Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İhtilaflardan kurtuldum !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:) bir umuttu kavlulfasl dan sonra iyi bir münazaacı çıkar ve aklını mantığını kullanır diye..ama yine ve yine..duygularını kullanan..kendini kanıtlama arzusu olan biri daha karşıma çıktı...neyse sana gülmeye devam edim :)....çünkü hakaret edip çirkinleşmeye başlıyorsun..bu anca kaybeden cahillerin göstergesidir..diyeceksin ki neden sert konuşuyorsun..basit kendini bir halt sananlardan nefret ederim:.
.sen daha ehli hadis gibi araştırmacı ve nasla hareket eden ..birini küçük görüyorsun...kendini kanıtlamaya çalışıyorsun
...sen habibullah gibi mantığını kullanan..ve bu mantık yolunda ilerleyen birini ciddye almıyorsun...
seninle harcadıkları vakte yazık

I Çevrimdışı

ibn teymiyye

Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha şükür ben seni ve başkasını küçümsemedim. Ancak kalbi pis olanlar bu kanıya vardilar. Zira içimi okumaya çalıştılar.

Selametle...

kardeş niyetiniz öğrenmek ise bakın birçok açıklayıcı cevaplar var ama yok öğrenmek değilde formu karıştırmaksa ALLAH tan korkun....

E Çevrimdışı

Esma-22

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben allaha şükür 10 sene mi öğrenmek için harcadım. İnşallah daha çok öğreneceğim. Ancak ilim meclisi buralar değildir. Benim amacım dini anlış anlaış kardeşlerimiz ikna etmektir. İlim palaştıkça çoğalır.

Humble kardeşim Selamun Alekum. Asılsız astarsız konuşanlara selmun alekum....

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
dedim ya ilim 3 basamaktır...sen daha 1 desin...bunu öğrenmiş oldum..ama istersen 40 sene öğren...öğrenem biçimin yanlış oldukltan sonra hiçbişeye yaramaz..sen burada insanları iknayamı çalışıyorsun güldürme beni..10 sene ilim öğrenmişin...ama hitabet ve tebliği gram öğrenemişin..bildiklerini sadece kendini için öğrenmeişsin...:) ve sadece sana gülünür..gülünecek acınacak haldesin...ben sadece senin gibi insanlarla dalga geçerim:..ve merak etme ddaha da geçicem....ne zaman ki..olan ilmini doğru kullanırsan..o zaman senle uğraşmam...o zaman zaten ilmin ikinci basamağında olacaksın...

ben sana selam vermedim senin selamınıda almam...neden diye düşün...beni tekfir edenlerin bile selamını alıp verirken senin selamını neden almıyorum ve vermiyorum...buda benim akidem...bak bakalım 10 senelik ilminde ben seni ne olarak görüyorum

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
esma 22 siz eğer islama bağlılığı bırakıp mustasfa kemele bağlanmış dini ketmedip saçmasapan gereksiz vaazlar yapan camii hocakarını hanefi sanıyorsanız mezhebinizi iyice öğrenin derim
ben mezhebsiz değilim mezhepsizlik tartışmasına girmeyeceğim fakat m kemalı bize sunduğu saçmalıklarıda mezhep diye anlatmayın
turkiyede insanlar alimleri bırakıp meclislerdeki islamsızlara oy veriyorlar küfürle yönetenlere oy verenlerde ne din kalır ne mezheb

I Çevrimdışı

ibn teymiyye

Üye
İslam-TR Üyesi
dedim ya ilim 3 basamaktır...sen daha 1 desin...bunu öğrenmiş oldum..ama istersen 40 sene öğren...öğrenem biçimin yanlış oldukltan sonra hiçbişeye yaramaz..sen burada insanları iknayamı çalışıyorsun güldürme beni..10 sene ilim öğrenmişin...ama hitabet ve tebliği gram öğrenemişin..bildiklerini sadece kendini için öğrenmeişsin...:) ve sadece sana gülünür..gülünecek acınacak haldesin...ben sadece senin gibi insanlarla dalga geçerim:..ve merak etme ddaha da geçicem....ne zaman ki..olan ilmini doğru kullanırsan..o zaman senle uğraşmam...o zaman zaten ilmin ikinci basamağında olacaksın...

ben sana selam vermedim senin selamınıda almam...neden diye düşün...beni tekfir edenlerin bile selamını alıp verirken senin selamını neden almıyorum ve vermiyorum...buda benim akidem...bak bakalım 10 senelik ilminde ben seni ne olarak görüyorum
:cemaat:teşekkür

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli hadis kardeş sen esas olarak sadece kuran ve hadisi kabul ediyorsun sanırım. Ancak Şunu bilki Bu konuda yanılıyorsun. Dinde esas dörttür. Kuran, Sünnet, İcma Ve kıyas. Eğer sadece kuran ve sünnettir diyorsan buyur konuşalım. Gerçi sana önceleri de sorular sormuştum da malesef kuran ve sünnetin dışına çıkmadan cvp verememiştin. Her neyse ben her gün bir konu yazacağım. Nasibi olan faydalanır.

:D
bacım önce sakin ol,ne dediğinin,neyi savunduğunun, ne yapmaya çalıştığının bir farkına var.
bir soru sormuşsun ve sana kuran ve sünnetin dışına çıkmdan cvp verememiş.bak sen şu işe :D
Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre (idarecilere) de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız onu Allah'a ve Resul'e götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir. nisa 59

madem birşeyler öğretmek istiyorsun neden bu işiayettede belirtildiği gibi kuran ve sünnete götürüp onların talimatlarına göre çözmüyorsun.diğer kareşler gördüğüm kadarıyla bunu yapmış ama senden de bunu bekliyorum
ama yok canım tartışmak istiyor, birilernin söyledikleri beni alakadar etmez gibi düşünüyorsan öyle de boşuna yorulmayalım.sen takıl kafana göre, hikaye yaz, yorum yaz...

hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben allaha şükür 10 sene mi öğrenmek için harcadım.

on sene -inanılır gibi değil- eğer öyleyse boşa geçmiş o seneler. tarikatçıların eğitim metodu böyledir işte... seneler geçer, bir şey öğrendiğini sanar insan ama aslında kitap ve hikmetten yana hiçbir şey öğrenememiştir. hazindir tabi...

İnşallah daha çok öğreneceğim.

inşallah...

Ancak ilim meclisi buralar değildir

o zaman ilim meclisi saydığın mekanlara ak bi zahmet...

Benim amacım dini anlış anlaış kardeşlerimiz ikna etmektir.

daha yazı yazmayı bilmiyorsun. bak "yanlış" kelimesini de yanlış yazmışsın... önce kendi yanlışını düzelt yoksa ikna edici olamazsın.

İlim palaştıkça çoğalır.

faydasız ilimse eksik kalsın, istemezük...

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
kendi aramzida ihtilafa dusuyoruz abdullah azamin dedigi gibi fatih sultan mehmed istanbulu feth ederken papazlar ihtilaftaydi bakin biz muslumanlar ihtilafta iken musrikler bizim bolmus parçalamis ve her yerde musluman katlediyor en iyisi birlesmek savasmak musrigi kafiri yok etmek ondan sonra bazi ihtilafli meseleri birlesip alimler kendi aralarinda çozum bulmasidir bi idhnillah

I Çevrimdışı

ibn teymiyye

Üye
İslam-TR Üyesi
kendi aramzida ihtilafa dusuyoruz abdullah azamin dedigi gibi fatih sultan mehmed istanbulu feth ederken papazlar ihtilaftaydi bakin biz muslumanlar ihtilafta iken musrikler bizim bolmus parçalamis ve her yerde musluman katlediyor en iyisi birlesmek savasmak musrigi kafiri yok etmek ondan sonra bazi ihtilafli meseleri birlesip alimler kendi aralarinda çozum bulmasidir bi idhnillah

kardeş bizde birleşmek için sorulan sorulara cevap veriliyoruz zaten lakin bazı kardeşler öğrenmek için caba harcamıyor o konuların ehli hadis ve hitman kardeşimin anlattığı gibi olduğunu biliyor fakat kabullenemiyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt