Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dua et dedin hacım :)) Ettim bende:)

Senin için bu hayırmış demekki.

Belki Allah sana daha hayırlı bir kapı açacaktır bunu bilemeyiz.

rabbim sana hayırlı bir ev ve hayırlı bir binek versin. Amin

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
latife yaptım.Allah razı olsun.Rabbim bütün müminlere bir ev nasip etsin.Sonra başa birşey gelince arkadakiler zor durumda kalmaz inşaallah.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kurbanlık dana boğazlanır canı çıkar ya,öyle ayaklarını tepti abi,suriye de ki izlediğim videolar aklıma geldi,kucaklarında şehit olan yavruları anaların babaların,yeri göğü yaradan bir sabır verdi,şimdi de oturdum ağlıyorum içimi boşaltmak için,Allah hiç kimseyi evladıyla sınamasın ...

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ve Aleykumselam ve Rahmetullahi ve berekad abi Allah şifa versin Allah yardımcın olsun

Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir.Bakara 153

Rasulullah'ın dediği gibi;
(Bu hastaligi gider ey insanlarin Rabbi! Sifâ ver, çünkü sifâ verici sensin. Senin verecegin sifâdan baska sifâ yoktur. Öyle sifâ ver ki hiç bir hastalik birakmasın

amin...

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merhamet edenlerin en merhametlisi onu size bağışlasın onu size armağan etsin.Rabbım Şafii ismiyle yavrunuza şifa versin.Rabbım sıkıntılarınızı gidersin Amin

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah acil ve kalıcı şifalar versin kardeşim.Benim 2 çocuğum var.Bende yoğun bakım kapılarında bekledim daha 1 aylık bebeğimiz için.Sabret ve bol bol dua et Rabbimizin evladını sana bağışlaması için.Evlad acısı tattırmasın Rabbimiz hiçbir kardeşimize.

Yardımım dokunacaksa istanbuldayım geleyim kardeşim.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Herkesten Allah razı olsun kardeşler,istanbuldan uzaklardayım,sivastayım ,gözetim altında şu anda inşaallah tetkikleri olumlu sonuçlanır da dualarınızla beraber sarıp sarmalayıp getiririz minnoşumu selamunaleykum

aleykumselam
amin abi Allah onu hayırla büyütsün ayaklarını islama sabit kılsın

M Çevrimdışı

Muvahhidah

Üye
İslam-TR Üyesi
kurbanlık dana boğazlanır canı çıkar ya,öyle ayaklarını tepti abi,suriye de ki izlediğim videolar aklıma geldi,kucaklarında şehit olan yavruları anaların babaların,yeri göğü yaradan bir sabır verdi,şimdi de oturdum ağlıyorum içimi boşaltmak için,Allah hiç kimseyi evladıyla sınamasın ...

Belirttiğin şikayet'lere binaen Konvülziyon(Havale) geçirmiş bebeğiniz..Allah swt Şifa versin..

Ama Havale şu zamanda çok endişe edilecek bir durum değildir biiznillah..

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH IM BEN SENİN KULUNUM
ALLAH IM BEN SENİN KÖLENİM
RABBİM BENİM PERÇEMİM SENİN ELİNDEDİR
ALLAH IM BEN SENİN ÜMMETİNİN EVLADIYIM
SENİN HÜKMÜM BENDE GEÇERLİDİR
KULUN MUHAMMED SAV E ME BİLDİRDİĞİN VE KENDİ KATINDA GİZLİ TUTTUTUĞUN
EN GÜZEL İSİMLERİNLE SENDEN KARDEŞİMİN EVLADINA ŞİFA VERMENİ İSTİYORUM

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Allah acil şifalar versin yavrunuza. Rabbim evladınızı sizlere bağışlasın.

Nevfelah Çevrimdışı

Nevfelah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Azze ve Celle bu imtihanınızda yardımcınız olsun kardeşim, evladınıza hayırla şifalar versin. Amin.

مَا قَالَ عَبْدٌ قَطُّ إِذَا أَصَابَهُ هَمٌّ وَحَزَنٌ: اَللَّهُمَّ إِنِّي عَبْدُكَ، وَابْنُ عَبْدِكَ، وَابْنُ أَمَتِكَ، نَاصِيَتِي بِيَدِكَ، مَاضٍ فِيَّ حُكْمُكَ، عَدْلٌ فِيَّ قَضَاؤُكَ، أَسْأَلُكَ بِكُلِّ اسْمٍ هُوَ لَكَ، سَمَّيْتَ بِهِ نَفْسَكَ، أَوْ أَنْزَلْتَهُ فِي كِتَابِكَ، أَوْ عَلَّمْتَهُ أَحَدًا مِنْ خَلْقِكَ، أَوِ اسْتَأْثَرْتَ بِهِ فِي عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ، أَنْ تَجْعَلَ الْقُرْآنَ رَبِيعَ قَلْبِي، وَنُورَ صَدْرِي، وَجِلاَءَ حُزْنِي، وَذَهَابَ هَمِّي إِلاَّ أَذْهَبَ اللَّهُ عَزَّ وَجَلَّ هَمَّهُ، وَأَبْدَلَهُ مَكَانَ حُزْنِهِ فَرَحًا، قَالُوا يَا رَسُولَ اللَّهِ! يَنْبَغِي لَنَا أَنْ نَتَعَلَّمَ هَؤُلاَءِ الْكَلِمَاتِ؟ قَالَ: أَجَلْ، يَنْبَغِي لِمَنْ سَمِعَهُنَّ أَنْ يَتَعَلَّمَهُنَّ } [ رواه أحمد وصححه الألباني

"Bir kula herhangi bir üzüntü veya tasa isabet eder de: (Allahım! Ben senin kulunum. Erkek ve kadın kullarının çocuğuyum. Alnım (kontrolüm) senin elindedir. Benim hakkımda senin hükmün geçerlidir.Senin, benim hakkımdaki takdirin adâlettir. Kendini isimlendirdiğin, Kitabında indirdiğin, kullarından birisine öğrettiğin veya katındaki gayb ilminde kendine has kıldığın sana âit her isimle: Kur’an’ı, kalbimin baharı, göğsümün nûru, hüznümün ortadan kalkması ve kederimin gitmesi (için vesile) kıl(manı isterim), derse,Allah onun hüzün ve tasasını alır ve bunların yerine sevinç verir." diye buyurdu. Bunun üzerine sahâbe: "Ey Allah'ın elçisi! Bu sözleri öğrenmemiz gerekmez mi? Diye sordular. Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- de: "Elbette ki, bu sözleri işitenin onları öğrenmesi gerekir." buyurdu.

Üst Ana Sayfa Alt