Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Demokratik Seçimlerde Oy Kullanmanın Hükmü (kitap)

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Hocam arkadaşın sorusunu iliklerime kadar hissediyorum oy kullanmayacağım deyince aile tarafından bilhassa baba tarafından inanılmaz baskılar oluşuyor

Haliyle ben düşünüyorum ki acaba gidip oy kullandım diye imza atsam da boş mu rey versem diye nasihat edin lütfen
?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Oy vermeyip ama bir parti kazanınca sevinenin hükmü nedir oy verenle aynımıdır? Sevinme sebebi o partiye bir sevgi duyması değil harbi kâfirlerin başa geçmesini istemediğinden.
Kardeşim, mutlaka demokratik partilerin İslama veya muslumanlara yaklaşımları , bakış açıları ve mudahaleleri farklı farklılık olabilir. Biri diğerinden daha fazla düşmanlık yapıyor olabilir. Bu sebeble Dine daha çok saldıran partinin kaybederek, muslumanlara maddi planda daha az zarar geleceğini düşünerek kısmen sevinmesi doğaldır.
Fakat bunun şöyle de bir zararı var ki; pirincin içindeki beyaz taşlar dişimizi kırar, siyah taşı zaten görüyoruz. Bu tür sözde İslama az zararlı zannedilen partiler sebebiyle bugün müslümanlar davadan, Rabbani mucadele ve hareketten vazgeçerek demokratik rejimlerin küfri kurumları olan partisel mucadeleye çark etmektedirler.
Hal böyle olunca geçici dünya hayatının cuzî menfaatleri ve şahsi çıkarlarımız sebebiyle daha az zararlı gördüğümüz partilerin kazanmasına sevinirken; aslında İslami hakimiyetin, şeriat nizamının hakim kılınmasındaki en önemli engellerden biri de müslümanları nebevi metoddan uzaklaşmasına sebeb olan, parti yoluyla Hilafet, şeriat gelecek zannedilerek meşru olmayan kulvarlarda mucadeleye yönelilmektedir ki aslen bu duruma üzülmek gerekir.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, mutlaka demokratik partilerin İslama veya muslumanlara yaklaşımları , bakış açıları ve mudahaleleri farklı farklılık olabilir. Biri diğerinden daha fazla düşmanlık yapıyor olabilir. Bu sebeble Dine daha çok saldıran partinin kaybederek, muslumanlara maddi planda daha az zarar geleceğini düşünerek kısmen sevinmesi doğaldır.
Fakat bunun şöyle de bir zararı var ki; pirincin içindeki beyaz taşlar dişimizi kırar, siyah taşı zaten görüyoruz. Bu tür sözde İslama az zararlı zannedilen partiler sebebiyle bugün müslümanlar davadan, Rabbani mucadele ve hareketten vazgeçerek demokratik rejimlerin küfri kurumları olan partisel mucadeleye çark etmektedirler.
Hal böyle olunca geçici dünya hayatının cuzî menfaatleri ve şahsi çıkarlarımız sebebiyle daha az zararlı gördüğümüz partilerin kazanmasına sevinirken; aslında İslami hakimiyetin, şeriat nizamının hakim kılınmasındaki en önemli engellerden biri de müslümanları nebevi metoddan uzaklaşmasına sebeb olan, parti yoluyla Hilafet, şeriat gelecek zannedilerek meşru olmayan kulvarlarda mucadeleye yönelilmektedir ki aslen bu duruma üzülmek gerekir.
Allah razı olsun. Bende aynı şekilde düşünüyorum hatta cahilde olsa içinde şeriat özlemi duyan Müslümanları demokrasi ve particilik pisliğine yönlendirdiği için en çok Erbakan'a kızıyorum. Son onbeş yirmi senedir bu yönetimin getirdiği sözde rahatlığın inasanları nasıl bir rehavete düşürdüğünü ,akabinde dünyevileştirdiğini ve müslüman görünümlü ucubelere dönüştürdüğünü maalesef üzülerek görmekteyiz. Başları kapalı çıplaklar ,namaz kılan ama tek derdi cebini doldurmak olan paragözler, hadis ve sünnet i inkar eden sapıklar v.s. bu dönemde arttı. Onun için bunların İslam'a ve Müslümanlara verdikleri zararlar diğerlerinden daha fazladır.
Ama bazı Müslüman kardeşlerin bu tür durumlarda sevindiğini görünce (ki niyetlerinin kesinlikle kötü olduğunu düşünmüyorum) ne diyeceğimi bilemedim.

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seçime katılımın yüzde 90 ve Başkan Erdoğan'ın ilk balkon konuşmasında "kazanan demokrasi" demiş olması aslında bu ve benzeri seçimlerle kimlere hizmet etmiş olduklarını bizlere göstermektedir.
Hakimiyeti Allah (c.c.)'dan alıp millete veren Demokrasi küfrünü müslüman halka sevdiren Başkan Erdoğan' dan başkası değil. Yine dini devletten ayıran laiklik fikrini bu müslüman halka hatta Arab müslüman halklara pazarlayanda yine Başkan Erdoğan' dan başkası değil.
Şimdi ne oldu ne değişecek? Evet belki nefsimize hoş gelen bazı mega projeler yapılmaya devam edilecek, başörtülü bacılarımızı islama uygun olmayan kıyafetlerle hava alanlarında, hastanelerde veya belediye binalarında daha sık göreceğiz. Açılışlarda "Ya Allah Ya Bismillah" sözcüğünü daha sık duymaya devam edeceğiz. Lakin ne şeriatın bir hükmü uygulamaya konulacak nede şeriatı hayata hakim kılmak isteyen hareketlere nefes alma imkanı verilecek. Aslında Başkan Erdoğan'a islami hassasiyetlerle oy veren müslümanlar Erdoğan'ın aslında önünde engel olan hiç bir şey olmadığını lakin buna rağmen islami bir devlet inşa etmenin gayreti içerisinde olmadığını üzülerek görecekler.
Tabiki 2023, 2053 hatta 2071 hayalleri ile müslümanları uyutmaya devam edecekler...

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sonuçlar a nefsim istemsizce seviniyor, müslümanlar sevindigi için
Yalnız..
Bana göre asıl sorun nasıl bizim asıl düşmanımız bizden gibi görünen munafiklar ise , bu seçimlerde de bunu görüyorum
Cahil halkı geçtim kendini selef gösteren ınsanlar dahi bu adamın peşinden gider oldu.
islama hizmet ettiğinini sanıyorlar halbuki islama en vbüyük zararı bunlar veriyor
Allah azze ve celle hepimizi isla et si n

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Bu sonuçlar a nefsim istemsizce seviniyor, müslümanlar sevindigi için
Yalnız..
Bana göre asıl sorun nasıl bizim asıl düşmanımız bizden gibi görünen munafiklar ise , bu seçimlerde de bunu görüyorum
Cahil halkı geçtim kendini selef gösteren ınsanlar dahi bu adamın peşinden gider oldu.
islama hizmet ettiğinini sanıyorlar halbuki islama en vbüyük zararı bunlar veriyor
Allah azze ve celle hepimizi isla et si n
Sorunun şu veya bu kişi değil , sistem olduğunu düşünüyorum

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorunun şu veya bu kişi değil , sistem olduğunu düşünüyorum
Ahi sorun sistem di bundan 16 sene önce, az biraz ilim sahibi ne cumhuriyeti ne demokrasiyi ne laikliği kabullenemiyordu.
Şimdi şu ve ya bu kişiler yüzünden hepsi kabul görür oldu.
Bu zaman fitne zamanı, inan mümkün olsa peygamber sav. Dediği gibi evlerden çıkmamak gerek.

Abdulmuizz Fida

Admin
Demokratik Seçimlere Küfür Dediğiniz Halde, Katılmanıza Değdi mi?

AKP en yakın rakibine % 20 fark yani 10 Milyon oy fark atmasına rağmen, demokratik seçimleri Müslümanların dünya ve ahiretini kaybedecekmiş gibi ajitasyon ve dramatizelerle, onlarca kat’i ayet ve hadise rağmen, naftalinli delillerin(!) jelatinini açarak ilk defa görüb bulmuş gibi ‘bundan sonra oy kullanabiliriz, aha da İbn Teymiyye’den delil’ edasıyla küfür görülüb sakınılması gereken seçimlerin ateşine Müslümanlar atılmıştır.
Evet artık kötü bir çığır açılmıştır, ve bundan sonraki gidişat demokratik seçimlerde mülsümanların maslahatı gözetiyorum adı altında oy kullanmak vâcib’dir. Bunu ister dile getirin ister getirmeyin, sizden bu startı alan çevrenizdeki meyillileri artık kimse dizginleyemeyecektir.

Bir önceki seçimde (2017) oy kullanmayanların oranı % 14,70 iken;
bu seçimde (2018) ‘seçim sonuçları olumsuz çıkması durumunda müslümanlar sıkıntılı günler geçirebilir, bu sebeble oy kullanmak isteyen kullanabilir’ manasında icazet verilse de; altına yapılan yorum ve eklemelerle, okuyucuların ‘oy verilmesi zaruriyettir’ mesajını almışlardır bile.
Maslahatı gözetiyoruz fetvası, İbadet şuuruyla abdestli olarak geçilen sandık başına rağmen demokratik tağuti seçimleri reddedenlerin oranı % 13,98 de kalarak, Bir önceki seçima katılmama oranındaki fark % 0,70 kadar cûzî bir oranda kaldı. Bu kadarlık bir katılım farkına rağmen Müslümanları yazı ve söylemlerinizle dehşete düşürerek olmayan Hilafet ve rahatlık elden gidiyormuşcasına desteğe davet edilen AKP en yakın rakibine % 20 (10 milyon seçmen) fark atmıştı bile.
Oy kullanma daveti yapmasaydınız AKP kaybedecek miydi?

2018 Milletvekili seçim sonuçları:

Cumhur İttifakı - AKP + MHP : % 53,7
Millet İttifakı - CHP + İyi P + SP : % 34

فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ
وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ

Allah için başınızı iki elin arasına alın ve düşünün, değdi mi kardeşlerini hayal kırıklığına uğratıb üzmeye, Muslumanlar arasına fitne olacak meseleleri aşikâre ve alenen ortaya atmanıza?
Rabb’im bizleri şeytanın vesveseleriyle istikametten ayırmasın. İnşeAllah hepimiz bu yaşanan süreçten ibret ve dersler çıkarabiliz.

Not :
İbn Teymiyye’den getirilen delil ; günümüz tağuti seçimleri ve Hakimiyeti Allah’a değil Millete veren, Allahın hükmüne muhalif şirk ve kufur kanunlarıyla hükmetmeye, Ataputun ilkelerine bağlı kalmaya yemin edebilmeye vs delil değildir. Şeyhu’l İslam İbn Teymiyye (rahimehullah)’ın hem adı hem fetvası istismar edilmektedir. İbn Teymiyye (rahimehullah) günümüz tağuti rejim ve seçimlerinden beridir, devrindeki yönetimde Allah’ın hükmüne muhalif şirk içerikli kanun çıkaran ve muslumanlara bunu tatbik eden bir uygulama ve musluman bir emir, kâdı ismi veremezsiniz.

2018 Cumhurbaşkanı Seçim Sonuçları
Seçmen sayısı: 59.354.840
Kullanılan Oy: 51.072.734
Geçerli Oy : 49.945.046
Geçersiz Oy : 1.127.688 Kişi % 1,89
Katılım Oranı: % 84.14
Demokratik Seçimi Benimseyenlerin Oranı: % 84,14 + % 1,89 = 86.03
Demokratik Seçimleri Tanımama Oranı : 8.282.106 Kişi % 13.95

2018 Milletvekili Genel Seçim Sonuçları
Seçmen Sayısı: 59.354,840
Kullanılan Oy: 51.053.685
Geçerli Oy: 50.002.211
Geçersiz Oy : 1.051.474 Kişi % 1,77
Demokratik Seçimi Benimseyenlerin Oranı: % 84,27 + % 1,75 = 86.02
Demokratik Seçimleri Tanımama Oranı : 8.301.155 Kişi % 13.98

-------------
2017 Türkiye Genel Referandum Sonuçları
Seçmen Sayısı : 58.366.647
Kullanılan Oy : 49.785.046
Geçerli Oy : 48.920.216
Geçersiz Oy : 864.830 Kişi % 1,48
Demokratik Seçimi Benimseyenlerin Oranı: % 83,81 + 1,48 = % 85.29
Demokratik Seçimleri Tanımama Oranı: 8.581.601 Kişi % 14,70

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Çoğu müslüman akpnin kazanmasına sevinse de ben aslı müşrik olan tağutların (chp, ip, hdp) kazanmasını isterdim zira müşrik olmak münafık olmaktan kesinlikle daha delikanlı bir olay Allah aşkına çevremize bakalım zamanın laiklik düşmanları akp hükümetiyle laikliği savunur oldu söylemlere baktığımızda en güzel laikliği akp uyguluyor lafzı meşhur insanları teker teker mürted yaptılar şeriatı ağzından düşürmeyenler demokrasi der oldu buna maalesef sevinemiyorum oysa chp iktidar olsaydı dine aleni saldırır insanların kafası karışmazdı mücadele azmi olurdu oysa şimdi herkeste dünya azmi var.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su algıyı yıkmak lazım İSLAM bize muhtac degıl bız ISLAMA muhtacız bu dın olmasa Rabbin katında kımin degeri ola kı
Namaz yok oruc yok ıbadet yok İSLAM ummetı kazandı diyorlar boyle ummet kımın ummetı

Rasûlullah ın yaşamında boyle bırsey yok.
Olsaydı darun nedvede gorurduk ama o ne yaptı REDDETTI.

Bakın kardeslerim ALLAHI BILIP ONDAN YUZCEVIRENE KARSI TAVRIMIZ NEBI TAVRI OLMALI.

Aksı halde daha cok bekleriz hilafet gelecek dıye..

M Çevrimdışı

malkan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamü Aleyküm
bu konu için emeği geçenlerden Allah Razi olsun.
bu konunun PDF ve WORD formatında verilen İNDİRME linkleri çalışıyor mu?
Yeni Adreste tekrar verilir mi acaba?
teşekkürler...

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Peki günümüzün partilerinde ise böyle midir? Körler bile kabul ediyor küfr olduğunu ama imanı körler etmiyor
Kaç kere balans ayarı çekilecek ki sunnetullaha dönelim? Yine bir başka mesele de Yusuf’un, Kralın yanındaki pozisyonu ile Particilerimizin Kemalist sisteme karşı olan pozisyonudur. Biz Yusuf peygamberin tevhidi inancını okuduğumuz ayetlere binaen diyoruz ki gizlediğini yada Kralın ters bir emri ile bırakıb Kral'a ve onun kanunlarına uyduğunu görmüyoruz; böyle bir davranış da Nebilerin tavırlarından olamaz. Çünkü onların Sıdk ve tebliğ gibi iki sıfatları vardır.
Sıdk davalarına olan sadakatleri, Tebliğ ise Allah’tan aldıklarını kendilerinden bir şey katmadan olduğu gibi tebliğ etmeleridir. Oysa partiler ve malum partici tayfa her kırbaç şaklatılmasında mevcud sistemin dümen suyuna girmektedirler ki bu iman ve islam namına ölümdür. Allah hepimizi nass'ları işine geldiği gibi yorumlayanlardan muhafaza buyursun ve öyle bir meslekle de iştigal ettirmesin
Yani bunu yapmasalar metni okumasalar, puta yazımda bulunmasalar şeriatın hükmü için çalışsalar caiz mi olacaktı?

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Alıntı yaptığın yazıda "sadece bunlar olduğu için caiz değil" mi diyor ?
Koca eserden bunu mu anladın?
Okudum hepsini bende partiye karşıyım ama burda yapmasalar caiz olacak gibi bir anlam çıkıyor. Bir de yazıya ekleme yaptım tekrar okursanız iyi olur.
Ayrıca sizi burda uzun süreden sonra görmek güzel.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Peki Allah Rasûl'ü neden Müslüman olması için Habeşistan hicretinden sonra mektup gönderdi?
Bir de konuyla çok ilgisi olmayabilir ama boş oy atmak itikatta sıkıntı oluşturur mu?
Şu yazıdaki ilk soruma da cevap alamadım doğrusu. Buradaki necaşinin durumu biraz şaibeli gibi. Bir tane necaşi mi var yoksa başka bir tane daha mı var orası net değil gibi

Abdulmuizz Fida

Admin
Şu yazıdaki ilk soruma da cevap alamadım doğrusu. Buradaki necaşinin durumu biraz şaibeli gibi. Bir tane necaşi mi var yoksa başka bir tane daha mı var orası net değil gibi
Evvelen sorular soru cevab bölümüne sorulursa zaman içerisinde cevab yazılıyor.
Saniyen, aşırı tekfirci sitelerden alıntı yapmanın yasak olduğunu unutmamanız için 3 gün yazma cezası aldınız.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Selamün aleyküm we Rahmetullah
Kardeşim öncelikle Allah kabul etsin. Peki indiremiyor muyuz kitabın PDF dosyasını
Ve aleykum selam we rahmetullahi we beraketuhu kardeşim. Amin, amatörce kopyala/yapıştırdan başka bir şey yapmadım Allah swt önce ilk emeği geçenlerden razı olsun.. AbdulMuiz hocam linki eklemiş sağolsun.

Üst Ana Sayfa Alt