Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü AssisTT'e Çalışsam Tağuta Ortak Olmuş Olur muyum?

S Çevrimdışı

selcuk53

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Türk Telekom çağrı hizmeti olan assist ile görüşme gerçekleştireceğim eğer kabul edilirsem home office yani evden çalışacağım fakat assist yani Türk Telekom müşteri hizmetleri devletin işe girersem Tağuta hizmet etmiş olurmuyum. Ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-10-14-04-14-29-272_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-10-14-04-14-29-272_com.android.chrome.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 17
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

S Çevrimdışı

selcuk53

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kusuruma bakmayın ama tam olarak anlayamadım konuları okudum Allah razı olsun sizden ricam bana kısa bir şekilde ne yapmam gerektiğini açıklayabilirmisiniz işim İslama uygunmu değilmi Tağuta hizmet etmekten Allaha karşı çıkmaktan korkuyorum bu arada işe kabul edildim sabah evrakları halledeceğim eğer işim İslama uygun değil ise işe girmeyeceğim. 15 Ekim yani bugün saat 17.00 a kadar belgeleri teslim etmem lazım dönüş bekliyorum sizden inşallah

Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

Admin
İşinizi , yapacağınız vazifeleri detaylı olarak yazabilmeniz gerekir. Bilmiyorum ama mesela tekel bayisi veya bankaların adresini soranlara tarif mi, adres bilgisi verebilecek misin?
Üstteki Linklerde ana hatlarıyla memurluk ve çeşitli görevlerden bahsedilmiştir.

S Çevrimdışı

selcuk53

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İşinizi , yapacağınız vazifeleri detaylı olarak yazabilmeniz gerekir. Bilmiyorum ama mesela tekel bayisi veya bankaların adresini soranlara tarif mi, adres bilgisi verebilecek misin?
Üstteki Linklerde ana hatlarıyla memurluk ve çeşitli görevlerden bahsedilmiştir.
Selamın Aleyküm benim yapacağım iş hocam müşteri temsilciliği yani insanların internet paketlerini yenileme tarifeler önerme Mesela bir kullanıcı düşük hızda internet kullanıyor ben müşteri temsilcisi olarak o kişiye ulaşıyorum daha hızlı bir internet öneriyorum eğer muşteride kabul eder ise paketini değiştirip yeniliyorum

Abdulmuizz Fida

Admin
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim
Dar'ul Harb'te ikâmet eden muslumanların, ellerinden geldiğince Devletin resmi işlerinde (memuriyet) bulunmamaya çalışmalıdır. Bu işlerden bir kısmı, (içerik ve etkin durumu olarak) haram ve küfür işler olmakla beraber, bir kısmı da mubah işler olabilir. Bu sebeble devlet kurumunda çalışan bir musluman, sırf devletin resmi dairesinde çalışmasından dolayı haramı meşrulaştırmış olmaz. Bunun hukmunu belirlemeye çalışılan işin içeriği ve mahiyeti önem arzetmektedir.

Sizin de bahsettiğiniz görev süresince ve çalışma durumunda devamlı evden (home office) olacak mı? Göreviniz iş ve yeriniz değiştirilebilir mi? Birde iş konusunda misalen bahsettiğiniz "
müşteri temsilciliği yani insanların internet paketlerini yenileme tarifeler önerme Mesela bir kullanıcı düşük hızda internet kullanıyor ben müşteri temsilcisi olarak o kişiye ulaşıyorum daha hızlı bir internet öneriyorum eğer muşteride kabul eder ise paketini değiştirip yeniliyorum" gibi işlemler sırasında meşru olmayan sözleşmeleri onaylatmayacağınızı veya müşteriye benzeri meşru olmayan aldatma ya da tekliflerde bulunmayacağınızı kesin biliyor musunuz? Eğer böyle ise böyle bir işte çalışabileceğinizi düşünüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt