Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahraruş Şam'dan Iyad Kuneybi'ye Olumsuz Bir Cevap

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ISLAH HABER / Ekrem YILMAZ

Iyad Kunaybi’nin Agustos 2014’te yazdigi Suriye’deki muhaliflere Bati ajani olan gruplara karsi dikkatli olmalari ve onlarla calismamalarini tavsiye eden mektubuna cevaptir. Iyad Kunaybi’nin aciklamasi Ahrar liderleri Hasan Abbud ve Ebu Yezan ile Kunaybi arasinda tartismalara sebep olmustur.

İşte o açıklamanın Türkçe metni;

Bunun bir ornegi su tweettir: https://twitter.com/HassanAbboud_Ah/status/505291547907457024

3 Eylul 2014

Bizim Sam’da bir deyimimiz vardir: Eger birisi sana gelmezse sen ona git. En Yuce olan Allah diyor ki: İman etmiş olanlarla bir araya geldiklerinde: 'Biz de iman ettik' derler. Ama kendi şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarında: 'Biz sizinle birlikteyiz; ötekilerle ise sadece alay ediyoruz' derler. (Bakara-14).

Bu meseleyi sanki Nusret Cephesi’ni savunma meselesi gibi sunmaniza gelince, kiymetli kardesim, biz ve Nusret Cephesi ayni gemideyiz ve bu gemi Suriye cihadidir. Sen gibi insanlar (Allah seni mubarek kilsin) ve Makdisi son yazilarinda tekvin (ihanetle suclama) anlayisi ile Selefi cihadci olmayan gruplara suphe ile yaklasip kelime oyunlari yaptiginiz zaman Nusret Cephesi toplum icinde bir izolasyona suruklenecektir ve korkariz ki bu durum toplumsal bir reddedilmeye evrilecektir.

Sana diyoruz ki: Cihad sahalari hakkinda Allah’tan kork. Savas meydani bu durumu kaldiramaz. Inan ki biz Nusret Cephesi’ni sen ve Makdisi’den daha fazla onemsiyoruz ve onumuzdeki gunler bunu gosterecektir. Bundan da once biz Suriye cihadini sizden daha fazla onemsiyoruz, zira bu bizim ulkemiz ve bizim devrimimiz. (Elbette kiymetli kardesimiz Muhaysini bunun Sykes Picot oldugunu soyleyecektir). Oyleyse Hazm’dan Nusra’ya kadar tum gruplardaki kardeslerim bilsin ki evet ben bir selefi cihadciydim ve bu yuzden rejimin zindanlarinda hapis yattim. Bugun Allah’tan af diliyor ve ona tevbe ediyorum, ve halkimizdan onlari ihtiyac duymadiklari Don Kisotvari savaslara soktugum icin ozur diliyorum.

Sizden ayri kaldigim tek bir gun icin bile ozur diliyorum, entelektuel zindanimdan (selefi cihad ideolojisi, fildisi kule- Ceviren) cikar cikmaz araniza katildim ve sizlerle kaynastim, cunku Allah Rasulu dogru soylemistir: Sam ehli ifsad olunca sizde hayir kalmaz. Sizden ozur diliyorum ve insallah gelecek gunler devrimimiz ve Islam icin gecmis gunlerden daha iyi olacaktir.

Sozlerimde sert oldugum icin bana sitemde bulunanlara derim ki: (Siir okuyor)

O sozlerindeki sertlikten dolayi serzenis gordu / Birakin hikmet sahipleri bazen sert bazen de sefkatli olsunlar.

Hatalarim varsa Allah’tan bagislanma diliyorum, tavsiyeleriniz icin Allah sizi mukafatlandirsin.

ISLAH HABER için Ekrem Yilmaz tercüme etti.

Arapca orijinal metin: http://justpaste.it/gybk

Ingilizce: http://abujamajem.wordpress.com/201...-abu-yazan-its-our-country-and-our-revolution

Kaynak : ISLAH HABER

Üst Ana Sayfa Alt