Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Darbe Ile Alakalı Şeyh Abdullah Muhaysiniden Ve Nakil Kürsüsünden Açıklama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sokağa inmedim de sokağa inen muvahhidleri bu batıl sistemi korumakla itham etmek saçmalığın daniskası.
Evet bu sistem küfürdür. Ama rejimi ele geçirecek asker kuduz köpek ilk önce sana saldıracak ...
Aynen kardeş bu nasil bir kafadir. Ne yani asker namusumuza el uzatana kadar oturalım mı ?

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muvahhid alimlerin tavırları gün gibi netken, kalkıpta ahkam kesenleri, eğer darbe başarılı olsaydı nelerin beklediğini bilen bilir. O günleri görmemiş heyecanlılar ise kendilerince garip bir takva anlayışı içerisindedir.

Peygamber sav. in Medine islam devleti kurulduktan sonra bugün hılfül fudül teşkilatı olsa yine o teşkilata katılırdım ifadesi meseleyi çok net ortaya koymaktadır. Velev ki kafir dahi olsa, mazlım konumunda olanla zalime karşı bir duruş sergilemek demokrat olmaksa şuanda kraldan fazla kralcı olan bazı arkadaşların tüm hocaları demokrat olmuştur (böyle bir ithamdan Allaha sığınırım).

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler her meselede olduğu gibi bu konudada duygusal hareket edemeyiz ayrıca sokağa çıkın fetvası verecek aliminde bunu kuru sözlerle değil bilakis kuran ve sünnet etrafında açık bir şekilde beyân etmesi gerekir ayrıca öncelikle nefsime daha sonra siz değerli kardeşlerime tavsiyemdir alimlerimizi elbetteki seviyoruz fakat bizim şu farkımız olmalıdır onlar(alimler) peygamber değillerdir elbette onlarda hata yapabilirler bizim yapmamız gereken itidalli davranmak ve alimlerimizi yüceltmemektir, sırf tevhid ehli güvenilir müslümanlar söylediği için aslı astarı olmadan kabullenmek yanlıştır halbuki bunu bir sofi söylese 40 defa düşünürüz bu kuralı muvahhid müslüman ve alimlerimiz içinde kullanmalı taassub ehlinden uzak durmalıyız.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Selefi cemaat için iyi imtihan oldu.

Kardeşler!

Çoğu mücahid alimin, Türkiye'de takip ettiğimiz alimlerin görüşlerine bir bakın, Harbi kafir ve bagi (isyankar) arasındaki savaşla ilgili bir konu vardı forumda onuda okuyun. Burada cunta yönetiminde ehlinizin can, mal, namus güvenliği kalmayacak. Bunlar için verilen mücadelede Tağut olduğu ortada olana da meyletmeyin. Ama bunları korumak sizin hakkınız. Soruyorum, şuan daha farklı bir durum olsaydı, iletişim ve elektrik kesilseydi oturacak mıydık evde? Benim kendi adıma kardeşlerle istişaremi yaptım ve en kötü duruma göre hazırlığımı yaptım o kötü durum oluşana kadar evimde ehlimleyim. Müslüman hiçbir zaman tedbirsiz olmaz, tepkisiz kuzu hiç olmaz! Ama hangi bayrak altında olduğumuzuda unutmayın!

Bu bayrak tevhid bayrağı İnşallah.

Selamun aleykum.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Müslüman, İslam’a yaklaşımı bakımından laikliğe yakın bir rejimin İslam’a açıktan düşman olan bir rejime üstün gelmesine sevinebilir. Bu, ilk rejimde bulunan Müslümanların sıkıntısını hafifleten hususlar sebebiyledir. Ancak bu savaştan İslam’ın savaşı gibi, bu savaşta bir tarafın diğer tarafa karşı zafer kazanmasından İslam’ın zaferi gibi bahsetmemiz ise gaflet ve vehimdir. İslam’ın uluslararası sistemin rotaları altında girişilmeyen mücadelesinin biçimini küçültüp onu cüceleştirmek demektir.”

Dr. İyad Kunaybi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Takıp ettıgım alımlerden yavaş yavaş haberler gelmeye başlıyor. Benım dusunduklerımle aynı bı ıznıllah.
Dıgerlerının de açıklamaları geldıgı müddetçe hepsını paylaşacağım.

Addas Çevrimdışı

Addas

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
2 gündür olanları Uhud'a ,kendilerini okçu tepseinde ki okçulara benzetenler. Sokaklara çıkmayı vacip görenler,cihad ecri alırsınız diyenler....Bir de sabah açıyoruz tvleri ki demokrasi şehitlerinin!!! cenaze namazı var diyorlar. Sokağa çıkılıp çıkılmaması hakkında konuşmak istemiyorum ama demokratik rejim kendin çok güzel akladı. İnsanlardan bir çoğu demokrasiye biatını yeniledi. İnşallah sokağa İslam adına çıkan kardeşler tebliğ yapıyorlardır

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muslumanların bır ımtıhanı ıdı bu hemde buyuk bır ımtıhan.
berıde
durduğum ıcın bırsey kaybetmedim kazanmadım da.
Hamd alemlerın rabbı olan ALLAH a mahsusdur.

S Çevrimdışı

Serdengeçtii

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum cümleten ..

1.Arkadaşlar , eğer kanun ve yasalar kaynak olarak islam hukukunu alsa, partilerde islam hukuku sınırları içinde hareket etse , böyle bir seçime dayalı demokrasi heralde islam dinine ters düşmezdi dimi ?

2. olarak , Taberi tefsirinde maide 44 ile ilgili verilen görüşlerde , ibni mesudun " Allahın hukmunu inkar ederek , onunla hükmetmeyenin kafir olacağı , inkar etmeden hükmetmeyenin ise zalim ve fasık olcagı " var

Taberinin görüşü ise Taberi diyor ki: "Kim, Allah´ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar, kâfirlerin ta kendileridir." âyeti hakkındaki görüşlerden doğru olmaya daha layık olanı, bu âyetin ve bundan sonra gelen âyetlerin, kâfirler hakkında olduğunu söyleyen görüştür. Çünkü bu âyetten önce gelen âyetlerin de sonraki âyetlerin c!e ehl-i kitabın kâfirlerinden haber verdiğini söylemek daha evladır.

Eğer denilecek olursa ki: "Allah teala, ehl-i kitaptan bahsettikten sonra umumi bir ifade ile, indirdiği ile hükmetmeyen herkesin kâfir olduğunu bildirmiştir. Ser. bunun nasıl olur da, özellikle ehl-i kitabın kâfirlerine mahsus olduğunu söylersin " Cevaben denilir ki: "Allah teala, indirdiği ile hükmetmeycnle-rin kâfirliğini, indirdiği ile hükmetmemesiyle birlikte, onu inkâr edenler için ge-nelleşîirmiştir. Abdullah b. Abbas´m da dediği gibi Allah´ın indirdiğini inkâr ederek onunla hükmetmeyen herkes de ehl-i kitabın kâfirleri gibi kâfirdir. Zira, Allah´ın indirdiğini bildiği halde onu inkâr eden kimse, Resulullah´m Peygamberliğini bildiği halde onun Peygamberliğiniinkâr eden kimse gibidir.

Sonuç olarak , Allahın hükümlerini İnkar etmeyip de getirmek için mücadele edenlerin durumu ne olucak ? Şuan sokakta çok arkadaşım var .Mevcut kişilerin şeriati zamanla getircegine inanıyor .İslam hukuknu istiyorlar . Gerçekten çok sıkıntılı bir durum

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

1.Arkadaşlar , eğer kanun ve yasalar kaynak olarak islam hukukunu alsa, partilerde islam hukuku sınırları içinde hareket etse , böyle bir seçime dayalı demokrasi heralde islam dinine ters düşmezdi dimi ?

Hocam o iş biraz yaş gibi. Hayal olur yani. Demokrat ve laik bir ülkede partiler İslam hukuku sınırları içerisinde kalacak öyle mi? Biz yarın bu millete Şeriatı getireceğiz desek adamlar sokağa dökülür. Bas bas bağırırlar, propaganda yaparlar. Olay bu yani.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

2. olarak , Taberi tefsirinde maide 44 ile ilgili verilen görüşlerde , ibni mesudun " Allahın hukmunu inkar ederek , onunla hükmetmeyenin kafir olacağı , inkar etmeden hükmetmeyenin ise zalim ve fasık olcagı " var

Taberinin görüşü ise Taberi diyor ki: "Kim, Allah´ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar, kâfirlerin ta kendileridir." âyeti hakkındaki görüşlerden doğru olmaya daha layık olanı, bu âyetin ve bundan sonra gelen âyetlerin, kâfirler hakkında olduğunu söyleyen görüştür. Çünkü bu âyetten önce gelen âyetlerin de sonraki âyetlerin c!e ehl-i kitabın kâfirlerinden haber verdiğini söylemek daha evladır.

Eğer denilecek olursa ki: "Allah teala, ehl-i kitaptan bahsettikten sonra umumi bir ifade ile, indirdiği ile hükmetmeyen herkesin kâfir olduğunu bildirmiştir. Ser. bunun nasıl olur da, özellikle ehl-i kitabın kâfirlerine mahsus olduğunu söylersin " Cevaben denilir ki: "Allah teala, indirdiği ile hükmetmeycnle-rin kâfirliğini, indirdiği ile hükmetmemesiyle birlikte, onu inkâr edenler için ge-nelleşîirmiştir. Abdullah b. Abbas´m da dediği gibi Allah´ın indirdiğini inkâr ederek onunla hükmetmeyen herkes de ehl-i kitabın kâfirleri gibi kâfirdir. Zira, Allah´ın indirdiğini bildiği halde onu inkâr eden kimse, Resulullah´m Peygamberliğini bildiği halde onun Peygamberliğiniinkâr eden kimse gibidir.

Sonuç olarak , Allahın hükümlerini İnkar etmeyip de getirmek için mücadele edenlerin durumu ne olucak ? Şuan sokakta çok arkadaşım var .Mevcut kişilerin şeriati zamanla getircegine inanıyor .İslam hukuknu istiyorlar . Gerçekten çok sıkıntılı bir durum
Bu insanlar bu vaadlerle kandirildi hep sonuc olarak geldigimiz her durum bize hep ebu cehili ve onun gibileri getirdi.ya rasulallah ve ashabi gibi islam hicbirsey ortak kosulmadan kabul edilecek yada bunu kabul etmeyip islam disindaki sistemlerle allahin sistemine sirk kosulmaya devam edilecek yorum sizin.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Haber siteleri de kelime oyunu yapmaya başlamış baksanıza.

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dışarda yürüyüş yapıolar tekbir getirerek Yahu sen demokrat darbeciler demokrat islam adına ne varda şu ülkede neyin korkusunu yaşıyosunuz.
Kardeşler her meselede olduğu gibi bu konudada duygusal hareket edemeyiz ayrıca sokağa çıkın fetvası verecek aliminde bunu kuru sözlerle değil bilakis kuran ve sünnet etrafında açık bir şekilde beyân etmesi gerekir ayrıca öncelikle nefsime daha sonra siz değerli kardeşlerime tavsiyemdir alimlerimizi elbetteki seviyoruz fakat bizim şu farkımız olmalıdır onlar(alimler) peygamber değillerdir elbette onlarda hata yapabilirler bizim yapmamız gereken itidalli davranmak ve alimlerimizi yüceltmemektir, sırf tevhid ehli güvenilir müslümanlar söylediği için aslı astarı olmadan kabullenmek yanlıştır halbuki bunu bir sofi söylese 40 defa düşünürüz bu kuralı muvahhid müslüman ve alimlerimiz içinde kullanmalı taassub ehlinden uzak durmalıyız.
İşte duymak istediğim sözler alimlerin söylediği herşeyi kurana sünnete göre değerlendirmeden alirsak sofiden ne farkimiz kalir alimlerin soledigi kurana sünnete uygun dusmezse bizde onlara uyarsak alimlerini ilah edinen hristiyanlar gibi oluruz.Birde acik deliller varken her konudada alim dediklerimize basvurmak ne kadar doğru.Alim diye anilan insanlarin cogu insanlari saptiriyor.Örneğin varsayalim abdullah yolcu bi cok sozunu dinlersin bi cok hatanin farkina varmani saglayabilir ama sana git oy ver diyo ne yapacan simdi yasar nuri olsa oy ver dese zaten onu sapik gordugune gore onu dinlemezsin bile ama abdullah yolcu soyleyince bi bildigi vardir diyosun sonra gidip oy verip kufre dusuyosun.Bazi konular ilmi gerektiriyor o konularda alimlerin fikri alinir kurana sunnete uyuyosa alinir uymuyosa alinmaz abartilmaz.Aslında kendi samimiyetine inaniyosan Allahin indirdigi delilleri saklamayacagina ilminle amel edecegine inaniyosan en iyisi arapca ogrenmek kuran uzerinde tefekkur etmek gunahlara tevbe etmek ki gunahlar insanin algilamasini zayiflatiyor hadisler uzerinde dusunmek Allahin yarattigi tabiat vs uzerinde dusunmek ilmini ilerletmek insaallah
Sen kendini niyetini bilebilirsin ama baskasinin dusuncesini niyetini bilemezsin.Bide alim dedigimiz adamlar guclu bi delil elde edince zayif delili birakip daha guclusune yonelir o dogruya hizli bir sekilde gecis yaparken sen alim dediginin duzelmeden.onceki yanlis gorusune gore hareket edip o hal uzere olup ebedi cehennemede gidebilirsin.Ahirette de beni cok guvenmis oldugum.bu sahis saptirdi demen sana fayda vermez buda gosteriyoki aslinda alim.olmayi.belli zumreye indirgemektense herkesin alim olmak icin caba gostermesi caba sarfetmeden onune geleni almasinin onu helakten.kurtarmadigini bilmek gerekir

''Bazı insanlar Türk halkını övmemizi anlayamıyor/kavrayamıyorlar. Halbuki Onlar şeriat kaidelerinden biri olan 'İki zarardan en hafifini tercih edip en büyüğünü deft etme' kuralıyla amel etmişlerdir.''

I Ebu Muhammed el–Makdisi

(Alıntı)

13692655_581656311995765_8540513391701313065_n.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
''Bazı insanlar Türk halkını övmemizi anlayamıyor/kavrayamıyorlar. Halbuki Onlar şeriat kaidelerinden biri olan 'İki zarardan en hafifini tercih edip en büyüğünü deft etme' kuralıyla amel etmişlerdir.''

(Alıntı)

Ekli dosyayı görüntüle 14881

Şeyh öyle söylemiş ama dün ve dünden önce sokağa dökülenler, çıkanlar acaba yarın bir gün aynı şeyi şeriat için de yaparlar mı (?) bilemiyorum !

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh öyle söylemiş ama dün ve dünden önce sokağa dökülenler, çıkanlar acaba yarın bir gün aynı şeyi şeriat için de yaparlar mı (?) bilemiyorum !

İşte yarın ne olacagini bilemiyorsun. Onun için buğün ne yapılır ona bak kardeşim.

Mücahid alimlerimizin görüşleri ortadadiŕ. Herkes hata yapabilir , taaasup etmeyin diyen gardaşlara şunu söylemek istiyorum. Sokağa çıkmasanizda , kornaya basmasanizda en azından bu darbeyi gerçekleştirmeye çalısan güruha bari bugz ediyoruz diyin. Olanlardan memnun gibi hava estirip bunuda şer'en bir delil ile delillendirmeye calisanları hayretle izliyorum.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Demokrasi'yi savunma işini Medya yayıyor. Yoksa sokağa inenlerin böyle sloganlarını ben duymadım takip ettiğim kadarıyla ... tam tersi bilinçsiz de olsa tekbir getiren getirene ... CNN Turk binasında bile tekbir duydum ya ona çok güldüm :)

(Alıntı)

Ekli dosyayı görüntüle 14881
Çoğu o en hafif zararlı diye nitelediğini islam zannediyor.Şeriati ise aşırılık olarak görüyor.Makdisinin türk halkını pek tanıdığını zannetmiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt