Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Diyarbakır Kutlu Doğum 2015

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bidatlı midatlı kutlu mutlu parti :)
Kuru kalabalıklar ne yazık ki ancak böyle partilerde veya oy vermeye toplanıyorlar ...
Adama sorarlar ... bu kadar insan var ama kıçı kırık pkk at koşturuyor oralarda ...

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pkk kutlamasinda hudapar kutlasin adi. Cahiliye degilmi. Cahiliyenin ebu cehili ebu talibimi olur hamas ihvan hep boyle taviz vere vere bozulmadimi hani anam babam feda olsun nebi save soyle dememismiydi gunesi sag elime ayi sol elime verseniz Ben bu davadan donmem alemlerin rabbi buyurmadimi sakin zalimlere meyletmeyin gine nebi dememismiydi her bidat sapikliktir

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu çok iyiydi :)

11078107_909850189079920_6239787881031069719_n.jpg

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bidatlı midatlı kutlu mutlu parti :)
Kuru kalabalıklar ne yazık ki ancak böyle partilerde veya oy vermeye toplanıyorlar ...
Adama sorarlar ... bu kadar insan var ama kıçı kırık pkk at koşturuyor oralarda ...
işte buralardan uzaksınızya ondan bilmezsiniz kardeşim,o atlara devlet bile güç yetiremedi,ama peygamber sevdalıları yasinlerini kurban vererek,o nazenin cıvanlar aslan olup,o atlara dur diyorlar,ama gören yok...ALLAHcc dan başka...zaten o gördüğü için ,kimseninde görmesine gerek yok,siz burada at arabacılıkmı yaptığımızı sanıyorsun kardeşim...bu etkinlk olsun diye neler yapıldığını nasıl çalışıldığını,ev ev dolaşıp,birilerinin hakaretlerine nasıl maruz kalındığını malesef uzaktan göremezsiniz...işte onun için bu bizim sevdamız diyoruz,öyle uzaktan bidat demekle olmuyor..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı kardeşler için bir anlam ifade etmeyecek ve ha pkk ha siz düzenlemişsiniz farketmez diyecekler ama olsun ben yine kendimce güzel bulduğum bir gelişmeyi paylaşayım....
Az önce bir kardeşle telefonla konuştum...sanal vesilesiyle tanıştığımız bir kardeşle muhabbet ve kardeşliği sanaldan taşırıp reele dökmüş ve ziyaretleşmiştik,daha doğrusu o kardeşimz ziyaret etmişti,bende malesef onların bulunduğu yere gidememiştim,yoğun bir pkk bölgesiydi,onlar size zarar gelir diye istemiyorlardı gitmemizi...velhasıl bu kardeş gittiği bölgede(bölge ismini vermiyeceğim,çünkü yoğun bir pkk bölgesi ve bizlerden kimse yok oralarda,onların zarar görmesini istemem)memur ve islami çalışmalara başladı,geçen kutlu doğumda bulunduğu yerden 2 kişiyi diyarbakıra getirmişti ve bizede misafir olmuşlardı,çok etkilenmişlerdi ve pkknın yoğun yalan propagandalarının etkisini özerlerinden attılar ve adeta mekkedeki o şirk ortamındaki bilal ra gibi tek başlarına o kardeşle beraber çalışmalara başladılar,sayıları arttı ve en son bir kaç gün önce tüm zorlama ve tehditlere rağmen kutlu doğumu tek başlarına ve hiçkimseden yardım almadan gerçekleştiriyorlar,sübhanALLAH nasılda coşkulu ve mutluydular,sesleri kıpır kıpır...birileri oturduğu yerden bu bidattır diye dursun,birileride bedel verip o bölgede pkkya rağmen hemide tek başlarına ve hiç bir cemaat vb şemsiyenin altına giremeden bunu yapabiliyor..çok sevindim...ellerinden öpüyorum kardeşlerim..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Bazı kardeşler için bir anlam ifade etmeyecek ve ha pkk ha siz düzenlemişsiniz farketmez diyecekler ama olsun ben yine kendimce güzel bulduğum bir gelişmeyi paylaşayım....
Az önce bir kardeşle telefonla konuştum...sanal vesilesiyle tanıştığımız bir kardeşle muhabbet ve kardeşliği sanaldan taşırıp reele dökmüş ve ziyaretleşmiştik,daha doğrusu o kardeşimz ziyaret etmişti,bende malesef onların bulunduğu yere gidememiştim,yoğun bir pkk bölgesiydi,onlar size zarar gelir diye istemiyorlardı gitmemizi...velhasıl bu kardeş gittiği bölgede(bölge ismini vermiyeceğim,çünkü yoğun bir pkk bölgesi ve bizlerden kimse yok oralarda,onların zarar görmesini istemem)memur ve islami çalışmalara başladı,geçen kutlu doğumda bulunduğu yerden 2 kişiyi diyarbakıra getirmişti ve bizede misafir olmuşlardı,çok etkilenmişlerdi ve pkknın yoğun yalan propagandalarının etkisini özerlerinden attılar ve adeta mekkedeki o şirk ortamındaki bilal ra gibi tek başlarına o kardeşle beraber çalışmalara başladılar,sayıları arttı ve en son bir kaç gün önce tüm zorlama ve tehditlere rağmen kutlu doğumu tek başlarına ve hiçkimseden yardım almadan gerçekleştiriyorlar,sübhanALLAH nasılda coşkulu ve mutluydular,sesleri kıpır kıpır...birileri oturduğu yerden bu bidattır diye dursun,birileride bedel verip o bölgede pkkya rağmen hemide tek başlarına ve hiç bir cemaat vb şemsiyenin altına giremeden bunu yapabiliyor..çok sevindim...ellerinden öpüyorum kardeşlerim..

Yalnız kardeş " birileri bidattir diye dursun" diyorsun da bidat diyen peygamberin senin!

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)şöyle buyurdu:

“Sözlerin en doğrusu Allah’ın Kitabıdır, yolların en hayırlısı Muhammed’in yoludur. İşlerin en şerlisi muhdes olanlardır. Dine sonradan sokulan her şey bid’attır, her bid’at dalalettir ve her dalalet ateştedir.”
Müslim 867, Nesei 3/188

Belki senin niyetin iyi lakin Salih amel olması için bu yetmiyor, yani peygamberin de uygulamış olması veyahut sahabede örnekleri olması lazım. Yanlış anlama sadece nasihat benimki...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
uyarın için ALLAHcc razı olsun,elbetteki kastımın bu olmadığı açıktır,haşa zaten aksini düşünmek bile insanı küfre sevkeder.Ben,bidat deyipte boşluğu doldurmayan ve oturduğu yerden bundan başkada bir icraat yapmayan ve sadece laftan öteye geçirmeyenleri kastettim.Ben bidatı küçümsemiyorum ve önemsizleştirmiyorum ve yapıyoruz diyede es geçmiyorum,elimizden geldiğince yanlışlarıyla beraber yapabildiğimiz budur,yanlışlar bize,doğrular Rabbimin lütfudur,en azından bidat deyipte oturmuyoruz ve halkı pkknın kucağına itmiyoruz ve onun önüne geçmek için çaba sarfediyoruz.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hâla hem bidattır diyorsun hem de ama olsun biz bidat yapmayalım da oturalım mı diyorsun. Evet otur daha iyi

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hâla hem bidattır diyorsun hem de ama olsun biz bidat yapmayalım da oturalım mı diyorsun. Evet otur daha iyi
Kendine arkadaş arama kardeşim,kolayını seçiyorsun.Sen oturmaya devam edersen,zaten bidatı önemseyecek ve bilecek kimseyi etrafında bulamazsın.
Bu dinde bidatı tekmi öğreniyorsun kardeşim?sen uzaydamı yaşıyorsun,aç gözlerini ve atrafına bak,hergün binlerce münkeri görüyorsunda bir kere elinle dur diyormusun veya diyebiliyormusun?bidat deyip oturanlar,emri bilmaruf deyip neden ayağa kalkmazlar hayret?
oturmak kolay ve bedelsizdir-Ayağa kalkmak bedel ister,kan-ter ve gözyaşı ister,bunuda herkes yapamaz...Ben yapıyorum demiyoorum haa,sakın öyle anlama...sadece Rabbim beni bunlardan eyle diyorum..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Kendine arkadaş arama kardeşim,kolayını seçiyorsun.Sen oturmaya devam edersen,zaten bidatı önemseyecek ve bilecek kimseyi etrafında bulamazsın.
Bu dinde bidatı tekmi öğreniyorsun kardeşim?sen uzaydamı yaşıyorsun,aç gözlerini ve atrafına bak,hergün binlerce münkeri görüyorsunda bir kere elinle dur diyormusun veya diyebiliyormusun?bidat deyip oturanlar,emri bilmaruf deyip neden ayağa kalkmazlar hayret?
oturmak kolay ve bedelsizdir-Ayağa kalkmak bedel ister,kan-ter ve gözyaşı ister,bunuda herkes yapamaz...Ben yapıyorum demiyoorum haa,sakın öyle anlama...sadece Rabbim beni bunlardan eyle diyorum..
Kardeş ateşi büyülten kıvılcımdır derler, eğer bidatleri hafife alırsak bakmışsın ki " DIN" haline gelmiş bidatlar!! Seni anlıyorum ve bişey yapmadan da oturalım demiyorum ama bidatler almış başını gidiyor malesef. Eğer oturmaktansa bir bidati işleyelim dersen bu şuna benzer, demokrasi küfürdür ama biz şu partiye değil öbür partiye oy verip görevimizi yapalım demeye benzer. Şahsi fikrim. Rabbim bizi hem bidatletden korusun, hem de boş oturmaktan. Dinimiz için tebliğ yapabilmeyi ve insanlara faydalı olabilmeyi nasip etsin. Âmin.

Üst Ana Sayfa Alt