Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çevrenizdeki Bayanlar Neden Kapanmıyorlar?

Arkadaşlar çevrenizdeki bayanlar yada bayanlar neden kapanmıyorlar?

• Nefislerine hakim çıkamadıkları için ?

Kullanılan: 2 25.0%
  • Çevrelerindekilerin düşünceleriyle hareket ettikleri için?

• Kapanmak Allahın farzını yerine getirmek zor geldiği için?

• Kendilerini kapalı gördüklerinde yadırgadıkları için?

Kullanılan: 0 0.0%
  • Çevrelerindekilerin onları beğenmeyeceklerini düşükleri için?

Kullanılan: 1 12.5%
  • Aileleri izin vermediği için?

Kullanılan: 0 0.0%
  • Okul veya işyeri izin vermediği için?

Kullanılan: 1 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    8
C Çevrimdışı

cahit_84

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
""islam kılık kıyafet görünüş le yaşanacak bir din değildir bunlar küçük ayrıntılarıdır. Büyük taşları yerleştirmezseniz hiçbir zaman küçük taşları yerleştirecek yeriniz kalmayacak! ""
ya
yavuz arkadaşımın bu yazdığı cümle tuhafıma gitti.kadınların kapanması ile ilgili kuranı kerimde ve hadislerde ben böyle bişey duymadım.kaldıki "BAŞÖRTÜSÜ" küçük ayrıntılar değildir.islamda kadının, islamı yaşayıpta başörtüsü takmaddan veya islamın belirlediği ölçüde giyinmeyip ama sadece islamı yaşaması yeter diyemez
kaldıki bunlar bazılarına "KÜÇÜK TAŞLAR" gibi gelebilir ama bunlar kadın için en gerekli taşlardır
benim ablalarım başörtüsü yüzünden üniversiteye bile gidemezken bunun küçük ayrıntı olarak görülmesine çook üzüdüğümü ifade etmek isterim
şunuda blirteyim herkes istediği şekilde yaşayabilir başını örtmeyenlere kesinlikle bir önyargım yoktur ama yaşayanlar içinde kendisi yaşamayıta KÜÇÜK AYRINTI olarak görmeleri bir bilinçsizlik ve bencilliktir
selamaetle..

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Allah senden raszı olsun cahit kardeş. nefsinle konuşmadıgın için Allah mukafatını versin . örtü hanımın müslümnalgının gerweklerindendir. örtübnmeyen hanım başka neytiyle kendisinin müslümna oldugunu gösterecekki. bu arada kafgirlerde örtünmez . haberinişz olsun . kişi benzedigi kavim üzeredir diyor resullullah s.a.s kapanın ki islam ümmetinden oldugunuz belli olsun . kapanınki kafirlerin kendi dinsizlik dinini açıklıkla belli ettikleri gibi sizde islam dinini kapalılıgınızla belli edin hanginizin üstün oldugu belli olsun . sizler Allah c.c. yolunda kullans9ın sizleri örnek kılsın . olaylardan ibret almayanlar kendileri ibret olurlar. selamun aleykum

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
ASLINDA KİMSE ZEVK İÇİN YAPMAZ DÜŞMEZ BENCE BÖYLE Bİ HATAYA GEREKLİ EĞİTİM ALT YAPI BİLİNÇ AİLE VE ÇEVRE TARAFINDAN VERİLMEDİĞİ İÇİN BÖYLE BENCE ???? :vavaaaa :vavaaaa

X Çevrimdışı

xx_laz_müslüman_xx

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir kaç arkadaşımla baş örtüsü konusunda komuşmuştuk.Ben kapalıydım ve onlara kapanma konusunda bilgileri söyledim ama fayda etmedi.Ben de artık kızlara kapanma komusunda hiçbir şey söylememeye karar verdim ve onlar için nefislerine söz geçiremediklerine karar verdim

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
SÖYLEDİKLERİN DOĞRU O HALDE YILMA.
SEN DAHA AZ KİŞİYE SÖYLEMİŞSN GENELE DEĞİL.
EFENDİMİZ SAV EBU CEHİLE BİLE KAÇ DEFA TEBLİĞ YAPMIŞ VE YILMAMIŞTIR.
ALLAH DAVAMIZDA MUVAFFAK EYLESİN.
HER DAİM HAKKI HAYKIRAN KULLARINDAN EYLESİN.
SELAM VE DUA İLE....

E Çevrimdışı

emetullah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BSMİLLAH
Kanaatimce örtünmemek ya da tam örtünmemek,temel olarak şundan kaynaklanıyor; "Allah'ı c.c.gereğei gibi takdir edememek ve bundan dolayıda kulluk bilincine sahip olmamak." Çünkü kulluk bilinci ne kadar derinleşirse sorumlulukları yerine getirme dürtüsüde o denli gelişecektir.Örtümüz herşeyden önce Allah'a karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir.İnsanlar ,kadın olsun erkek olsun,Allah ile kul ilişkisinin ne demek olduğunu kavramadıkça onlardan örtünmelerini, namaz kılmalarını vs.kulluk görevlerini yerine getirmelerini beklememiz hata olur.Bütün islam coğrafyasında ne yazıkki kulluk bilinci yok denecek kadar azdır(istisnalar dışında tabi).Kulluk bilincine vardığımız zaman takvanın haşyetin ne demek olduğunu öğrendiğimiz zaman örtüyü kimse tavsiye etmesede Allah'ın emiri diye bürüneceğiz İnşaAllah.

SELAM ve DUA ile...

G Çevrimdışı

gülnihal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Çevremdekiler örtünmenin ne olduğunu daha doğrusu dini bilmiyorlar.Kalp temizliği yeter,gençlik diyip sıyrılmaya çalışıyorlar.Öyle kalıplaşmış fikirleri benimsemişlerki farklı fikirleri bile önemsemiyorlar ve dinlemiyorlar.Aileden hiç bir eğitim almamışlar.Kitap okuma araştırma gibi konulara harcayacak vakit bulamıyorlar.Çünkü önlerinde nefisleri var.Ve tabiiki beğenilme arzusu var.Onlar açık olduklarında daha çok beğenildiklerini sanıyorlar.Bilmemki daha da söylesem mi????

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
'''''TMM ÖRTÜNDE AŞIRIYA KAÇMA AMA '''''

DİNİN EN AŞIRISI FİRDEVSE GÖTÜRÜR KARDEŞLER ALDANMAYIN YILMAYIN.

UNUTMAYIN!!!!!!

SİZE DELİ DENMEDİKÇE TAM İMAN ETMİŞ OLMAZSINIZ.

SLOGANINIZ BU OLSUN

!!!!!!!!!!!!!!!!DİNİN EN AŞIRISI FİRDEVSE GÖTÜRÜR BİZNİLLAH!!!!!!!!!!!!!!

Üst Ana Sayfa Alt