Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çarşaf Giyen Bacılarımızın Dikkatine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Yazin meyvesi neden sulu karpuz, kışın meyvesi neden c vitaminli turunçgiller? Neden yasitin olan bir erkekle ayni ağırlığı kaldiramiyorsun? Aldığın nefesi neden geri veriyorsun?

Bu örnek çok güzel inşaAllah mantıklı cevap arayanlar mantığını çalıştırmaya gayret edip bunu anlar

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burasıda karışmış baya.. Bi taraftan başka şekillerde örtünmeye ''küffar'' diyenler. Diğer tarafta örtünmeye gerek varmı diyenler. Mübarek diğer bir yazısına gönderme yapmış bakayım derken ''Kuran ile ilişkili çelişkilerim var'' cevabını görünce devâmına bakmadım. Ne diyeceğimi bilemedim.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Yazin meyvesi neden sulu karpuz, kışın meyvesi neden c vitaminli turunçgiller? Neden yasitin olan bir erkekle ayni ağırlığı kaldiramiyorsun? Aldığın nefesi neden geri veriyorsun?
Tanrının işiyle bunu mu kıyaslıyorsunuz aynı şey değil. Dünyevi şeylerle akıl mantık bir olmaz olamaz. Aldığım nefesi yaşamak için geri veriyorum istersem bunun birsürü biyolojik açıklamasını size söyleyebilirim. 2.si çok çalışırsam bende o ağırlığı kaldırırım imkansız diye birşey yok. Meyve konusu Tanrının işi yaratılıştan öyle.Biyolojik açıklaması da vardır elbet. Ama benim aklımla mantığımla sorguladığım şeyler bunun çok ötesinde. İnsan iradesinden , insan özgürlüğünden bahsediyorum. Şimdi cevabınızı aldınız mı ?

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Tanrının işiyle bunu mu kıyaslıyorsunuz aynı şey değil. Dünyevi şeylerle akıl mantık bir olmaz olamaz. Aldığım nefesi yaşamak için geri veriyorum istersem bunun birsürü biyolojik açıklamasını size söyleyebilirim. 2.si çok çalışırsam bende o ağırlığı kaldırırım imkansız diye birşey yok. Meyve konusu Tanrının işi yaratılıştan öyle.Biyolojik açıklaması da vardır elbet. Ama benim aklımla mantığımla sorguladığım şeyler bunun çok ötesinde. İnsan iradesinden , insan özgürlüğünden bahsediyorum. Şimdi cevabınızı aldınız mı ?
Gördüğünüz gibi yaratılışta herşeyin mantıki açıklaması var

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bir kadın istediği gibi özgür olnalı diyorsun değil mi? Peki haya ne demek edep ne demek iffet ne demek
Allah sana kapanmanı söylüyor sen buna rağmen hayır kapanmamalıyız diyebiliyor musun halen

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleyküm.. Merak ettiğim bişey var. Bendr çarşaf giyen birisiyim ve Nur cemaatinde bulunuyorum. Etrafımdan sürekli" Ahir zamandayız çarşaf çok itici siyah siyah! Biraz renkli güzel giyinip başkalarına da İslamı sevdir." gibi laflar duyuyorum. Bunu hiç bir zaman sorun etmedim ama siz bu düşünce şekli için ne düşünüyorsunuz
onlar halt etsin

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Spor
Sanat
koşu
voleybol
basketbol
yüzme
Sosyal yaşam
İstediğin gibi giyinmek
kısacası özgürlük adına herşey
Kadınlarla istediğin sporu yap bu erkeklerdede kısıtlı

Kadınlarla istediğin gibi yüz (belirli şartlarda)
yazdığın herşeyin aynısı erkeklerdede kısıtlı
Sanıyomusun biz kadınların yanında rahat rahat yüzeriz gibi ?:

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Kadınlarla istediğin sporu yap bu erkeklerdede kısıtlı
Kadınların olduğu yerde istediğin koşunu yap
Kadınlarla istediğin gibi yüz (belirli şartlarda)
yazdığın herşeyin aynısı erkeklerdede kısıtlı
Sanıyomusun biz kadınların yanında rahat rahat yüzeriz gibi ?:
Neden kısıtlansın arkadaşım ben yüzme takımına giremeyecek miyim. Okullar iller kız erkek diye ayırmıyor seyirci kitlesi herkesten oluşuyor. Denizde kadın erkek diye mi ayrılıyor herkes giriyor. Neden? Çünkü herkes özgürlüğü savunuyor. Hiç deme kapalı mayo vs. Bunlar kadına zulüm

M Çevrimdışı

Melikşah Kaya

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden kısıtlansın arkadaşım ben yüzme takımına giremeyecek miyim. Okullar iller kız erkek diye ayırmıyor seyirci kitlesi herkesten oluşuyor. Denizde kadın erkek diye mi ayrılıyor herkes giriyor. Neden? Çünkü herkes özgürlüğü savunuyor. Hiç deme kapalı mayo vs. Bunlar kadına zulüm
Yüzmemek mi zülüm
Kapalı kadın salonunda kadınlarla beraber yarışabilirsiniz hanım kardeşim bu nasıl bir zülüm ?

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Spor
Sanat
koşu
voleybol
basketbol
yüzme
Sosyal yaşam
İstediğin gibi giyinmek
kısacası özgürlük adına herşey
"İstediğin gibi giyinmek" haricindeki saydığın her şeyi tesettürlüyken de yapma imkanın var.

P Çevrimdışı

Pilot46

Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya olimpiyatlarına bak mesela. Orda seyircileri ayırıyorlar mı kadınlarınkini kadınlar izleyebilir. Erkeklerinkini erkekler izleybilir. Böyle bişey yok. Bu spor. Herkes orda kendi ülkesini desteklemek için bulunuyor. Öneml, olan zihindir fikirdir. Bunlar boş şeyler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt