Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Ummu İmara Çevrimdışı

Ummu İmara

Lâ Tahzen,İnnâllahu Mêana
İslam-TR Üyesi
Rabbim hastalığınıza acilen şifa versin İnşaAllah ,hepimizin imtihan üzere bulunduğunu hiç bir zaman unutmayın.Başınıza ne gelirse gelsin,iyi yada kötü herşeyin kudred elinde olan Allahtan geldiğini de unutmayın.Yeter ki ona sığının ve ondan yardım dileyin,Allah bir dert veriyorsa beraberinde dermanınıda veriyor.Rabbim biran önce şifa versin İnşaAllah,daha kötü şeylerle imtihan etmesin,sabır ve ecir versin İnşaALLAH.....

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Allah şifalar versin dua isteyen kardeşimize. Bende sizlerden 4 sene önce aniden MS teşhisi konan bir akrabam için dualarınızı bekliyorum. Kendisi genç yaşta tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. O hastalanana kadar ben kendim biraz koşuşturduğum zaman isyan değil ama gocunurdum koşuşturmaktan. Ama şimdi onun hastalığını gördükten sonra her koşuşturmada Rabb'ime hamd ediyorum ki bana koşuşturacak ayaklar verdi diye... Dualarınızı esirgemeyin olurmu kardeşlerim....

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşim inşaAllah sabret bizden öncekiler daha şiddetli imtihanlardan geçtiler .. ve şuan yoklar yani herşey bitti sabretmişlerse kazandılar sabırdan başka çaremiz yok isyanımızında faydasıda yok , kalp mutmainliği ruhun süruru için sabır sadece sabır Rabbim sana merhamet etsin kardeşim

Umm Zaynab Çevrimdışı

Umm Zaynab

Üye
İslam-TR Üyesi
We aleykum es selamu we rahetullahi we berekatuhu, Rabbim yardimcin olsun bacim, imtihan ne kadar cetinse ecrinin de o kadar ve hatta misliyle buyuk olacagini unutma insallah.

"Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır." (Insirah Suresi; 5-6)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum kardeşlerim,

Bugün ve 2 hafta sonra yani 27 aralıkta dünyalık rızkımı kazanmam için geçmem gereken sınavlara gireceğim. Fakirden dualarınızı esirgemeyin, inşaAllah Rabbimin izniyle girer çıkarım ve O'nun helal olan rızkına ulaşırım. Tedbir benden takdir Allah'tan...
Selametle

yağmur@hicret Çevrimdışı

yağmur@hicret

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatûhu, kardeşim Rabbim imtihanini kolay kilsin örtünü mübarek etsin sabret inşaallah..

"Ey iman edenler! Sarsılmaz bir sabır ve namaza sarılarak Allah'tan yardım isteyin
Allah her türlü itaate devam ederek tam bir
teslimiyetle zorluğa karşı sabredenlerle beraberdir."(Bakara süresi;153)

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Rabbim gerek örtünen bayan kardeslere gerekse sakal birakan gardaslara yardim etsin ve korusun.. Amin Amin Amin
Rabbim sen kardeslerime yardim et Rabbim sen kardeslerime yardim et Rabbim sen kardeslerime yardim et

bende yavas yavas sakal birakiyom ve saka bir yana güzel ve temiz bir sakalim var...:)
Allah cümlemizin yardimcisi olsun Amin

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkında hâyırlısı olsun inşaAllah akhi. ''Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize yazıldı (farz kılındı). Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.'' (Bakara/216)

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
l0kY7E.jpg

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum kardeşlerim,

Bugün ve 2 hafta sonra yani 27 aralıkta dünyalık rızkımı kazanmam için geçmem gereken sınavlara gireceğim. Fakirden dualarınızı esirgemeyin, inşaAllah Rabbimin izniyle girer çıkarım ve O'nun helal olan rızkına ulaşırım. Tedbir benden takdir Allah'tan...
Selametle

Allah yardımcın olsun akhi! Bol bol omega 3 ye hemi! :)

Ama unutma ki rıskın sadece bu sınava bağlı değildir....

Rabbin, rızkı dilediğine bol verir, dilediğine daraltır. (İsra 30)

Allah’tan korkana ummadığı yerden rızık gelir. (Talak 2,3)

Allahü teâlâya tam tevekkül etseydiniz, sabah aç gidip, akşam tok dönen kuşlar gibi rızka kavuşurdunuz. (Tirmizi)

Üst Ana Sayfa Alt