Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid, Hilafet Devletini Ilan Etti. Ilk Halife Ebu Bekir Bağdadi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Işid, Hilafet devletini ilan etti. Ilk halife de liderleri Ebu bekir Bağdadi

البشرى #هذا_وعد_الله للشيخ المجاهد أبي محمد العدناني الشامي
#الدولة_الإسلامية #إعلان_الخلافة_الإسلامية

@AL3gneg

Defne Bayrak ‏@worldmedia1 10 dk.
Irak ve Şam'daki İslam Devleti, resmi sözcüsü Ebu Muhammed El Adnani'nin dilinden Halifelik ilan etti. Devletin adından 'Irak ve Şam'daki'
Defne Bayrak ‏@worldmedia1 11 dk.
ibareleri ise kaldırıldı.

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esed ayakda maliki ayada hatta rakka nin içinde esedin en büyük askeri birliği varkenmi hilafet

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Emir el Muminin Molla Ömer hayatta iken Halifelik ilan eden biri çıkmış.Doğru ise hadiste dediği gibi 2. çıkanın kellesini kesmek gerekir..!"

Bu cümleyi birisi izah edebilirmi. Benim gibi cahiller de konuyu anlasın diye soruyorum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
"Emir el Muminin Molla Ömer hayatta iken Halifelik ilan eden biri çıkmış.Doğru ise hadiste dediği gibi 2. çıkanın kellesini kesmek gerekir..!"

Bu cümleyi birisi izah edebilirmi. Benim gibi cahiller de konuyu anlasın diye soruyorum

Ikinci kisi bagy olur ancak halife ümmetin sahiplenecegi onaylayacagi biri olmali aksi halde tarihde kendi capinda bir cok halife cikmistir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ikinci kisi bagy olur ancak halife ümmetin sahiplenecegi onaylayacagi biri olmali aksi halde tarihde kendi capinda bir cok halife cikmistir.
ne acayip bişey.

Adnani tek başına kasede sesini kaydetmiş. Halifelik ilan ediyor. Bağdadi halife diyor.
Ama ortada ne adnaniyi görebiliyoruz, ne bagdadiyi, ne bunu kutlayan insanları.

Şaştım valla.
Halifelik ilan edilecek ve o gün bayram etmiycez. Bu nasi bişey. Sevinemedim bile.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
internette diyolar ki, bilmem hangi ülkedeyiz nası biat edicez,
öteki de cavap veriyo online biat sistemi kurulur heral :)

Bu , kendi kendilerinin ciddiye alınmaması sonucuna neden olabilir.
Ben bile hoşlanmadım bu ilandan . o derece yani.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
internette diyolar ki, bilmem hangi ülkedeyiz nası biat edicez,
öteki de cavap veriyo online biat sistemi kurulur heral :)

Bu , kendi kendilerinin ciddiye alınmaması sonucuna neden olabilir.
Ben bile hoşlanmadım bu ilandan . o derece yani.

Ahi son yorumlarin cok safca, saf desem degilsin, saf ayagina yatiyorsun desem ayip olur, acikcasi ne yapmaya calistigini anlamis degilim.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşte fitne şimdi tam olarak başlıyor. Bunu kabul eden ve etmeyen türkiyedeki tekfirci cemaatler işidi tekfir etmek zorunda kalacaklar.

Zaten bunun sinyallerini veriyorlardı. Şu bir gerçekki bu şekilde rantın yendiği bir yerden kalkıpda islam devletine hicret etmek karizmayı bitireceğinden Tekfircilerin ayrıştığını bu sürecte göreceğiz.

İsim isim versem bunların kim olduklarını Allah'ın izni ile yanılmam.!

Lakin kardeşinde dediği gibi Rakkanın içerisinde esedin en büyük askeri birliği varken.!

Halebin kuzeyinde nusret güneyinde esed varken güneyi bırakıp kuzeyine saldıran.!

Irakta Müslümanları hice sayarak onları öldürürken.!

Suriyede esedin elinden bir yeri alıp özgürleştirmeden.!

Kafirleri yıllar öncesinden HİLAFET ve yeni harita projesine uygun hareket ederken.!

İslam devletini ilan etmek ve tereyagından kıl çeker gibi halife olmak Sizce bir Mucizemi?

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulkadir şen konuşmanın bir kısmını twitter'da çevirmiş:
Adnani herkesin Bağdadi'ye biat etmesi gerektiğini ilan etti. Biat etmeyenlerin cahiliyye ölümü ile öleceğini iddia etti.
Bu görüşleri için ünlü Endülüs'lü Alim İmam Kurtubi'nin görüşlerini delil getirdi.
Ancak yüzü görülmeyen ve geçmişi bilinmeyen bir emire İslam'da biat edilmeyeceğine dair görüşlere değinmedi.
Adnani cihad gruplarına da seslenerek bu gerçek bir hilafet ve gerçek bir İslam Devleti'dir. Buna biat etmek boynunuzun borcudur dedi.
Adnani diğer tüm cihad grupplarının da artık batıl olduğunu (şeri olarak iptal) ve IŞİD'in tüm grupların üzerinde olduğunu iddia etti.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi avatar değişmişsin çok komik duruyor nerden buldun Allah için :D

Ya cok hos ve komik biliyorum ama Ciddiyetten uzak duruyo biraz. Sanki

Bi haber çıktı geçen. Orda rastladim

Ama bunu konusmak ici yanlis baslik

İ Çevrimdışı

İbrahim_Asaf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şaka mı? :)
Eğer ki Halife Bağdadiye biat edip İslam Devletine hicret etmezseniz vay halinize :)
Tanıdığım çok zengin IŞİD ciler vardı. Kafir TC demekten başka bir şey demiyorlardı. Şimdi İslam Devleti ilan edildi. Artık tağutu ve küfür topraklarını bırakıp İslam Devletine biat etmezlerse vay hallerine. Bakalım ticaret ve para mı tatlıymış yoksa Bağdadi Hilafet Devleti(!) mi?
Bu foruma gelip IŞİD cilik yapanlar da eh artık bavullarını toplayıp yola çıkarlar sanırım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu şaka mı? :)
Eğer ki Halife Bağdadiye biat edip İslam Devletine hicret etmezseniz vay halinize :)
Tanıdığım çok zengin IŞİD ciler vardı. Kafir TC demekten başka bir şey demiyorlardı. Şimdi İslam Devleti ilan edildi. Artık tağutu ve küfür topraklarını bırakıp İslam Devletine biat etmezlerse vay hallerine. Bakalım ticaret ve para mı tatlıymış yoksa Bağdadi Hilafet Devleti(!) mi?
Bu foruma gelip IŞİD cilik yapanlar da eh artık bavullarını toplayıp yola çıkarlar sanırım.

Evet ahi, slogan gibi halifelik, isidcilik, siyahsancak, islam devleti, tagut devlet, kafir devlet, taguta muhakeme, faiz, darul harp, darul küfür kavramlarini agizlarinda sakiz gibi cigneyen üyeler bakalim hala bu küfür diyarlarinda yasayacaklar mi?

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfirde aşırıya giden gruplar eninde sonunda birlik beraberliği sağlayamadıkları için dağılmaya mahkum oluyorlar. Kısa vadede ne olur bilemem ama uzun vadede alttan birileri gelip mutlaka üsttekileri tekfir edecek bir şeyi bulacaklar. Şu saatten sonra Işid in yapacağı tek şey ehli sünnetin yoluna dönüp geçmişte yaptığı hataları düzeltmek için elinden geleni yapmak ve bütün Müslümanların desteğini ve duasını almaktır.

Üst Ana Sayfa Alt