Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Dün akşam yaşanmıştı ama bugünün konusuydu;
İş dönüşü servisinde iki kişinin "kime oy vereceksin" sorusu üzerine bir minibüs dolusu insanla girdiğim munazarada yine (her seçim dönemindeki gibi zahiren)mağlub olmamın üzerinden 20 saat geçmiş..
Oysa bu soruyu sormadan günler öncesinde de sistemin şirk durumlarına tavrım belliydi, lakin hiç dinlememiş ve duymamış gibiydiler..

Hem sorup hem cevabı dinlememek ve üzerine kendi nefsani yorumlarıyla demagoji yapmak gerçekten insanları çok çirkin gösteriyor..

Ayet okurken yüzleri değişip alaycı tavırla okumamı kesiyorlar.. Bunlar da "Müslümanım" diyenlerdi..

Birisi de çıkıp konuşmamı sevdiğini söyledi ve "hangi tarikattasın" diye sordu, ben de "herhangi bir tarikata bağlı değilim, Allah ve Resulünün bildirdiğiyle yetinen bir Müslümanım" dedim. Daha da sevinip yakınlaştı, ama birazdan konu laikliğe ve betona gelip de onun kâfir olduğunu söyleyince; ayetlerde ve siyerde gördüğümüz muşriklerin aynı hallerine bürünüp uzaklaştı.. Ben "laikim ve Müslümanım" dedi..

Diğerine yönelip "bak adam laik ve betonist" dedim. Ama o da(lambacı) "diyebilir, özgürdür" dedi..

Oradan ayrılırken içimden geçenler;

Allah'ım bu insanlara hidayet vermeyeceksen lanet et..

Resulullah'a (s.a.s) "emin" derken, konu ilahlarına gelince "yalancı, sihirbaz, mecnun vs" ithamlarıyla O'na eziyet edenlerin zihniyeti bugün de aynı şekilde devam ediyor..

Nuh'un (a.s) 950 sene tebliğde bulunduğu kavmin azgınlığına karşı, artık en sonunda Nuh (a.s) şöyle demişti;

"Nuh dedi ki: “Rabb’im! Yeryüzünde kâfirlerden hiçbir kimse bırakma!”
“Şubhesiz ki Sen, onları bırakırsan, kullarını saptırırlar ve ancak günahkârı ve aşırı kâfiri doğururlar.”
“Rabb’im! Beni, anamı, babamı, evime mu'min olarak gireni, mu'min erkekleri ve mu'min kadınları affet. Zâlimlerin de ancak helâkını artır.”

Nuh 26, 27, 28

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün akşam yaşanmıştı ama bugünün konusuydu;
İş dönüşü servisinde iki kişinin "kime oy vereceksin" sorusu üzerine bir minibüs dolusu insanla girdiğim munazarada yine (zahiren)mağlub olmamın üzerinden 20 saat geçmiş..
Oysa bu soruyu sormadan günler öncesinde sistemi ve şirk durumlarını kendilerine anlatmıştım, lakin hiç dinlememiş ve duymamış gibiydiler..

Hem sorup hem cevabı dinlememek ve üzerine kendi nefsani yorumlarıyla demagoji yapmak gerçekten insanları çok çirkin gösteriyor..

Ayet okurken yüzleri değişip alaycı tavırla okumamı kesiyorlar.. Bunlar da "Müslümanım" diyenlerdi..

Birisi de çıkıp konuşmamı sevdiğini söyledi ve "hangi tarikattasın" diye sordu, ben de "herhangi bir tarikata bağlı değilim, Allah ve Resulünün bildirdiğiyle yetinen bir Müslümanım" dedim. Daha da sevinip yakınlaştı, ama birazdan konu laikliğe ve betona gelip de onun kâfir olduğunu söyleyince; ayetlerde ve siyerde gördüğümüz muşriklerin aynı hallerine bürünüp uzaklaştı.. Ben "laikim ve Müslümanım" dedi..

Diğerine yönelip "bak adam laik ve betonist" dedim. Ama o da(lambacı) "diyebilir, özgürdür" dedi..

Oradan ayrılırken içimden geçenler;

Allah'ım bu insanlara hidayet vermeyeceksen lanet et..

Resulullah'a (s.a.s) "emin" derken, konu ilahlarına gelince "yalancı, sihirbaz, mecnun vs" ithamlarıyla O'na eziyet edenlerin zihniyeti bugün de aynı şekilde devam ediyor..

Nuh'un (a.s) 950 sene tebliğde bulunduğu kavmin azgınlığına karşı, artık en sonunda Nuh (a.s) şöyle demişti;

"Nuh dedi ki: “Rabb’im! Yeryüzünde kâfirlerden hiçbir kimse bırakma!”
“Şubhesiz ki Sen, onları bırakırsan, kullarını saptırırlar ve ancak günahkârı ve aşırı kâfiri doğururlar.”
“Rabb’im! Beni, anamı, babamı, evime mu'min olarak gireni, mu'min erkekleri ve mu'min kadınları affet. Zâlimlerin de ancak helâkını artır.”

Nuh 26, 27, 28
Aynı olaylara bende yıllardır şahit oluyorum.Ama yapacak bir şey yok sabredip anlatmaya devam edeceğiz.Allah'tan bunlara El Hadi isminin hürmetine hidayet istiyorum.Ama eğer hidayetleri de yoksa bu tağutlarıda onlara kulluk yapanlarıda Rabbim bir an önce helak etsin inşaAllah.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
rulo pasta yaptimm.

@!sLaM4eVeR abi ??

yalniz baya rulö yani.
tamam biraz pasakli calistim
ve rulom biraz şişman
kremam da cıvık
yanlis taraftan da sarmisim ama olsun
ciddi ciddi rulo
hem de ilk rulo pastam
ruloya gel ruloyaa
adimi rulo alki olarak degistirmek istiyorum
cok mutluyum

20230516_234058.jpg

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
korka korka baktim ama Allaha hamdolsun yazabilgime göre dehsetli bir nesne görmedim. kalp atisim da yerinde. tadina bakmayi zihnim zaten kabul etmez ondan dolayi bu yorumu en az 10 defa yapacagim ki zihnim tadini merak etsin. yorumum sadece görünüs icindi. normal biri yapsa 10 üzerinden 1,5 verirdim ama sizin gecminize bakaraktan 10 üzerinden 111 : )

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
hersey bir yana altta kestigin dilimde sanki peyniri elle monte etmis gibisin

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
korka korka baktim ama Allaha hamdolsun yazabilgime göre dehsetli bir nesne görmedim. kalp atisim da yerinde. tadina bakmayi zihnim zaten kabul etmez ondan dolayi bu yorumu en az 10 defa yapacagim ki zihnim tadini merak etsin. yorumum sadece görünüs icindi. normal biri yapsa 10 üzerinden 1,5 verirdim ama sizin gecminize bakaraktan 10 üzerinden 111 : )

abi bu sefer banlanmayacagimi biliyodum
tamam sahane degil ama evet gecmise gore daha iyi 111 hakkettim bencede:D

hersey bir yana altta kestigin dilimde sanki peyniri elle monte etmis gibisin

durtukledim biraz durmuyodu
bi de yanlis taraftan sardigim icin catladi.
ama abi resmen seklen şişko ve yamuk da olsa rulo yaa. tadi guzel yenir.:D

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
azminize hayranim ya her insanin kötü oldugu seyler illaki vardir mesala ben hic resim cizemem (ama bütün okul hayatimda hep tam puan almistim : )) abartili gelmesin ilk okul 3 deki resimle lise son resimim seklende ayniydi kapasite yok ondan dolayi hic zorlamadim baskasina yaptirirdim : ) yani sizdeki azim bende olsa heralde resim alaninda mikelonjelo rafeal gibi dünyada sayili ressamlar arasina girmistim.

not: unideyken ilk okul 1 e giden kardesime resim yapmistim, kardesim onunla dalga gectigimi sanip resmi paramparca yapip o gün benimle küsmüstü halbuki ben o resmi saka maka cok özenerek yapmistim.yaparkende vay bee 10 numara oldu diyordum icimden.

emege saygi yok malesef..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
not: unideyken ilk okul 1 e giden kardesime resim yapmistim, kardesim onunla dalga gectigimi sanip resmi paramparca yapip o gün benimle küsmüstü halbuki ben o resmi saka maka cok özenerek yapmistim.yaparkende vay bee 10 numara oldu diyordum icimden.

emege saygi yok malesef..

:D bu hikaye çok komikmis abi
bi de küsmüş:ROFLMAO:

hala forumda hayattaysam emeğe saygıdan olsan gerek yokse herkes üf yine ne yapmış( yapamamış ) bu derdi.

sağ olun forum kardeşlerim var olun...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
bi sorunum var forumdaşlarim
ektigim biberlerin yapraklari böcüklenmiş :cry:
domatesler iyi gibi ama onunda yapraklarinda tek tük de olsa gordum
bunun giderilmesi icin bildiginiz doğal bi yontem var mi?
20230529_113214.jpg

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bi sorunum var forumdaşlarim
ektigim biberlerin yapraklari böcüklenmiş :cry:
domatesler iyi gibi ama onunda yapraklarinda tek tük de olsa gordum
bunun giderilmesi icin bildiginiz doğal bi yontem var mi?
Ekli dosyayı görüntüle 30624

Abla botanikçi değilim ama eczacılıkta farmasötik botanik dersini görmüştüm ordan aklımda bir kaç ufak bilgi kalmış:

1-Sirkeli suyu yapraklara sürebilirsin.
2-Asprini suda eritip toprağına dökebilirsin bu yöntemde etkili olacaktır.(Tam doğal değil ama yine de zararı az)

Doğal olarak bunlar aklıma geldi.Geçmezse kimyasala geç diyecem lakin kimyasalın da zararlı etkileri olduğu bir gerçek.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Abla botanikçi değilim ama eczacılıkta farmasötik botanik dersini görmüştüm ordan aklımda bir kaç ufak bilgi kalmış:

1-Sirkeli suyu yapraklara sürebilirsin.
2-Asprini suda eritip toprağına dökebilirsin bu yöntemde etkili olacaktır.(Tam doğal değil ama yine de zararı az)

Doğal olarak bunlar aklıma geldi.Geçmezse kimyasala geç diyecem lakin kimyasalın da zararlı etkileri olduğu bir gerçek.

Tamam Allah razı olsun. Sirkeli suyu yapraklara fısfıslayayim.
aspirinin bir olcusu var mi
2 aspirin 1 litre suda çözülsün gibi?

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam Allah razı olsun. Sirkeli suyu yapraklara fısfıslayayim.
aspirinin bir olcusu var mi
2 aspirin 1 litre suda çözülsün gibi?

Oran bitkinin türüne ve yapısına göre değişmekle beraber 1 litre suya 1 aspirin atsan yeterli gelecektir.Dilersen aspirinli suyu sirkeli suda olduğu gibi fısfıslıyabilirsin,dilersen de belli aralıkla olmak şartıyla toprağı sulayabilirsin.İki şekilde de etkili olacaktır.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
hep şu martı'ları sürmek istiyodum
nihayet bindim ama sahilde hizimi alamayip
oturma bankına tosladim.
bir ozenticiliğimin daha sonuna geldim
yani hiz ayarini yapmak biraz meşakkatliymiş.
yani yamaç paraşütüne ozensem agaca bodoslama girerim,
boyle yeteneklerle bezenmişim adeta.

bu arada armutlu ihlas evlerinin bi gecesi 3000 tl olmuş.
ÜÇ BİN
3 tane bin
sadece "yok deve" diyebiliyorum.

Üst Ana Sayfa Alt