Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
N Çevrimdışı

Nagi

Üye
İslam-TR Üyesi
Hislerimi kelimelere dökmek o kadar zor ki dualarini eksik etmeyen bana umit veren sizlerden allah razi olsun hakkinizi helal edin esimle baristik allahim herkesin yuvasina huzur mutluluk ve bereket nasip etsin insallah kisaca anlatmak isterim esimle bosanma evragini imzalamak icin tartışmamizdan sonra ilk defa yuz yüze görüştük cocuklarda vardi istemeyerek attim o imzayı sirf esim istedi ve benimle yapamayacagini soyledigi icin sonrasinda yemege götürdü cocuklarla hasret giderdi yemekte telefonu caldi ve lise öğretmeni bize yakin bi ile gelmis bize de ugramak istemis ve ozellikle cocuklari da gormek istedigini soyledi telefonda

N Çevrimdışı

Nagi

Üye
İslam-TR Üyesi
Eger israr etmesydi biz yemek sonrasi cocuklarla anneme donecektik misafirimiz geldi sohbet esnasinda anlarim ki bizde kalacak bu benim icin bi firsatti evliligimi kurtarmak icin bende eve geliyorum en ii sekilde agirlamak istedigimi soyledim esime cokta karsi cikmadi o gece iki arabayla eve döndük yolda esime bir sürü dil döktüm olmaz yapamam dedi eve geldik birax sohbet sonrasi odamiza gectik ve esimle biraz konustuk sonrasi kurbanim allahima bizi baristirdi hepinizin katkısı dualariniz sayesinde tabi bunlari yazarken gözlerim doldu bi adagim vardi barisirsak die bugun hemen kurbanimizi kestik allahim kabul etsin insallah paylasmak istedim bu arada esim cok saskinim ben mi büyük konustum diyor bende cok dua ettim allaha sigindim hayirlisini istedim dedim

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
kuluna yardım eden Allah a sonsuz sukurler olsun akhiler dualarimiz kabul oldu o kadar sevinçliyim anlatamam sonsuz sukurler olsun esaret ten kurtuldu bugün kardeşinizin biri

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah katında gücü kuvveti yerinde olan müslümanın derecesi bilindiği üzere daha fazladır. Şeytanın bacağını kırıp ufaktan spor yapmaya başladım. Şimdi ise buna paralel olarak tütünü bırakmak istiyorum. Uzun yılların tiryakiliğini bırakmak kolay değil, her fırsatta aklıma düşüyor. Bu konuda henüz şeytanı yenebilmiş değilim, dua edin kardeşinize :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Elhamdulillah ala kulli hal

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Öncelikle başta mazlum coğrafyalarda ki Müslümanlar olmak üzere şifaya muhtaç tüm Müslümanlara Allah acil şifalar versin, vermiş olduğu dertleri, sıkıntıları haklarında hayırlı kılsın ve sıkıntılarla baş edecek sabrı, sebatı onlara nasip etsin inşaAllah. Değerli kardeşlerim/abilerim/ablalarım, öncelikle annem için ardından bu aciz kardeşiniz için sizlerden hayır ve şifa dualarınızı bekliyorum inşaAllah. Şimdiden çağrıma icabet edecek kardeşlerden Allah razı olsun.

Ahde Vefa Çevrimdışı

Ahde Vefa

Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim bütün müslüman kardeşlerimin sıkıntılarını gidersin. Rabbim cümlemize hidayet versin. Eksiklerimizi gidermeyi nasip edip, iman üzere yaşayıp, iman üzere ölmeyi nasip etsin inşallah. Tevhid çizgisinden ayırmasın bizleri

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
yaş 20 ciddi ciddi kendi kendime soruyorum , "benim niye hiç bi derdim yok ?" sonrası duydunuz zilin sesini :) neyse çok uzuuun yıllar sonra herşey yolunda . MaşaAllah La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azîm !

Aklıma yakın günlerde nasihatlerine mazhar olduğum bir hocam geldi. 'Derdin var mı kardeşim' diye sordu. Durdum ne diyeceğimi bilemeden bakındım etrafa. Sonra fark ettim ki uzun yıllar sonra ilk defa çok açık bir şekilde sıkıntılarımı dile getirmişim. Tabi bunca dert yakındıktan sonra bana 'kardeşim sabret geçer inşaAllah' demesini bekliyordum. Ama hiç tahmin edemeyeceğim cümleler dile getirdi. 'Kardeşim sıkıntılar iyidir, Elhamdulillah' diyerek aklımda ki bütün ezberleri bozarak cümlelerine başladı. 'SubhanAllah sıkıntılar nasıl iyidir, yıpratmaktan başka ne yapıyorlar ki' diye düşünceler aklımı kurcalarken, 'Sıkıntılar hamlaşmış gönüllerimize Rabbimizi hatırlatır, sıkıntılar bizleri olgunlaştırır. Kardeşim Allah azze ve celle sevdiğine sıkıntı verir. Buna sevinmiyor musun?' diyerek sıkıntılarımın hafifliğini resmetti yüreğime... Velhasıl kardeşim, anladım ki sıkıntılar ders çıkarabilene define adası, yeter ki nasıl işlenebileceğini bilsin... Tabi sözlerimle sana 'Derdin yok, demek ki Allah seni sevmiyor' gibi gereksiz ve abes bir şey söylemeye çalışmıyorum. Ola ki derdin olursa bunları aklında bulundur diye söylüyorum...

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dedem için istiğfar...

Üst Ana Sayfa Alt