Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İmam Ebu Hanifenin Resmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Tuva Vadisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
benim açımdan kapandı yani bana soru vb şeyler sormayın burası harp meydanı mı vb.. gibi

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
konu benim açımdan kapanmıştır yazarsan sevinirim. insanlar yanlış anlamaz bu şekilde

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
-merak ettiğim bi konu yok olursa haberin olur
-yönetici olmak zevk meselesi değildir.
-konu dışında yorum yapmaya devam etmeyin. ilk mesaja uygun mesaj yazanlar devam etsin konuya.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
1- Resim ebu hanife r.a'a ait değildir. Akıl yoksunu insan bunun ebu hanife r.a'a ait olduğuna inanır.

2- Tuva vadisi, bir daha üye ya da yöneticilere tehdit savurursan bu yaptığın karşılıksız kalmaz bunu bilesin. (uyarılmaksızın forumdan atılırsın.)

3- Nefsinle alakalı meseleleri başkasında da varmış gibi yansıtmayı bırak. (yöneticiliği zevk ile bağdaştırarak hakkımıza girdin)

Ehli sünnetin büyük imamlarından ebu hanife r.a'a ait portrelik resim herhangibi yerde yoktur. Konuyu açan resimde kavuklu birini eklemiştir ebu hanife'nin kavuk giydiğine dair herhangibi delil yoktur zaten kavuk çok daha sonradan çıkan birşeydir.

Ebu hanife r.a'ı tanımak isteyenler önce kitaplarını okusunlar, imamın akidesi, imamın tevhid mücadelesine baksınlar. Bu tür konulara takılıp gereksiz münakaşalara girmek yerine imamın mucadelesinden ibretler vererek hayr'a ortak olabilirsiniz.

Allah cc imama rahmet eylesin.

Konu gereksiz olduğu üzere kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt