Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ahraruş Şam'dan Nusret Cephesine Dostça Eleştiri Bildirisi

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahraruş Şam, dün yayınladığı bildiride Nusret Cephesi lideri Ebu Muhammed el-Julani ve Irak’taki Ebu Bekir el Bağdadi eleştirdi.

Ahraruş Şam, dün yayınladığı bildiride Nusret Cephesi lideri Ebu Muhammed el-Julani ve Irak’taki Ebu Bekir el Bağdadi eleştirdi.
HABER: islahhaber.net Haber Merkezi
Ajansların vermiş olduğu bilgiyi olduğu gibi yayınlıyoruz.
Nisan ayının başlarında Irak İslam Devleti liderinin bir bildirisine cevaben Nusret Cephesi lideri Eymen el Zevahiri’ye bağlılıklarını bildirmiş, süreçte Irak İslam Devleti’nden ama Irak İslam Devletinin birleşme fikrini yumuşakça reddetmişti.

Ahraruş Şam’ın 4 Mayıs’ta yayınladığı bildirisi Ebu Muhammed el-Julani ve Ebu Bekir el Bağdadi eleştiriliyor, açıklamalarının muhalif safları bölücü, gerçekçilikten uzak ve grubun çıkarlarını ümmetin çıkarlarının önüne geçirci bulduğunu belirttiyor.
Ahraruş Şam, Nusret Cephesi’nin el Kaide ile açık işbirliğinin rejime yarar sağlayacağı ve diğer tarafları da çatışmaya çekerek ( ABD ve Avrupa kastediliyor) krizi bölgeselleştireceği şeklinde uyarıda bulundu.
Ahraruş Şam’ın samimi ve eleşti boyutunda olan bu bildirisi Nusret Cephesi yada el Kaide’ye düşmanca bir üslup taşımadığını bildiriyor. Aksine zarar verici bir hata yapmış bir müttefike verilen açık sözlü bir tavsiye tonunda hazırlanmış görülüyor. Ahraruş Şam’ın bildirisi Nusret Cephesi’nden duyulan hayal kırıklığını belirterek daha önce kendilerinden olumsuz bir davranış görmediklerini ve daha da iyilerini umduklarını söylüyor. Ahraruş Şam’ın el-Kaide’nin uluslararası bir İslam Devleti kurma hedefini paylaştıklarını söylüyor ama şu anki koşullarda biraz gerçekçilik ve sabır istediklerini bildiriyor. Ayrıca günümüzün İslami gruplarının hiçbirinin müslüman topluluk üzerinde liderlik iddia edecek güçte olmadığını belirterek dolaylı yoldan el Kaide, Nusret Cephesi’ni eleştirirken rakip liderlik emelleri olmadığını da ekliyor.

KAYNAK: islahhaber.net

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu haberin kaynagı nedir ben bu haberi inandırıcı bulmuyorum bu şekilde acıktan basın yolu ile bir cemaat bir cemaati eleştirseki ben buna ihtimal vermiyorum elbetteki kendi aralarında istişare ve eleştiriler olacaktır ama bu şekilde medya yolu ile bir eleştiri fitneye sebeb olabilir hatta bu tarz şeyler cok ciddi sıkıntılara yol acabilir.

Not: Islahhaber sitesi bu haberi sitesinden kaldırmış ve nette islami ve gayri islami hiç bir haber kanalında bu şekilde bir habere türkce olarak rastlamadım.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahraruş Şam bu konuda bir bildiri yayınladı. Yakında çevirisini yayınlayacağız insallah.

M Çevrimdışı

murteci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru tespitler dostça uslup. Allah ferasetlerini arttırsın.

Üst Ana Sayfa Alt