Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Kitabı Bilen Var Mı?

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum

اعتلال القلوب للخرائطى

kardeşler bu kitap hakkında,

kitaptaki hadislerin sıhhati hakkında,

ve de derleme mi yoksa kaynak hadis kitabımı olduğu hakkında bilgisi olan lütfen paylaşsın...

not: Kitap şamile proğramında yüklü ve türkçesi yok.

Allah'a emanet olun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hasta

Kalb hastalıkları ile ilgili bir kitab

978-977-455-159-3.jpg

Yazar : : أبى بكر محمد الخرائطى Ebu Bekir Muhammed el Haranti

Yayınevi : Dar Al-Farooq

Basım Yeri : Mısır - Kahire

7C4A1285JV.jpg

Abdulmuizz Fida

Admin
Yukarıdaki kitabın konusuna benzer ;

İbn Kayyımın Kalbin İlacı ve

111324_2.jpg

İbn teymiyye'nin Kalp Amelleri de bulunmaktadır

kalp-amelleri-ibni-teymiyye-r69471-sz380.jpg

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
zahmet veriyorum ama birde kitabın içeriği, sıhhati hakkında bir fikir veririmisiniz?
Allah razı olsun...

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
bu ıbn kayyım ın kalbin ilacı kitabı internetten indirebileceğimiz yer varmı yoksa kitap olarak mı satılıyor? kitap olarak satılıyorsa sipariş edebileceğimiz yer neresidir

Abdulmuizz Fida

Admin
İbn Kayyım ve ibn teymiyye kitabı tabiki sahih güvenilir bilgiler var. Maneviyat, zikir, sunnet, kalbi şeytana karşı kuvvetlendirme amelleri vs.
Fakat Hasta Kalpler isimli kitabı tam bilmiyorum. Edindiğim intiba, ibn teymiyye ve ibn kayyımın kitablarına benzetttim. Tabi bunu edinmen biraz güç.
İbn kayyımı ibn teymiyye kitaplarını Beka yayınlarından edinebilirsin.

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
İbn Kayyım ve ibn teymiyye kitabı tabiki sahih güvenilir bilgiler var. Maneviyat, zikir, sunnet, kalbi şeytana karşı kuvvetlendirme amelleri vs.
Fakat Hasta Kalpler isimli kitabı tam bilmiyorum. Edindiğim intiba, ibn teymiyye ve ibn kayyımın kitablarına benzetttim. Tabi bunu edinmen biraz güç.
İbn kayyımı ibn teymiyye kitaplarını Beka yayınlarından edinebilirsin.

Allah razı olsun...

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yeni konu açmak istemedim tevhidi ilk öğrendiğim zamanlarda okuduğum bir kitap vardı.Kitapta henüz 15 yaşında Peygamber(s.a.v) döneminde savaşan sahabiler anlatılıyordu.Hatta hafızam yanıltmıyorsa Halid Bin Velidin savaşta diğer iki komutan şehid olunca ona sıra gelmesini ve o dönemde adını tam hatırlamadığım iki kişinin düşmanın elini tek kılıç hamlesiyle koparıp düşürdüğü ve ikisininde öldürmek istediği birinin olduğu ve Hz.Muhammed(s.a.v)'in yanına gelerek danıştığı anlatılan bir kitaptı islamın nice genç fedaisinin anlatıldığı bir kitaptı hatta hepsinin ismi teker teker ayrı başlıktı ve islam için savaşları anlatılmıştı.Çok sevdiğim ve ilk başlarda bi abimin bana bu kitabı vermesiyle okumuştum şuan okumak istiyorum fakat bi türlü kitabın adını hatırlayamadım sadece içeriği konusunda birşeyler hatırlıyorum ve o zaman çok etkilendiğimi hatırlıyorum.Bilen akhiler yardımcı olursa çok iyi olur :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeni konu açmak istemedim tevhidi ilk öğrendiğim zamanlarda okuduğum bir kitap vardı.Kitapta henüz 15 yaşında Peygamber(s.a.v) döneminde savaşan sahabiler anlatılıyordu.Hatta hafızam yanıltmıyorsa Halid Bin Velidin savaşta diğer iki komutan şehid olunca ona sıra gelmesini ve o dönemde adını tam hatırlamadığım iki kişinin düşmanın elini tek kılıç hamlesiyle koparıp düşürdüğü ve ikisininde öldürmek istediği birinin olduğu ve Hz.Muhammed(s.a.v)'in yanına gelerek danıştığı anlatılan bir kitaptı islamın nice genç fedaisinin anlatıldığı bir kitaptı hatta hepsinin ismi teker teker ayrı başlıktı ve islam için savaşları anlatılmıştı.Çok sevdiğim ve ilk başlarda bi abimin bana bu kitabı vermesiyle okumuştum şuan okumak istiyorum fakat bi türlü kitabın adını hatırlayamadım sadece içeriği konusunda birşeyler hatırlıyorum ve o zaman çok etkilendiğimi hatırlıyorum.Bilen akhiler yardımcı olursa çok iyi olur :)
Kitap kucuk boymuydu akhi

M Çevrimdışı

Mavisakal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Genc sahabiler den bahsediyordu...yaslar hep on plandaydio_O

Musab,erkam...
:islik:
Evet akhi yaşlar ön plandaydı hatta Zeyd bin sabit, bilal-i habeş gibi tanınmış sahabiler çok güzel olan servetini bırakıp genç yaşta islam için savaşan sahabi vardı hepsini tek tek kısa ve öz anlatmıştı biliyomusun akhi :D

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet akhi yaşlar ön plandaydı hatta Zeyd bin sabit, bilal-i habeş gibi tanınmış sahabiler çok güzel olan servetini bırakıp genç yaşta islam için savaşan sahabi vardı hepsini tek tek kısa ve öz anlatmıştı biliyomusun akhi :D
Haceeem tam hatirlemirem ismini:ssrtcbya: lakin Misyon yayinlarinda basildigini iyi hatirliyorum...

Ama guzel kitapdi.(ayni kitaptan bahsediyorsak:D)
4b8c5_friends.gif

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt