Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eger aılenız Allahın emrı geregı yıkılıyorsa amenna üzulmeyın Rabbım daha hayırlısını versın yok eger seytanın isı ıse
Sızı feraha cıkarsın bol bol bakara suresı okuyun yuvanz tezzamanda feraha kavussun rabbım bu acıyı yasatmasın
Cocuklarınzı anasız bırakmasın

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah yardimciniz olsun.

İnşirah Suresi'nin Türkçe Meali (Anlamı)
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.
  1. Senin için bağrını açmadık mı?
  2. İndirmedik mi senden o yükünü?
  3. O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?
  4. Senin şanını yüceltmedik mi?
  5. Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
  6. Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!
  7. O halde boş kaldığında yine kalk yorul!
  8. Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!
İnşirah Suresi'nin Arapça Hali
بسم الله الرحمن الرحيم (') أَلَمْ نَشْرَحْ لَكَ صَدْرَكَ (') وَوَضَعْنَا عَنْكَ وِزْرَكَ (') الَّذِي أَنْقَضَ ظَهْرَكَ (') وَرَفَعْنَا لَكَ ذِكْرَكَ (') فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا (') إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا(') فَإِذَا فَرَغْتَ فَانْصَبْ (') وَإِلَى رَبِّكَ فَارْغَبْ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşim bunlar imtihandır gelir geçer inşallah....evliliklerde bazen olur sen üzülme ümitsizliğe ve öfkeye kapılmamaya çalış ...yerinde sabit kal.. yuvanın temel taşı kadındır. ..kadın o evi terkedip gitmedikten sonra bi iznillah yıkılmaz.gönlün ferah olsun ...Allah yar ve yardımcın olsun..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşim eşinizin bu şekilde davranmasının altında bir takım sebebler oluşmuş ..bu sürecin normale dönmesi için biraz zamana hatta yıllarına mal olabilir ...sabretmen gerekiyor hemen bir kaç günde çözülecek meseleler değil.bu süreçte ve her zaman müslüman olduğun için dikkat etmen hususlar var. olur boşluğa düşer bir yerde tıkanırsan .
..sakın ve sakın ..mahremin olmayan hacı hoca ister Alim olsun bir erkekle telefonda internette ve yüzyüze dertlesme bir ünsiyet kurma senin dertleşeceğin kimseler sana hakkı ve sabrı tavsiye edecek aile üyelerin ve çevrende mümine hanımlardır.
Biliyorum sen böyle biri değilsin inşallah ama aklının bir kenarında bunlar kalsın..senin gıyabında evli olsun olmasın bütün kız kardeşlerime ablalarıma bu mesajımı iletmiş olayım...

E Çevrimdışı

ebu-ahmed

Üye
İslam-TR Üyesi
Kafasi karisik hakkimizda hayirlisi olsun allahim herseyin en iyisini bilir

4:35
- Eğer karı-koca arasının açılmasından endişeye düşerseniz bir hakem erkeğin tarafından, bir hakem de kadının ailesinden kendilerine gönderin. Bu arabulucu hakemler gerçekten barıştırmak isterlerse, Allah karı-koca arasındaki dargınlık yerine geçim verir. Şüphesiz ki Allah hakkıyla bilendir, her şeyin aslından haberdardır.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah subhanehu ve teala yardımcın olsun, aileni korusun ve sizden hidayetini eksik etmesin. Amin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kardeşler zor ve ağır bir işde çalışıyorum sabredemiyorum dua edin inşeAllah Allah svt kolaylık versin.

akhi RABBİM,yardımcın olsun amin

miyon tipli olmana binaen daha zor olduğunu tahmin edebiliyom RABBİM,hayırlı helal kazanabileceğin bir iş nasip etsin amin

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
selamunaleykum akhiler

haftaya bi kardeşimizin mahkemesi var,dua edinde inşaALLAH beraad eder nitekim koğuşumda çok tekfirci var diyor beni hücreye almalarını söyledim almıyorlar diyor. :( kendisini de çok özledim

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum akhiler

haftaya bi kardeşimizin mahkemesi var,dua edinde inşaALLAH beraad eder nitekim koğuşumda çok tekfirci var diyor beni hücreye almalarını söyledim almıyorlar diyor. :( kendisini de çok özledim
oradada mı eziyet Allah kardeşimize yardım etsin diğerlerini de ıslah etsin

Üst Ana Sayfa Alt