Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Emin ol senin gibi düsünen biri burada barinamaz...
Dilersen banlarsın.

Meseleyi çok uzatmıyacağım.

Madem cevap yazdınız öyleyse şu sorularıma cevap verin:

1-Size göre yasama (teşri) meclislerine maslahat,ehvenüşşerreyn iddiasıyla katılmak şirk midir,değil midir? (Rica ediyorum evet yada hayır deyin tek ve net bir cevap)

2-Eğer cevabınız evet ise o halde Hamas'ın durumu nedir?

Cevabınız hayır ise zaten konuşulacak bir şey yok.

Hamas izzetli mucahidlerin ve hemen hemen hepsinin kuran hafizi ve yüzde 85 küsürünün sehid (insaAllah) cocugu olanlarin olusturdugu disaridan iceriye adam almayarak ic tarafi temiz kaldigini düsündügüm izzetli mücahidlerin bulundugu suan talibanla beraber en izzetlisinin oldugu grupdur.

Baslarindaki kisiyi bilen biri olarak yaziyorumki kardesler cok samimi temiz ve davalarinda buraya yazamayacagimiz kadar bedel ödemelerine ragmen hala diriler. Allah onlarin sayisini cogaltsin.
Allah Kur'an'da onlarca ayette müşriklerin tüm amellerinin boşa gideceğinden bahsediyor.
(Ayetleri bildiğiniz ve daha önce farklı konu başlıklarında çokça attığım için atma gereği duymuyorum.)

Size soruyorum bir tarikatçı veya bir laik Allah'a şirk koştuğunda da aynı tutumu sergileyip "Bu kişi Allah'a çok ibadet ediyor,çok takvalı bir müslüman,Allah yolunda cihat ediyor sen buna nasıl müşrik dersin" mi diyorsun?

Elbette böyle demiyorsun.

Peki iş Hamas'a gelince ne değişiyor.O da teşri meclisine girerek Allah'a şirk koşuyor.Sizin yaptığınız ise şu: cihad etmelerini ve bir çok fedakarlık göstermelerini referans alarak onlara müşrik demiyorsunuz.

Mesela bir örnek vereyim.
Saidi Nursi yıllarca cezaevinde kalmış birçok sıkıntı çekmiş.Şimdi bu sıkıntıları çekmesi ona müşrik dememize engel mi oluyor? Elbette hayır.Çünkü Allah müşriklerin amellerinin tamamının boşa gideceğinden bahsediyor.Olaki bu amel cihat bile olsa...

Tarikatçı putpereste amelleri ne kadar çok olsa bile müşrik derken teşri meclisine katılan kişilere sırf cihat edip büyük fedakarlıklar gösterdikleri için müslüman diyorsunuz? Bu büyük bir çelişki değil mi?

Eğer desenki ben meclise girmeyi küfür görmüyorum (bana göre şirk) o zaman derim ki adam en azından kendiyle çelişmiyor.Ama bir yerde bir şeye şirk deyip sonra başka yerde bunu yapanları övmek,onlara müslüman demek nasıl bir tutumdur anlamak mümkün değil.Tam bir tezat.
hamas demokratti, ahmed yasin bilmem neydi diye oturarak konusadursun
Benim oturduğumu nerden biliyorsun.Beni ne kadar tanıyorsun?
Kıyamet günü görüşürüz kim oturmuş kim konuşadurmuş.
Herhalde kendinizle karıştırdınız.

Sizin kalibiniz bu kadar iste
Site yöneticisine yakışacak üslup mu bu?
Görende sanki karşısında müşrik yada kâfir var.Öyle olsaydı bile böyle bir üslüp doğru değil.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Dilersen banlarsın.

1-Size göre yasama (teşri) meclislerine maslahat,ehvenüşşerreyn iddiasıyla katılmak şirk midir,değil midir? (Rica ediyorum evet yada hayır deyin tek ve net bir cevap)

Cevabınız hayır ise zaten konuşulacak bir şey yok.

Allah Kur'an'da onlarca ayette müşriklerin tüm amellerinin boşa gideceğinden bahsediyor.
(Ayetleri bildiğiniz ve daha önce farklı konu başlıklarında çokça attığım için atma gereği duymuyorum.)

Size soruyorum bir tarikatçı veya bir laik Allah'a şirk koştuğunda da aynı tutumu sergileyip "Bu kişi Allah'a çok ibadet ediyor,çok takvalı bir müslüman,Allah yolunda cihat ediyor sen buna nasıl müşrik dersin" mi diyorsun?

Elbette böyle demiyorsun.

Peki iş Hamas'a gelince ne değişiyor.O da teşri meclisine girerek Allah'a şirk koşuyor.Sizin yaptığınız ise şu: cihad etmelerini ve bir çok fedakarlık göstermelerini referans alarak onlara müşrik demiyorsunuz.

Mesela bir örnek vereyim.
Saidi Nursi yıllarca cezaevinde kalmış birçok sıkıntı çekmiş.Şimdi bu sıkıntıları çekmesi ona müşrik dememize engel mi oluyor? Elbette hayır.Çünkü Allah müşriklerin amellerinin tamamının boşa gideceğinden bahsediyor.Olaki bu amel cihat bile olsa...

Tarikatçı putpereste amelleri ne kadar çok olsa bile müşrik derken teşri meclisine katılan kişilere sırf cihat edip büyük fedakarlıklar gösterdikleri için müslüman diyorsunuz? Bu büyük bir çelişki değil mi?

Eğer desenki ben meclise girmeyi küfür görmüyorum (bana göre şirk) o zaman derim ki adam en azından kendiyle çelişmiyor.Ama bir yerde bir şeye şirk deyip sonra başka yerde bunu yapanları övmek,onlara müslüman demek nasıl bir tutumdur anlamak mümkün değil.Tam bir tezat.

Benim oturduğumu nerden biliyorsun.Beni ne kadar tanıyorsun?
Kıyamet günü görüşürüz kim oturmuş kim konuşadurmuş.
Herhalde kendinizle karıştırdınız.

Site yöneticisine yakışacak üslup mu bu?
Görende sanki karşısında müşrik yada kâfir var.Öyle olsaydı bile böyle bir üslüp doğru değil.

burasi bizim sitemiz burada böyle bir zamanda bu tür konulari tartismayacagimi zaten belirttim ki aramalardan bu tür sorularin yanitini da siteden bulabilirsiniz.

Ve hamasin izzetli onurlu mucahidler oldugunu zaten belirttim.

Simdi siz cevap verin hamas kafir midir?

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yine başlamaşız birilerini yargılamaya,yahu arkadaş eğer yargıladığınız insanların içine girip onlarla beraber olmayacaksanız bu yaptıklarınızın size hiçbir faydası olmayacak,o halde dönüp kendi yaşadığımız zillet ve günah dolu hayatımıza dönelim. Ahiret konusunda bencil olun kendinizle ilgilenin Allah svt sizlere başkalarının yaşamlarını ne yaptıklarını değil seni sorguya çekecek.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yine başlamaşız birilerini yargılamaya,yahu arkadaş eğer yargıladığınız insanların içine girip onlarla beraber olmayacaksanız bu yaptıklarınızın size hiçbir faydası olmayacak,o halde dönüp kendi yaşadığımız zillet ve günah dolu hayatımıza dönelim. Ahiret konusunda bencil olun kendinizle ilgilenin Allah svt sizlere başkalarının yaşamlarını ne yaptıklarını değil seni sorguya çekecek.

kime diyorsunuz bunu?

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
burasi bizim sitemiz burada böyle bir zamanda bu tür konulari tartismayacagimi zaten belirttim ki aramalardan bu tür sorularin yanitini da siteden bulabilirsiniz.
Hala verdiğim 2 soruya cevap vermemişsin.
Ha bire sorulardan kaçıyorsun?

aramalardan bu tür sorularin yanitini da siteden bulabilirsiniz.
?????
Öyle bir talebim olduğunu yazdığım yazılardan nasıl çıkardın?
Sen en başta benim yazdığım yazıya cevap verince bende sana çok basit 2 soru sordum:

Dilersen banlarsın.

Ama belli ki cevap vermiyeceksin.Size iyi tutarlılıklar (!)

Selametle...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hala verdiğim 2 soruya cevap vermemişsin.
Ha bire sorulardan kaçıyorsun?

?????
Öyle bir talebim olduğunu yazdığım yazılardan nasıl çıkardın?
Sen en başta benim yazdığım yazıya cevap verince bende sana çok basit 2 soru sordum:

Ama belli ki cevap vermiyeceksin.Size iyi tutarlılıklar (!)

Selametle...

okuma yazman yokmu senin, hamasi izzetli, onurlu davasina sadik müslümanlardan olusan grup olarak görüyorum.

sen kafir mi görüyorsun?????

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
soruma soruyla cevap verme, hamas kafir midir dedim?
Bir saattir ne anlatıyorum evet meclise girdiği için müşriktir.

Şimdi sen sorduğum soruya cevap ver.

Evet ya da hayır demek bu kadar zor olmasa gerek.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir saattir ne anlatıyorum evet meclise girdiği için müşriktir.

Şimdi sen sorduğum soruya cevap ver.

Evet ya da hayır demek bu kadar zor olmasa gerek.

bir saatten öncede anlamistim, anladigim icin bu kadar sert gidiyordum ki acik acik aciklamanizi bekledim ki sonunda acikca tekfir ettiniz.

Allah size hidayet versin , Allah sizi islah etsin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaşlar forumda gördüğüm bir problemi açmam gerektiğini hissettim.

Forumda herkes (azınlık hariç) yasama meclislerine maslahat veya ehvenüşşerreyn iddiasıyla katılmanın şirk olduğunda hemfikir.

Ama iş reel hayata gelince bu işi yapanlara müslüman; o partilerin askerliğini yapanlara ise mücahit dendiğini görüyorum.Anlamadığım nokta şu;

ya diyeceksin ki meclise girmek küfür değil yada küfür ise o zaman bu partiyi savunan askerlere mücahit demeyeceksin.Çünkü bunu diyen kardeşler kendisiyle çelişmiş oluyor.

(Kast ettiğim örnek HAMAS)

Verdikleri söze nasıl güvenilebilir ki? Şayet size galip gelselerdi, yakınlık bağını da antlaşma hükümlerini de sizin için gözetmezlerdi. Onlar dilleriyle sizi memnun etmeye çalışıyorlar, fakat kalplerinden geçen çok farklı. Zaten onların çoğu yoldan çıkmış kimselerdir.

(Tevbe 8)

Onlar sizi hoşnut etmek için (size gelip, inandıklarına dair) Allah’a yemin ederler. Oysa gerçekten iman etmiş olsalardı bilirlerdi ki, Allah ve resulü hoşnut edilmeye daha lâyıktı.

(Tevbe 62)

Razı etmemiz gerekenler insanlar mı yoksa Allah mı? İnsanların razı edeyim derken bir bakmışsınız da Allahın rızasını kaybetmişsiniz.

Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, Allah (sizin yerinize) öyle bir topluluk getirir ki (Allah) onları sever, onlar da (Allah’ı) severler. Müminlere karşı alçak gönüllü/yumuşak huylu, kâfirlere karşı izzetlilerdir. Allah yolunda cihad ederler ve kınayıcının kınamasından korkmazlar. Bu, Allah’ın lütfudur. Allah onu dilediğine verir. Allah (ihsanı ve lütfu bütün varlığı kuşatacak kadar geniş olan) Vâsi’, (her şeyi bilen) Alîm’dir.

(Mâide, 54)

Kim ne derse desin biz hakkı söyleriz.Bir yerde bir şey deyip sonra da başka yerde tam zıttını söylemek gerçekten müslümana yakışmaz.

Yanlış anlaşılmasın elbette İsraile kim saldırırsa saldırsın bu bizi mutlu eder.Ama itikad olmadan cihat etmenin ne anlamı var?

O zaman bu zihniyettekilere şunu sormak lazım İran razifi kafirleri de Lübnan köpekleri de kendilerine göre cihat (!) ediyor o zaman haşa bunlar da mı mücahit? (!)

@Alketa kardes, bu fitnenin ilk mesajina forumda sadece siz dua et ile tekfir eden kisiye katilim göstermissiniz umarim bu dua sadece banlanan kardesin hidayeti ve islah olmasi icindi aksi bir durum ile katilim gösteriyorsaniz lütfen bunu forum önünde belirtmenizi bekliyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Akansu kardeşim;
meseleyi daha iyi anlamak için soruyorum:

1 - Hamas'ın girdiği mecliste helâle haram / harama helâl diye kanun (teşri) yaptığı meseleleri delilleriyle buraya sunar mısın?
(Bunu neden istiyorum, Filistin'de meclisin Türkiye veya avrupadaki gibi küfür kanunlarına uyulmadığını hatırlıyorum. Aksi ise buraya sununuz.)

2- Bahsettiğiniz sebebden dolayı Hamas'a Kafir diyen (ve sizinde bu konuda kendisine uyduğunuz) mûteber âlimlerden 3 isim sayar mısınız?

3- İkinci şıktaki saydığınız mûteber âlimlerin, Filistin (Hamas) İsrail savaşında Filistin'e destek verilmemesi gerektiği hakkındaki fetvalarını sunar mısınız?

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akansu kardeşim;

1 - Hamas'ın girdiği mecliste helâle haram / harama helâl diye kanun (teşri) yaptığı meseleleri delilleriyle buraya sunar mısın?
(Bunu neden istiyorum, Filistin'de meclisin Türkiye veya avrupadaki gibi küfür kanunlarına uyulmadığını hatırlıyorum. Aksi ise buraya sununuz.)

2- Bahsettiğiniz sebebden dolayı Hamas'a Kafir diyen (ve sizinde bu konuda kendisine uyduğunuz) mûteber âlimlerden 3 isim sayar mısınız?

3- İkinci şıktaki saydığınız mûteber âlimlerin, Filistin (Hamas) İsrail savaşında Filistin'e destek verilmemesi gerektiği hakkındaki fetvalarını sunar mısınız?
Üslubunuzdan ve delillere yönelik sorularınızdan dolayı ALLAH sizden razı olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
@Alketa kardes, bu fitnenin ilk mesajina forumda sadece siz dua et ile tekfir eden kisiye katilim göstermissiniz umarim bu dua sadece banlanan kardesin hidayeti ve islah olmasi icindi aksi bir durum ile katilim gösteriyorsaniz lütfen bunu forum önünde belirtmenizi bekliyorum.

abi valla dürüstce soylemek gerekirse ben yaziyi okumadim. Forum gunlugune yazilmis uzun bir yazi,dertleşmedir diye dua butonuna sonra okurum diye bastim geçtim.

Ek olarak,
Yani şu başlık altinda hamas ile ilgili en son sayfada okuduğum haberleri paylasim yapan da benim.

Hem hamasi müşrik gorup hem de haber paylasimlarini yapacak kadar sapıtmadim, lakin dikkatsizliğim yuzunden biraz şaşkınım valla.
Konu icerigini okusaydim raporlardim.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
"Forum Günlüğü"nden beklenmeyen performans...

Bu konuda ilk söylemek istediğim şey:

Önemli konuları ayrı başlık altında işlemek, sonradan arandığında bulunması açısından faydalıdır. (Konuyu açanın görüşünün ne olduğu bu tür durumlarda istisnasız önemsizdir, çünkü haklı da olsa, haksız da olsa "verilen cevaplarla, konu: bütün olarak değer kazanır." Ve devamen, misal bu konu "ilmi münazaralar" altında açılabilecek türde bir konu, ve ama forum günlüğüne sıradan bir şey gibi yazılmış. Konuşulan konuya insanlar kendileri değer vermezse, başkaları da onun değer vermediğini görerek, onlar da kişinin kendine değer vermez. Bu bir etki-tepki meselesidir.

Özetle: İnsanların genelinin fikrine ters görüşlere sahip olmak başlangıçta sorun değildir. Ve ama, insanın fikrini nasıl ve nerede, ne zaman sunduğu her zaman çok önemlidir. Tepki çekmek istenmiyorsa, ne şekilde etki yaptığımıza dikkat etmemiz gerekiyor.

A Çevrimdışı

Ali@12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bir saatten öncede anlamistim, anladigim icin bu kadar sert gidiyordum ki acik acik aciklamanizi bekledim ki sonunda acikca tekfir ettiniz.

Allah size hidayet versin , Allah sizi islah etsin.
@Akansu55 hesabımı banlamışsınız ne diyeyim...

Forumda tarikatçı,demokrat vs.bir sürü hesap olmasına rağmen onlara duymanız gereken öfkeyi bana duymanız gerçekten tuhafıma gitti.

(Elbette müşriklerde forumda olacak,belki senelerce tebliğ edeceğiz,anlatacağız.Bu kısım yanlış anlaşılmasın.Benim kast ettiğim onlara bile yapılmayan ban vb.durumun bana yapılması çok tuhafıma gitti.)

İkinci kısım ise ben size veya başka birine herhangi en ufak bir hakaret etmedim.İnsan gibi şöyle şöyle bir durum var,buna ne diyorsunuz? Sizin yaptığınız gibi davranmak tezat oluşturmuyor mu diye normal şekilde sordum.Ama siz sorduğum sorulara cevap vermek yerine ha bire ağzımdan tekfiri almak için elinizden geleni yaptınız.

Şimdi size soruyorum.Bir müşriğe bile saatlerce hidayet bulması için tebliğ ediyorsak,bir müslümanı size göre yanlış olan bir söylemden dolayı dışlamak,banlamak nasıl bir tutumdur.

Kendimden örnek vereyim Suriye'de mücahitlerin kanına giren İşid vb.grupların görüşünde olanlara,oy mevzusundan dolayı insanları gelişigüzel tekfir eden insanlara onlarca defa tebliğ yapmışımdır.Elimden geldiği kadar insanları birilerini haksız yere tekfir etmekten sakındırmışımdır.Hatta forumda bir çok kardeşte yazdığım yazılarda buna şahittir.

Gerçekten insanlarla günlük hayatta tebliğ yaparken de böyle misiniz merak ediyorum.Karşıdaki muhatabın sorduğu sorulara cevap vermeden,en azından size göre hatalı olan görüşlerini anlatmadan hemen dışlıyor musunuz?

Bu yönden @Abdulmuizz Fida abi gerçekten örnek birisi:

Akansu kardeşim;

Üstteki yazıyı yazarak meseleyi izah etmek,savunduğum görüşleri neye dayanarak söylediğimi öğrenmek için bazı sorular sordu.Keşke aynı tutumu sizde verseydiniz.

Arşı üzerinde olan Allah'ı şahit tutarak söylüyorum ki size karşı şahsi hiç bir problemim yok.Zaten nefsimden dolayı hiç bir insanla da reelde aramı bozmuşluğum olmaz.Sadece Allah'ın rızası için birilerini sevip birilerinden nefret ederim.

Bahsettiğim şeyleri sadece ben değil benzer görüşleri (Hamasın teşri meclisine girdiklerini, Allah'ın indirdiklerini güçlerinin eksikliğinden dem vurarak uygulamadıklarını,ordaki bazı tevhidi gruplara karşı tutumu vs.) Makdisi,Ebu Yahya el Libi vb.de söylüyor.Ayrıca ben Hamas'a müşrik dedim diye onlara destek verenlere müşrik falan demiyorum.Bu konuda yanlış anlaşılmasın.Sadace yasama meclisine giren kişileri ve yönetime müşrik diyorum.

Ayrıca şu anki durumda elbette onların İsrail'e karşı galip gelmesini istiyorum.Ama bahsettiğim konu bundan ayrı.

"Forum Günlüğü"nden beklenmeyen performans...

Bu konuda ilk söylemek istediğim şey:

Önemli konuları ayrı başlık altında işlemek, sonradan arandığında bulunması açısından faydalıdır. (Konuyu açanın görüşünün ne olduğu bu tür durumlarda istisnasız önemsizdir, çünkü haklı da olsa, haksız da olsa "verilen cevaplarla, konu: bütün olarak değer kazanır." Ve devamen, misal bu konu "ilmi münazaralar" altında açılabilecek türde bir konu, ve ama forum günlüğüne sıradan bir şey gibi yazılmış. Konuşulan konuya insanlar kendileri değer vermezse, başkaları da onun değer vermediğini görerek, onlar da kişinin kendine değer vermez. Bu bir etki-tepki meselesidir.

Özetle: İnsanların genelinin fikrine ters görüşlere sahip olmak başlangıçta sorun değildir. Ve ama, insanın fikrini nasıl ve nerede, ne zaman sunduğu her zaman çok önemlidir. Tepki çekmek istenmiyorsa, ne şekilde etki yaptığımıza dikkat etmemiz gerekiyor.
Abla kaç tane açtığım konuyu ilmi konu veya münazaralar dışında burda açtığımı gördün.Sadece o anlık forumda gördüğüm bir hatayı günlüğe yazmak istedim.

Elbette dediklerinizde haklılık payı var.Ama ben bu şekil bir tepki geleceğini bilsem emin ol ki bahsettiğiniz yerde konuyu açardım.

Şimdi diyebilirsin ki sen kendin dilersen banlarsın diye bir söz kullandın.
Emin ol senin gibi düsünen biri burada barinamaz...
Dilersen banlarsın.
Ben üstteki sözünüze istinaden onu söylemiştim.

Neyse yine de bu konuda bir görüş farklılığımız olsada Allah şahit ki forumda ki tüm müslüman kardeşleri de sizi de (@!sLaM4eVeR) Allah için seviyorum.Rabbim yaptığınız çalışmalarda başarılar nasip etsin.

Buda foruma son girişim olsun madem istemiyorsunuz kararınıza da saygı duyarım.Neticede site sizin.

Selametle...

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt