Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Islami Siteden Ne Beklersiniz - Yeni Tasarım Için Fikir Alıyoruz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum kardeşlerim,

Dünya o kadar globalleştiki artık bir tıkla binlerce km'de öteden alimlere ulaşabiliyoruz, islami bilgilerimi paylaşıp görüş alabiliyoruz.

Arkadaşlar gulyarasi.com sitemizi baştan sona değiştirmeyi düşünüyoruz, bilindiği üzere son zamanlarda facebook,twetter gibi paylaşım siteleri ön plana çıktı birçok zararının yanında güzel yanları da olan siteler mevcut.

Geçmişte kurduğumuz siteyle karşılaştırılmayacak kadar sistemli ve düzenli bir site yapmayı planlıyoruz.

Sizlerin görüşüde bu kapsamda en az bizim kadar önemli.

Bu süreç Allahu alim 3 ay sürecektir. 1 ay boyunca devamlı fikir almak istiyorum.

Acaba yeni islami sitemizde neler olmalı ya da neler olabilir.

Lütfen fikrinizi belirtin o bana güler bu bana ne der demeyin, her bilinenin üstünde bir bilen vardır, 2 bilenin bildiği 1 bilenden güzeldir.

Ben de sizi bu konuda teşvik etmek için projemizdeki bazı görüşlerden ara ara sizlere yazacağım...

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'in Selam ve rahmeti uzerinize olsun..

''Gulyarasi.com .. cok fazla ziyaret edemedim. lakin bir islami siteden bekledigim herseyi islam-tr.org/ fazlasiyla buldum..
sunu belirtmek isterimki .!. bu foruma Rastladigimdan beri baska bir forum sitesine takilmamakla beraber kaynaklarinada pek guvenemiorum.. burdaki kardeslerimizin abilerimizin bizleri aydinlatmak istedikleri icin gosterdikleri cabanin yeni yapilandiracaginiz siteniz icinde gecerli olacagina hem fikirim..dilegim odur'ki nasil bir calisma olursa olsun!?.. ''Siz'' kardeslerimle olsun..! yapim asamasinda olan tum hizmetlerinizin bizlerin faydasina olacagina hic supem yok.!. Rabbim muvaffak etsin insAllah..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah'in Selam ve rahmeti uzerinize olsun..

''Gulyarasi.com .. cok fazla ziyaret edemedim. lakin bir islami siteden bekledigim herseyi islam-tr.org/ fazlasiyla buldum..
sunu belirtmek isterimki .!. bu foruma Rastladigimdan beri baska bir forum sitesine takilmamakla beraber kaynaklarinada pek guvenemiorum.. burdaki kardeslerimizin abilerimizin bizleri aydinlatmak istedikleri icin gosterdikleri cabanin yeni yapilandiracaginiz siteniz icinde gecerli olacagina hem fikirim..dilegim odur'ki nasil bir calisma olursa olsun!?.. ''Siz'' kardeslerimle olsun..! yapim asamasinda olan tum hizmetlerinizin bizlerin faydasina olacagina hic supem yok.!. Rabbim muvaffak etsin insAllah..

Allah size merhamet etsin. Teşekkür ederim güzel temmennileriniz için.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullah...
muvahhide sehidan kardesin guzel dusuncelerine kesinlikle katiliyorum.Simdiden basarilarinizin devamini temenni ediyor ve umuyorum.
Benim icin forum sitesinde onemli olan detayli olmasidir yani anasayfadan heryeri gorebilmek linklerin calismasi ve goz yormayan bir renkte olmasidir.
Yonetime ulasim kolay olmali ufak tefek yazilardan ziyade sade ve okunur olmalidir.Goruntu olarak her yasa hitap edebilmeli;ne cok rengarenk nede cok siyah beyaz olmali.
Acizane fikirlerim:)akil vermis gibi olmayayim (aklima baska seyler gelirse eklerim) hakkinizi helal ediniz fiemanillah...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
teşekkürler görüşleriniz için. övgüden ziyade neler olabileceğine yönelik konusursak daha sağlıklı olur zira övülme, riya kapısını aralar sonra da kalkamayız yerimizden.

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
mesela islamtr de bir link var gül yarasında bulunan bir video mesela tıklayın diyorsunuz . bizde tıklıyoruz ama tak kullanıcı adı girin diyor ( tabiki gayet olagan bir istek ) bizde giriyoruz ama bu sefer sayfayı acmıyor hemen ana sayfayı açıyor . sonra işin yoksa o videoyu veya konuyu işin yoksa ara dur . o yuzden yeni forumda bu tür can sıkıcı ( benim açımdan ) bir sistem olmasa sevinirim . not bu hantallık yuzunden ( belkide benim beceriksizliğimdendir ) gül yarası linklere girmiyordum :)

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
herşeyden önce şer'i kurallara uygun bir site olmalıdır. uzay üssü görünümlü sözüm ona mescidler de var ama içleri hidayetten mahrum. ama bir de kerpiçten, hurma dallarından müteşekkil mescid-i nebeviler vardır ki buralar potansiyel hidayet yuvalarıdır. ha bir de adil emirler olmalı. bunlar olmadıktan sonra gerisi boştur.

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
program ve muzik (neshed hariç) gibi paylaşımlar olmaz umarım. eski takva.com gibi olabilir.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
6 ayda Kapatılmaya aday özelliklerde site tarifleri yapmayın da

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun Aleykum ve Rahmetullah...
muvahhide sehidan kardesin guzel dusuncelerine kesinlikle katiliyorum.Simdiden basarilarinizin devamini temenni ediyor ve umuyorum.
Benim icin forum sitesinde onemli olan detayli olmasidir yani anasayfadan heryeri gorebilmek linklerin calismasi ve goz yormayan bir renkte olmasidir.
Yonetime ulasim kolay olmali ufak tefek yazilardan ziyade sade ve okunur olmalidir.Goruntu olarak her yasa hitap edebilmeli;ne cok rengarenk nede cok siyah beyaz olmali.
Acizane fikirlerim:)akil vermis gibi olmayayim (aklima baska seyler gelirse eklerim) hakkinizi helal ediniz fiemanillah...

Aleykum selam verahmetullahi berakatuh ahi.

Allah razı olsun, ahi istekleri islam-tr için değilde medya (forum hariç her şey olabilir.) üzerine yapsan daha hayırlı olur. Ama yinede sitenin hızı iyi olsun sade olsun ve her yaşa uygun içerik olsun değerlendimeniz hoşuma gitti, buna benzer öneriler devam ederse memnun olurum...

Ahi ilahi, ezgi vs türü enstrümantal barındıran siteleri ben pek tasvip etmiyorum.

İslam-tr ise:

elbette birçok kimsenin katkıları vardır fakat özellikle Abdulhak kardeşin
yazıları bu sitenin bu kadar kaliteli hale gelmesinde en büyük etkendir bana göre.
Diğer sitelerin forumlarında özellikle Abdulhak kardeşten alıntılar yapılması da
bunu teyit etmektedir.

İslami mevzular ile ilgili her konuya burada ulaşmak mümkün ve özellikle her yönü ile
konuya yaklaşılması da işin cabası. Vasat bir çizgide olması ayrıca mutluluk verici.
Başka sitelerde lay lay lom yapanlar buraya geldiklerinde nedense kılık değiştirerek aynı
tutumu sergilemiyorlar bu da sitenin ne kadar ciddiye alındığını gösteriyor. Bunda elbette
bu site yöneticilerinin katkısı büyüktür.

Abdulmuizz, !slam4ever ve diğer kardeşlere teşekkür ediyoruz bu katkılarından dolayı.
Ve kendilerine duacıyız.

Durmak yok yola devam diyecem ama tam da seçim atmosferinde bu sloganın yanlış anlaşılmasından da endişe etmiyor değilim hani :)

Allah razı olsun.

Ahi tamamen bu ekib işi, ve hiç bir işi Allah katında basit görmüyoruz. ilahi ezgi vs sevmeyen kardeşlerimizi her zaman kuran ve ibretlik video yaymaya davet ediyorum yine davetimi tazelim. Ahi daha çok medyaya dönük istek sunarsan daha güzel olur ya da yeni farklı neler olabilir.

İnşAllah aynı ciddiyet ile daha çok kesime hitap edeceğiz.

mesela islamtr de bir link var gül yarasında bulunan bir video mesela tıklayın diyorsunuz . bizde tıklıyoruz ama tak kullanıcı adı girin diyor ( tabiki gayet olagan bir istek ) bizde giriyoruz ama bu sefer sayfayı acmıyor hemen ana sayfayı açıyor . sonra işin yoksa o videoyu veya konuyu işin yoksa ara dur . o yuzden yeni forumda bu tür can sıkıcı ( benim açımdan ) bir sistem olmasa sevinirim . not bu hantallık yuzunden ( belkide benim beceriksizliğimdendir ) gül yarası linklere girmiyordum :)

Ahi Allah razı olsun.

Ahi anasayfaya yönlenenler 3 sene evvelki konuların linki yeni yayınlananlar direk video audio çıkmakta ve izlemek dinlemek için üyelik şart değil. Tam olarak sorununu anlamadım. Buradan ya da özelden yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

herşeyden önce şer'i kurallara uygun bir site olmalıdır. uzay üssü görünümlü sözüm ona mescidler de var ama içleri hidayetten mahrum. ama bir de kerpiçten, hurma dallarından müteşekkil mescid-i nebeviler vardır ki buralar potansiyel hidayet yuvalarıdır. ha bir de adil emirler olmalı. bunlar olmadıktan sonra gerisi boştur.

Ahi Allah razı olsun. Çok güzel diyorsun olması gerekende bu. Şeri olarak zaten kurallara dikkat ediyoruz Allah'ın izniyle ancak dediğin şekilde site yapmak için her yeri kapayıp özel şahsi blog açmamız gerekti. Bana kalsa sadece kuran eklerim.

Ancak dediğinden olacak inşAllah, her ne kadar geniş çevre olsada insanlar kuran sünneti alacaklar. Bunun içinde bana iş düştüğü kadar size de düşüyor. Birlikten kuvvet doğar inşAllah.

program ve muzik (neshed hariç) gibi paylaşımlar olmaz umarım. eski takva.com gibi olabilir.

Bizim şuanki mevcut sitelerimiz dahil hiç bir sitenin devamı ya da benzeri olma niteliğinde asla olmadı olmayacakta.

Her yiyiğin yoğut yeyişi farklıdır. Takva com kendi alanında çok güzel işler yaptı Allah onlardan razı olsun ve eksikliği hissedilir derecede var ancak biz çok daha geniş ve profosyenel olarak ülkemiz de ehli sünnet menhecini yaymaya çalışıyoruz ve her zaman daha iyi neler olabilir diye çabalıyoruz farklı farklı çok güzel siteler olabilir ki zaten var da bizim amacımız hepsini içinde barındıran çok daha kapsamlı bir site.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam rahmatullahi ve berekad akhi

Bu zamana kadar gülyarasından çok istifade ettik Elhamdulillah.Bundan sonrada daha yararlı ve faydalı olacağını tahmin ediyorum.

Öncelikle akhi gülyarasındaki audio,video,resimler,butonlarına ek olarak maus ile üzerine getirdiğimizde mesela audionun üzerine altta liste halinde kuran,ezgi,neşitler gibi seçenekler çıksa daha güzel olur.aynı şekilde video butonuda sohbet,cihad ve diğer video kategorileri olsa güzel olur.
Ayrıca hesabım kısmına tıklayınca kendi audio ve vidolarıma tıklayınca hepsini dinlemek istiyorum ama sadece ayar kısmı çıkıyor veya sadece son eklediğim 5 video çıkıyor diğerlerine ulaşmak için arama kısmında yazmak lazım buda uzun sürüyor.kendi hesabımda audio tıklayınca hepsi çıkıyor ama dinleyemiyorum direk ayarla ve sil yazıyor aynı şekilde arama yerine yazmak lazım dinlemek için.

ayrıca diğer mp3 dinlemek için tıkladığında sayfa otomatik yeniliyor o şekilde değilde çalma listesi gibi olsa ne güzel olur.birde bu çalma listesini istediğim gibi düzenleme gibi bi imkan olsa çok muhteşem olur örneğin hesap kısmında kayıtlı kalsa istediğim vakit listemi otomatik parça bittiğinde tek tek değişse kendiliğinden bitene kadar.

Son olarak bir video ve mp3 altına Facebook ve netlog gibi ünlü sitelerine paylaşım olsa kendimizi daha hızlı tanıtırız bu vesile ile.çünkü biri gelip bi video izlediğinde o videoyu paylaşmak ister direk yani indiripte sonra başka siteye yükleme çok uzun iş olduğu için uğraşmaz akhi.

S Çevrimdışı

suyunrenqi06

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm çocuklarımızı eğitebilmek ve öğretebilmek için tevhide dair çizgi filmler namaz abdest vs vs gibi çizgi filmler olursa çok memnun oluruz hatta pc den tv ye aktarım olursa dahada iyi olur ALLAH c.c hepinizden razı olsun doğru yolundan bir an bile sizleri ayırmasın inş sitenizden çook çoook yararlandım toparlanmaya kendime gelmeye başladım her şey için ALLAH C.C hamd resuluna salavat olsun susuzluktan ve gıdasızlıktan ölmek üzere olan bir insandım vesilenizle inş kendime geldim ve inş gelicemde duygularımı ve halimi tarif edemiyorum ALLAH C.C. tekrar tekrar razı olsun hepinizi ONA emanet ediyorum abilerim kardeşlerim

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykumselam rahmatullahi ve berekad akhi

Bu zamana kadar gülyarasından çok istifade ettik Elhamdulillah.Bundan sonrada daha yararlı ve faydalı olacağını tahmin ediyorum.

Öncelikle akhi gülyarasındaki audio,video,resimler,butonlarına ek olarak maus ile üzerine getirdiğimizde mesela audionun üzerine altta liste halinde kuran,ezgi,neşitler gibi seçenekler çıksa daha güzel olur.aynı şekilde video butonuda sohbet,cihad ve diğer video kategorileri olsa güzel olur.
Ayrıca hesabım kısmına tıklayınca kendi audio ve vidolarıma tıklayınca hepsini dinlemek istiyorum ama sadece ayar kısmı çıkıyor veya sadece son eklediğim 5 video çıkıyor diğerlerine ulaşmak için arama kısmında yazmak lazım buda uzun sürüyor.kendi hesabımda audio tıklayınca hepsi çıkıyor ama dinleyemiyorum direk ayarla ve sil yazıyor aynı şekilde arama yerine yazmak lazım dinlemek için.

ayrıca diğer mp3 dinlemek için tıkladığında sayfa otomatik yeniliyor o şekilde değilde çalma listesi gibi olsa ne güzel olur.birde bu çalma listesini istediğim gibi düzenleme gibi bi imkan olsa çok muhteşem olur örneğin hesap kısmında kayıtlı kalsa istediğim vakit listemi otomatik parça bittiğinde tek tek değişse kendiliğinden bitene kadar.

Son olarak bir video ve mp3 altına Facebook ve netlog gibi ünlü sitelerine paylaşım olsa kendimizi daha hızlı tanıtırız bu vesile ile.çünkü biri gelip bi video izlediğinde o videoyu paylaşmak ister direk yani indiripte sonra başka siteye yükleme çok uzun iş olduğu için uğraşmaz akhi.

Ahi Allah razı olsun dediğin şeyler aslında olması gereken şeyler mutlaka eklenecek. Devam et bu şekilde fikirlere.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamün Aleyküm çocuklarımızı eğitebilmek ve öğretebilmek için tevhide dair çizgi filmler namaz abdest vs vs gibi çizgi filmler olursa çok memnun oluruz hatta pc den tv ye aktarım olursa dahada iyi olur ALLAH c.c hepinizden razı olsun doğru yolundan bir an bile sizleri ayırmasın inş sitenizden çook çoook yararlandım toparlanmaya kendime gelmeye başladım her şey için ALLAH C.C hamd resuluna salavat olsun susuzluktan ve gıdasızlıktan ölmek üzere olan bir insandım vesilenizle inş kendime geldim ve inş gelicemde duygularımı ve halimi tarif edemiyorum ALLAH C.C. tekrar tekrar razı olsun hepinizi ONA emanet ediyorum abilerim kardeşlerim

Aleykum selam, güzel temennileriniz için teşekkür ederim. İnşAllah küçükler için güzel metaryeller-içerik ekleriz.

Dua ile.

S Çevrimdışı

suyunrenqi06

Üye
İslam-TR Üyesi
birde inş hep beraber dua edelim birlikten kuvvet doğar RABBİM en doğru bilgileri aklımıza gelmeyecek olanları bile kendisi ihsan etsin inş en ince proğramına kadar kendisi düzenlesin tasarımınıda kendi gibi güzel etsin inş selam ve duayla asıl ben tşk ederim kardeşlerim

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benm de aklıma gelen kücüklere yönelik prgramlardı..ama kardeşler de dile getrmş ..eminimki siz faydalı bişeyler ortaya koyacaksınız rabbim kolaylık versn ..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamualeykum akhi

Yeni sitemizde inşaALLAH

HİCRİ TAKVİMİNDE bulunması faydalı olucağını umuyorum

M Çevrimdışı

minhac

Üye
İslam-TR Üyesi
"Bir kimse diğerlerini bir hidayete çağırsa, davetine uyan kimselerin sevabı kadar sevap kazanır. Davete icabet edenlerin ecirlerinden de zerre kadar eksilmez. Bir kimse bir başka kimseyi sapıklığa davet etse, aynı sapıklığa davet ettiği kişinin günahı kadar günah kazanmış olur. Davete icabet eden kişinin günahından da zerre kadar eksilmez" Müslim
üstlendiğiniz görev çok önemli, Rabbim hepinizden razı olsun, yardımcınız olsun...
ben bütün alim yada alim diye bilinen kişilerin itikadlarının nasıl olduğunu anlatan bir bölüm olsun ve konular yöneticiler tarafından eklenip kilitli tutulsun derim. eminim ki çok güzel bir iş çıkartacakınız, kolay gele...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
"Bir kimse diğerlerini bir hidayete çağırsa, davetine uyan kimselerin sevabı kadar sevap kazanır. Davete icabet edenlerin ecirlerinden de zerre kadar eksilmez. Bir kimse bir başka kimseyi sapıklığa davet etse, aynı sapıklığa davet ettiği kişinin günahı kadar günah kazanmış olur. Davete icabet eden kişinin günahından da zerre kadar eksilmez" Müslim
üstlendiğiniz görev çok önemli, Rabbim hepinizden razı olsun, yardımcınız olsun...
ben bütün alim yada alim diye bilinen kişilerin itikadlarının nasıl olduğunu anlatan bir bölüm olsun ve konular yöneticiler tarafından eklenip kilitli tutulsun derim. eminim ki çok güzel bir iş çıkartacakınız, kolay gele...

İlmi bir çalışma özel olarak olacak ve bu işle bizzat ben ilgileneceğim inşaAllah. Allah nasip ederse ne demek istediğimi o zaman çalışmaya bakınca görecek ümmet.

Üst Ana Sayfa Alt