Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Boko Haram'a Bakışımız Nasıl Olmalıdır?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Akhiler Vikipedi'de şöyle bir bölüm buldum. İyi hatırlıyorum Abdulkadir Şen Boko Haram üzerine yazdığı makalesinde zikretmişti bu grubu. Bilgisi olan var mı?

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ansaru

Aljazeera'nın ingilizce bir araştırmasını buldum bu cemaat hakkında.

Başlığı şöyle;

Jama'atu Ansarul Musilimina Fi Biladis Sudan: Nigeria’s Evolving Militant Group

Boko Haram'dan ayrı olarak Müslümanları açık bir küfür görmedikçe tekfir etmediklerini, suçsuz Müslüman ve Kafirleri öldürmeyi caiz görmedikleri yazıyor ilk sayfalarda.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mali-Nijer sınırında amerikan askerlerini öyle bir pusuya düşürdüler ki, amerika ordusunda ki askerler artık yurtdışı görevi alırken iki kere düşünüyor. En eğitimli amerikan askerlerini elek gibi delik deşik ettiler. Ben maşaAllah diyorum bu arkadaşlara.

Keşke görüntüleri indirip saklasaydım. Hepsi kalkmış.

A Çevrimdışı

Alensar1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Es selâmu aleykûm, bu siteye bugün üye oldum bunu önce belirteyim mevzuya gelirsek valla benim şahsi görüşüm internetten takip ettiğim kadarıyla boka haram Vs al shabab Afrika da kafir amerikaya ve onun kukla yönetimlerine karşı Allah yolunda cihâd eden hilafetin sancağını taşıyan gençlerden oluşan bir grup ...bendende maşaallah bu kardeşlere

Ekli dosyalar

• CgqTqeCM8iaNYxpL.MP4
    1.5 MB · Görüntüleme: 127
  • CgqTqeCM8iaNYxpL.MP4
    1.5 MB · Görüntüleme: 105