Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=24pt] بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

قَالَ رَبِّ إِنِّي وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّي وَاشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَيْبًا وَلَمْ أَكُنْ بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا

Şöyle demişti: "Rabbim! Gerçekten kemiklerim zayıfladı, saçlarım ağardı. Rabbim! Sana yalvarmakla şimdiye kadar bedbaht olup bir şeyden mahrum kalmadım.

meryem suresi 4.ayeti kerime

(hz zekeriya as ın duası)

ne güzel dua ne güzel tevekkül........bizide rabbim o günlere eriştirirse ağzımızdan çıkan böyle bir dua olur inş.............bu yüzden şimdiden ezberliyelim kim bilir belki bir gün lazım olur..............Allaha dua eden hiç bir zaman bedbaht olmaz...yolda, darda, sıkıntıda, bunalımda kalmaz inşallah
...haydi ecir avcıları iş başına selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşşallah subhan allah....ne güzel ezbere bilmen.niye sorun olsun tekrarlamış oldun inşallah.......haftanın birinci ezberleyeni samanpan allah senden razı olsun cennetin en yüksek yerlerini nasip etsin inşallah....selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah razı olsun sendende sümeyye kardeşim duaların kabul olsun inşallah..........aminnnnnn

C Çevrimdışı

_Cangema_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
[size=24pt] بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

قَالَ رَبِّ إِنِّي وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّي وَاشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَيْبًا وَلَمْ أَكُنْ بِدُعَائِكَ رَبِّ شَقِيًّا

Şöyle demişti: "Rabbim! Gerçekten kemiklerim zayıfladı, saçlarım ağardı. Rabbim! Sana yalvarmakla şimdiye kadar bedbaht olup bir şeyden mahrum kalmadım.

meryem suresi 4.ayeti kerime

(hz zekeriya as ın duası)

ne güzel dua ne güzel tevekkül........bizide rabbim o günlere eriştirirse ağzımızdan çıkan böyle bir dua olur inş.............bu yüzden şimdiden ezberliyelim kim bilir belki bir gün lazım olur..............Allaha dua eden hiç bir zaman bedbaht olmaz...yolda, darda, sıkıntıda, bunalımda kalmaz inşallah
...haydi ecir avcıları iş başına selametle

amin diyelim Rabbim sağlık ve sıhhat versin....
aldım inşlh ezberlerim kısa zamanda ;)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah subhanallah cangame .............yüce allah tez zamanda dualarına icabet etsin inşallah...................selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

29. وَاجْعَلْ لِي وَزِيرًا مِنْ أَهْلِي
30. هَارُونَ أَخِي

31. اشْدُدْ بِهِ أَزْرِي

32. وَأَشْرِكْهُ فِي أَمْرِي

33. كَيْ نُسَبِّحَكَ كَثِيرًا

34. وَنَذْكُرَكَ كَثِيرًا
35. إِنَّكَ كُنْتَ بِنَا بَصِيرًا

29. Bana ailemden bir de vezir (yardımcı) ver,

30. Kardeşim Harun'u.

31. Onun sayesinde arkamı kuvvetlendir.

32. Ve onu işime ortak kıl.

33. Böylece seni bol bol tesbih edelim.

34. Ve çok çok analım seni.
35. Şüphesiz sen bizi görmektesin.

taha suresi

selamu aleykum sıradaki duamız taha suresinden.....ezberlemeye başlıyalım inşallah.....yüce allah dualarınızı kabul buyursun..selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah razı olsun çalışkan kardeşim........inşallah cennet yurdun peygamber efendimiz sav komşun. olur.................................allahumme aminnn.selametle

Z Çevrimdışı

zeynep__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLERİM
SİTENİN ÇOK YENİ ÜYESİYİM
:üzgünüm NE KADAR GÜZEL BİR PAYLAŞIM İÇERSİNDESİNİZ İNŞAALLAH BUNDAN SONRADA BENDE KATILIP EZBERLERİMİ YAPACAĞİM.:f18

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hoş geldin kardeşim eğer ezberliyeceksen yeni duanı hemen vereyim ezber süren bir hafta ........başarılar

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
latincesiyle vede arapcasıyla verebilirmisin türkceside cabası bu bölüm biraz canlansın hayırlısıyla kardeşim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

114-رَّبِّ زِدْنِي عِلْماً
rabbim ilmimi artır.(taha suresi)
bir haftaya kalmaz ezberlenir inşallah ezberlendikten sonra burda ezberlediğini haber verirsen iyi olur ............selametle

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHswt ecrini artırsın böyle eklesen kardeşim daha güzel olabilirmi acaba.
TAHA 114

فَتَعَالَى اللَّهُ الْمَلِكُ الْحَقُّ ۗ وَلَا تَعْجَلْ بِالْقُرْآنِ مِنْ قَبْلِ أَنْ يُقْضَىٰ إِلَيْكَ وَحْيُهُ ۖ وَقُلْ رَبِّ زِدْنِي عِلْمًا
Fe teâlallâhul melikul hak(hakku), ve lâ ta’cel bil kur’âni min kabli en yukdâ ileyke vahyuhu ve kul rabbi zidnî ılmâ(ılmen).
Elmalılı (sadeleştirilmiş):Demek ki Allah, O hak hükümdar, yüceler yücesidir !.. Sana vahyi tamamlanmadan önce Kur'an'ı okumakta acele etme ve: «Rabbim, benim ilmimi artır!» de.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tabi kardeşim güzel olur yanlız insanlara vahiy gelmiyeceği için dualarında ilmimi artır diye dua etmeleri doğru olur diye düşündüm tabiki en doğrusunu allah bilir..biz bilemeyiz

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
evet kardeşim katılıyorum sana
ben örnek olsun diye ekledim .....bu şekilde eklersen bizler icin daha güzel olacağını ifade etmek istedim

Z Çevrimdışı

zeynep__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun hemen başlıyorum ezberlemeye çok sağolun çok mutlu oldum
beni de aranıza kabul ettiğiniz için.
Rabbim okuyacağım bu duadan doğacak olan sevabı ilk önce alemlerin efendisi Hz.Muhammed s.a.v. daha sonrada vesile olan siz ruveyda kardeşime hediye ediyorum.
Kabul eyle YA RAB..
amin..

Üst Ana Sayfa Alt