Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çevrenizdeki Bayanlar Neden Kapanmıyorlar?

Arkadaşlar çevrenizdeki bayanlar yada bayanlar neden kapanmıyorlar?

• Nefislerine hakim çıkamadıkları için ?

Kullanılan: 2 25.0%
  • Çevrelerindekilerin düşünceleriyle hareket ettikleri için?

• Kapanmak Allahın farzını yerine getirmek zor geldiği için?

• Kendilerini kapalı gördüklerinde yadırgadıkları için?

Kullanılan: 0 0.0%
  • Çevrelerindekilerin onları beğenmeyeceklerini düşükleri için?

Kullanılan: 1 12.5%
  • Aileleri izin vermediği için?

Kullanılan: 0 0.0%
  • Okul veya işyeri izin vermediği için?

Kullanılan: 1 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    8
S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMIN ALEYKÜM

Arkadaşlar bayanlar neden kapanmıyor onları neden islama tam yöneltemiyoruz türban ve kapanma açısından neden olduğunu ben çok merak ediyorum buraya düşüncelerinizi yazar ve ankete katılırsanız çok sevinirim genel neden nedir acaba kapanmamaktaki ısrarda?

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
GÜNÜMÜZDE İNSANLAR ÖZELLİKLE BAYANLAR AŞIRI DERECEDE ÇEVRENİN ETKİSİNDE KALIYOLAR.YAŞADIKLARI ÇEVRE NEREYE UYGUNSA ODA ÖYLE DAVRANIYO.BENCE BUNUN AİLEYLE BİLGİYLE ALAKASI VAR AMA EN ÖNEMLİSİ ÇEVRE.BENİM ARKADAŞLARIMDAN BAZILARI BİZLERLE GEZERKEN TAMAMEN NEFSANİ DUYGULARDAN SIYRILMIŞ GİBİYKEN DİYER ARKADAŞLARINA YÖNELDİĞİNDE ONLAR NASIL BAKAR GÖRENLER NE DER EDASIYLA HEMEN ESKİSİ GİBİ OLUYOLARDI.TABİ NEFİSDE BİRAZ OTARAFA KAYDIĞI İÇİN Bİ TÜRLÜ NEFİSLERİNİ AŞAMIYOLAR.BEN BİDE ŞUNU ANLAYAMIYORUM.HANIMLAR EVLENMEDEN ÖNCE KAPANMAZKEN NEDENSE EVLENDİKTEN SONRA HEMEN TESETTÜRE GİRİYOLAR.HEPSİ BÖYLE DEĞİL AMA GENELİ BÖYLE.YANİ TESETTÜR GENÇKEN FARZ DEĞİLDE (HAŞA)EVLENDİKTEN SONRAMI YADA YAŞBİRAZ İLERLEDİKTEN SONRAMI HÜKÜM GİRİYO?

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
GÜZEL KARDEŞİM ASLINDA HAKLISIN ORTAM ÇEVRE VE NEFİS ENBÜYÜK ETKEN AMA NEFSİN NE YÖNE KAYDIĞI HANGİ YÖNDE ŞEHVET BULDUĞU ÖNEMLİ YANİ SENİ ETRAFINDAKİLERİN DÜŞÜNCESİ BELKİ KAPANMAYA İTMEZ AMA BELKİ BAŞKASININDA KENDİNİ GÜZEL GÖRMEDİĞİ İÇİN KAPANMAZ NEFSİN ÇEŞİTLERİNDEN BİR KAÇI BUNLAR......

HE BİDE EVET BİR ÇOK BAYAN EVLENDİKTEN SONRA YADA YAŞLANDIKTAN SONRA KAPANIR KİMİSİNİN EŞİ KAPANMASINI İSTER KİMİS NASIL OLSA BENİ ALAN ALDI KİMİSİDE BEN ARTIK YAŞLANDIM BİRAZDA ALLAH YOLUNDAN GİDEYİM YADA BEN ARTIK YAŞLANDIM VÜCÜDUM ÇOK KÖTÜ VEYA KİLOLARIM ÇOK MEYDANA ÇIKIYO GİBİ KENDİ BEYİNLERİNİN YÜRÜTTÜĞÜ FİKİRLER ALTINDA KAPANMAYA ÇALIŞIYOR AMA SIL AMAÇ ALLAH İÇİN KAPANMAK DEĞİLDİR YANİ BUNLARDA NEFSİ İŞLER VE HAREKETLERDİR................. SELAM VE DUA İLE

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
her ne olursa olsun bu tamamen şeyati bi vesvesedir.nasıl ki kadınlar ona uyar.çünkü nedense kadınlar açık olduklarında insanların onları daha çok beğeneceklerinimi düşünürler nedir.asıl tuaf oanıda hem erkeklerin kendilerine bakmaları için binbir türlü kılığa girerler hemde baktıklrı zaman nevar ne bakıyosun hiç kız görmedinmi salak türünden laflar ederler.asıl salak sensin madem bakmalarını istemiyosun bu kadar hazırlık niye kimin için bu süslenme
ALLAH HERKESE HİDAYET NASİP ETSİN
AMİN

Ö Çevrimdışı

Özlem

Üye
İslam-TR Üyesi
aslında bence bütün şıklar kapanmamak için bir mazeret .
tabiiki en çok nefis başı çekiyor ;çünkü nefis olmasaydı kapanmama gibi bir sorun ortaya çıkmazdı. herkes doğruları yapardı yani İslamiyeti yaşardı
nefis= şeytan = günah

Y Çevrimdışı

Yavuz Selim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"Arkadaşlar bayanlar neden kapanmıyor onları neden islama tam yöneltemiyoruz" demek ben tam islama yönelmişim onları yöneltemiyorum demektir ki ukalalığın ilerisine gidemez! Fethullah Gülen Hocaefendinin dediği gibi insan başkalarının imanına hep keskin bir avukat kesilmeli kendi imanını ise sonsuz bir eleştiri çemberi içine almalıdır. Öncelikli hedefiniz kendiniz olsun değeli kardeşlerim Peygamber Efendimiz (SAV) bile kimsenin imanını böyle sorgulamamış sorgulayanlara ise "göğsünü açıp içine mi baktınız?" diye tepki göstermiştir! Müslüman başka uzuvlarıyla değil??? beyniyle düşünmeli hemde çok ince düşünmelidir. Hele böyle bir konu açacağı zaman inceliği pamuk ipliğinin 40 katı inceliğine getirmelidir.

Ayrıca, ülkemizde oynanan o kadar oyun sonrası bir takım siyasetçilerin başörtüsünü babasının malıymış gibi sahiplenmesi sayesinde başörtümüzün adı türban diye değişmiş ve islamın farzı yerini parti sloganları almıştır! Sonucunda da çok doğal olarak üniversitelerde yasaklanmıştır! ve bunu başaranlar 10 sene önceki siyasetçilerdir.......!(kim acaba? dedim ya meraklı bir adamım ben) Şimdilerde başörtülü bir insana bir bakışta siyasetçi ünvanı verilebiliyor. Belkide 10 sene önce benim diş doktorum olan çok sevdiğim ablam o yüzden çıkarmıştır değil mi? Belki çıkardığında ölesiye ağlaması kendinin oy attığı insana lanetler yağdırması belki de o yüzdendir.!!! Onun bu siteye girip burada yazanı görmesi anketin şıklarının bile acımadan ŞEHVET diye kestirip atmasını görmesiyle size nasıl bir dua ederdi SİZCE???
Bu forum konusu Allah rızası için kapatılmalıdır.........! ve yorumlarıyla diğer arkadaşların günaha girmesi engellenmelidir!

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
Yavuz Selim ' Alıntı:
"Arkadaşlar bayanlar neden kapanmıyor onları neden islama tam yöneltemiyoruz" demek ben tam islama yönelmişim onları yöneltemiyorum demektir ki ukalalığın ilerisine gidemez! Fethullah Gülen Hocaefendinin dediği gibi insan başkalarının imanına hep keskin bir avukat kesilmeli kendi imanını ise sonsuz bir eleştiri çemberi içine almalıdır. Öncelikli hedefiniz kendiniz olsun değeli kardeşlerim Peygamber Efendimiz (SAV) bile kimsenin imanını böyle sorgulamamış sorgulayanlara ise "göğsünü açıp içine mi baktınız?" diye tepki göstermiştir! Müslüman başka uzuvlarıyla değil??? beyniyle düşünmeli hemde çok ince düşünmelidir. Hele böyle bir konu açacağı zaman inceliği pamuk ipliğinin 40 katı inceliğine getirmelidir.

Ayrıca, ülkemizde oynanan o kadar oyun sonrası bir takım siyasetçilerin başörtüsünü babasının malıymış gibi sahiplenmesi sayesinde başörtümüzün adı türban diye değişmiş ve islamın farzı yerini parti sloganları almıştır! Sonucunda da çok doğal olarak üniversitelerde yasaklanmıştır! ve bunu başaranlar 10 sene önceki siyasetçilerdir.......!(kim acaba? dedim ya meraklı bir adamım ben) Şimdilerde başörtülü bir insana bir bakışta siyasetçi ünvanı verilebiliyor. Belkide 10 sene önce benim diş doktorum olan çok sevdiğim ablam o yüzden çıkarmıştır değil mi? Belki çıkardığında ölesiye ağlaması kendinin oy attığı insana lanetler yağdırması belki de o yüzdendir.!!! Onun bu siteye girip burada yazanı görmesi anketin şıklarının bile acımadan ŞEHVET diye kestirip atmasını görmesiyle size nasıl bir dua ederdi SİZCE???
Bu forum konusu Allah rızası için kapatılmalıdır.........! ve yorumlarıyla diğer arkadaşların günaha girmesi engellenmelidir!

BAK GÜZEL KARDEŞİM KİMSİNİ ZNESİNİZ TAM BİLEMİCEM AMA İTAMLAR AĞIR SÖZLER KAMÇI GİBİ AMA YERLİ YERİNDE DEĞİL BEN BAHSETTİĞİM GENELLEME NE SENİN BAŞINI AÇMAYA MECBUR KALAN ABLAN NEDE ZORLA AÇTIRILANLAR TMM...

BU ARAD EĞER AKLI SELİM Bİ ŞEKİLDE OKUDUYSAN YAZDIKLARIMI DİKKAT ETKİ BEN ZORLA AÇTIRILAN KADINLARIMIZDAN ABLALARIMIZDAN KIZ KARDEŞLERİMİZDEN BAHSETMEMEMİŞİM BU ŞIKLARDADA AÇIK VE NET AYRICA BEN NAPTIĞIMI NE SÖYLEYECEĞİMİ ÇOK İYİ BİLİRİM BURDA UKALALIK FALAN YOK EĞER BİŞEYLERE ÖNEM VERİP ÜSTÜNDE DURMAYA ÇALIŞIYOSAK KARINCA KARARINCA BURDA NE SENİN NEDE Bİ BAŞKASININ BUKADAR KALP KIRICI Bİ ŞEKİLDE KONUŞMAYA İSE HAKKI YOK İYİ OKUDUYSAN KONUNUN GENELİ ŞÖYLE RTIK AÇIK VE NET Bİ DİLLE ANATACAM YANİ ÇİLEDEN ÇIKTIM...

Bak kardeşim benim bu konum yolda göğüsünü bağrını yarıya kadar açan, hiç utanmadan okadar erkeğin içinde bikini mayo giyen, kalçalarına kadar mini etek giyip yolda salına salına giden suratını boya küpüne bandırmışçasına boyayan v.b kadınları genel olarak ele aldık senin dişçi ablanı yada öteki kız kardeşlerimizi ele alsaydık zaten sorunun cevabı yazmadan belli tmm benim 6 arkadaşım türban için üniversiteden vazgeçtiler feragat ettiler sırf baş örtüleri için ve aralarında edebiyat felsefe hukuk okuyan vardı senin dişçi ablana yazık günahsa bunlar napsın heeeeeeeee şimdi ben konuşmaya başlarsam güzel kardeşim kalbini kırarım ayrıca bana fetulah gülenin dediklerini geçip karşıma söyleme olurmu güzel kardeşim söyliyeceksen başka bir sürü zatlarımız var isim vermicem ama zaten beni bilenler kimi dedğimi anlarlar..........

(BU KONUYU BEN AÇTIM BENDEN BAŞKA SİLECEKLERDE ADMİNLERDİR )

İSTİYORSAN ONLARA ŞİKAYET ET BENİ? BURANIN MODERATÖRÜDE BENİM EĞER KONUNUN SİLİNMESİ İÇİN BANA DİYOSAN BEN SİLMEM.................. SELAM VE DUA İLE

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
Not:SELAMIN ALEYKÜM DİN KARDEŞLERİM BU GÜN ANKETE Bİ ŞIK DAHA EKLEDİM HABERİNİZ OLA !!!!!!!!!!!!!

R Çevrimdışı

Riyaset

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ankette en çok oyu nefislerine sahip olamadıkları için şıkkı almış. Ben farklı bir şekilde yaklaşmak istiyorum konuya işin aslı bence şöhret. evet şöhret demek televizyonlarda boy göstermek ve dergi ve gazete sayfalarında olmak demek değil bence halkın içinde de sokakta yani farkedilme ve göz önünde olma isteği buda bir tür şöhret olma sevdasıdır. Şöhret için Üstad ne diyor ;
"Şöhret ayn-ı riyâdır ve kalbi öldüren zehirli bir baldır. İnsanı, insanlara abd ve köle yapar. Yani, nâm ve şöhret isteyen adam, halklara kendini beğendirmek, sevdirmek için, insanlara riyâkârlık, dalkavukluk yapar. Tasannûkâr tavırlar takınır. O belâ ve musîbete düşersen, ( İnne Lillahi ve İnne İleyhi Raciun ) de."
ben açıkçası bundan bi farkı olduğunu düşünmüyorum. Nice genç kızlar tanıyorum malesef gelir düzeyi çok düşük olmasına rağmen kazandıklarını giyim kuşam ve süslenmelerine harcıyorlar, olmadıkları halde kendilerini geliri yüksek her ne akla hizmet ise onuda anlamış değilim kendilerini daha sosyete gösterme çabası içindeler. Evet işin esası acizliğimizin farkına varmamızdadır, başka türlü ıslaha yollar kapanır. Evli bir bayan düşünün sokağa çıkarken süslenmiş , ne için , kimin için ? Eşi içinmi acaba? işin aslını düşününce mantıksızlıklar peşpeşe sıralanmaya başlar yeterki biraz tefekkür edebilelim. Allah bizleri nefsimizle başbaşa bırakmasın. Selam ve Dua ile

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
mehmet kardeş ya ben senin deiklerini tam anlamadım fetulah güleni benmi kötü tanıtıyorum anlamadım?

Y Çevrimdışı

Yavuz Selim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Saygıdeğer arkadaşlarım siz eleştiri yemeye alışmamışsınız benim gözlemlerim bu. benim yazımda Hocaefendiyi kötü gösterecek tek mısra gösteremezsiniz kusura bakmayın ama zeka durumunuzdan çok büyük bir şüphe içinde kalacağım.
Üzülerek belirtiyorum ki sadece nefsinizle hareket ediyorsunuz, islam kılık kıyafet görünüş le yaşanacak bir din değildir bunlar küçük ayrıntılarıdır. Büyük taşları yerleştirmezseniz hiçbir zaman küçük taşları yerleştirecek yeriniz kalmayacak! Bu forumda teseddür konusu açık kaldıkça buraya -belki- hidayet sebebiyle giren insanlar daha derbeder olarak düşmanlık ve kin içerisinde ayrılacaktır. Neyi yazarsanız yazın inanın umrumda değil orası burası açık insanların tek eksiği kapanmakmış gibi konuşuyorsunuz çok yanlış.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
Yavuz Selim ' Alıntı:
Saygıdeğer arkadaşlarım siz eleştiri yemeye alışmamışsınız benim gözlemlerim bu. benim yazımda Hocaefendiyi kötü gösterecek tek mısra gösteremezsiniz kusura bakmayın ama zeka durumunuzdan çok büyük bir şüphe içinde kalacağım.
Üzülerek belirtiyorum ki sadece nefsinizle hareket ediyorsunuz, islam kılık kıyafet görünüş le yaşanacak bir din değildir bunlar küçük ayrıntılarıdır. Büyük taşları yerleştirmezseniz hiçbir zaman küçük taşları yerleştirecek yeriniz kalmayacak! Bu forumda teseddür konusu açık kaldıkça buraya -belki- hidayet sebebiyle giren insanlar daha derbeder olarak düşmanlık ve kin içerisinde ayrılacaktır. Neyi yazarsanız yazın inanın umrumda değil orası burası açık insanların tek eksiği kapanmakmış gibi konuşuyorsunuz çok yanlış.

ya güzel kardeşim anlamıyosun yada bukadarına yetiyo senin kapasiten burada kimseyle tartışmak gibi bi lüksümüz yok bizim sadece paylaşım yaparız ancak biz burda ama sen anlamamkta ısrarlısın ayrıca ben sana fetulag güleni kötülüyosun falan demedim eğer örnek vereceksen fetulah gülenin hocasından örnek ver dedim fetulah güleni değil yani...

ayrıca farkındaysan biz sadece türbanı tartışmıyoruz belliki formu pek incelememişsin formda her verilen başlıkta o kunu veya konular işlenir bu bu bizim başlığımızın adı tesetür başka konu başlıklarıda var ayetler konusu mizah konusu kuran-ı kerim konusu hadisler konusu gibi biz kalkıpta mizah bölümünde dola olarak tüeban hakında yazamayız mizahıda tüeban bölümünde yazamayız e haliyle tesettürü açılan tesettür bölümünde konuşuruz doğal olarak bizde böyle yapıyoruz he hala anlamadım dersen bende orda bişey yapamam allah seni böyle yaratmış derim yoluma devam ederim

bunlar küçük ayrıntılar değil eğer senin düşünce çapın çok geniş ise onada karışamam sana küçük gelebilir burdaki hiç kimse nefsiyle iş yamıyor bunuda bil nefsiyle iş yapan adam burda ne gezsin arkadaş çok saçmalam bu forma emek verenlere hakaret ediyosun böyle davrandıkça ben iyi niyetim ve yaradandan ötürü saygım var sana allaha şkın bizi böyle konuşarak yıprarma biz burda zina nasıl işlenir demiyoruz neden insanlar örtünmeye ters bakıyo onu işlemeye ana kaynak ve seplerini bir nebze anlamaya ve anlatmaya çalışıyoruz

buraya hidayet sebebiyle giren arkadaşlar neden derbeder olsun ya allah allah sen ne dediğini biliyomusun ya yada konuyu anladığından eminmisi?

bak arkadaş dahada saçmalar ve dahada hakerete yönelik yazı yazarsan yazdıklarını silerim he konunun çok kapanmasını istiyosan bana değil admine gideceksinonlara sildir istiyosan....

AYRICA KARDEŞİM SENİN DİNİ BİLGİN NERDEYSE YOK DENEBİLECEK KADAR AZ BANA DİYOSUNKİ BÜYÜK TAŞLARI YERLEŞTİRMEDEN KÜÇÜKLERİN YERİNİ BULAMAZSIN ARKADIŞIM DİN TAŞ DEĞİL PAZILDA DEĞİL HAŞA OYUN HİÇ DEĞİL ANLAYCAĞIN SEN BUNLARI MECAZİ ANLAMDADA DESENDE BU YANLIŞ ANLAŞILIR MADEM UMRUNDA DEĞİL ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN......................

N Çevrimdışı

Nilay

Üye
İslam-TR Üyesi
Bayanların kapanmaması kardeşim genellikle islam bilgisinin az olması ve nefsine hakim olamaması islami bilgisi zayıf olan bir insan niye kapansınki kendisini niye sıkıntıya soksun rabbim bütün kardeşlerimize tesettür sevgisi versin. bugün işyerinde küçük bir kız yanıma gelerek sen niye kapalısın diye sordu böyle kapalılar çok çirkin oluyor dedi hele o kara çarşaf giyenler öcü gibi dedi tabiki küçük olduğu için birşey demedim sadece Allah'ın emri olduğunu söyledim şimdi bu çocuk bu mantıkla büyüdüğü zaman nasıl kapansın kapanmaya nasıl sıcak baksın daha yaşı 9 veya 10 bu yaşta bunlar beynine işlemiş inşallah büyüyünce bu düşünceler içinde olmaz AMİİİİİN.....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kısa bir yanıt vereyim islam dinine tamemen vakıf olmadıkları için...

H Çevrimdışı

hakka sevdalı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yavuz arkadaşım burdaki arkadaşların amacı islamı anlatmak.arkadaşlarımız illaki de türban takın demiyor ve türbanlılarıda hor görmüyor.seni de anlıyorum belki bu konu hakkında bir anın var bilmiyorum.burda daha çok eksikliklerimizi görüyoruz yani bu konuyu kapat demen yanlış.dediğim gibi bizler kimsenin türbanına karışmıyoruz belki bu siteye yeni gelenler olur ve türban hakkında bu site aracılığıyla güzel şeyler öğrenir olmaz mı... benim nice tanıdığım arkadaşlar niye türban takılmasını bilmiyorlar.bence güzel bir konu açmış arkadaşlarım... allah hepinizden razı olsun

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
!slamOuRLiFe ' Alıntı:
Kısa bir yanıt vereyim islam dinine tamemen vakıf olmadıkları için...

ASLINDA DOĞRU Bİ CEVAP İSLAM DİNİNE VAKIF OLAMAYAN İNSAN ZATEN YUKARIDA VERİLEN ŞIKLARIN HEPSİNİ GERÇEKLEŞTİRE BİLME İHTİMALA ÇOK YÜKSEK..........

HAKKAN SEVDALI KARDEŞİM ALLAH HEPİMİZDEN RAZI OLSUN:)

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
kardeşlerim benim tanıdıgım bir kız da ben okula gitmesem kafama göre bir kocayı nasıl bulurum diye bir şey söylüyorsdu. bakın sebeplerden biride bu aslında. insanlar görücü usulunden o kadar korkutulmuş ki sanki görücü usulü evlenmeye gelneler canavar. yhapmayın bacılar kardeşler. siz Allahtan dahamı hayırlısını bileceksiniz. işini Allaha sevk eden Allahtan hayırlısını isteyen kişmseye Allah muhakka kendisi için hayırlısnı verecektir. yok eger o kimse bu işi kendi üzerine almaya kalkar ve ben daha hayırlısını bilirm ya tutarsa.... derse Allahu teala o işi onun üzewrine öylşe bir yıkarki ne oldugunu şaşırır. o iştende hiç bir hayır görmez. haa... geçenlerde duydum evlenmiş ömiş hemde üniversitedende değil başka bir şehirden . görüyorsun ya Allah c.c. o ne i,stedi nerden gelşdi kısmeti. hiç bir şey sizin elinizde değildir. ancak ama ancak Allah c.c. isterse olur. dolayısyla işlerinizi Allaha sevk edin ona dua edin sizler işçin hayırlısını dileyin . o kimseler gibi kısmeti başka yerdeyken Allahın ayetinden vazgeçip
boşuna başlını açanlar gibi olmayın. ALLAH C.C. BİR KUDSİ HADİSTE ŞÖYLE BUYURUYOR. '' GECENİN ÜÇTE BİRİ GEÇTİKTEN SONRA Allahu teala dünya göğüne iner ve : BEN HERŞEYİN HAKİMİYİM BEN HERŞEYİN HAKİMİYİM. KİM BANA DUA EDER DUASINI KABUL EDEYİM? KİM BENDEN İSTER, İSTEDİĞİNİ VEREYİM? KİM BENDEN BAĞIŞLAMA DİLER KENDİSİNİ BAĞIŞLAYAYIM?'' DİYE BUYURUR. FECR VAKTİNE KADAR BU HAL ÜZERE DEVAM EDER. ''' ''MUSLİM : SALATU'L MUSAFİRİN 169''
SİZDE aLLAHTAN İSTEYİNKİ SİZE O VERSİN . YOKSA İNSAN OGLU KENDİ NEFSİNE ZULMEDER KUDSİ HADİSİ SİZE UGRARDA PİŞMAN OLANLARDAN OLURUSNUZ. SELAMUN ALEYKUM.

T Çevrimdışı

tacMahal

Üye
İslam-TR Üyesi
inanın yorumları hayretle okudum.. daha doğrusu yavuz beyn yorumlarını.. neyse kapanmş bi tatszlık sanırım kalsın.. ama söylemek istedklerm var elbette başörtüsü mevzusu dern bi yaradr içimizde ama inanın şuan bu sebepten dolayı okula gidememek bana üzüntü vermyr bilakis çok daha mutluyum sakın yanlış anlaşılmasın sorun içimi yakıyr ama Allah için bişeylerdn vazgeçebilmenin mutluluğu..elhamdülillah ve inanoyrm ki bu günler geçecek dualarımızı esrgemeyelm..
ama sena kardeşm konuyu açarken sorunu değil daha tesettüre girmemş insanlardan bahsetmek istemiş ki okuyana bişeyler versn belki tebliğ sebebi olur değil mi?benm çevremdeki insanlar dah çok emir onlara zor geldiği için kapanmıyrlar.. güzel olmadklarını toplumun onları o şekilde kabul etmeyeceğini düşünüyrlar.. yazık halbuki hayadr tesettür.. imanın aşikar bayrağıdır tesettür simgedr.. VE HAKKI HATIRLATR HALKA HAR DAİM.. temzliktr korunmaktr haramdan daha ne olsn her işin başı iman ahlak haya değil mi..
Allah hidayet aşk ve cesaret versn emirlerine karşı.. ilimle beraber amel versn amin...
Rabbm cümlemzden razı olsn inş..

Üst Ana Sayfa Alt