Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu gün yok kardeşim Allah nasip ederse bir dahaki pazartesi veya salı gününe verilecek.. diğer kardeşlerimizide beklemek zorundayız.............Allah okuduklarımızla öğrendiklerimizle amel etmeyi nasip eylesin........allahümme aminnnnn

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي نَجَّانَا مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

mü'minun 28. ayeti kerimesi

bizi zalimler topluluğundan kurtaran Allah a hamd olsun.

hadi ecir avcıları bir haftalık süremiz başlamış bulunmakta.......ezberleyenler le burda buluşalım inşallah......Allah hepimize zihin açıklığı ezberlemek için gayret ve şevk versin inşallah.........selametle kalın

ezberledim ben Alhamdulillah (=

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي نَجَّانَا مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

mü'minun 28. ayeti kerimesi

bizi zalimler topluluğundan kurtaran Allah a hamd olsun.

hadi ecir avcıları bir haftalık süremiz başlamış bulunmakta.......ezberleyenler le burda buluşalım inşallah......Allah hepimize zihin açıklığı ezberlemek için gayret ve şevk versin inşallah.........selametle kalın

Ezberledim inşaAllah

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah subhan Allah... seni cennette peygamberimize komşu eylesin inşallah........yeni ezber dersimizi bu gün veriyoruz inşallah......selametle kal

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

وَقُل رَّبِّ أَنزِلْنِي مُنزَلاً مُّبَارَكاً وَأَنتَ خَيْرُ الْمُنزِلِينَ

mü minun 29

(nuh as duası)

«Ya Rabb'i, beni bereketli bir yere indir. Sen kullarını en iyi yerlere konduransın.»

bu hafatadaki duamızı vermiş bulunmaktayız ezberleyenleri buraya bekliyorum........Allah ecrinizi artırsın....mükafatınızı bol bol versin inşallah......selametle kalın

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı

وَقُل رَّبِّ أَنزِلْنِي مُنزَلاً مُّبَارَكاً وَأَنتَ خَيْرُ الْمُنزِلِينَ

mü minun 29

(nuh as duası)

«Ya Rabb'i, beni bereketli bir yere indir. Sen kullarını en iyi yerlere konduransın.»

bu hafatadaki duamızı vermiş bulunmaktayız ezberleyenleri buraya bekliyorum........Allah ecrinizi artırsın....mükafatınızı bol bol versin inşallah......selametle kalın

Ezberledim inşaAllah :)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah subhanallah Allah ecrini kat kat versin.....Rabbim senin yüzünü FİRDEVSİYLE güldürsün........şehadet sonun olsun........Peygamberimiz ve Peygamberler de komşun olsun........aminnnnnnnnnn

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
maşallah subhanallah Allah ecrini kat kat versin.....Rabbim senin yüzünü FİRDEVSİYLE güldürsün........şehadet sonun olsun........Peygamberimiz ve Peygamberler de komşun olsun........aminnnnnnnnnn

Allah senden razı olsun kardeşim ne güzel bir dua böyle, beni çok sevindirdin. Rabbim senin de yüzünü dünya ve ahirette güldürsün cennet nimetleriyle seni sevindirsin. Amin amin amin.. Ettiğin dualarına karşılık aynısını sana da nasip etsin..Bütün kardeşlerimize de. Aminn.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu haftadaki dua ezber dersimize başlıyoruz

رَّبِّ إِمَّا تُرِيَنِّي مَا يُوعَدُونَ

رَبِّ فَلَا تَجْعَلْنِي فِي الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

müminun suresi 93- 94

(HZ.Muhammed in duası)

"Ey Rabbim! Onlara yöneltilen tehditleri bana mutlaka göstereceksen, beni o zalim milletin içinde bulundurma."

merak ettim mevdudinin tefsirin de bu ayetler hakkında şöyle diyor:Bu dua -Allah esirgesin- Hz. Peygamber'in (s.a) cezaya dahil edileceği tehlikesinin bulunduğu veya bu duayı etmemiş olsaydı, cezaya dahil edilebilirdi anlamında değildir. Bu hitap biçimi, herkesin Allah'ın cezasından korkması gerektiği uyarısında bulunmak için seçilmiştir. Kimse cezanın gelmesini istememeli, buna rağmen gelirse işlediği kötülükte ısrar etmemelidir. Allah'ın cezası, kendisinden yalnızca günahkârların değil, dindar insanların bile korkması gereken bir şeydir. Çünkü, Allah'ın gazabı geldiğinde, yalnızca günah-kârları kapsamakla kalmaz, dindarları da içine alabilir. Bu bakımdan şerli ve kötü bir toplumda yaşamak zorunda olanlar, her zaman dua ile Allah'a sığınmalıdırlar. Çünkü azabın ne zaman geleceği bilinmez.

ezber dersine katılımın fazla olmasını bekliyoruz inşallah...... ayetlerin arapçası alıntıdır yanlışlık olabilir bu yüzden kuranı kerimden ezberlemenizi tavsiye ederim........... hepinize kolay gelsin hem Allah a sığınmış olacağız hemde ecir sahibi olacağız inşallah

Üst Ana Sayfa Alt