Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hakan Albayrak’tan Irak-Şam İslam Devleti’ne sert eleştiri: Yüz karası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Star Gazetesi yazarı Ahmet Albayrak bugünkü yazısında kendilerini İslam için adadıklarını ve cihad ettiklerini dile getiren örgütleri sert bir dille eleştirdi…

25 Eylül 2013 Çarşamba – 03:02

Suriye’de İHH ekibi kaçırıldı, ekibe refakat eden Suriyeli delikanlı öldürüldü.
Kim yaptı bunu?
Şebbiha mı?
Hayır. Kendilerine mücahid diyen adamlar yaptı.
“Irak-Şam İslam Devleti” diye bir örgüt.
Kısaca “Devlet” diye de anılıyor.
O topraklarda İslam devleti kuracaklarmış.
Hatta kurmuşlar bile.
Öyle diyorlar.
Vahşetlerini İslam’a mal ediyorlar, hâşâ.
Kenya’da bir alışveriş merkezine giren silahlı adamlar dehşet saçıyor, onlarca sivil hayatını kaybediyor.
O adamlar da kendilerine mücahit diyorlar.
Somali’de Müslüman sivilleri havaya uçururken de cihat edebiyatı yapıyorlar.
“Şebab” diye bir örgüt.
Şebbiha deseler yeridir.
Kendilerini “Küresel Cihad”ın temsilcileri olarak görüyor bu örgütlerin elemanları.
El Kaide ile birlikte anılıyorlar.
El Kaide lideri Eymen Zevahiri bazen ‘Şu şu ölçülere uymak lazım, şuna buna dikkat etmek lazım’ gibi uyarılarda bulunuyor “Küresel Cihad” camiasına, fakat şişeden çıkan cini gerisin geriye şişenin içine sokamıyor.
Cinin şişeden çıktığı yer, New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’dir.
Orada, muharip olmayan, aktif düşman olmayan, sivil olan ve içlerinde Müslümanların da bulunduğu binlerce kişinin katledilmesini, eylemde kullanılan sivil uçaklardaki yolcuların da gözlerinin yaşlarına bakılmamasını makul karşılayan ve hatta cihadın zirvesiymiş gibi coşkuyla kutlayan El Kaide yönetimi, bu vahşete sahip çıkmaya devam ettiği müddetçe istediği kadar “ölçü”den bahsetsin, kıymeti yok.
Kaldı ki, vazettiği ölçülerin aşıldığı yerde doğru dürüst bir tepki de koymuyor Zevahiri.
Irak ve Suriye’de Müslümanların kanına giren “Irak-Şam İslam Devleti”ni reddetmeye yanaşmıyor meselâ.
Herhalde “Fitne çıkmasın” diye düşünüyor.
Fitnenin orta yerinde.
Kenya’daki o alışveriş merkezini kana bulayan sözde mücahitlerle ilgili zaten hiç sorun yok!
Onlar, “Şeyh Üsame”nin dediğinden başka bir şey yapmıyorlar.
El Cezire’ye verdiği mülakatta ne demişti Üsame Bin Ladin?
“Kafirler bizim kadınlarımızı ve çocuklarımızı öldürmeye azmederlerse, biz de onlara aynı şekilde karşılık verebiliriz… Onlar bizim masumlarımızı öldürmekten vazgeçmedikçe biz de onların masumlarını öldüreceğiz”.
Yanlış okumadınız: “Biz de onların MASUMLARINI öldüreceğiz.”
Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullah

Yorum yapmaya bile değmez böylelerine

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Yorum yapmaya bile değmez böylelerine

Bu tür kişilikler için şu hadisi şerifi örnek alınız.
Seleme İbnu Nüfeyl el-Kindî (r.a.) anlatıyor: "Resûlullah (s.a.v.)buyurdular ki:

"Ümmetimden bir grup, hak yolunda mücadeleye (hiç ara vermeden) devam edecek, Allah da, onlar(la mücâdele sebebi) ile bazı kavimlerin kalplerini saptıracak ve bunlardan (alınanlarla) onların rızkını sağlayacaktır, bu hal kıyamet gününe, Allah'ın va'dinin gelme anına kadar devam edecektir... Mü'minlerin (fitne sırasında emniyette olacakları) asıl yerleri Şam'dır." [Nesâî)

Hadisi şeriflerle Bilad’üş-Şam

Gönderen Genç Müslümanlar | | biladi şam, islam dünyası, şam hadisleri, şamla ilgili hadisler

İslam’ın tarihinde Bilad’üş-Şam Filistin, Ürdün, Lübnan ve Suriye olmak üzere dört ülkeyi içine alan geniş coğrafyaya verilmiş bir adlandırmadır. Kur’an’ın İsra suresinin ilk ayetleri ile etrafı mübarek kılındığı beyan edilen bu bölge hakkında Rasulüllah (s.a.v.)’in de birçok hadisi şerifleri varid olmuştur.

Gerek halkın talepleri gerek uluslararası toplumun takındığı tavır açısından ayaklanmaların yaşandığı diğer ülkelerden farklılığı ile temayüz eden bu belde hakkında Rasulüllah (s.a.v.)’in hadisi şeriflerini yorumsuz olarak sizlerle paylaşmak istedim. Rasulüllah (s.a.v.) Bilad’üş-Şam hakkında beyan buyurduğu hadisi şeriflerinden bazıları:

Zeyd İbni Sabit (r.a.) anlatıyor: Bir gün Resûlullah (s.a.v.)’in yanında idik. Parçalar üzerinde Kur'ân (ayetlerini) tanzim ediyorduk. Aleyhissalatu vesselam:

"Şam'a ne mutlu!" buyurdular. Ben: "Bu mutluluk nereden geliyor ey Allah'ın Resûlü?" diye sordum.
"Çünkü, buyurdular, (Rahman'ın) melekleri onun üzerine kanatlarını geriyorlar!" (Tirmizi)

İbni Abbas (r.a.) Rasulüllah (s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu nakletmiştir: “Batı tarafından gelen fitne, doğu tarafından gelen bir fitne ile karşılaşınca Şam’ın ortasında toplanın. O gün yerin altı üstünden daha hayırlıdır” (Râmûz el-hâdîs)

Hüzeym İbni Fatik (r.a.) Allah Rasulü (s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu nakletmiştir. “Şam ehli Allah’ın yeryüzündeki kamçısıdır. Kullarından dilediğinden onlar vasıtası ile intikam alır. Onların münafıklarının, müminler üzerine galip gelmelerinin imkânları yoktur. Onlar ancak hem öfke, gam, ve hüzün içinde ölürler.” (Râmûz el-hâdîs)

İbnu Havâle (r.a.) anlatıyor: "Resûlullah (s.a.v.) buyurdular ki: "Bu iş, sizin bir kısım toplu gruplara ayrılmanıza neden olacak: Şam'da bir grup, Yemen'de bir grup, Irak'ta bir grup!" Ben: "Ey Allah'ın Resûlü! dedim. O güne erdiğim takdirde (bunlardan en hayırlısı hangisi ise şimdiden) bana seçiverin!" dedim.

"Öyleyse dedi, sana Şam'ı tavsiye ederim! Çünkü orası, Allah'ın, arzında mümtaz kıldığı yerdir. Allah kulları arasında seçkin olanları oraya tahsis eder. Ancak (oraya gitmekten) imtina ederseniz, size Yemen'inizi tavsiye eder, (oradaki) havuzlarınızdan için derim. Zira Allah, Şam ve ahalisini (fitnelerden koruma hususunda) bana garanti verdi." (Ebu Davud)

Abdullah b. Amr'ın bildirdiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Altımdan minderim çekildi; gözlerim o minderimi izledi, baktım ki Şam'a doğru yönelen bir nura dönüştü. Şunu iyi bilin ki, fitneler çıktığında iman Şam'da olacaktır. " (Fezail’ü-Şam/Albani)

Muaviye b“Şam halkı bozulunca sizde hayır yoktur(İbn Mâce)

Seleme İbnu Nüfeyl el-Kindî (r.a.) anlatıyor: "Resûlullah (s.a.v.)buyurdular ki:

"Ümmetimden bir grup, hak yolunda mücadeleye (hiç ara vermeden) devam edecek, Allah da, onlar(la mücâdele sebebi) ile bazı kavimlerin kalplerini saptıracak ve bunlardan (alınanlarla) onların rızkını sağlayacaktır, bu hal kıyamet gününe, Allah'ın va'dinin gelme anına kadar devam edecektir... Mü'minlerin (fitne sırasında emniyette olacakları) asıl yerleri Şam'dır." [Nesâî)

1- Zeyd b. Sabit Hadisi: Tirmizi, 2/331, Tirmizi hadis hakkında sahih demiştir.Yakub b. Süfyan el-Fesevi el-Ma’rife ve’t-Tarih 2/301.İbni Hibban, Sahih adlı eserinde hadis no: 2311.İbni Asakir, Tarihu Dimeşk; 1/112-115.Hakim, Müstedrek; 5/184.

2. (Hakim Müstedrek’inde bu hadisin şeyhayn’ın (Buhari ve Müslim’in) kriterlerine göre sahih olduğunu söylemiş, Zehebi ve Müniziri “et-Terğib” adlı eserinde 4/63 de bu görüşe katılmıştır.
Tabarani de sahih bir isnadla rivayet etmiştir. Abdullah b. Havale Hadisi: Nauriddin Al-Bani bu hadisin dört farklı rivayet yoluyla gelen sahih bir hadis olduğunu zikretmiştir.Birinci tarik: Hakim, 4/510, İmam Ahmed, 5/33, İbni Asakir 1/47-56.Hakim ve Zehebi hadisin sahih olduğunu söylemişlerdir.

3.İkinci tarik: Ebu Davud, 1/388, Ahmed, 4/110 Ebu Katile den o da İbni Hevale’den sahih bir isnadla.Üçüncü tarik: Ahmed, 5/288 Süleyman b. Şemir İbni Hevale’den Dördüncü tarik: Tahavi “el-Müşkilü’l-Eser”inde2/35 Cübeyr b. Nefir İbni Hevale’den..

4.Abdullah b. Ömer Hadisi: Yakub b. Süfyan el-Fesevi tahric etmiştir. a.g.e. 2/290-291,300,311,523, Hakim, 4/509, Ebu Nuaym “el-Hilye” adlı eserinde 5/252, ibni Asakir 1/92-98 (Hakim Müstedrek’inde bu hadisin şeyhayn’ın (Buhari ve Müslim’in) kriterlerine göre sahih olduğunu söylemiş, Zehebi de bu görüşe katılmıştır.
Ayrıca Heysemi “Mucemma” adlı eserinde 10/58 hadisi zikretmiş ve Taberani’nin Tarihu’l-Kebir’inde iki farklı birincisinde hasen ikincisinde sahih isnadla hadisin geldiğini söylemiş

5. Seleme b. Nufeyl el-Kindi Hadisi: et-Tayalisi, Müsned’inde s.145 no:1076, sahih bir isnadla…Tirmizi hadisin sahih olduğunu belirtmiştir, 2/30. İmamı Ahmed, 3/436, 5/35, İbni Maceh 1/6-7, ibni Hibban Sahih’inde 2313, Ebu Nuaym 7/230-231, Hatib, 8/417 ve 10/182, Fesevi 2/295/, İbni Asakir 1/292-294 Cureym İbni Fatik Hadisi: Taberani, “Mu’cemü’l-Kebir”de no: 4163, Münziri, “Terğib”inde 4/63, İmam Ahmed, 3/498
İbni Abbas Hadisi: Nuaym b. Hammad ö. 228 “el-Ma’kal Minel-Fiten” adlı eserinde no:777

6. Senedlerinde inkita görüldüğü için zayıf kabul edilen Cureym ve ibni Abbas hadisleri hariç diğer hadislerin sahih olduklarına dair hemen hemen bütün muhaddislerin görüşlerini yukarıda paylaştım. Bu hadislerin uydurma olduğunu söylemek isimlerini verdiğimiz muhaddisleri Rasul (s.a.v.)’e buhtan ile suçlamak demektir ki buhtan ise hesabı Allah’a verilecek çirkin bir fiildir.

Abdurrahim Şen

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AllahIn AzabI Mücahidlerin elleriyle onun üzerinde olsun!

Yane nekadar salak olmasI lazIm bir insan....kim önce somaliaya girdi? Kenia hainleri somalia da ne i$i var...somalia da kac mahsum insanI öldürdüler ...bunlarI da yazsaydI adam olsa...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanlar bu şerefsizlerin yazılarını okuyorlar ve yaptıkları eylemlerde çıkartıp söz veriyorlar... yazıklar olsun gu gafil müslümanlara.... saraçhanede bu adamı mısırdan yeni gebldi diye konuşturdular... kürsüyü pislettiler... bize de tekbir attırılar... AĞLA EYY ANAM AĞLA, AĞLAYANI OLMAYAN ŞU DİNE, ŞU KARA GÜNE AĞLA :(

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kenyalılar,israil ve abdnin yardımıyla müslümanlara bomba yağdırıyor,münlümanların anneleri,kadınları ve çocukları parçalanıyor,diğer yandan kafirlerin çocukları mutlu bir hayat sürüyorlar,elbette kadın ve çocukları vurulmalı demiyorum ve vurulmamalıda..yanlız mutlu yaşamamaları için hayatı onlara zinddan etmek gerekir,dünyaları kabusa dönmeli,korkuyu yaşamaları lazım,hiç bir yerde güvende olmamaları lazım.Bizim analarımız ağlarken onların kadınları mutluluk dansları yapıyorsa bu işte bir terslik var bence.
onlar en kral yerlerde keyif sürecek ama kocaları müslümanların özerine bomba yağdıracak,onlar köşklerinde mutluluk naraları atacak,ama bizim mahallemizde feryadlar yürekleri dağlıyacak,bilmiyorum ama bu bana adil gelmiyor..

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müslümanlar bu şerefsizlerin yazılarını okuyorlar ve yaptıkları eylemlerde çıkartıp söz veriyorlar... yazıklar olsun gu gafil müslümanlara.... saraçhanede bu adamı mısırdan yeni gebldi diye konuşturdular... kürsüyü pislettiler... bize de tekbir attırılar... AĞLA EYY ANAM AĞLA, AĞLAYANI OLMAYAN ŞU DİNE, ŞU KARA GÜNE AĞLA :(

saraçhanadeki eylemleri yapan imh çok mu farklı sanki?Adamların mevlevihanesini başbakan ziyaret ediyor( https://www.islam-tr.org/guncel-haberler/42288-basbakan-erdogani-kurumumuzda-misafir-ettik.html ) ve bundan gocunmak bir yana pek bi hoşlarına gidiyor!Allah subhanehu ve teala hidayet etsin bunlara ek olarak saraçhanede orayı doldurarak bir yandan da hükümeti savunmuş oluyorlar ne de olsa akp onay verdi mısıra, başbakanda kükredi mısır için,neyse diyeceğim şu ki hadi bu elemanlar eğer bu kadar yürekli iseler Afganistan içinde çıksınlar saraçhaneye ama yok olmaz bunlar entel takımı ağır gelir afganistan lahavle vela kuvvete illa billah...

Hakan Albayrak için şu ayet kafi bence

Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider, konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Onlar sanki duvara dayanmış kütükler gibidir. Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanırlar. Düşman onlardır. Onlardan sakın. Allah onların canlarını alsın. Nasıl bu hale geliyorlar? (Münafikun/4)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakan albayrak'ın canı cehenneme gitsin yağcı köpek. En nefret ettiğim şey bu gibi adi köpekleri İslami camia'da konuşturuyorlar değer veriyorlar.Sinir oluyorum.Bunlarla tartışma bile tartışamazsın hemen tekfirci diye etiketlerler.Eğer bu hakan albayrak efendi çok iyi biliyorsa kendisi gitsin cihad etsin.Nerde onda o yürek?Ancak mücahidleri kötüler şerefsiz haysiyetsiz köpek

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes kardeşini savunuyor, biz müslümanlar kendi kardeşlerimizi savunurken Bunun gibileri de kafir kardeşlerini savunuyor. Ne diyelim kişi sevdiğiyle diriltilir.

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nerde oturuyor ki bu hakan Almunafik ? Bi ziyaret etsek...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onu ziyaret edenler etmiştir, fakat o kiminle diriltileceğini iyi seçmiştir. Belki bu konuda senden benden daha iyi bilgi sahibidir ki öyle sanıyorum. O kadar yer dolaşmış bu tevhidi camianın içierisindeydi nitekim. Fakat iman gerçekten de farklı şey, işte Allah onu dilediğine veriyor.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider, konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Onlar sanki duvara dayanmış kütükler gibidir. Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanırlar. Düşman onlardır. Onlardan sakın. Allah onların canlarını alsın. Nasıl bu hale geliyorlar? (Münafikun/4)

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İHH'dan 'kaçırma girişimi' açıklaması İHH'nın Suriye'deki yardım ekibinin El Kaide'ye bağlı gruplar tarafından kaçırıldığı yönündeki iddialarla ilgili vakıftan yapılan açıklamada "Kaçırma değil, kaçırma girişimi oldu" denildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de insani yardım yapmaya giden İHH İnsani Yardım Vakfı'na bağlı ekiplerin El Kaide'ye bağlı gruplar tarafından kaçırıldığı yönündeki iddialara vakıftan açıklık getirildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı'ndan bugün Dünya Bülteni'ne yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde yer alan "El Kaide'ye bağlı gruplar, Suriye'de İHH yardım ekibini kaçırdı" şeklindeki iddiaların aslı anlatıldı.

Açıklamayı yapan İHH Basın Sözcüsü Serkan Nergis, Suriye'nin Halep kentinde bir yardım konvoyunun yolunun muhalif gruplar tarafından kontrol amaçlı olarak kesildiğini doğruladı. Nergis, sadece yol kontrolünün yapıldığını ancak İHH ekibine yönelik bilinçli bir kaçırma girişiminin söz konusu olmadığını söyledi.

Nergis, yol kontrollerinin ise konvoyda Beşar Esad yanlısı birilerinin olduğu yönünde ihbar alan gruplar tarafından yapıldığını belirtti. Kontroller sırasında Malezya ekibinin içinde bulunan bir ya da birkaç kişinin götürülmek istendiği ancak konvoydakilerin buna engel olduğu belirtildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin ise olay yerinden sağ salim bir şekilde ayrılarak Türkiye sınırına geldikleri belirtildi.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar müslümanların hoşuna giden birkaç şey söyleyip yazılar yazarak müslümanları peşine takan,mazlumun yanındayız edebiyatı yapıp esed ve diğer firavunlara tavır alarak müslümanlara şirin gözükmeye çalışan ve böylece bu çevreden rant,çıkar elde eden Müslüman gazeteci,yazar görünümlü,mevcut tağutların yalakası,kalplerinde ve dillerinde "Ilımlı İslam" adı altında Allah (svt)'ın Şeriatine düşman bir düşünceyi barındıran ve Müslümanların yanında görünüp Müslümanları sırtından bıçaklayan,İslami bir devletin kurulmasını bir kafir ne kadar istemiyorsa o kadar istemeyen fitnecilerdir.İslamı anladığını sanıp,kendisini öyle lanse edip esasında İslama zarar vermekten başka birşey yapmayan bu tiplere hiçbir şekilde fırsat verilmemeli.Kendi adıma bunlar gibi olanlar için belki birgün karşılaşırız diye en az bir tükürük saklıyorum.

Bu kişiler tağutu reddedebilmiş insanlardır. Bu ülkede açıktan tağutu reddeden sayılı kişilerdendirler. Bunlar "Mustafa Kemal Devrilmelidir" başlığı taşıyan bir dergi yayınlamış insanlardır. Burada yaptıkları şey ise sadece yanlış gördükleri bir şeyi eleştirmektir. Başka konularda yanlışları olabilir ve yanlışlarını ben de eleştirebilirim ancak burada konu başka.

Bir yandan karşınızdakileri birilerini ilahlaştırmakla itham edip kendi savunduğunuz kişilerin eleştirilmesine şiddetle karşı çıkmanız onları ilahlaştırdığınız anlamına gelmiyor mu? Bu savaşçılar noksanlıktan münezzeh midirler? Bir müslüman sadece ve sadece Allah'ın eleştirilmesine karşı çıkabilir. Ben herhangi bir şahsı kutsamam. Sizin savunduğunuz kişileri de kutsamam, eleştirdiğiniz kimseleri de. Her iki zümrenin de eleştirebileceğini düşünürüm. Benim tek kutsalım Allah'tır.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakan Albayrak gibi üçkağıtçı karakterli kişiler bunları söylemekle eleştiri sınırlarını aştılar.Artık bu hakaret ve düşmanlıktır başka birşey değil. Birde iftira atmaktır bunların yaptığı.1 tane hatası varsa mücahidlerin onu 1000 tane gibi gösteriyorlar.İnsanlara öyle aktarıyorlar.Ciğeri beş para etmeyen hakan albayrak,adem özköse gibi kişiler utanmadan mücahidleri diline dolayıp hakaret üstüne hakaret ediyorlar.Arkadaş nefretim geldi vallahi.Tağutu reddettikleri falan yok sadece atatürk'ün kurduğu katı laik sistemi reddediyorlar sonra da teyip efendinin muhafazakar demokrat laik rejimini yada sistemini savunuyorlar.Her ikisini de reddetmeleri gerekmez mi?rüzgar nereye eserse oraya gidiyorlar atatürk tağutunu reddetmek günümüzde artık nispeten kolaydır.Önemli olan demokrasi putunu ve demokratik tağutları reddetmesidir.Şu an onlar ön plandadır çünkü.atatürk tağutunun modası geçti çünkü.Ama demokrasi şimdi popülerdir.Onu reddetsin eğer samimiyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...