Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dernek Faaliyetleri Nelerdir?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum akhiler
aramızda toplantılar yaptığımızda yeni fikirlere ihtiyaç duyuyoruz
bir derneğe üye olan akhilerin dernek olarak ne tür faaliyetleri olduğunu öğrenmek istiyorum, farklı fikirleri olan akilerin bunları yazmaları hem bize hemde diğer derneklere güzel faaliyet fikirleri verirse değerlendirlip güzel sonuçlara ulaşırız inşAllah
dernek olarak yaptıklarımızdan bazılarını yazayım

kuran, tecvid ve arapca dersleri
herkese açık genel konuların işlendiği pazartesi dersleri
üyelere özel davet dersleri
üyelere özel konuların işlendiği ve dersden sonra soru cevap bölümü olan ilim dersleri
bayanlara özel haftalık bir ders ve pazartesi derslerinide ekrandan takip etdikleri üst katımız var
moritanyada medrese eğitiminde ilim talebeleri
haftada bir dernekde gece namazı
başka derneklerinde davet edilip tanışmalara vesile olan piknikler ve iftar yemekleri
her hafta sabah namazını müteakip farklı bir camiinin temizliği
bazı camilerin çay ocaklarında cemaate kahvaltı
camii cemaatinden özel davet eden abilerimizide kırmamaya çalışıyoruz
kermesler
cuma namazından sonra dernek içinde açtığımız küçük çaplı yiyecek kermesi
derneği 4 gruba böldük her grup cumartesi akşamları bir üyenin evine misafir olup halini hatrını yerinde görüp sıkıntılarını sormak.
hatay gaziantep gibi yerlerde muhacir çocuklarının olduğu yetimhane ziyaretleri
kısmetse planlarımızda olan huzurevi ziyaretlerimiz var
yardım faaliyetleri
derneğin internet sitesi
youtube kanalı ( henüz bakmadım fakat bugün öğrendim varmış ) :)
kurban bayramında kurban kesimi (türkiye içinde yok , sofiler kadar olamadık malesef)
merkezi yerlerde kitap hediyelerininde olduğu davet standları
ayrıntısını yazamadığım mahalle temizliği (Allaha hamd olsunki büyük ölçüde temizlendi )

tek tek yazınca bende şaşırdım, bütün bunları bizmi yapıyoruz :)
farklı fikirler sorulduğunda bön bön bakıyoruz, sizlerin yardımıyla bu'' bön bön'' kısmından kurtulmayı umduğumdan bu konuyu açmayı uygun gördüm. farklı fikirleri olan akhiler buradan yazarsa hayra vesile olur inşAllah

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam abi, bu konu bize has bir konu değil mi? Zira 11 yıllığın vermiş olduğu tecrübe ile bir gerçek vardır ki 'Çalışma yaptığın dernek/vakıfların vizyon ve misyonları bir nevi mahremindir' yani herkese duyurulmaz. Bu konu davet grubu üyelerine has bir konu ise birkaç kelam edebilirim. Özellikle üniversite çalışmaları hakkında.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam abi, bu konu bize has bir konu değil mi? Zira 11 yıllığın vermiş olduğu tecrübe ile bir gerçek vardır ki 'Çalışma yaptığın dernek/vakıfların vizyon ve misyonları bir nevi mahremindir' yani herkese duyurulmaz. Bu konu davet grubu üyelerine has bir konu ise birkaç kelam edebilirim. Özellikle üniversite çalışmaları hakkında.

akhi bunlarda gizlenecek bir durum yok
bunların her biri insanlarla kaynaşmak ve bize karşı olan önyargıları yıkmayı amaçlayam çalışmalar
önceleri hakkımızda karalama çalışmaları yapılır ve bizler derdimizi anlatmaya bile çalışmazdık, imamlarının arkasında namaz kılmayan kişiler hakkında kim ne dese inanıyorlardı.
hep başkalırını eleştirmek yerine kendimize dönüp hatalarımızı düzeltmeye başladıkdan sonra Allaha hamd olsun çalışmalarımız bereketlendi
bizlerin birer öcü değil, camii cemaatinin evlatları olduğumuzu yeni yeni ispatlama fırsatı buluyoruz.
geçmişinde uyuşturucu bağımlısı olan gençlerin sakal bırakıp namaz kılıyor olmalarının neyi kötü dediğimizde insanların takdirini topluyoruz.
bütün bunlar açıkdan yaptığımız hatta birçoğunu afişlerle bile duyurduğumuz faaliyetler
bunlardan farklı olarak neler eklenebilir fikir almak istedim

Üst Ana Sayfa Alt