Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hakan Albayrak’tan Irak-Şam İslam Devleti’ne sert eleştiri: Yüz karası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yahu kardesler yillardir bu akidede olmamiza ragmen hala bu tagutlarin ve bunlarin kancik adamlarinin yapilan tüm islere destek verecegini düsünmemiz ne Kadar tuhaf.adamlarin yolu belli.belamlar atese atilsinki bunlar bu yollarindan Dönmez.sebeb cünkü bunlarin bu yaptigini asikar bir sekilde destekleyen e bunlari ALLAHin ktabinda ki ayetleri ile (yani tevil edilen)kandiran bir sürü belamlar var.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tane zerzevatta kalkmış diyor Bunlar atatürkü red eden kişiler onun aleyhinde reddiye yazmış zart zurt....Atatürk ortalık o.p.su olmuş artık.Gelen sövüyor giden reddiye yazıyor..bu adamı red etmek tağutu red etmek değildir...şu adamın suratına bakınca müslümanlık islam aklıma gelmiyor...Deniz baykalın suratına baktığım gibi aynı hesab

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Hakan Albayrak gibi üçkağıtçı karakterli kişiler bunları söylemekle eleştiri sınırlarını aştılar.Artık bu hakaret ve düşmanlıktır başka birşey değil. Birde iftira atmaktır bunların yaptığı.1 tane hatası varsa mücahidlerin onu 1000 tane gibi gösteriyorlar.İnsanlara öyle aktarıyorlar.Ciğeri beş para etmeyen hakan albayrak,adem özköse gibi kişiler utanmadan mücahidleri diline dolayıp hakaret üstüne hakaret ediyorlar.Arkadaş nefretim geldi vallahi.Tağutu reddettikleri falan yok sadece atatürk'ün kurduğu katı laik sistemi reddediyorlar sonra da teyip efendinin muhafazakar demokrat laik rejimini yada sistemini savunuyorlar.Her ikisini de reddetmeleri gerekmez mi?rüzgar nereye eserse oraya gidiyorlar atatürk tağutunu reddetmek günümüzde artık nispeten kolaydır.Önemli olan demokrasi putunu ve demokratik tağutları reddetmesidir.Şu an onlar ön plandadır çünkü.atatürk tağutunun modası geçti çünkü.Ama demokrasi şimdi popülerdir.Onu reddetsin eğer samimiyse.

Demokrasi ve laikliği savunduklarına dair bir bilgim yok. Bu konuda bir deliliniz varsa paylaşır mısınız? Böyle olsa bile bunun takiye olabileceğini düşünürüm. Bu adamlar gerçek laik ve demokrat olsalar kalkıp da İslami söylemlerde bulunmazlar. Sevan Nişanyan da kemalist değil ve en az islamcılar kadar kemalizm eleştirisi yapar ancak aynı zamanda müslüman da değil ve islam eleştirisi yapar. Şimdi kalkıp da bunları bir tutamayız. Mustafa Kemal'i reddetmek sandığınız kadar da kolay değil. Devlet bu konuda yumuşamış olsa bile toplumda halen daha radikal kemalistler bulunmaktadır. Çıkıp da Mustafa Kemal aleyhine en ufak bir şey söyleseniz dahi sizi linç edebilecek yobaz kemalistler var. Sonra bir de bunun sonrası var. Yarın birgün akp iktidardan düşerse, deyim yerindeyse bir "cadı avı" başlatılıp Mustafa Kemal muhalifi olarak fişlenenlerin peşine düşülür ve 90 sene önce yaşanlar tekrar yaşanabilir -ki bazı radikal kemalistler akp iktidarda olduğu halde öfkelerini ve intikam naralarını açıkça dillendiriyorlar. Doğu Perinçek denen radikal kemalist tutuklu olduğu halde açıktan Tayyip Erdoğan'ı ve Abdullah Gül'ü tehdit edebiliyor mesela. Varın gerisini siz düşünün artık.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş tagutun tagutla olan çekişmesinden bize ne, biz kendimize bakalım. Elhamdulillah doğru yol üzereyiz.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir tane zerzevatta kalkmış diyor Bunlar atatürkü red eden kişiler onun aleyhinde reddiye yazmış zart zurt....Atatürk ortalık o.p.su olmuş artık.Gelen sövüyor giden reddiye yazıyor..bu adamı red etmek tağutu red etmek değildir...şu adamın suratına bakınca müslümanlık islam aklıma gelmiyor...Deniz baykalın suratına baktığım gibi aynı hesab

Zerzevat ne demek oluyor kardeşim? Hakaret etmeden iddianızı savunamıyor musunuz? Ben iddialarımı hakaret ederek mi savunuyorum? Haklı olan birisi hakaret etme ihtiyacı duyar mı? Judocu rumuzlu kardeşe yazdığım iletide Mustafa Kemal'i reddetmenin hiç de o kadar kolay bir şey olmadığını yazdım. O iletimi okumanızı öneririm.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence Mustafa Kemal'i red etmek çok da kolay bir şeydir. Ancak devlet memurları müstesna. Onlar da kendi hür iradeleriyle memur olmayı seçmişlerdir.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akp'nin tağut olup olmaması ayrı bir tartışma konusu ancak akp'yi savunma nedenlerinin akp'nin islami bir parti olması olduğunu düşünüyorum.

Yani Allah'ın helal dediklerine haram, haram dediklerine helal demek tagutluk olmasa gerek.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dennab kardeş, hakan albayrak'ın bu yazıda demokrasinin unsurlarını savunduğu apaçık bellidir yani itiraz edilemeyecek kadar belli eğer buna da itiraz edersen art niyetli olduğunu düşünmeye başlarım.
http://haber.stargazete.com/yazar/nusret-cephesine-acik-mektup/yazi-776266

laikliği ise atatürk'ün katı yorumuyla değil teyip efendinin yumuşatılmış demokrat yorumuyla kabul ediyorlar.Her iki laiklik yorumuda tağuttur çünkü laikliğin kendisi dinsizliktir ve birer pisliktir bu sistemlerin hepsi

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akp'nin İslami bir parti olduğu iddianız ise bir komediden başka birşey değildir Akp'nin İslamla hiçbir ilgisi yoktur.Halkı kandırmak için çok küçük İslami motifler kullanır ve müslüman halkı sisteme katmaya çalışır.Ve başarılı da oluyor kısmende olsa.Yani halkı ifsad ediyor.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca küfür düzeni olan t.c. devletinde İslamı hakim kılmak için bile parti kurulsa yine tağuttur.Çünkü İslamda demokrasi ve siyasi parti diye birşey yoktur.Laiklikde yoktur.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Albayrak geçenlerdede zırvalıyordu. hatta somali ameliyesi olduğundan beri bekliyorum nezaman kurtlarını dökecek diye. sonunda döktü.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Bence Mustafa Kemal'i red etmek çok da kolay bir şeydir. Ancak devlet memurları müstesna. Onlar da kendi hür iradeleriyle memur olmayı seçmişlerdir.

Sadece devlet memurları değil, devletle ilgisi olmayanların da reddetmesi o kadar kolay değildir. Sen çıkıp da sıradan bir vatandaş olarak "ben atatürk'ü sevmiyorum, laik ve demokrat değilim" de bakalım nasıl bir tepki alacaksın. Radikal kemalist bir cemaat içinde söylersen "atatürk'ü sevmiyorum"dan sonrasını söylemene bile fırsat vermeden girişirler sana. Belki akp iktidarı var diye pek ses etmeyebilirler ama eğer radikal kemalistlerin iktidarında söyleyecek olursan durumun çok vahim olur diye düşünüyorum.

Yani Allah'ın helal dediklerine haram, haram dediklerine helal demek tagutluk olmasa gerek.

Ben böyle bir şey demedim sadece onlar akp'yi islami gördükleri için destekliyorlardır dedim.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
dennab kardeş, hakan albayrak'ın bu yazıda demokrasinin unsurlarını savunduğu apaçık bellidir yani itiraz edilemeyecek kadar belli eğer buna da itiraz edersen art niyetli olduğunu düşünmeye başlarım.
Nusret Cephesi’ne açık mektup - Yazarlar - Hakan Albayrak - Star Gazete

laikliği ise atatürk'ün katı yorumuyla değil teyip efendinin yumuşatılmış demokrat yorumuyla kabul ediyorlar.Her iki laiklik yorumuda tağuttur çünkü laikliğin kendisi dinsizliktir ve birer pisliktir bu sistemlerin hepsi

Link açılmıyor kardeş.

akp'nin İslami bir parti olduğu iddianız ise bir komediden başka birşey değildir Akp'nin İslamla hiçbir ilgisi yoktur.Halkı kandırmak için çok küçük İslami motifler kullanır ve müslüman halkı sisteme katmaya çalışır.Ve başarılı da oluyor kısmende olsa.Yani halkı ifsad ediyor.

akp elbette tam bir islam partisi değildir ve biz şeriatçı değiliz dediklerini, laikliği tavsiye ettiklerini de biliyoruz ancak bunların islamlığı chp'nin islamlığından, laikliği de chp'nin laikliğinden farklıdır. chp kötünün kötüsüyse, akp kötünün iyisidir diyemez miyiz? Kötünün kötüsü müşrik mekke yönetimi yerine kötünün iyisi hristiyan habeşistan yönetimi tercih edilebileceği gibi, chp yerine de akp'nin tercih edilebileceği söylenemez mi?

ayrıca küfür düzeni olan t.c. devletinde İslamı hakim kılmak için bile parti kurulsa yine tağuttur.Çünkü İslamda demokrasi ve siyasi parti diye birşey yoktur.Laiklikde yoktur.

Ben laiklik var demedim ancak islam'a bağlı kalmak şartıyla meclis ve siyasi partiler kurulamaz mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...