Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erbakan Hakkinda Yazi (Mutlaka okuyun insallah)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Hak Yolda giden hayirla yad edilir
Batil yolda giden ise..terk edilir
Erbakan, ömrü boyunca Demokrasiye sadakatla bagli kalmis
Sirk akidesiyle kendi kendini mahv etmistir..
i breti alem icin düsünün,kisi sevdigiyle beraberdir
simdi o demokrasi yolu kendisiyle beraberdir cünkü particilik deyip demokrasi yoluna kendini verenler..sirk islemisler adeta Demokrasi putuna mübtela.olmuslardir..
Yasayan particiler tövbeye gelin imana gelin en önemlisi tevhide gelin.
islam davasi islamin emrettigi sekilde güdülür..batil yollarla degil..yasi ne olursa olsun.yasarken demokrasi putunun savunucusu olmustur,,
bu itikadi bir durumdur..
iyi niyyetlede bu isin icine girse i i gittigi yol sirkti iyi niyyet harami helale cevirmez..

Söyle diyelim Ebu Cehil Allaha inaniyordu,mekkede kabede yiyecek dagitiyordu kimin icin,Allah icin..
Kari kim yagdirir diye sorsalar Allah derdi..
Ebu Cehil neden müsrikti peki..
Allah yere karisamaz,göge karisir derdi
Allah kanun koyamaz biz kendi kendimizi yönetir kanunlari biz koyariz narulnedvede derdi..
Peygamberinde dogru söyledini biliyordu ,neden mekke halkinda Muhammedül emin dogru sözlü yalan söylemeyen olarak taninmisti
Ama gururundan kabul etmedi..iman etmedi..
Sonucta iyilik yapsanda müslüman oldunu idda etsende bu isin akidevi yolu vardir o olmassa yani inanc yasayis tevhide dayanmassa..
sirkle dolu ise ,demokrasi putuna bagliysa ozaman her amel bostur.
Herkim Allahin istedigi sekilde islami hakim kilma cabasina düserse o hayirla yad edilir..Allah demokrasi yolunumu emretmis hayir bilakis tagut demis..
Erbakan olsun olmasin mutlaka baska hocalar gelmistir,lakin onlar demokrasi putuna baglanmamistir ,aksine ondan sakindirmislardir
Allah zafeer nasip eder,yeterki sirksiz bir iman olsun
sirkle dolan yollarla islami hakim kilmak olmaz
Müslüman bilirki Allah her daim yardim eder ümitsiz olmak küfürdür
onun icin erbakan olmasa böyle olurdu söyle olurdu demek abestir..
Cünkü Allah gercek islam hocalarini elbet göndermistir
Müşrikler toplanarak Peygamber Efendimize (s.a.v) Mekke’nin anahtarını, isterse O’nu Mekke’nin sahibi ve lideri yapacaklarını, istediği kadar mal ve zenginlik vererek şan, şöhret ve şeref vereceklerini söylediler.

Alemlerin Sultanı cevaben;

“Güneşi sağ elime koysalar, Ay’ ı da sol
elime koysalar, bu davadan VAZGEÇMEM!!!
bizlerede Meclise girmeye izin verseler bizlere o koltuktan hizmet yapin derseler ve anitkabirin anahtarlarini verseler bizler de ALLAH resulunu örnek alarak deriz ki :“Güneşi sağ elime koysalar, Ay’ ı da sol
elime koysalar, bu davadan VAZGEÇMEM!!!
EN’AM 82.İman edip de imanlarını herhangi bir (SIRK) zulümşe kirletmeyenler var ya, güvende olma/güvenilir olma işte onların hakkıdır; doğruyu ve güzeli yakalayanlar da onlardır.
Sahabeler daha cok cetin seylerle karsilasmis peygamber iskenceye dayanmis..yine putun meclisine girmemisler..biz onlardan dahami imanliyizki aksini yapalim kurtulus garantimiz nedir???
Allah sirki affetmem diyor,,ne erbakan nede demokrasi putu bizi kurtarir
ozaman..
Mesele sahsiyete dayali degil.erbakanda bir insandir hata yapamazmi?
Ve hatalari görmek istemezler yada inanmazlar,,bu sevgi gözleri zihinleri kör etmistir tabiri caizse..
Allaha güveneni Allah sahibsiz birakmaz lakin seytan yolunu demokrasi putunu secenler sirk islediklerinden musibetlere maruz kalirlar
ismi ne olursa olsun amel itikad akide bunlar islama uymassa hersey bos
SELAM HAKKA TABI OLANLARA OLSUN
Hilafet Devleti/ Askerleri | Facebook

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Hem kendimizi ilimle donatmak icin calisiyor,nefsimizi terbiye ediyoruz hemde müslüman kardesleri tevhid yoluna cagiriyoruz..
Sirkten men ediyoruz..
Erbakan demokrasi yolunu benimsedigi icin yaptigi iyilikler bostur..
Siz belki erbakan sevgisiyle kendinizi kaybetmissiniz göremiyorsunuz yanlis bir yolda hayatini tükettini
ama gercekten arastiran bilir ve anlar..
Bir insan hizmet ederken islamin emrettigi sekilde hizmet eder,islamin emrettigi medotlari kullanir
Ama erbakan napmis ,tagut olan bir yolla demokrasi putuna sadakatla baglanarak islam davasini yürütmek istemistir
bunun icin anlamak lazimki bu yaptigi yanlistir batildir
akli selim olan düsünür anlar.

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya islam Yolu ya demokrasi yolu..bir kalbte hem iman hem küfür olmaz
Müslüman islam yolundadir demokrasi red etmeli cünkü taguttur cünkü müslümanin anayasasi kuran kanun koyucusu Allahtir gittigi yol seriattir
peygamberimiz Muhammed Sav de önderdir ondan gayrisi batildir
ha gayri müslim demokrat olabilir onlarin böyle güzel bir dini yok..

M Çevrimdışı

muvahhid 2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tekfirden vazgeçin arkadaşım. Edepsizliği bırakın! Yöntemi yanlıştı deyin, peygamberi yöntem bu değil deyin geçin. Adam bunu ben şirk işleyecem diye yapmadı. Siz de gidip hocam bu iş böyle olmaz demediniz. E herkes de islam alimi olamayacağına göre ki alim olanlar dahi peygamberi metottan habersizken Erbakan'dan bunu beklemek ve yapmayınca da onu şirk ile suçlamak tam anlamı ile acımasızlıktır, sığlıktır, çirkinleşmektir. Haddinizi bilin!

Ben de bu yolu bulmadan önce tarikattan fethullahçılığa ondan milli görüşe sürekli fikirlerim değişti. Şimdi ben de o zamanlar kafir miydim yani?! Sapık sapık konuşmayın!

B Çevrimdışı

Bi-CiHadina

Üye
İslam-TR Üyesi
bunun icin anlamak lazimki bu yaptigi yanlistir batildir
bu dediklerinize katiliyorum....

tevhid yoluna cagiriyoruz..
Sirkten men ediyoruz..
Bir insan hizmet ederken islamin emrettigi sekilde hizmet eder,islamin emrettigi medotlari kullanir
Siz insanlari tevhide cagiran insan!! sirkten men eden insan!
bu hizmetleri ederken islamin emrettigi sekildemi ettiginizi saniyorsunuz?
islamin emrettigi metod bumudur?

diger bolumlerde yeterince aciklanmadimi??
ozelikle bir konu acilmasinin alameti nedir?
adam öldu gitti... bir bolumde tartisildi.. konu kapandi.. ama yine aciliyor!!!
rasul sirki anlatinca.. ebu cehil gibi onun gibi sunun gibi dermiydi??
sahabeler oturupta o kafir bu kafir.. onun yaptigi sirk...TEKFIR ile ilgili özellikle bir konulari olmu$mudur?
Hayatinizi bukadar zorlastirmanin sebebi nedir acaba?
Alimler bile sizin kadar bu konularla ilgilenmiyordur....

Yöntemi yanlıştı deyin, peygamberi yöntem bu değil deyin geçin. Adam bunu ben şirk işleyecem diye yapmadı. Siz de gidip hocam bu iş böyle olmaz demediniz. E herkes de islam alimi olamayacağına göre ki alim olanlar dahi peygamberi metottan habersizken Erbakan'dan bunu beklemek....
aynen katiliyorum.. ama sonunu duzeltmek isterim...

peygamberi metottan habersizken Erbakan'dan bunu beklemek buyuk saçmaliktir!!!

5 Çevrimdışı

55100

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
siz erbakan kadar müslümanlara yardımcı oldunuzmu kardeşim erbakan gibi bir faktör olmasaydı chp ve bir çok benzer parti gelip senin camilerine kapatır kuranını yasaklardı karşımızdakinin şirk işledigini ne kadar rahat söyleyebiliyoruz birde kendimizden başlasak diyorum bu memlekete şuurlu müslümanlıgı ögreten tek adamdır gerek mgv ler olsun gerekse anadolu gençlik vakıfları senin düşüncende olup oy kullanmasak chp gelir camini yıkar mhp gelir kafana sıkardı sonra anlardın oy kullanmanın ne derece önemli oldugunu güzel kardeşim pc başında yazmak kolay kaç kişi kurtardın onu söyle sen çıplaklıgı anlat içkiyi anlat kumarı anlat namazı anlat müslümana düşmanlık yapanın yakasından öteki tarafta efendimiz yapışır şu yayınlanan timurtaş hocaya bile mgv ciler sahip çıkmıştır çok resmi vardır mgv bayragının önünde çekildigi o zaman timurtaş hocada mgv ye bulaştıgı için şirke bulaşmıştır bunu açıklarsan çok sevinirim bakayım timurtaş hocamı daha alim sizmi bekliyorum

Bi kere ölmüş birinin hakkında konuşmayalim allah rahmet eylesin diyip geçelim . İkincisi chp bu zamana kadar hangi camiyi kapatmıştır ? Elinde belgen veya herhangi bir şeyin varmı yok. Bende hiç duymadım ilk kez senden duyuyorum. Yani aslında siz chplilere ve atatürk seven kişilere kızıyorsunuz . Ama siz böyle cahil konuştukca dini sevdircenize daha çok itiyorsunuz haberiniz yok boş vesveselerle insanları kendinize çekemezsiniz. Gözünüz görmeden hiç bir şeyde söylemezsiniz madem dinin kurallarını çok iyi biliyorsunuz neden yalan konuşuyorsunuz yada gözünüzle görmeğiniz bir şeyi idda ediyorsunuz bir çelişki bence !

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfirden vazgeçin arkadaşım. Edepsizliği bırakın! Yöntemi yanlıştı deyin, peygamberi yöntem bu değil deyin geçin. Adam bunu ben şirk işleyecem diye yapmadı. Siz de gidip hocam bu iş böyle olmaz demediniz. E herkes de islam alimi olamayacağına göre ki alim olanlar dahi peygamberi metottan habersizken Erbakan'dan bunu beklemek ve yapmayınca da onu şirk ile suçlamak tam anlamı ile acımasızlıktır, sığlıktır, çirkinleşmektir. Haddinizi bilin!
Erbakanin niyyeti ne olursa olsun amellere bakilir hz ömerin dedigi gibi..
Ben de bu yolu bulmadan önce tarikattan fethullahçılığa ondan milli görüşe sürekli fikirlerim değişti. Şimdi ben de o zamanlar kafir miydim yani?! Sapık sapık konuşmayın!
tövbei nasuh eden katiyyen kafir degildir önemli olan o yoldan dönüp tevhide sarilmaktir

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi

Arkadas burda erbakanin sahsiyeti boyu bosu ilgilendirmiyor bizi gittigi yolu kast ediyor,ve ibreti alem icin bunu firsat biliyor,,sirkten men ediyoruz
tekfir etmekten ziyade bir müslüman partici olamicani söylemek isteriz...
herkes islam alimi olamaz ama islam alimlerinden faydalanir...
bunun akabinde kimseyi kötü gösterme niyyetinde degiliz sadece batil yollarin cirkefliginden men ediyoruz okadar

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah demokrasi putuna sadakatla baglananlara rahmet edermi??
onun icin dikkat edelim cünkü demokrasi bir dindir ilahida nefistir
erbakan ise bu yolda taviz vermemistir
erbakan ölmüstür ama onun yolundan fikrinden giden coktur
adeta demokrasi putuna baglanmislardir
Allahin yasakladigi bir yol tagut yolu asla hayirli degildir

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Değerli kardeşlerim sizleri gördükce cidden çok üzülüyorum :'(

o kadar çok kul hakkı alıyoruzki , önümüze gelen gideni tekfir etme sevdasındayız..

Hocanın Niyeti tağutu değiştirmekse ?

neyse fazlakonuşmayayım bu konu hakkında nasıl olsa tekfir edeceksiniz..

Ahiretimize yazık değerli kardeşlerim , bu kadar cesaretli olmayalım artık...

karafi Çevrimdışı

karafi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Değerli kardeşlerim sizleri gördükce cidden çok üzülüyorum :'(

o kadar çok kul hakkı alıyoruzki , önümüze gelen gideni tekfir etme sevdasındayız..

Hocanın Niyeti tağutu değiştirmekse ?

neyse fazlakonuşmayayım bu konu hakkında nasıl olsa tekfir edeceksiniz..

Ahiretimize yazık değerli kardeşlerim , bu kadar cesaretli olmayalım artık...
iyi niyet şirki iman haramıda helal kılarmı??

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ne yani tagutumu savunalim sadat-i kiram kardes,

Et değerli kardeşim tekfir et.. ben Erbakanın ağzında hep siyonizm , emperyalizm ve laiklik hakkında yermeler , kötülemeler ve bu rjimlerin değişmesi gerektiği sözlerini duydum..

adam bunları değiştirmek için siyaset yapmaktaydı , şimdi değerli kardeşim neye göre tekfir edeyim bu kişiyi??

Kusura bakmayın değerli kardeşim ama , sanki Allah c.c siz ve sizin gibileri sadece insanları tekfir etmek için göndermiş dünyaya ( Haşa ) !!

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
iyi niyet şirki iman haramıda helal kılarmı??

Tabiki kılar , benim niyetim camiye gitmek olsun ve yolda giderken tam meyhanenin önünde can vereyim ve beni görenler ; aaa ! şuna bak ! meyhaneye giderken ölmüş !.. desin..

sizinde yaptığınız bu örnek gibidir değerli kardeşim...

neyse ben uzatmayacağım yoksa araya Şeytan aleyhilane giriyor ve işleri tam istediği gibi yönlendiriyor neuzubillah...

karafi Çevrimdışı

karafi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tabiki kılar , benim niyetim camiye gitmek olsun ve yolda giderken tam meyhanenin önünde can vereyim ve beni görenler ; aaa ! şuna bak ! meyhaneye giderken ölmüş !.. desin..
delilin ne iyi niyetin haramı helal kıldığına dair?

halit bin velit Çevrimdışı

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Et değerli kardeşim tekfir et.. ben Erbakanın ağzında hep siyonizm , emperyalizm ve laiklik hakkında yermeler , kötülemeler ve bu rjimlerin değişmesi gerektiği sözlerini duydum..

adam bunları değiştirmek için siyaset yapmaktaydı , şimdi değerli kardeşim neye göre tekfir edeyim bu kişiyi??

Kusura bakmayın değerli kardeşim ama , sanki Allah c.c siz ve sizin gibileri sadece insanları tekfir etmek için göndermiş dünyaya ( Haşa ) !![/QUOT

Erbakanin söyledikleri siyaseti vahyemi dayaniyor?
yoksa batidan aldiklari partiyemi dayaniyor?

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Erbakanin söyledikleri siyaseti vahyemi dayaniyor?
yoksa batidan aldiklari partiyemi dayaniyor?

Kur'ana dayanıyor değerli kardeşim..

Zaten batıyı hedef alan ve batının sistemini reddeden birisi batıya nasıl dayansın? bu anlayış insan beyninin algılamasına terstir kardeşim..

zaten hocanın derdi , batının sistemini yıkıp , Kur'an hükmünü getirmektir..bizzat bunu kendi ağzından videodan duymuşltum.. şimdi ayıp hatta günah değilmi bu insanı tekfir etmek değerli kardeşim ?

Ayrıca Tewhid-yolu kardeşim ;

İmanla ilgisi yok niyetle ilgisi var değerli kardeşim , idrak ve sentez mekanızmamızı iyi ayarlayalım insaAllah..

Niyet olarak şer'i sistemi getirmeye çalışan bir insan nasıl tekfir edilir ? demekteyim..

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanin müslümana en iyi faydasi ona tevhidi anlatmasi sirkten men etmesidir..Din gidilen yoldur...herkim bir yol benimsemisse o yolda
taviz vermemis ise o yola adeta mübtela olup yüceltmek istemisse
iste o yol onun dinidir..
Seyh El makdisinin Demokrasi Dini kitabi..

Erbakanda Demokrasi dinini savunmus particilikle bu yolu ilerletmistir
Selamünaleyküm de dese sonuc degismez isterse onbin fakiri doyursada
felan filani baristirma misyonunuda kalkismissada..fayda vermez
Neden Allahin istemedigi bir yolda tagut yolunda yasamistir
Neden itikadi gitmistir..Allaha ortak kosanlarin yaptiklari hayirlar bosadir bunu kuran der..

Mesele sadece erbakan degil tüm particilerdir..Yolunu safini bilip sadece islam diceksin..ve demokrasi putunu red edip oy vererek yüceltmiceksin mesele bundan ibaret..

karafi Çevrimdışı

karafi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
müşriklere sorulduğunda niçin putlara ibadet ediyorsunuz diye onlarda cevaben bizi ALLAH a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz diyorlardı bunların niyetleride samimi idi fakat haram ve helal belirleme merci olan ALLAH svt onların iyi niyetlerini başlarına çaldı ve müşrikler olarak isimlendirdi. iş böyle olunca günümüz müşriklerine toleransmı var?
ayrıca(iyiniyetin haramı helal yaptığına dair delilin ne?) sorumun cevabınıda verirmisin işkembei kübradan sallamasyon yapmadan kuran ve sünnet yoluyla bi zahmet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...