Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imam Hatip Liseleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi Hz Ali r.a mevzusunu örnek vermissin de, Hz Ali r.a örneginde, Sahabe ve halife insanlarin karisina cikip sizler topyekun deyyuz oldunuz mu demis yoksa kiskanmiyormusunuz mu demis? Iki mesajda ciddi farklar var...

Ve direk Hz Ali r.a onlara deyyuz deseydi karsindaki diger insanlar o an bu sözü söylene ne yapardi?

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi Hz Ali r.a mevzusunu örnek vermissin de, Hz Ali r.a örneginde, Sahabe ve halife insanlarin karisina cikip sizler topyekun deyyuz oldunuz mu demis yoksa kiskanmiyormusunuz mu demis? Iki mesajda ciddi farklar var...

Ve direk Hz Ali r.a onlara deyyuz deseydi karsindaki diger insanlar o an bu sözü söylene ne yapardi?

Yarın sabah cevap vereceğim inşaAllah.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
karma eğitim veren okullara ergenliğe girmiş kız çocuklarını gönderen kimselerin yaptığı şey "deyyusluk"tur. Ben Allah'a böyle iman ediyorum. Dileyen de dilediği şekilde iman eder.
Söylediğin pisliğe sen daha layıksın!
Türkiye'deki okula çocuklarını/kızlarını yollayan tüm velileri ayırım yapmadan cehennemlik Deyyus diyerek bir nevî tekfir ederek aşırıya kaçmandan dolayı siteden uzaklaştırıldın!

Senin gibi tekfirde aşırıya kaçanlar sebebiyle, tağutu sistemin okullarını sanki mudâfa ediyormuşuz gibi pozisyonlara düşüyoruz. Allah ıslah etsin.

Haddi aşacağın, duygusal yaklaşarak öfkeyle toptan insanları tekfir edebileceğin yerlere gidebilirsin!(iz)

Dar'ul-Harb'te Çocukları Okula Göndermenin Hükmü

https://www.islam-tr.org/tevhid/13915-darul-harbte-cocuklari-okula-gondermenin-hukmu.html

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Muhaajir , asrinsirri ve Yenibirisi bu deyyus kelimesi sizede geldi haberiniz ola ben okul okumadım çocuğumu hiç yollamadım , ailemde okuyan yok diyorsanız ayrı

Allah sizide islah etsin kimin ne halt ettiğini izliyor pisliğini kustuğu günü sabırla bekliyoruz

Y Çevrimdışı

Yenibirisi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yarın sabah cevap vereceğim inşaAllah.

Neden bunu derdemez hemen onu banlıyorsunuz? Bekleseydiniz ya! Belkide hakkı söyliyecek. nasıl da hemen susturuyorsunuz!
Bir konuda muhalefet edildiği zaman hemen kur'an'a ve resul(sav)'e götürülür. Sizin yaptığınız gibi Kuran ve hadisler karşılığında hemen insanlar susturulmaz. Adam hadis nakletmiş işittik itaat ettik demeliydiniz.

Allahu teala ona sorduğunda 'Neden deyyus dedin!' diye , O demiyecek mi 'hadislerle amel etmeye çalıştım Ya Rab' diye?

Siz ne diyeceksiniz?

Bu okullardan çıkmış biri olarak diyorum ki Tabikide bu okullara gencecik kızlarını teslim edenler deyyustur.

Allah Ömer ibn AbdulAziz kardeşten razı olsun. Hakkı hak olarak insanların kafasını karıştırmadan söylüyor.

Allah onu onun ilminden yararlanıcak bizden daha hayırlı meclislere nasib etsin.
Amin.

P Çevrimdışı

Pabuççu

Üyeliği İptal Edildi
Banned
? Sadece hadis aktarmayı herkes yapar fakat o hadisleri doğru uygulamak zor. Karma eğitimleri deyyusluk kapsamında ele almak ne kadar doğru tartışılması gerekilen budur. Hadis aktarmayı herkes yapar açarsın bir hadis külliyatı programını arama boşluğuna deyyus kelimesini girersin ve tık alın size deyyus kelimesi ile alakalı hadisler.

Ozaman ailenizde sizi yollarken deyyusluk yaptı öylemi bu mu düşünceniz?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Neden bunu derdemez hemen onu banlıyorsunuz? Bekleseydiniz ya! Belkide hakkı söyliyecek. nasıl da hemen susturuyorsunuz!
Bir konuda muhalefet edildiği zaman hemen kur'an'a ve resul(sav)'e götürülür. Sizin yaptığınız gibi Kuran ve hadisler karşılığında hemen insanlar susturulmaz. Adam hadis nakletmiş işittik itaat ettik demeliydiniz.

Allahu teala ona sorduğunda 'Neden deyyus dedin!' diye , O demiyecek mi 'hadislerle amel etmeye çalıştım Ya Rab' diye?

Siz ne diyeceksiniz?

Bu okullardan çıkmış biri olarak diyorum ki Tabikide bu okullara gencecik kızlarını teslim edenler deyyustur.

Allah Ömer ibn AbdulAziz kardeşten razı olsun. Hakkı hak olarak insanların kafasını karıştırmadan söylüyor.

Allah onu onun ilminden yararlanıcak bizden daha hayırlı meclislere nasib etsin.
Amin.
Toptan insanları deyyus yapan yazıyı düzelt dedim. Ben kimseden tekfirine delil istemedim!
Okulların durumu ve velillerin durumu mâlumumuzdur. Okula giden, gönderen herkesi, topyekün ayırım yapmadan ne tekfir eder, ne deyyus deriz! (İçlerinde kafir ve deyyus yoktur demiyoruz)
Site olarak bu konudaki akidemiz üstteki okul yazısında bellidir. Bunu bile bile tekfirde aşırıya kaçanların patlak vermesinden sorumlu değiliz!

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhaajir , asrinsirri ve Yenibirisi bu deyyus kelimesi sizede geldi haberiniz ola ben okul okumadım çocuğumu hiç yollamadım , ailemde okuyan yok diyorsanız ayrı

Allah sizide islah etsin kimin ne halt ettiğini izliyor pisliğini kustuğu günü sabırla bekliyoruz
Dediğiniz olayı üzerime alınmıyorum çünkü neden yaşadığımı ve TAGUT'lardan beri olmam gerektiğini biliyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...