Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çarşaf Giyen Bacılarımızın Dikkatine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ya çarşafla nasıl yaşıyorsun akıl işi değil gerçekten anlamıyorum sizi buna yaşamak denemez
Dinimizi sorgulamadan mı yaşamalıyız neyi neden yapıyoruz dememeli miyiz biz insanız ve Allah bize düşünme fikir yürütme gücü vermiş Mantığımızı dinlemeden herşeyi hiç sormadan araştırmadan mı yaşayalım ?

Din sorgulanmaz, teslim olunur. Bu sebeble dine iman edenlere boyun büküb teslim olmak adına müslüman denir. Dinin akıl yürütülecek, tefekkür edilecek işleri, emir ve nehiylerindeki hikmetleridir. Allah bir şeyi emretti ise amenna ve saddekna denir ve itaat edilir. Budur bizi munafık ve kafirden ayırdeden özellik.
Bir konuda bilgin yoksa, öğrenmmek amaçlı sebeb ve delillerini sor, aykırı tuhaf konuşub kendini her türlü sıkıntıya düşürme.

FETHUMMUBİN Çevrimdışı

FETHUMMUBİN

..Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ....
İslam-TR Üyesi
Bütün bu safsatalar islamı zor ve karmaşık bir halde olduğunu ortaya konmak için söylenen sapıkca sözlerdir.Bu tarz sorularla fitne çıkarmaya çalışanlara cevap dahi vermeyin.Dinimizdende ahkamdanda eminiz çünkü müslümanız.

K Çevrimdışı

kala__

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar özgür yaşıyor biz ise böyle dayatmalarla yaşıyoruz onlar istediği herşeyi yapıyor biz herşeyden kendimizi kapatıyoruz .Sonra neden Türkiye gelişmiyor. ABye alınmıyoruz. Herşeyin sebebi burda

EsSelâmu aleykum kardeşim, başörtüsü ve kadınlarının özgürlüğünü sorguladığını fark ediyorum, zamanında benzer şeyler hatta fazlası aklımdan geçtiği için seni çok iyi anlıyorum, ve beni haktan en çok uzaklaştıran şeylerden biri de ben sordukça ters cevaplar veren kişilerdi. Ancak Rabb'ime hamd olsun ki araştırdığım birçok batıl din arasından Rabb'im bana İslam'ı nasip etti, ana babadan öğrenilen geleneksel dini değil gerçek Tevhid Dini olan İslâm'ı öğrenmeyi nasip etti, Elhamdu Lillâh, Elhamdu Lillâh, Elhamdu Lillâh. Ve yemin ederim ki İslâm kadını en özgür kılan din. Bunun sebebi, kıyafet giyerken dahi nefsinin arzularına köle olmaktan kurtulup yalnızca Allâh'a köle olmak. Yemin ederim cilbab giydiğimden beri kendimi bir padişahın hanımı, yani sultan gibi hissediyorum; Yüzüme herkes bakamaz, bana herkes bakamaz, çünkü ben saygın bi kadınım diye. Başörtüsü ve Cilbabın giyilmesinin emredilmesinin hikmetine gelince, Allâh için kardeşim biraz düşünsen bunun sebebi çok açıktır; sen hiç oğluna tecavüz eden anne, oğlan kardeşine tecavüz eden abla duydun mu? Duyduysan kaç defa duymuşsundur? Ama kızına tecavüz eden baba, kardeşine tecavüz eden abi defalarca duyulmuştur. Kadınlar erkeklere çekici kılınmıştır bunu Nisa Suresinde bulabilirsin inş. Bi noktadan sonra kendilerine mani olmaları pek de mümkün değildir. Dikkat ettiysen Rabbimiz zinaya yaklaşmamamızı emretmiştir. Çünkü yaklaştığımız takdirde mıknatısa bi noktadan sonra engel olamayıp birbirine yapışması gibi artık geri dönüşü olmuyor. Tekrar söylüyorum Allâh erkekler kadınlara çekici kılınmıştır diye buyurmamış, kadınlar erkeklere çekici kılınmıştır. Ve bahsettiğim o Ayette erkeklere çekici kılınanlar arasında ilk sırada kadınlar gelmektedir. Bu kadını değersizleştiren bir şey değildir, aksine değerini gösterir. Bi hocanın güzel bi videosu vardı orda, evinize gelsem paralarınızı görebilir miyim, mücevherlerinizi görebilir miyim desem bunları bana göstermezsiniz, onları kasalarda saklarsınız, bizim kadınlarımızsa paralardan çok daha değerlidir demişti, çok da haklıydı. EsSelâmu aleykum

Dini sorgulamaya gelince, eğerki maksadın güzelce öğrenmek ve amel etmekse ne diyebilirim ki, fakat böyle şey mi olur yaa diye sorgulamaksa bu uygun değildir ve teslimiyetle bağdaşmaz. Sormak ayrıdır sorgulamak ayrıdır. Niyetimize dikkat edelim inş. Zaten niyet sorgulamaksa Rabb'imizin bizi doğruya ulaştıracak yardımını nasıl bekleyebiliriz ki

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
Neden AB'ye alınmıyoruz diyor. AB'yi kim takar? Türkiye gelişmiyor diyor. Gelişim ŞERİATTIR! Senin gibileri ALLAH ıslah etsin. Eğer Allah azze ve celle İslam'ı sana nasip etmezse sen ve senin gibi kafirlerin belasını versin. AMİN.

A Çevrimdışı

asiceren

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Beddua etmeyin. Kimsenin kimseye beddua etmeye hakkı yok. Ayrıca islamı seçmeyen herkes kâfir değil. Tanrının varlığına çok iyi inanıp çok iyi olan insanlar da var müslümanlar dışında

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Beddua etmeyin. Kimsenin kimseye beddua etmeye hakkı yok. Ayrıca islamı seçmeyen herkes kâfir değil. Tanrının varlığına çok iyi inanıp çok iyi olan insanlar da var müslümanlar dışında

:D

M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Asiceren sen şu pilot46 sın değil mi?
Neden farklı hesaplar açıyorsun bir tanesi yeterli değil mi
Neden tanrı diyorsun da Allah demiyorsun?

K Çevrimdışı

kala__

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Bacım gerçekten cevap arıyorsan işte sana gerçekten cevap verip merakını gidermeye çalıştım, eğer gerçekten niyetin öğrenmek idiyse forumda tartışmak yerine ona cevap vermen daha makul olmaz mıydı? Niçin yok yere erkekler seninle sen erkeklerle muhatap olasın, bu caiz mi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
guk-jpg.1481

Yahudi kadınları

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tanrının varlıgına ınanıp cok ıyı olan muslumanlar dısında olan kısıler kım ??
Sızın bu tarıfden seytan cıkıyor
Onunda yeryuxundekı varıslerı askerlerı
Satanızm..?? Hıc bır kuralı sınırı olmayan
Adeta domuz gıbı yasayan kemalızm..?
Yoo olsa olsa soytarizm ..Allaha ınanıyor
Lakın dedıgını takmıyor kuranın tarıfıyle toplu adı ka - fır - lık..
Cok ıyı yaşadıgınz dogru hıc bır sınır yokk dere tepe dümduz..

A Çevrimdışı

asiceren

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Söylediğim şey ateistler dışında hepsi bir yaratıcının olduğuna inanıyor ve ibadet ediyor lütfen kimseye ayrımcılık yapmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt