Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Akide ve Hadisler Gençlerin Elinde Oyuncak Oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Internetten uzak kaldigim icin cevap verememistim.

@İmam Ebu Hanif acmis oldugunuz konulara dikkat etmenizi öneririm, birlik birlik diyerek forumda fitne cikariyorsunuz.

Madem sorulmus cevap da vereyim. 1000 tane cübbeliyi 1 tane hanzalanin tirnagindaki kire degistirmem. Hanzalanin hatalari forumda malumdur. Ama asla ve asla sirk davetcisi biriyle kiyas edilemez kaldiki cübbeli gibi biriyle kiyas etmeyi birak sormak bile ahmaklik diyecegim kardeslerim kaba uslubum icin uslubuma takilacak. Umuyorumki bir gün hanzalada yaptigi hatalari birakacaktir(insaAllah).

Ayrica bu kesimin yarisinin ebu hanife düsmani demenizde iftiradir. Tevessülüde ayni cümlede zikretmeniz bu konudada sapkin tevessülcülerden oldugunuzu gösterir ki yine onlarin tevessülü inkar ediyor demenizde iftiradir.

Tevessülle alakali sorununuzu cözmeniz icin asagidaki konuyu öneririm.

Not: Bundan sonra konuda, delilsiz itham ve cedele yönelik cevaplarinizda yaptirim gelecektir.

Abi çok güzel yazmışsın Allah azze ve celle ilmine bereket versin de,benim mesajı niye ekledin mubarek djdjd araya kaynadık herhalde :rolleyes:

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İkincisi Hanzala'ya alim diyen kardeşim Hanzala alim değil.Alim olmak bu kadar kolay mı? Sizin alimden kastınız buysa vay halimize.

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: "Alimler giderler.Sonra insanlar cahilleri lider edinirler.Onlar da ilimsiz bir şekilde fetva verirler hem kendileri sapıtırlar hem de başkalarını saptırırlar." Buhari, İlim, 100; Müslim, 2675

Abi fikrimi söyledim niye kızıyosun ya :D

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Internetten uzak kaldigim icin cevap verememistim.

@İmam Ebu Hanif acmis oldugunuz konulara dikkat etmenizi öneririm, birlik birlik diyerek forumda fitne cikariyorsunuz.

Madem sorulmus cevap da vereyim. 1000 tane cübbeliyi 1 tane hanzalanin tirnagindaki kire degistirmem. Hanzalanin hatalari forumda malumdur. Ama asla ve asla sirk davetcisi biriyle kiyas edilemez kaldiki cübbeli gibi biriyle kiyas etmeyi birak sormak bile ahmaklik diyecegim kardeslerim kaba uslubum icin uslubuma takilacak. Umuyorumki bir gün hanzalada yaptigi hatalari birakacaktir(insaAllah).

Ayrica bu kesimin yarisinin ebu hanife düsmani demenizde iftiradir. Tevessülüde ayni cümlede zikretmeniz bu konudada sapkin tevessülcülerden oldugunuzu gösterir ki yine onlarin tevessülü inkar ediyor demenizde iftiradir.

Tevessülle alakali sorununuzu cözmeniz icin asagidaki konuyu öneririm.

Not: Bundan sonra konuda, delilsiz itham ve cedele yönelik cevaplarinizda yaptirim gelecektir.
Allah esaretten kurtarsın, aynı düşünmek aynı inanmayı da geçtim. O insan bir mazlum ve haksız yere içeridedir..

Yorumunu çok beğendim..

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben çok zoruma gidiyor kardeşim rahatsız oluyorum geçen röportaj yapmışlar genç demiş ki Cübbeli yı değil halis hocayı dinleyin bide gelirler derler bizler insanları Allah'a davet ediyor zaten artık samimi bulmuyorum çoğunu.
Cüppeli gibi bir kafiri dinleyerek müslüman olmak çok zor

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş Ebu Hanzala cemaati düzgün değil ki hanazala düzgün olsun adam ilk zamanlar silsile tekfir yok diyor sonra onun etrafında olanlar silsile tekfir yapıyor
Dinde âlim olmayan kişiler tekfire başladı. Bilinçsiz tekfir İslâm dünyasını parçalıyor.Fitne ortamı oluşuyor.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Şirkleri küfürleri;
Aşırı tekfir hastalarının da, bu görünümü veren jurnalci zındıkların da reklamı bu forumda yasaktır..

Bu sebeble 3 gün kısıtlama uygulandı..

Yine konu gereğinden fazla uzatıldığı ve konu başlığının canlı örnekliği sergilenmeye başladığı için kilit..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt