Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
dua ezber dersinde yine beraberiz bu haftanın duasını veriyorum kolay gele

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ
وَقُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ وَلَمْ يَكُنْ لَهُ وَلِيٌّ مِنَ الذُّلِّ وَكَبِّرْهُ تَكْبِيرًا

"Çocuk edinmeyen, hakimiyette ortağı bulunmayan, acizlikten ötürü bir dosta da ihtiyacı olmayan Allah'a hamdederim" de ve tekbir getirerek O'nun şanını yücelt!

isra 111

bakalım en çabuk ezberleyecek olan kim................ :ahim :cemaat

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah maşallah.......haftanın birincisi.......darısı diğer kardeşlerimin başına......bütün hayırlı duaların kabul ve makbul olsun.........selametle

? Çevrimdışı

...

Üye
İslam-TR Üyesi
uzun zamandır yoktum bu bölümüde özlemişim.
inşlh ezberlerim geç olsun güç olmasın ::

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=22pt] selamu aleykum kardeşlerim bu haftanın ezber dersini veriyorum yine kısa bir dua ALLAH muavfak eylesin .dualarınızı kabul buyursun
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي أَنزَلَ عَلَى عَبْدِهِ الْكِتَابَ وَلَمْ يَجْعَل لَّهُ عِوَجَا

Hamd, kuluna Kitab'ı (Kur'an'ı) indiren ve onda hiçbir eğrilik yapmayan Allah'a mahsustur.

kehf suresi 1.ayet

selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Ve Aleyküm selamm ve ...

... Amin ...
Ezberimde vardı mealini de ezberlemiş oldumm.. ;)

Elina sağlık, Emeğine bereket A Blacım :gül
Allah celle celalühü razı olsunn..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah subhanallah......ne güzel ezberinde varmış allah ccü zihin açıklığı versin...inşallah

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
Abla iki dua da kolaydı ama anlamı için ALLAH razı olsun :: :: :: uzun zaman oldu :üzgünüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sendende allah razı olsun temin dari arayı uzak tutma inşallah :ahim ......selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
abla evet sıradaki dua ayetimiz gelsin inşaallah ... :güldüm heyecanla bekliyoruzz ::

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşler 1 aydır islam tr ye giremedim kusura kalmayın yoğun işlerimden dolayı....dua ezber dersi yine devam edecek inş......şu yoğunluğumu bir atlatayım...müsade edin ........hakkınızı helal edin selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=24pt] بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

إِذْ أَوَى الْفِتْيَةُ إِلَى الْكَهْفِ فَقَالُوارَبَّنَا ءَاتِنَا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا

kehf suresi 10.ayet

Birkaç genç mağaraya sığınmış: "Rabbimiz! Katından bize rahmet ver ve işimizde doğruyu göster, bizi başarılı kıl" demişlerdi.

hadi ecir avcıları tekrar iş başına .dua ibadetin özüdür diyoor peygamber sav ........ hadi dualarımıza bir dua daha ekliyelim.....dua ibadetini gerçekleştirelim....ezberleyenler haber versin inş....selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşAllah subhan Allah allah ccü emeklerini zayi etmesin dualarını kabul eylesin selametle

? Çevrimdışı

...

Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
kardeşler 1 aydır islam tr ye giremedim kusura kalmayın yoğun işlerimden dolayı....dua ezber dersi yine devam edecek inş......şu yoğunluğumu bir atlatayım...müsade edin ........hakkınızı helal edin selametle
ablam hep yoğun ol emi yoksa bu canavarlar ne versen ezberleyecek....
ben yokum ya çok geride kalıyorum olmazki canım :crycry :agliyorum :crycry

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:güldüm :güldüm :güldüm.......yo artık yoğun değilim........üzgünüm........hadi bismillah de başla geride kalmassın inşallah..........yeterki ezberlesinler.....ezberin bir çok faydaları var.........selametle

? Çevrimdışı

...

Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
:güldüm :güldüm :güldüm.......yo artık yoğun değilim........üzgünüm........hadi bismillah de başla geride kalmassın inşAllah..........yeterki ezberlesinler.....ezberin bir çok faydaları var.........selametle
ezberledim bile.... :yale
deneme elimde ezber dilimde bi acayip oldum hatlar karıştı
ama olsun ezberledim....bizi başarılı kıl kısmı çok güzel canı gönülden amin diyorum....

Üst Ana Sayfa Alt