Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bayanların Teravih Namazına Gitmesinin Hükmü Nedir?

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bu nasil muhabbet biri teravihe gidiyor digeri kazayi aradan cikariyor dedin ya ukhti ne demek istedigini anlayamadim

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum ve rahmetullah.
Ben konuya cevap vermek niyetinde degilim. Ama sunu belirtmek isterim ki ; bu foruma her kesimden insan geliyor ve bir sekilde bilmediklerini ogrenmeye calisiyorlar. Burada zan ve cahillikle verilen cevaplar binlerce insanin gozunden geciyor. Şöyle cevaplar veriliyor : yani bana göre , zanninmca şöyle , selef ulemasi boyle demis (bu selef ulemasi kimse adı yok). Konu acmayalim tartismayalim bilgi alisverisi yapmayalim demiyorum, lakin din ile ilgili onemli soruları bilenlere soralim. Burada imam malik imam ahmed imam azam imam şafiye tabiyet gosteren din kardeslerimizi var. Cevaplarimiz ummeti kapsamali.

Amacim kalp kırmak degil. Allah rizasi icin banada dua edin.

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum ve rahmetullah.
Ben konuya cevap vermek niyetinde degilim. Ama sunu belirtmek isterim ki ; bu foruma her kesimden insan geliyor ve bir sekilde bilmediklerini ogrenmeye calisiyorlar. Burada zan ve cahillikle verilen cevaplar binlerce insanin gozunden geciyor. Şöyle cevaplar veriliyor : yani bana göre , zanninmca şöyle , selef ulemasi boyle demis (bu selef ulemasi kimse adı yok). Konu acmayalim tartismayalim bilgi alisverisi yapmayalim demiyorum, lakin din ile ilgili onemli soruları bilenlere soralim. Burada imam malik imam ahmed imam azam imam şafiye tabiyet gosteren din kardeslerimizi var. Cevaplarimiz ummeti kapsamali.

Amacim kalp kırmak degil. Allah rizasi icin banada dua edin.

Ben bildiğim delilleri sundum inşâAllah. Uyarı için sağolun, bundan sonra dikkat ederim ve paylaşmam delilsiz kendi doğru bildiklerimi. Barakallahu fik.

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bu konuda iki görüş vardır, kardeşler acıklamıslar, son olarak şunu ekleyim, bu soruyu sorabilmeniz için diğer tüm boş vakitlerinizde kaza namazlarınızı kılmaya gayret etmeniz gerekir

Sunnet olan namazlarin onemi dikkat cekilmisti de ona yanit olarak kaza namazini geciktirmek dogru mu ki dedim

Üst Ana Sayfa Alt