Kerimi kendi anladığı lisandan anlatmaya kalkışan,üstelik bundada hep rezil olan bir mahluk,bunun şeri cezası Mürtedliktir İslam şeriatinde..

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
hoca kuran dışından delili sorduğu gibi söylüyor mu video devamında.söyleseydi iyi olurdu :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
videonun tamamı iki saat kadar izlemeyin kardeşler vakit kaybı :) saçma sapan bir tartışma sadece şunu söylemeliyim abdülaziz bayındır'ın savunduğu şudur "Allah her şeyi bilir" evet diyor Allah her şeyi bilir peki şey nedir diyor sonra şeyin tanımını imam-ı maturiden alıyor şey ortada olan veyahutta alemeti olan bir şeydir diyor ardından "ortada olmayan alameti de olmayanı Allah nasıl bilsin" diyor.

ben de diyorum ki eyy aptal cahil sana göre bir şeyin alameti yok diye o zerre kadar aklınla alamet goremedın diye Allah'a göre de mi alamet yok şey olmayan şeyi Allah nasıl bilirmişte bilmem ne de edebiyat yapıyor öküz herif.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aslında kendi söylediklerine kendi inanmıyorda,hep ağzından çıkıyor küfür sözleri sonra devamınıda getiremiyor kitleniyor kalıyor..işte buda başka bir videosu Allah(c.c.) Haşa herşeyi bilmez diyor..

H Çevrimdışı

huzeyfes

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kur'anın bozulmamış olduğunun delili ayetlerle ispat edilmeye kalkışılırsa bu dine inanmayana nasıl delil teşkil ederki..

İşte sana gerçek olarak okuduğumuz bunlar Allah'ın âyetleridir. Artık Allah'tan ve O'nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar? (Casiye 6)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşte sana gerçek olarak okuduğumuz bunlar Allah'ın âyetleridir. Artık Allah'tan ve O'nun âyetlerinden sonra hangi söze inanacaklar? (Casiye 6)
gayri Müslüm için ayet-i Kerime delil olmaz zira zaten bu dine inanmıyorlar...dahası zaten bayındır denen zındık mezhep imamlarının tümünü reddediyor,eğerki yapılan tefsirler kendi düşüncesinde ise kabul ediyor ,değilse yine reddediyor..verdiği hiç bir sual cevabında delil getirmek yerine,Kurandan ayetler okuyor onuda kendisine göre yorumlayıp al sana delil..oldumu şimdi..

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aslında büyük Problem Abdulaziz Bayındır değil, Murted Edip Yüksele söylemek lazım. O bütün hadisleri inkar ediyor.

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
a.aziz bayındır ı da murted yaptınız ya Allah sizleri ıslah etsin bu ne tekfirciliktir bu ne kendini bilmezliktir bu huyunuzdan vazgeçmez misiniz artık

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamlar kardeşim hunermend,

Edip Yüksel yüzde yüz bir Murted. Bir kimse mutavattir hadisleri inkar eden kâfirdir. Ve Abdulaziz Bayındır diyorki, allah gaybı bilmezmis. Bu nedemek???? Allah herseyi biliyor. Her atomun nerde başladığını ve biticine biliyor. Daha olmadan yaratilmadan önce. Bizler cehenneme veya cennete gideceğizi biliyor. Allah haşa açız mi.

ve biz tekfir edimiyoruz, sadece onun iyisini tövbe ye davet ediyoruz.

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
bayındır efendi bırakın morarmayı adamın suratında bir nur alameti dahi yok simsiyah ..birde ne diyelim adama Allah herşeyi bilmez diyene..sen söylede bizde bilelim bilmiyor isek şayet..

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
günah işlemek veya ayeti yanlış anlayıp yorumlamak bir günaha delalet eder dinden çıkmasını gerektirmez Allah u alem

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hayır, biz zaten kur'an yorumunu eleştirmiyoruz. Sadece Allah'a bir acizlik vermesini elestiyoruz. Mesela "Allah uyar ve yemek yiyer" diyen küfre girmiş olur. Niye? Allah hersey yaratilmadan önce yaşamış, hiç uyku lazım değil ve hiç bir açızlığı yoktur. Eğer Abdulaziz Bayındır bundan vazgeçerse, biz bir Şey demeyis.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allaha iman etmek imanin 1. Sartidir abdulaziz hoca eger geleceği bilmeyen bir yaraticiya iman ediyorsa benimle ayni Allaha inanmiyor demektir. Onun inandigi baska sey olur alemlerin rabbi olmaz. Boyle deilse zaten sıkıntı yok.

E Çevrimdışı

Ebu.Cendel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler saflar belli İman vs Küfür.
İsteyen istediği tarafı seçer.Bırakın tartışmayın yahu Ramazanınıza günah sokmayın.. ;)

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
bir adam kalkıp Allah her şeyi bilmez diyorsa,onun ilk önce sorgulanması gereken imanıdır..zira diğer şeylerde doğru isabet etse dahi imanı doğru olmadığı için bir değer ifade etmez..ki Kulun amel defterinin yaptığı iyi işlerle dolması için önce sahih iman gereklidir..

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
a.aziz bayındır ı da murted yaptınız ya Allah sizleri ıslah etsin bu ne tekfirciliktir bu ne kendini bilmezliktir bu huyunuzdan vazgeçmez misiniz artık
pkk beni ilgilendirmez ama ben ezillenlerin hakkını savunurken pkk de savunuyorsa ben vaz mı geçeyim? ŞEHADET delil diyorsun öyle mi kendi çevremde o kadar çok delil var ki ben hangi birisini söyleyeyim medya ya zaten inanmazsın ama çok ilginçtir sen den olamayan aleyhine bir haber çıkarsa medyadan terredüt etmeden inanırsın ama o medya nefsine uymayan bir haber versin hemen etiketini yapıştırırsınız.... evet medyanın çoğuna bende inanmıyorum ama sana şöyle bir şey sormak istiyorum... pkk apo nun kafir oldukalrını nereden duydun onlarla birebir konuştuğunu sanmıyorum mutlaka '' yalancı medyadan'' almışsındır haberi... işte ben sana o medyadan delil getirisem inanmayacaksın........

YİNE KAFİRLERİN AVUKATLIGINI YAPIYORSUN!

Bi yonetici gormuyormu,adam resmen kafa bulmak ıcın burda

Üst Ana Sayfa Alt