Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Yaa benim dua istediğim daha öncelikli bir şey var aslında. Yani tabi öncelik diyorum ama Allah daha iyisini bilir.
Onu da yazim de millet eklesin dualarına :D
Şöyle güvenilir, takvamı artıracak, attığı adımı İslam için atan, tevhidi de hayatına tatbik eden bir çevre edinebilmek için lütfen dua edin bana. Çok bunaldım bu İstanbullarda.

Alketa Çevrimiçi

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
IMG_20220506_012044.jpg
IMG_20220506_012047.jpg

Bu gece 2 kez karşıma çıktı Duha suresi.
Allah'ın tesellisinden daha ote bir teselli yok.
Bunu bir kez daha anladım.
Sadece 11 muazzam ayetle.

Insani olarak nankör tarafim ağır basincaya kadar diri tutar sonra unuturum.

Ama o vakte kadar şifa olsun ruhumuza bedenimize kalbimize forumdaşlar.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamınaleykum,
Kardeşler evladım ile alakalı bir süreç içersindeyim( teşhis) dua ederseniz sevinirim.

Alketa Çevrimiçi

Alketa

İslam-TR Üyesi
Selamınaleykum,
Kardeşler evladım ile alakalı bir süreç içersindeyim( teşhis) dua ederseniz sevinirim.

Aleykum Selam
Allah sifa afiyet versin Kaya abi. Endişe ettiğiniz gibi değil de, en guzel haberleri alirsiniz inşaAllah. Ederim bende daimi.
Yapabilecegimiz bir sey olursa da soylemen yeter abi..laf olsun diye değil samimiyetle söylüyorum.

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iş bulmak ile okulu bitirmek arasında kaldım. hangisinin daha hayırlı oldugunu bilmiyorum. vasıfsız oldugum için asgariye kanaat getiremem okulu bitirsem yaşım geçti geçecek, vallahi daralıyorum. ihlaslı veya gafil bir kalple olsun dua ederseniz sevinirim

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Allah razı olsun perşembe günü bir test olacak kardeşlerden dua isterim

Rabbim hayırlı sonuçlar, hayırlı haberler nasip etsin kardeşim.

iş bulmak ile okulu bitirmek arasında kaldım. hangisinin daha hayırlı oldugunu bilmiyorum. vasıfsız oldugum için asgariye kanaat getiremem okulu bitirsem yaşım geçti geçecek, vallahi daralıyorum. ihlaslı veya gafil bir kalple olsun dua ederseniz sevinirim

Tecrübe ehli kardeşlerle istişare ettikten sonra mantık üzere bir karar verin. Ardından istihare namazını "sünnette/hadislerdeki" tarif üzere kılın. Kararınız hakkınızda hayırlı ise o yol kolaylaşacaktır, hayırsız ise tam tersi. Rabbimden hakkınızda hayırlısını diliyorum kardeşim.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler iki gün önce bir müslüman kardeşimizin namusuna küfredilmesinden ve olayın evveliyatındada benzer sıkıntılar yaşandığından 4 kardeş bir kavga olayına karıştık bir gece nezarette kaldık ve şimdi olay mahkemeye taşınacak ama şuan karşı taraf bizleri tehdit ediyor. Polislerde karşılık vermeyin yoksa ceza alırsınız diyor bizlerde mahkemeyi bekliyoruz bu aşamada siz değerli muvahhid kardeşlerimden dualarınızı bekliyoruz inşeAllah

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Kardeşler iki gün önce bir müslüman kardeşimizin namusuna küfredilmesinden ve olayın evveliyatındada benzer sıkıntılar yaşandığından 4 kardeş bir kavga olayına karıştık bir gece nezarette kaldık ve şimdi olay mahkemeye taşınacak ama şuan karşı taraf bizleri tehdit ediyor. Polislerde karşılık vermeyin yoksa ceza alırsınız diyor bizlerde mahkemeyi bekliyoruz bu aşamada siz değerli muvahhid kardeşlerimden dualarınızı bekliyoruz inşeAllah
Rabbim bu sıkıntıyı çarçabuk atlatmanızı nasip eylesin ahi, üzücü bir durum.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

allah yardımcın olsun , gönlün neye meylediyorsa onu dile , ümitvar ol ben 50 yaşımda 2. gün 3. başvurumda vasıfsız diyerek buldum şükür.

Alketa Çevrimiçi

Alketa

İslam-TR Üyesi

Noldu son durum ?

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Noldu son durum ?
Allah radı olsun,son durum karşı taraf kalabalık sürekli tehdit ediyorlar sosyal medyadan falan 3 kardeş şehir dışında bir süreliğine, beni soran yokmuş zaten bulamazlarda sosyal medya kullanmadığım için buralardayım zaten yıllık izne çıkmıştım bir problem yok Allaha şükür,biraz zaman geçince unutulur herhalde öfkeler diner diye tahmin ediyorum.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berakâtuh

Ekonomik durumu pek iyi olmayan, evli ve çocuklu bir bacı için Biiznillâh dua edebilir misiniz? Eşinin bir işe kabul edilmesi, rızıklarının artması ve çocuğunun hayırlı salih bir evlat olması, hayatlarında ferahlık bulmaları, iman üzere kalmaları için.
Kısaca kendileri için her çeşit hayır üzere.

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berakâtuh

Ekonomik durumu pek iyi olmayan, evli ve çocuklu bir bacı için Biiznillâh dua edebilir misiniz? Eşinin bir işe kabul edilmesi, rızıklarının artması ve çocuğunun hayırlı salih bir evlat olması, hayatlarında ferahlık bulmaları, iman üzere kalmaları için.
Kısaca kendileri için her çeşit hayır üzere.

Rabbim yardımcısı olsun hayırlı rızık kapıları açsın inşaallah

Üst Ana Sayfa Alt