Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bediüzzaman Sadi Nursinin Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abdulhak, öbürlerine cevap verme tahammülüm yok!.Cevap yazmıyınca ! Ama buna cevap vermek zorundayım:

Hatta bunu cevap verilen bir soru değil, bunu iftira olarak alıgılıyorum. Ve hakkımı helal etmiyorum. Eminim, bu iftirayı gören öbür kardeşlerimde hakkını helal etmiyecektir. Çünkü büyük bir ithamdır.Buna herkes şahittir. İftira olduğunu herkeste biliyor!

iyi hakkını helala etme...ama sende said nursiti savunayım derken daha da kötü edenlerdensin...savunacam diyorsun ama hiç delille kaynakla gelemiyorsun..sonrada adamlara kızıyorsun...niye kızıyorsun hakkını helal etmiyorsun...sen said nursi yi bu kadar seviyorsun anladık...ama onun forumda daha da kötü görünmesinin sebeblerinden birir sen değilmisin...

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Abdulhak, öbürlerine cevap verme tahammülüm yok!.Cevap yazmıyınca ! Ama buna cevap vermek zorundayım:

Hatta bunu cevap verilen bir soru değil, bunu iftira olarak alıgılıyorum. Ve hakkımı helal etmiyorum. Eminim, bu iftirayı gören öbür kardeşlerimde hakkını helal etmiyecektir. Çünkü büyük bir ithamdır.Buna herkes şahittir. İftira olduğunu herkeste biliyor!

Ben sana istisnasız bütün Nurcular Hacda Risale okuyor mu yazmışım.
Ama şunu bilki hac'da Nurcuların bir araya toplanıp Risale okuduklarına Allahı şahid tutuyorum.
Sen az dürüst ve samimi olsan zaten bunu bilirsin ve itiraf ederdin . hadi cahilsin diyeli,m bu konuda git araştır sor soruşltur hacca gidenlerinize bakalım okuyorlar mı okumuyorlar mı gör !!!

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
ahhh bu söz insanları nerelere götürür...şimdi bütün risale okuyanlara zan altında bıraktın kardeşim...eğer risale okuyanlar hacda kuran okuyorlarsa...sen onlara iftira atmış olacaksın...bu vebalin altında nasıl girdin...allahu alem
Sende hemen atlıyorsun vebale girdin . Önce bir sorsana bu adam iftiranın vebalini- günahını bilmez mi diye ?
Hacca gider özellikle nurculara takılırsanız araştırırsanız ne yaptıklarını görürsünüz. En azından şimdiden gidenlere sorunuz !!

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben sana istisnasız bütün Nurcular Hacda Risale okuyor mu yazmışım.
Ama şunu bilki hac'da Nurcuların bir araya toplanıp Risale okuduklarına Allahı şahid tutuyorum.
Sen az dürüst ve samimi olsan zaten bunu bilirsin ve itiraf ederdin . hadi cahilsin diyeli,m bu konuda git araştır sor soruşltur hacca gidenlerinize bakalım okuyorlar mı okumuyorlar mı gör !!!

diyorsin ki ben hepsinin kastetmiyorum diyorsun tama kabul edelim..

okuyanları kastediyorsun..peki burda sorulması gereken bir soru var...orada risale okumak suçmu ...yada caiz değil mi...şimdi burda sorulması gereken hacda kuran harici bir kitabı okumak suçmu...yada caiz değil mi?

ayrıca onların kalbinin açıp baktık mıki onların ne için neden okuduklarını biliyoruz...yada gerçekten okuyorlar mı???

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Onların risaleye ne mana ve kutsiyet verdikleri ifadelerinden belli zaten .
Kuranı Kerimin her harfine 10 hasene sevap verilmiştir. Bunlar Kurandan çok kendi kitaplarını okuyorlarsa, Haccda dahi böylelerse bu burada söylenir !

Ama Hz. Ali tarafından kitablarına isim verilip , kitaplarıyla Hz. Ali dahi Allaha sığınıyor dua ediyorsa , Cibril Tarafındna celculetiye kitabı Hz. Alinin kucağına indiriliyor ve onu Hz. Aliden aldığını iddia ediyorsa , ayrıca perde açılıp iradesi dışında kitapları yazdırılıyor sonra perde kapandı deyip yazmama izin verilmedi deniyorsa böyle bir kitap tabi ifade edilmesede pratikte daha değerliymiş gibi baştacı edilir.
Bu arada ihtiyarı (iradesi dışında) haricinde yazdırılması için perdeyi açıp kapatan kimdir? merak konusudur .

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Onların risaleye ne mana ve kutsiyet verdikleri ifadelerinden belli zaten .
Kuranı Kerimin her harfine 10 hasene sevap verilmiştir. Bunlar Kurandan çok kendi kitaplarını okuyorlarsa, Haccda dahi böylelerse bu burada söylenir !

Ama Hz. Ali tarafından kitablarına isim verilip , kitaplarıyla Hz. Ali dahi Allaha sığınıyor dua ediyorsa , Cibril Tarafındna celculetiye kitabı Hz. Alinin kucağına indiriliyor ve onu Hz. Aliden aldığını iddia ediyorsa , ayrıca perde açılıp iradesi dışında kitapları yazdırılıyor sonra perde kapandı deyip yazmama izin verilmedi deniyorsa böyle bir kitap tabi ifade edilmesede pratikte daha değerliymiş gibi baştacı edilir.
Bu arada ihtiyarı (iradesi dışında) haricinde yazdırılması için perdeyi açıp kapatan kimdir? merak konusudur .

abdulhak............

dediklerini nasıl yazıyorsun ben şaşakınlıkla izliyorum...bu nasıl bir anlayış...işte bazıları böle görüyor biz onları böle düşündüklerini biliyoruz..hacta birirsi açmış risale okuyorsa böle düşünüyordur demek nedir...allah aşkına....

çok kul hakkı alıyorsun ama sen bilirsin...hayat senin idrak senin...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sende hemen atlıyorsun vebale girdin . Önce bir sorsana bu adam iftiranın vebalini- günahını bilmez mi diye ?
Hacca gider özellikle nurculara takılırsanız araştırırsanız ne yaptıklarını görürsünüz. En azından şimdiden gidenlere sorunuz !!

gidenleri biliyorumm..adamların yannda risale bile yoktu...şimdi ne olacak...hemde iyi nurcular kim vebal alıyor...

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
abdulhak............

dediklerini nasıl yazıyorsun ben şaşakınlıkla izliyorum...bu nasıl bir anlayış...işte bazıları böle görüyor biz onları böle düşündüklerini biliyoruz..hacta birirsi açmış risale okuyorsa böle düşünüyordur demek nedir...allah aşkına....

çok kul hakkı alıyorsun ama sen bilirsin...hayat senin idrak senin...
Ne birisi , Adamlar halka kurup ders yapıyorlar.
Kardeşim eğer bir kişi ise ise ve iftira ise günaha da, vebele de Razıyım.
Ama benim dediklerim gibiyse Rabbim sizin üzerinize versin.
Ben bütün Nurcuların böyle olmadığını ifade etmiştim. Buna rağmen Bir iki kişi de olmadıklarını söylüyorum.
Müslümana inanmamanın vebalini , günahını asıl sen biliyor musun?
Allahın laneti yalancıların üzerine olsun.

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
akiler bırakın bu meseleyi nereye cekerseniz oraya gidiyor lastik gibi rabbim nurculara hidayet versin diyin gecin rabbim hidayet vermedikce ne yazarsanız yazın boş herkes bu tartışma yüzünden zaan altına gidiyor Allah azze ve celle ayaklarımızı ve kalbimizi tevhid üzerine sabit kılsın...abdulhak aki sen marufu anlattın münkeride artık gerisi rabbime ve kişilere kalmış veesselam

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ne birisi , Adamlar halka kurup ders yapıyorlar.
Kardeşim eğer bir kişi ise ise ve iftira ise günaha da, vebele de Razıyım.
Ama benim dediklerim gibiyse Rabbim sizin üzerinize versin.
Ben bütün Nurcuların böyle olmadığını ifade etmiştim. Buna rağmen Bir iki kişi de olmadıklarını söylüyorum.
Müslümana inanmamanın vebalini , günahını asıl sen biliyor musun?
Allahın laneti yalancıların üzerine olsun.

bir kaç bilgisiz gidip yaptıalr diyelim peki sen bunların gerçek niyetlerini nereden biliyorsun...elinde bir beyin aleti var aklından geçen herşeyi görüyormusun bilmiyorum...ben göremediğim için adamların ne niyetle onları yaptıkalrını bilmiyorum...ama bir meseleden herkes te zan altında bırakılmazki

şimdi senin diyeceğinin biliyorum senin jargonuna sahib olan ilim aşıkları her zaman şunu derler "islam zahire hükmeder"

---------------------------------------------------------

ABDULHAK : buraya yazdım
(konuyu gereksiz yere uzatmamak için buraya yazıyorum. İş amacından çıktı.)

LAYLAY nikinle , jargon lafızlarınla hangi seviyede ve ahlakta olduğun belli oluyor. Konuşma uslubunu görüyor ve zan ile ithamlarda bulunarak nasıl cevap verebileceğimi gaybiyattan sallıyorsun.
Sen bu kadar Türkçe ayan beyan lafızlara rağmen, Üstelik delillerimi hem linkle hemde SÖZLER ve ZEHRA yayınevleri kitaplarından sayfa noları vererek göstermeme rağmen muharref kitap shaibi cemaati suçlayacağına belgeleri gösterene inat ediyorsun.
Haccda toplanıp halka oluşturmalarına , risale dersleri yapmalarına rağmen görmediğin halde inatla karşı çıkıyor , en kötü ihtimalle 1 kişidir veya bir kere olmuş iştir gibi traji komik cevaplarla haberiniz olmadığı mevzudan ahkam kestiğinizi ortaya koyuyorsunuz.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akiler bırakın bu meseleyi nereye cekerseniz oraya gidiyor lastik gibi rabbim nurculara hidayet versin diyin gecin rabbim hidayet vermedikce ne yazarsanız yazın boş herkes bu tartışma yüzünden zaan altına gidiyor Allah azze ve celle ayaklarımızı ve kalbimizi tevhid üzerine sabit kılsın...abdulhak aki sen marufu anlattın münkeride artık gerisi rabbime ve kişilere kalmış veesselam

ben kimseyi zana altında bırakmıyorum tarafsız ca yazıları okursan abdulhakın nasıl zana altında bıraktığını görürsün...

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
cevap orda tarafsız ön yargısız okusaydın kesin görürdün...

I Çevrimdışı

ibni_fevz

Üye
İslam-TR Üyesi
NURNURCU KARDEŞİM....

GURUR YAPMADAN BENİMLE ÖZELDE KONUŞURMUSUN SANA DOSYA VERECEGİM (bir kitap dosyası) ozaman eline al beşrisaleni yok işte mektubatını veya meyve risaleni lemalarını felan kıyas yap o kitapdaki acıklamalara....

hüsrev'in yazdıgı (zamanında üstead derdim) tevafuklunu kuranı eline al o verecegim kitapda söylenenleri kıyasla... bence sen tektaraflı bakıyorsun KARŞILAŞTIRMA YAPMIYORSUN.... GÖZLERİNİNİ YANINA ENGEL KOYMUŞ DİĞER YAZILANLARI GÖRMÜYORSUN....

said nursi birzamanlar benim için alimdi üstaddı ama Allah gerçekleri görmemi nasip etti onların düştüğü cahilliği gördüm...
Elhamdulillah... lütfen kardeşim söylediklerime kulak ver.... kimseyi aşağılamak veya üzmek için söylemiyorum.... sizleri sapkınlıktan kurtarmak ve emri bilmağruf nehyi anil munker emrini yerine getiriyorum....
vesselam...

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bir kaç bilgisiz gidip yaptıalr diyelim peki sen bunların gerçek niyetlerini nereden biliyorsun...elinde bir beyin aleti var aklından geçen herşeyi görüyormusun bilmiyorum...ben göremediğim için adamların ne niyetle onları yaptıkalrını bilmiyorum...ama bir meseleden herkes te zan altında bırakılmazki

şimdi senin diyeceğinin biliyorum senin jargonuna sahib olan ilim aşıkları her zaman şunu derler "islam zahire hükmeder"

---------------------------------------------------------

ABDULHAK : buraya yazdım
(konuyu gereksiz yere uzatmamak için buraya yazıyorum. İş amacından çıktı.)

LAYLAY nikinle , jargon lafızlarınla hangi seviyede ve ahlakta olduğun belli oluyor. Konuşma uslubunu görüyor ve zan ile ithamlarda bulunarak nasıl cevap verebileceğimi gaybiyattan sallıyorsun.
Sen bu kadar Türkçe ayan beyan lafızlara rağmen, Üstelik delillerimi hem linkle hemde SÖZLER ve ZEHRA yayınevleri kitaplarından sayfa noları vererek göstermeme rağmen muharref kitap shaibi cemaati suçlayacağına belgeleri gösterene inat ediyorsun.
Haccda toplanıp halka oluşturmalarına , risale dersleri yapmalarına rağmen görmediğin halde inatla karşı çıkıyor , en kötü ihtimalle 1 kişidir veya bir kere olmuş iştir gibi traji komik cevaplarla haberiniz olmadığı mevzudan ahkam kestiğinizi ortaya koyuyorsunuz.

kanıtla böyle birşey olduğunu bir resim bir video kanıtla hadi senin kanıtlamanı bekliyorum..teknoloji ve bilişim çağındayız...bir resim yada videoları bile yokmu hacda çekilmiş...

ibni feyz araya girme arkadaşım sıranı bekle

B Çevrimdışı

Bekirr

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kanitlamami istiyorsun al sana kanit:

Risale-i nur hizmeti kabede
http://www.youtube.com/watch?v=AfeGVWUwseQ&feature=PlayList&p=E798981E17086A6E&index=9

Dua ederken dahi Said Nursinin eserlerine basvurmak..
http://www.youtube.com/watch?v=CgdRhEyAZdY&feature=PlayList&p=E798981E17086A6E&index=14

Heryerde Said Nursi ve Risale-i Nur aniliyor bakiniz otobuste dahi adam ona siirler söylüyor ve diger sakirtleri ise alkisliyor??!. Kardesim sen hacc yapmaya mi geldin yoksa cemaatin propagandasini mi yapiyorsun?
http://www.youtube.com/watch?v=vD3jugn7-zA&feature=PlayList&p=E798981E17086A6E&index=3

Ayni sair minadan dönüste "bediuzzaman" dedigi cahile siirin son kisminda övgüler yagdiriyor??? Hem sefaat ya rasullallah'la nedemeye çalisiyor bu adam? Bu adamlar hiç mi Allah'i çokça zikir etmezler? Bu ne biçim bir inançtir böyle?
http://www.youtube.com/watch?v=BKSdSRf1XYs&feature=PlayList&p=E798981E17086A6E&index=19

Kahvalti esnasinda dahi nurlardan bahsediyorlar..!
http://www.youtube.com/watch?v=YVLCbPWKF0A&feature=related

Medineye giden yolculukta dahi üstadini aniyor vs.
http://www.youtube.com/watch?v=IqVfZXYGWSI&feature=related

Minada üzerinde "Avrupa nur cemaati" yazan tabela ile gezinmek
http://www.youtube.com/watch?v=lgCK3a2xvu0&feature=related

Hac 2007 Euronur tüm görüntüleri bu linkte http://www.youtube.com/view_play_list?p=E798981E17086A6E&page=1

Tek kelime ile ... siz özetleyiniz lütfen bu cemaatin halini.

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
kanıtla böyle birşey olduğunu bir resim bir video kanıtla hadi senin kanıtlamanı bekliyorum..teknoloji ve bilişim çağındayız...bir resim yada videoları bile yokmu hacda çekilmiş...

ibni feyz araya girme arkadaşım sıranı bekle

İstihbarata gidilmeyip hacca gidiliği için kayıt yapılamadı.
Ama şunu ifade edeyim bilgi olsun:
Yalan söylemeyeceklerine şahidlik(kefil) yapacağım, ayrı ayrı ilçelerde oturan Birbirini tanımayan 2 ayrı müslüman arkladaşım, farklı yıllarda hacca gittikleri halde hiç konusu değilgen hacı anlatmaları esnasında başından böyle bir vakıa geçtiğini, Risale derslerine davet edildiklerini bildirdiler. Tabi ikisi de reddetmiş. Hatta birisi Kuran okursanız gelirim hem Kuranın her harfine 10 sevap var bari burada bırakın risaleleri, diye ikazda bulunmuştur.
İmkan olsa ki , inanmayanları onlarla yüzleştirebilsem.

Şimdi siz inanmayabilirsiniz , çünkü sempatizansınız. Ama bu kişilerin risalelere ve said nursiye yaklaşımlarını bildiğim aynı zamanda bana bu vakıayı haccdaki bir yaşanmış olay olarak başından geçen kardeşlerim ayrı ayrı zamanlarda anlatmasından dolayı mümkün görüyor ve inanıyorum . Çünkü müslüman kardeşlerimin bu güne kadar yalanına şahid olmadım .
Bu anlattıklarım bütün nurcular için geçerli değildir.
bunu anlatmamdaki nedeninin sevgide şirke , alimleri rableştirme durumlarına düşüldüğünü gördüğümüzdendir.

Bizlerin akaidi , belli , itikad eserlerimiz, aldığımız ve uyguladığımız ölçü belli iken , sadece tasavvufçular kendilerine özgü değer ve kaideleri vardır . Bunlarda gaybi ve batıni işlerdir ki itikat ve ilim yönünden itibar edlmez , reddolunur.

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Konuyu burada kapatıyorum , öteki başlıktan soruma cevap veresin .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...