Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ali Bulaç'ın Mealini Tavsiye Eder misiniz?

S Çevrimdışı

SencerKhan

Üye
İslam-TR Üyesi
Ali bulaçın mealini okuyan,
bunun hakkında bir yorumu olan,
varmı tavsiye edermisiniz?

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
meali hakkında fikrim yok. ama bu adam zaman gazetesinde köşe yazarı enetellektüel batıl fikirlerini hak islam dinine sentezlemeye çalışan biri. sürekli demokrasi, seçimler ve var olan küfür sisteminin partileriyle ilgili yazılar kaleme alan biri. benim tavsiyem böyle adamlardan uzak durulması.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abdulbaki Gölpınarlı denen adamın mealinde simdi hatirlamiyorum ama bi yerde oyle bir saptirma vardi ki şarabi helal gibi anlarsin.

Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir ara online göz gezdirdim, pek hosuma gitmedi. Gerci Rabbim affetsin, Rabbimin ayetlerinin hepsi birbirinden güzel ama meal dogru tercüme yapilmayinca insanin kalbine dokunmuyor. Yasar Nuri, Ihsan Eliacik, Edip Yüksel olmasinda, Iskender mihr felan filan... Herhalde onlarinkinden iyidir Ali Bulac :)

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de baya bi okudum derken, bir ara yatmadan evvel meal okuyordum evde bu vardı,kehf suresine kadar geldim yani kuranın yarısına kadar falan okudum,bir sıkıntı görmedim,tamamını okumadım yani yanlış anlaşılmasın...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende "IQURAN" pragramını kullanıyorum ve onda sadece Ali Bulaç meali var ama sakıncalı birşey göremedim.. Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin felan yazıyor yani :)

Üst Ana Sayfa Alt