Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Irak'ta patlamalar:38 ölü,131 yaralı

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irak'ta patlamalar: 38 ölü 131 yaralıIrak'ın çeşitli kentlerinde düzenlenen bombalı saldırılarda bugün 38 kişi öldü 131 kişi yaralandı.
Irak'ın başkenti Bağdat'ın 100 km güneyinde bulunan Babil ilinin merkezi Hille kentinde El- Cebele polis merkezinin yakınında eş zamanlı 2 bomba yüklü araba ile saldırı düzenlendi. Babil valisinin güvenlik danışmanı Hasan Fedam,” sabah saat 10:00 civarında gerçekleştirilen çifte saldırıda 35 kişi öldü 120 kişi yaralandı” dedi.

Öte yandan bir patlama haberi de Bağdat'ın 50 km batısındaki Fellüce'den geldi. Canlı bomba eylemcisi El-Reşit bankası önünde devriye gezen asker ve polisleri hedef aldı, Saldırıda 3 asker ölürken 6'sı polis ve asker olmak üzere 9 kişi yaralandı.

pressmedya

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar nasıl eylem..? ölenlerin pek çoğu sivil..hedef alınan 3 asker ölü..mübarek otomatik silalhla sadece askerler hedef alınsaydı daha çok asker öldürülürdü diğer sivillerede zarar verilmezmiydi demek insanın aklından geçmiyorda değil..

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irak İslam Devleti örgütü ile şii'ler arasında topyekün bir mücadele var o yüzden böyle.Şia zulümleriyle mücahidlerin canına tak ettirdi.Artık asker,polis,sivil şii'lerden herkes hedef alınıyor bu yüzden.Ve hak ediyorlar da bence.En kötü topluluklardan biri şia'dır.Sahabeye küfür eden bir topluluk yaşamayı hak etmiyor.

S Çevrimdışı

sehadet12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Irak'taki mücahidler ve arap yarımadasındaki mücahidler, ırak halkını tekfir ediyorlar. hatta en son bu seçimlerde ki broşürler yüzünden bazı kimseler, ıraktaki mücahidlere kınama göndermişti. geçen sene asker için muayene sırasındaki patlamadada yine kınanmıştı. halk zaten islama zıt, çoğu kürt ve şia. geri kalanlarında dini olduğu söylenemez. zaten hükmende halkın öldürülmesinde bir sıkıntı yok.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mücahidler ırak halkını tekfir etmiyor sadece şia'yı tekfir ediyor bir de işbirlikçi mürtedleri tekfir ediyor.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
madem öldürmekle her iş bitiyor demekki amerika o zaman doğrusunu yapıyormuş,milyonlarca müslümanı top yekun bitiriyordu bunlarada gerek kalmıyordu..tövbe tövbe ne günlere kaldık..

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne yapacaktı?bunca zulüm ve küfür ameli işleyen şia topluluğuna gül mü dağıtacaktı?canları,malları, ırzları zarar görenler sünni mücahidler iken sen oturduğun yerden konuşup duruyorsun.Öyle konuşmak kolay.Sen olsan ne yapardın?Amerika müslümanları sırf müslüman oldukları için öldürüyor,mücahidler ise şia'yı küfürlerinden ve zulümlerinden dolayı öldürüyor aradaki farkı görmüyormusun?

S Çevrimdışı

sehadet12

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ne yapacaktı?bunca zulüm ve küfür ameli işleyen şia topluluğuna gül mü dağıtacaktı?canları,malları, ırzları zarar görenler sünni mücahidler iken sen oturduğun yerden konuşup duruyorsun.Öyle konuşmak kolay.Sen olsan ne yapardın?Amerika müslümanları sırf müslüman oldukları için öldürüyor,mücahidler ise şia'yı küfürlerinden ve zulümlerinden dolayı öldürüyor aradaki farkı görmüyormusun?

şia ile sunnileri halk arasında ayırt ediyorlar?Sen nereden biliyorsun tekfir etmediklerini? en son eyyup eş-şureyh oy kullananların kafir olduklarıyla alakalı broşür dağıttılar halka. broşürü ben gözümle okudum. broşürde aynen şu yazıyordu "küfrünüzden tevbe edin ve islama girin". zaten zerkavi ile makdisinin arasınıda bozan buydu. sende hala burada tekfir etmiyor diyorsun. sana soruyorum ozaman, bu adamlar ahmak mı ki sokakta bomba patlatıp müslüman dedikleri adamları öldürüyorlar? sokakta ki şia'nın alnında şia mı yazıyor?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşbirlikçileri tekfir ediyor.Kukla devlet sisteminde oy kullanmak nedir?üstelik broşür dağıttılar diyorsun.Demek ki uyarı da yapılmış.Artık bu uyarıdan sonra yine tevbe etmiyorsa yapacak bişey yok artık hak etmiş demektir.Üstelik bombaları şia'ların toplandığı noktalarda patlatıyorlar.Sünnileri öldürmek için yapmıyorlar bunu hedefte şia var.

Binti Abu Qatade Çevrimdışı

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mucahidlerin , savaş esnasında, düşman (askeri) içerisinde karışık durumda olan sivillerin (ihtiyar, kadın , çocuk)kazaen (istemeyerek) öldürülmesi sonucunda bir sorumluluk yoktur.

Mucahidin haksız olarak bir masumun (sivili veya teslim olmuş askeri) öldürmesi ise büyük gunahtır.

Halid b. Velid'in Beni Cezimelere Gönderilmesi
Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem hicretin sekizinci yılı, şevval ayında Halid b. Velid'i, muhacirlerle ensar ve Beni Suleym'den üç yüz elli kişilik askeri bir birliğin başına geçirerek (Mekke'nin aşağı tarafına bir gecelik uzaklıktaki) Beni Cezimelere gönderdi. Halid b. Velid onlara sadece tebliğ edecek çarpışma yapmayacaktı. Halid b. Velid, askerleriyle birlikte Beni Cezimelerin yurduna geldiğinde Beni Cezimeler silahlandılar ve çarpışmaya hazırlandılar. (Vakidi - Megazi)
Halid şöyle dedi:
"Silahları bırakınız. Çünkü insanların çoğu müslüman oldu."
Beni Cezimelilerden Cehdem şöyle dedi:
"Yazık size ey Beni Cezime! Vallahi o Halid'dir. Silahı bırakırsak esir ediliriz sonra da boyunlarımız vurulur. Vallahi ben asla silahımı bırakmayacağım."
Beni Cezimeliler ona şöyle dediler
"Ey Cehdem, bizim kanlarımızın dökülmesini mi istiyorsun? Çünkü herkes Müslüman olmuştur."
Bunun üzerine silahı bıraktılar. Halid de onları bağladı sonra kılıçtan geçirerek öldürebildiklerini öldürdü.
Beni Cezimelilerden bir adam kurtulup Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in yanına geldi. Başlarına geleni Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'e haber verdi. Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem ellerini hemen semaya kaldırıp:
"Ey Allah'ım! Halid b. Velid'in yaptığı şeyden uzak ve beri bulunduğumu sana arz ederim." diyerek Allah'a sığındıktan sonra:
"Onu zorlayıp bundan vaz geçirecek kimse yok muydu?" diye sordu. Haberi getiren adam:
"Evet! Vardı: Beyaz, orta boylu bir adam ona karşı koydu. Fakat Halid onu azarladı. O da sustu. Endamı düzgün olmayan, uzun boylu bir adam da bu hususta ona karşı koymak istemişti." dedi.
Hz. Ömer Radıyallahu Anhu:
"Ya Rasulallah! îlki benim oğlum Abdullah'dır. Diğeri ise Ebu Huzeyfe'nin azadlısı Salim'dir."
Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Ali b. Ebi Talib Radıyallahu Anhu'yu çağırdı ve şöyle dedi:
"Ey Ali! O kavme git ve onların durumlarına bak, cahiliyet adetlerini ayaklarının altına al."
Ali Radıyallahu Anhu, yanında Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in gönderdiği mallarla birlikte oraya gitti. Onlara kanlarının diyetlerini ve zarar gören mallarının bedelini ödedi, hatta onlara, köpeklerinin ağaçtan oyulmuş yalağının bedelini dahi verdi. Nihayet kandan ve maldan hiçbir şey kalmaksızın hepsini ödedikten sonra, bir miktar mal arttı. Ali Radıyallahu Anhu işini bitirip onlardan ayrılacağı zaman, onlara :
"Sizin için kan veya maldan ödenmemiş bir şey kaldı mı?" dedi.
"Hayır kalmadı." dediler.
Bunun üzerine Ali Radıyallahu Anhu onlara dedi ki:
"Ben, işte bu maldan artanı da size veriyorum. Böylece bunlar, Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'in de sizin de bilmediğiniz şeyler yerine geçsin."
Sonra Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'e gelip durumu anlattı. O da şöyle buyurdu:
"İsabet ettin ve güzel yaptın."
Sonra Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem kalktı ve kıbleye döndü, ayakta durup koltuk altları görünecek şekilde ellerini semaya kaldırdı ve şöyle dedi:
"Ey Allah'ım! Ben Halid b. Velid'in yaptığı şeyden uzağım."
Bunu üç kere söyledi.

Halid'i mazur gösteren bazı kimseler, Halid'in şöyle dediğini iddia ederler:
"Ben onları kesmeyecektim. Bunu bana, Abdullah b. Huzafe es Sehmi söyledi ve; "Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem, İslamdan imtina ettikleri için onlarla savaşmamızı emrediyor" dedi. Ben de onlarla savaşmaya başladım."
Ebu Amr el-Medeni dedi ki:
Halid onlara geldiği zaman onlar şöyle dediler:
"Biz Sabii olduk(dinimizi değiştirdik.)" (Siyeri İbni Hişam)