Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bayindirdan Cübbeliye Gönderme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

ehlisünnet76

Üye
İslam-TR Üyesi
Firavunun kafir olduğunu haber veren Rabbimiz müşriklerinde kafir olduğunu söylemiyor mu ?

Ne yani Allah kıyamet gününe kadar kimin kafir olduğunu mu yazacaktı ??

Şimdi Yetiş ya gavs yetişinin kutuplar 3ler beşler diyen bir kişiye sen ne diyorsun onu hele bir söyle senin kim olduğunu anlayalım...

Kuran böyle seyleri yazmadigi icin yani bütün kafirleri, o yüzden fetva ve kadi makamlari var onlar bunlari belirler, senin gibi benim gibi ilimsiz kisilerin isi degil,
bie sahsi muayyen tekfir etmek

M Çevrimdışı

Muvahhidah

Üye
İslam-TR Üyesi
Din'ime Küfr eden müslüman olsa diye bir deyim vardır ya , işte tam bayındıra göre bir deyim fefhem cidden.. :)

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Biz Selefi Salihinin yolundan gidiyoruz...Ehli sünnet yoludur bu..Kim bu yoldan başk bir yolda yürerse sapıktır...Cübbeli kafir bayındır zındıklarıda bu selefi salihinin yolunda gitmeyenlerdir...

Ya abdulaziz bayındır zındık yada İSLAM DİNİNE OLMAYAN ŞEYLERİ SOKAN İMAM BUHARİ İMAM MUSLİM VE DİĞER HADİS İMAMLARI BİR 100 BİNLERCE EHLİSÜNNET ULEMASI SAPIKTIR...

KARARINIZI VERİN KİM SAPIK ?

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
o sapık bu zındık şu kafir ya sen nesin ? ilmin çokmu ileride herkesin dinini ölçer konumdasın?nasıl böyle bir vebali yüklenebilecek ceserate sahipsin anlamıyorum ?

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
o sapık bu zındık şu kafir ya sen nesin ? ilmin çokmu ileride herkesin dinini ölçer konumdasın?nasıl böyle bir vebali yüklenebilecek ceserate sahipsin anlamıyorum ?

Demogoloji yapma sana bir soru sordum cevapla yada sus ! İmam buhari ve diğer tüm hadis imamları mı sapık yoksa bu bayındır mı ? sen karar ver. Bayındır bunlar hadis uydurmuştur diyor... sen bu zındığı savunacakmısın hala

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demogoloji yapma sana bir soru sordum cevapla yada sus ! İmam buhari ve diğer tüm hadis imamları mı sapık yoksa bu bayındır mı ? sen karar ver. Bayındır bunlar hadis uydurmuştur diyor... sen bu zındığı savunacakmısın hala
Muhammed Et-temimi Konuşma boyutu hakarete varmasın, burada yazan her kişi hakaret hakkına sahip değildir... o kendi görüşünü yazmıştır kendisini bağlar... selamun aleykum...

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o iki şahışta sapıktır ama kafir demek kolay olmasa gerek birde imam buhariye Allah cc ondan razı olsun hadis uydurdumu diyor yoksa hata mı etmiş diyor bunu da anlamak lazım

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bazılarının şu adamdan farkı yok gerçekten...

94_450xNULL.jpg

94_450xNULL.jpg

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

hangi videosunda imamlara "hadis uydurmuşlardır" demiş eğer link verebilirsen bizde seyredelim

E Çevrimdışı

ehlisünnet76

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaslar bir kisiye sapik demek baska bir seydir kafir demek baska bir seydir. ikisini allah rizasi icin karistirmiyalim

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hangi videosunda imamlara "hadis uydurmuşlardır" demiş eğer link verebilirsen bizde seyredelim

Bir insan mehdi olayını isanın nuzulunu recmi inkar ediyorsa....Bu kişi şunu demek istemiştir..Yani Buhari ve muslimde geçen bu hadisler uydurmadır yalandır....

MİRAC OLAYI MEHDİ OLAYI İSA OLAYI RECM OLAYI HEP BUHARİ VE MUSLİM HADİSLERİ İLE BİZE GELİYOR...

BU SAPIK ADAM ŞİMDİ İMAM BUHARİ VE MUSLİM VE DİĞERLERİ İÇİN NE DEMEK İSTİYOR ??

İMAM BUHARİ DİYOR Kİ BUNLAR RASULULLAH'IN SÖZLERİ BU SAPIK DİYOR Kİ BUNLAR UYDURMADIR ??

YANİ NE DEMEK İSTİYOR İMAM BUHARİ YALANCIDIR HADİS UYDURMUŞTUR BU ANLAMA GELMİYOR MU ?

Ayrıca Bütün ehli sünnet imamlarının Buhari ve Muslimde ittifak ettiği malumdur...Bu sapık bu ehli sünnet ulemasınada ayrıca '' bu 2 hadis kitabını sahih kabul ederek hata etmiştirlerdir '' demek istemiyor mu ?

İbn teymiye bu adama göre sapıktır ibn kayyyım sapıktır. Muhammed bin abdilvahhab sapıktır ve keza tüm ehli sünnet sapıktır...Öyle ya bunlar isa mesih recm konularında hata ettiler...

Mustafa İ oğluda demiyor mu bütün ehli sünnet uleması bu ayetin tefsirinde hata etti şii alimler doğru tefsir etti diye..

Bu sapıkta mustafa İ. Oğlu gibi bütün ehli sünnet alimleri hata etti ben doğru ettim diyor..

Yaşayan apacık bir delil üzere yaşasın helak olanda apaçık bir delil üzere yaşasın.

Kıyâmetin büyük alâmetlerinden İsa -aleyhisselâm-'ın yeryüzüne inmesi - YouTube

[url]http://www.youtube.com/watch?v=hkJdk1OuvyE&feature=player_embedded

Kıyâmetin büyük alâmetlerinden Mehdî -aleyhisselâm-'ın zuhur etmesi - YouTube
[/URL]

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim ALLAH c.c razı olsun sizin yolunuz size benim yolum banadır..sapık veya sapkın (size göre gayet normal gelen) kelimeleri demek dahi olsa bn bu vebalin altına giremem her nekadar hatalarıda olsa.bu yazdıklarını demişse ehl-i sünnet çizgisinden çıkmıştır eyvallah...ama ötesini demek ve denileni dinlemek bence uygun degildir...hakkınızı helal edin dahada fazla uzatmıyorum...

Binti Abu Qatade Çevrimdışı

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sapıklara sapık dememek,bizzat senin akideni etkiler. Şüphesiz bu Vela ve Bera akidesidir..
Vela ve Bera hakkında da sitede güzel bilgiler var.
Sağ üst köşede 'gelişmiş arama yap'a tıklarsan araştırıp öğrenebilirsin..

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu arkadaş gene kafir, zındık, sapık kelimeleri havada uçuşuyor. Daha yakın zamanda forum kuralları yazıldı. Bu forum üyeleri bu kurallara uymak zorundadır. Boşuna mı yazıldı şu aşağıdaki kurallar

https://www.islam-tr.org/yonetim-du...-forum-ici-yazma-kurallarimiz.html#post255619

Üyelerin Forumda Konu Açarken Ve Yorum Yazarken Dikkat Etmesi Gereken Kurallar

1- Üyelerimiz, gerek konularında gerekse de yanıtlarında ima ile dahi olsa, herhangibir cemaati ve cemaat liderini açıktan tekfir edemezler.

2- Herhangibi grubu, cemaati, yayını, hocayı hedef alan yazı,video ve metaryal paylaşımı yasaktır. ( Elbette edep ve ilmi boyutta eleştirilebilir ancak sitemizi sadece herhangi bir grubu hedef almak için kullanılmasına müsaade etmiyoruz.)

3- Üyelerin ilimden uzak, sırf nefislerinden dolayı kendi menhec ve görüşü doğrultusunda olmadığından dolayı diğer üyeyi, kınama, ayıplama, yargılama, hakaret etme ve hatta bundan dolayı tekfir etmesine asla müsaade etmiyoruz, bilinmesi gerekir ki 5 parmak bile aynı değil,

Yetkililer neden susuyor. Bu kuralları kim koyuyor, Eğer kurallara uyulmayacaksa silin bari bu kuralları. Hiçbir anlamı yok demekki bu kuralların.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İşte bu kitapta İmam Berbehari dinin asıllarını inkar eden bu gibi insanlara karşı almamız gereken tavrı şu güzel sözleriyle bildiriyor:" Kıble ehlinden hiç kimse Allah’ın kitabından bir ayeti veya Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem’in eserlerinden bir şeyi reddetmedikçe veya Allah’tan başkasına namaz kılmadıkça, Allah’tan başkası için kurban kesmedikçe İslam’dan çıkmaz.Eğer bunlardan bir şeyi yaparsa, senin onu tekfir etmen vaciptir!"

Şimdi bu konuda "sapık, kafir demeyin" diyen ve bununla salih amel yaptığını, hakka isabet edenlerden olduğunu, orta yolu tutturduğunu sananlara soruyorum, sizin itikadınızda ve inancınızda bir tane alim var mı? O halde ne cüretle bu cahilce sözleri sarfedip insanları bu sözler yüzünden kınıyorsunuz? Vallahi bir gün biri çıkıp Allah'ın varlığını inkar edecek ve sizden biri de bu adam için "kafir demeyin, sapık demeyin cehaleti mazerettir" diyecek diye korkuyorum.

Ben sizin yerinizde olsaydım ilk önce "itikad" öğrenirdim. Açın bir tane akide kitabını bir alimden veya ilim talebesinden okuyun. Tabi forumlarda bilgin kesilip insanları ıslah (!) etmekten buna vaktiniz kalırsa..

Arkadaş burda kimse kimseyi şu kafir, şu zındık dememeli diye kural koyulmuş. İsteyen eline ister davulla zurnayla çıkar, isterse bağıra bağıra yolda, sokakta, kendi evinde, meclisinde şu insan kafirdir, şu insan zındıktır desin dursun. Böyle forumlarda bu ithamları yapanlara karşı hiçbir yaptırım olmadığından bu internet forumlarında bu şekilde ithamlarda bulunmak İslam uleması tarafından uygun görülmediğini defalarca okuduk ki El kaide imamları bile buna dahildir. Bu ulema her seferinde böyle işlere (tekfircilik,zındıkçılık) avam tabakasındaki insanların uzak durmasını her daim belirtiyorlar. Bu tekfir ve zındıklık meselesi İslam ulemasının işidir.

Peki soruyorum size.
Bu internet forumları İslam ulemasının karar aldıkları meclis midir? ki her isteyen her önüne geleni şu hadisi inkar ediyor, şu ayeti tevil ediyor o halde bunlar kafirdir diyelim. Haa evet dememiz lazım, bu maddelere uyan kim varsa onları küfürle itham etmemiz vaciptir, islam ulemasının kararını beklememize veya onlara danışmamıza hiçbir gereksinim yoktur derseniz bu sizin kendi kararınızdır derim. isteyen de bu sizin kararınıza uyar.

Fakat islamtr sitesi yöneticileri size sesleniyorum. Herkes kendi kafasına, kendi islam bilgisine göre birtakım kişileri veya cemaatleri veya devletleri küfürle ve zındıklıkla suçlamasına izin veriyor musunuz? İslam ulemasına danışmadan, islam ulemasının fikrini almadan her önümüze geleni hadis inkarçısı diye itham ederek, kendi islam bilgimize dayanarak bu fertleri veya cemaatleri küfürle veya zındıklıkla isimlendirmemiz sizin bu sitenizde üyeler veya yöneticiler ruhsat sahibi midir? Görev sahibi midirler? Eğer böyleyse neden yukarıdaki linkte belirttiğim kuralları koyuyorsunuz. Neden bu kurallara birilerinin uymalarını isterken, bir takım kişiler uymadıklarında göz yumuyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...