Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Diyanet Camileri Mescidi Dırar Hükmünde midir?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahmetli Ali küçük hoca camiler bizim biz sahip çıkmalıyız derdi hep çoğu sohbetini camide yapardi, baska bir sohbette(Ali küçük hocaninki değil) dinlediğim kadarıyla bazi alimler cemaat sevabını kaçırmamak için eğer baska alternatif yoksa bidat ehlinin arkasinda namaz kilmaya cevaz vermislerdi

Yaşadığım bölgede Cami imamı olupta hakkı pek çoklarımızdan daha iyi haykıran çok kişi gördüm, Allah sayılarını arttırsın inşallah

D Çevrimdışı

Daimaİslam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Yaşadığım bölgede Cami imamı olupta hakkı pek çoklarımızdan daha iyi haykıran çok kişi gördüm, Allah sayılarını arttırsın inşallah
Amin kardesim bi keresinde bizim orda cuma namazina gitmiştim oraya herkes gelir kaymakamlığa belediyeye cok yakin genelde memur tayfa cok gelir, hoca vaazinda açık açık miras paylaşımını islama göre değilde devletin yasasina göre yapan kafir olur demişti, siz hem ben Müslümanım diyeceksiniz hemde işlerinizde aranizdaki meselelerde Allah'tan başkalarına danışacaksiniz böyle şey olmaz demişti... valla çıkıp hocaya sarilasim geldi ilk defa içim rahat rahat bi cuma namazi kılmıştım

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Amin kardesim bi keresinde bizim orda cuma namazina gitmiştim oraya herkes gelir kaymakamlığa belediyeye cok yakin genelde memur tayfa cok gelir, hoca vaazinda açık açık miras paylaşımını islama göre değilde devletin yasasina göre yapan kafir olur demişti, siz hem ben Müslümanım diyeceksiniz hemde işlerinizde aranizdaki meselelerde Allah'tan başkalarına danışacaksiniz böyle şey olmaz demişti... valla çıkıp hocaya sarilasim geldi ilk defa içim rahat rahat bi cuma namazi kılmıştım
Böylelerinin sayısı az olduğu için zaten insanlar Camiye gitmek istemiyor genelde

Üst Ana Sayfa Alt