Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

Z Çevrimdışı

zeynep__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM
BEN VERDİĞİNİZ "RABBİ ZIDNİ İLMA" DUASINI ELHAMDÜLİLLAH EZBERLEDİM.
VERECEĞİNİZ DİĞER DUALARI BEKLİYORUM İNŞALLAH...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ve aleykum selam allah razı olsun kardeşim..........rabbim ilmini ve amelini artırsın inşallah...............selametle

Z Çevrimdışı

zeynep__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah RAzı olsun kardeş.cümlemizden inşallah.
yeni dualarımı bekliyorum inşallah. :)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ
رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْداً وَأَنتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ
rabbim ! beni yanlız bırakma! sen, varislerin/mirasçıların en hayırlısısın.
hz. zekeriya as ın duası (enbiya 89.ayet)

yeni dua ayetimizi verdim hadi ecir avcıları iş başına ezberleyince haber vermeyi unutmayın.............selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamu aleykum zeynep kardeşim nerelerdesin duanı ezberledinmi? inşallah bi kereliğine değil devamlı katılanlardan olursun.......selametle

Z Çevrimdışı

zeynep__

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
değerli kardeşim elimden geldiğince ezberlemeye çalıyorum.
ama siz bana yeni duamıda veriniz.hem bana ödev olur hemde zaman kaybı yaşamamış olurum. :)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
112. قَالَ رَبِّ احْكُمْ بِالْحَقِّ ۗ وَرَبُّنَا الرَّحْمَٰنُ الْمُسْتَعَانُ عَلَىٰ مَا تَصِفُونَ

112. (Muhammed) Rabbim! (Onlar hakkında) adaletinle hükmünü ver. Bizim Rabbimiz Rahman'dır. Sizin anlattıklarınıza karşı yardımı umulandır, dedi.

enbiyasuresi

bu haftadaki ezber dersimiz allah muavfak eylesin amel etmeyi nasip eylesin selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Orda ebedi olarak kalıcıdırlar; o, ne güzel bir karargah ve ne güzel bir konaklama yeridir.
De ki: “Sizin duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi? Fakat siz gerçekten yalanladınız; artık (bunun azabı da) kaçınılmaz olacaktır.”
(Furkan Sûresinin 76. ve 77. Ayetleri)

Değerli Kardeşlerim Kur'an da geçen dua ayetleriyle dua ezberleme dersine tekrardan başlıyalım İNŞALLAH....... bende varım diyen kaç kişi var önce onları bilelim.........HAYDİN DUAYA .... HAYDİN KURTULUŞA

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

قَالَ رَبِّ انصُرْنِي بِمَا كَذَّبُونِ

mü minun suresi 26.ayeti kerimesi

nuh as duası

Rabbim! beni yalanlamalarına karşı bana yardım et.

bu haftadaki dua ezber dersimizi verdik bir hafta içerisinde ezberleyen aşağıya ezberlediğini yazsın ...ilk önce ecir almak isteyen bu tatlı hayır yarışına katılsın......Allah hepimizi firdevs cennetlerinde ağırlasın inşaallah..(arapçası ve türkçesi beraber ezberlenecek)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah subhanallah barekallah....Allah seni firdevs cennetlerinde ağırlasın inşallah..... birinci ezberleyen fatman kardeşim 2.lik kimde olacak bakalım

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alhamdulillah
Amin ecmain... RABBİM hepimizi cennette ağırlasın (Amin)

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Selamün Aleyküm ve Rahmetullah..
Ben de ezberledim inşaAllah. Allah s.w.t razı olsun cümlemizden. (amin)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ve aleykum selam yeni gördüm Allah mubarek etsin firdevs cennetlerinde ağırlasın inşallah ezber dersimizin ikincisi olarak yerini aldın azmini ve gayretini artırsın inşallah artık diğer duamıza geçebiliriz......selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي نَجَّانَا مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

mü'minun 28. ayeti kerimesi

bizi zalimler topluluğundan kurtaran Allah a hamd olsun.

hadi ecir avcıları bir haftalık süremiz başlamış bulunmakta.......ezberleyenler le burda buluşalım inşallah......Allah hepimize zihin açıklığı ezberlemek için gayret ve şevk versin inşallah.........selametle kalın

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
ve aleykum selam yeni gördüm Allah mubarek etsin firdevs cennetlerinde ağırlasın inşallah ezber dersimizin ikincisi olarak yerini aldın azmini ve gayretini artırsın inşallah artık diğer duamıza geçebiliriz......selametle
Allah subhanehu ve teala razı olsun. Amiin ecmain kardeşim. Rabbim bizleri firdevs cennetine layık olacak kullarından eylesin. Rabbim hepimizin gayretini artısın. Allah'a emanet olun.

Üst Ana Sayfa Alt