Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Dr. Muhaysini: “Türklerin Ataları İslam Tarihinin Kahramandır, Şimdi Sıra Erdoğan'da"

S Çevrimdışı

shaheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
B

Forumda fitne oluşturma.

Ben alıntı yapamıyorum
Mashadowa hitaben

: )
Beni anlamadığını veya anlamak istemediğini düşündüm.
Muhaysiniyi uyarmak, Hakkı ve sabrı tavsiye etmek gerektiğini söylemek ne Zamandan beri fitnedir.
Hepinizden daha merhametliyiz ona karşı ama siz anlamıyorsunuz.
Bu önemli bir mevkideki komutandır onun hatası gerçekten çok tehlikeli.
Allah doğruya eriştirsin onu ...
Allah hepimize hidayet etsin
Amin

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu haberden dolayi face ve twitter da tekfirler ucusuyordur simdi kesin. Allah'dan ne face nede twitter var.
Yok tekfir yok da oy verenler falan zafer almis gibi tavir takinyo. Burda su cikmaz mi bu cikmaz mi diyorlar.

enes Özdemir Çevrimdışı

enes Özdemir

el_enguri
İslam-TR Üyesi
Muheysiniyi temize çıkarmak için yapılan teviller cok aci. Mahlasat diye diye tevhid terk ediliyor.
Muheysini akidesini fikirlerini açık açık söylüyor, kendinizi hiç kandırmayın.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Muheysiniyi temize çıkarmak için yapılan teviller cok aci. Mahlasat diye diye tevhid terk ediliyor.
Açıklığı cumlelerle açar mısın ahi? Yani surda akidevi olarak problem su diye.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Tevhidi nasil terk ediyor misal? Bi kafiri övmek tevhidden cikmak midir? Veya bakarsin Müslüman olarak görüyordur olabilir bu o kisiyi kafir yapmaz. Müslümanlarin karilarini cariye alip erkeklerini öldürenden bana göre daha sevimlidir, böyle adamlar.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
1. Şeyh Muhaysini'nin Diriliş Postasına verdiği röportajı neden yayınlamadığımızı soran kardeşler oldu. Bunu kısaca açıklayalım:

2. Şeyh Muhaysini cihada davet eden bir alimdir, önceliği de budur. Röportajını da bu manada görmek gerekir, gene de resmi hesaba sorduk.

3. Şeyh Muhaysini resmi hesabı Diriliş Postasında yayınlanan röportajı Arapçaya çevirdiklerini ve Şeyhe gönderdiklerini söyledi.

4. Şeyh Muhaysini Arapçasını kontrol edip onay verirse resmi hesap röportajı yayınlayacak. Biz de yayınlayacağız. Bekleme sebebi onaydır.

5. Röportajı onay için sorduk çünkü okuyucusu olmadığından gündem olmaya çalışan aşırı AK Parti holiganı Diriliş Postasına güvenmiyoruz.

@islamdunyasi_

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizlerin sıkıntısı bu hocam.. Ellerimiz çalışmayınca dilimize vuruyor. Düşündükçe paranoyak bir hâl alıp uzaklaşıyoruz bize yakın olanlardan. Abes olmayacaksa bi tâbir var "bekara hanım boşamak kolay oluyor."
Bu gün akidesi bozuk denir, yarın küfür ile itham edilir, öbür gün gevur demeyenlerde tekfir edilince dünyâda kendisinden başka ne alim kalır ne müslüman.. Eskiden bu kadar değildi yada ben görmedim bukadarını.. Şeyh Usame gibi komutanlar şehit olmasaydı onlar dahi bu rüzgardan nasibini alırdı..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu sureçte kimseye zan ile yaklasmayalim Allah için sadece delil soralım. Islami hukum soylemeyene de orn: hosuma gitmedi ya da olumlu buluyorum diyeni sert elestirmeyin. Fakat bu ircadir ya da baska şeriatle alakalı şeyler soyleyenden delil isteyin.

Insanlara sende haricilik goruyorum, ne delili sen be bicim adamsin vs diye diye onlari haricilige ittik.

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şöyle sığ düşünen müslümanları görünce gerçekten tepem atıyor.
Ya hu biraz geniş alın meseleleri, biraz tepeden bakmaya çalışın. Muhaysini de erdoğan da bugün varlar yarın yok.
Öyle ve ya böyle türkiye de bir nesil yetişiyor ve bugün o nesil rte nin arkasındadır. Bizim işimiz şahıslarla, küçük hesaplarla değil kitlelerle, arkadan gelen nesille olmalı.

Eğer o nesile ulaşmanın yolu bugün rte nin üstünden geçiyorsa her akıllı davetçi bunu usulünce kullanır. Hiç mi siyaset anlayışınız yok? Küçük meselelere takılıp anlık reaksiyonlar vermeyelim. Toplumun tespitini, tanımını doğru yapıp ona göre tedrici metodun kendisiyle meselelere yaklaşalım.

Ben muhaysininin yapmış olduğu siyaseti şimdilik yerinde buluyorum, zannım şudur ki onun hedefi rte değil arkasında ki nesildir. Sığ bakıldığında hatalı olarak tarif edilebilecek bu hamleler ileriye dönük ümmetin maslahatı için gerekli olan adımların kendisidir.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim şahid ol! Muhaysiniyi rızan için çok seviyorum, onun yüzüne baktığımda, bir şehid ve mücahid yüzü görüyorum, amelim pek yok, yanlız bu alimi ve cihad anlayışını rızan için seviyorum.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi ben bunları şeyhin dediğine inanmıyorum. Ama şayet demişse; Subhanellah.

S Çevrimdışı

shaheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslamın kahramanı olmak kolay Mıdır ?
Onlar, Musa'b bin umeyr, Halit bin Velid, Ömer bin hattab ve bunlar gibi kimselerdir .
Tayyip Erdoğan'dan bunu beklemek Nasıl bir körlüktür ...
İsimleri ile bile cenneti özlediğimiz şu insanlarla Tayyip Erdoğan'ı aynı kefeye koymak için Nasıl bir siyaset anlayışına sahip olmak gerekir .
En fazla teşekkür etsin Tayyip Erdoğan'a .
Çok mu zor sadece teşekkür et mesela eğer sizin için olumlu şeyler yaptı ise ...
Allah sana doğruyu göstersin ey Erdoğan desin bu kadar merhametli isen, güzel dualar etsin ona ...
Neden bu kadar abartıyor ki ...

En kısa zamanda açık ve net herşeyin hem muhaysinin açısından hem bizler açısından ortaya çıkmasını dilerim.

İslamın tevhidin temeli, aslı şehadet kelimesi : lailahe illallah Muhammed'un Rasulullah' dır , Kuran'da en çok tevhid konusu geçer ,
İkinci olarak ta Kuran da en çok tevhidin Aslından olarak vela ve bera geçer .
vela dost edinmek sevmek
Bera uzak olmak beri olmak
İşte bu yüzden kim kafir kim mümin bilmek çoka önemlidir .
Kafiri dost edinen sünnetullah olarak onlara benzeyecektir isterse çok iyi bir mümin olsun, tevhide ters davrandığı için değişecektir .
Muhaysininin ilim olarak mesela şu an benden kat kat iyi olduğunu çok iyi biliyorum.
Ama belki bir dağ başındaki yaşlı aciz bir kadın ondan daha imanlıdır.kimsenin İmanını zahir dışında elbette bilemeyiz .
Allah hem ilim hem İman verirse ne güzel .
Ben Arapça tam ifade edemem İngilizce de ...
Tekrar söylüyorum , Allah Rıza'sı için bu Ada'ma en azından Tayyip Erdoğan'ın ve Türkiye'deki hukuk sisteminin işleyişini anlatın ... Ya da Başka şekilde uyarın, bir çok kişi bunu yapmalı ... Aynı anda ..
Ebu Katade onu zaten uyarmış tam bu konuda , muhaysini bu konuda hiç bir zaman net olmadığı gibi git gide abartıyor
Hepiniz şimdi bana öfke duyacaksınız
Zararı yok .
Allah'ın gazabından Allah'a sığınırım

S Çevrimdışı

shaheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muhaysinin dosdoğru bir tavır sergilemesi ondan beklenilendir.
Ondan soğumaya hevesli değiliz .
Böyle bir şey istemek söz konusu bile olmaz . Fakat bazıları insanları silmeye , insanların değişip doğru tavır sergilemelerinden daha hevesli olduğumuzu sanıyor .

Bu da inşaallah bu konudaki son mesajımdır.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhaysinin dosdoğru bir tavır sergilemesi ondan beklenilendir.
Ondan soğumaya hevesli değiliz .
Böyle bir şey istemek söz konusu bile olmaz . Fakat bazıları insanları silmeye , insanların değişip doğru tavır sergilemelerinden daha hevesli olduğumuzu sanıyor .

Bu da inşaallah bu konudaki son mesajımdır.
Allah razı olsun hocam.. Sen niyetini beyân ettin. Uslub farklılıkları olur, yanlış anlaşılmalar olur.. Birbirimizi idâre edeceğiz. Son kelâmın olmasın hocam.. Şurada üç beş Müslüman anlaşamayacaksak ''vah ki vah'' hâlimize..

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abiler dikkat ettiniz mi diriliş postası sitesi bu röportajin ne Arapça bir metnini nede videosunu sitelerinde yayınlamamış. Bundan dolayı sabredip bunun gerçekliğinin olup olmadığına odaklanmak lazım. Bunun ötesinde neyin üzerinden konuşulacak ? Erdoğan propagandası yapan bir sitenin tercüme etmiş olduğu bir yazı üzerinden yapılacak yorumlar delil sapit olmadığından dolayı havada kalacaktır. Bir fasık bize bir haber verdiği zaman etlarlica araştırılması emrediliyor kur-an da

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Diriliş postasinda arapca video ve orijinal metin yayınlandığında, türkçeye çevrilmiş hali ile aynısı çıkınca değişen ne olacak ??

Şeyh sadece beklentisini dile getirmiş.

Ayrica yukarda hct nin yorumu da gayet tutarli.
Meseleye geniş bakmak gerek.

Sosyal medyada bazi taraflarin (akp) kırpıp lanse ettirmeye çalıştıkları seyleri de cok kale almayın.

• Dua et
Tepkiler: HCT
HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diriliş postasinda arapca video ve orijinal metin yayınlandığında, türkçeye çevrilmiş hali ile aynısı çıkınca değişen ne olacak ??
Yine olay sadece bu metin ya da muhaysini değil. Yarın ümmetin önünde yürüyen başka müslümanlar çıksa yine bu tarz açıklamalar yaklaşımlarda bulunsa, biz yine olayın kastına hedeflediği kitleye bakarız. Meseleleri değerlendirirken biraz önem ve aciliyet sıralaması yapalım.

E Çevrimdışı

Elhamdulillah

Üye
İslam-TR Üyesi
Tebrikler Muhaysini. Artık çevremizdeki herkes tevhid ehli müslümanlarla dalga geçmeye başladı.

Üst Ana Sayfa Alt