Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid, Hilafet Devletini Ilan Etti. Ilk Halife Ebu Bekir Bağdadi

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir islam devlet kuruldu "bana" hayırlı olsun demek düşer ama ve lakin sırrul esrar takılıp herkesleri tekfir edenlerin hilafeti ??

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam devletini hakiki manada kabul edip gitmeyenlerin şöyle cümleleri olur.

Biz burada görevliyiz biat topluyoruz, bir iş için buradayız.

Önceden işidci olup şimdi gitmeyenlerin ise cümleleri şöyle olur.

Onlar Kafir oldular bazı adamlara kafir demiyorlar.!

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
halife dedikleri adamın tam olarak kim olduğu bile değil. hilafet ciddi bir müessese ele ayağa düşecek şey değil. Işid ile ilgili tek ümidim bağdadi'den sonra gelecek lider.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akkoyunlu mezhebinin tepkilerine bakıyorum siz kim hilafet kim bizden izin almanız gerek havasındalar ,:) Onların halifesi sanırsam kuzeydeki yahudi yezidi iktidarından çıkacak gibi.

Irak Şii devletini zaten kabul ediyorlar , eee IŞİD'i kabul edeceklerini hiç mi hiç sanmıyorum .

Haliyle bizden izin alarak hilafet kurun demekteler

Yoksa kabul ederler mi ???

Suudlar ne diyor bu işe haberi olan ?

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yüzünü bilmediğimiz, insanların önünde cuma hutbesi vermeyen, imam olmayan bir halife.

İşid'in son zamanlarda Müslümanlarla savaştıktan sonra, popüler edilip, sonra rahatça at oynatmalarına izin veren sistem gerçekten işi biliyor. Gerçek bir hilafetin kaçınılmaz olduğunu gören ehli küfür, tez elden kontroldışına çıkmış bu gücü, kullanacaktır.

Bir devlet ismi için bu kadar cinayet işleniyordu, hilafet adına bakalım ne cinayetler işlenecek. Yezid'te kendi hilafeti için HZ. Hüseyin'i şehid etmedi mi

Cemaalittin Kaplan'ta kendini halife ilan etmişti

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi cemaleddin kaplan yine iyidir ben suriyeye gitsem ışid bana bir soru sorar bilemezsem öldürür :D cemaleddin kaplan öyle yapmaz.

bir de işin kötü tarafı kurşun sıkıp öldürse amenne kafa kesiyor adamlar.

K Çevrimdışı

kanas

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ahiler bu ışid süfyani firnesi olabilir mi? Süfyani'nin de ilim sahibi olacağı söylenir

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bi haber gördüm ama Şeyh Suleyman el Ulvan bağdadinin halifeliğini veto etmiş galiba. bir video var nette dolaşan paylaşayım çözebilen varsa bize tercüme etsin.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
artık bende hilafet devletimi ilan ettim,öncelikle forumdan biatları bekliyorum.aksi halde hepinizi şeriat mahkemesine çıkarıp mürted olarak infaz edileceksiniz...dermişim..tabi forum yönetimi takarmı orasını bilmem ama ben yinede kurdum varmı engel yok..:D

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bu konuyla ilgili ümmetislam yazarı olan Muhammed İsra'nın yazını muhakkak okuyun. Bazı yorumlarında aşırıya kaçsada genel hatlarıyla çok güzel bir yazı..

yazıdan bir kesit:

"Halifemizin Molla Muhmmed Ömer olması bizim için ayrı bir konuda büyük bir güzelliktir. Her fırsatta mücahitlerin imamı Şeyh Usame bin Ladin’e sevgi gösteren ancak Naibi Şeyh Eymen Ez Zevahiri’ye sanki menhec ve metodu Şeyh Usame’den çok farklıymış gibi hakaret eden IŞİD zihniyeti bu gün sünnete aykırı davranmakta ve Şer’i Emirlerimizi tanımamaktadır.

Oysaki Şeyh Usame Bin Ladin, Resulullah’ın (sav) sünnetine muhalefet etmemiş ümmet içerisinde namı ve muhabbeti kendisinden çok daha fazla olmasına rağmen ve Afganistan’daki askerlerini Molla Muhammed Ömer’e biat ettirmiş ve kendisi de O’na itaat etmiştir.

Müslümanlara karşı adeta bir kalkan olan Molla Muhammed Ömer, tek bir Müslümanın (Şeyh Usame) kanı için sultanlığını feda etmiş ve Amerika’ya karşı büyük bir savaşa girişerek İslamın onurunu kurtarmıştır."

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mehmed Emin Akın Hoca'nın IŞİD'in Hilâfet İlânı İle İlgili Kendi Twitter Hesabından Yayınladığı Son Birkaç Açıklama...

Hilafet Hilafet diyenler buyrun size Hilafet.Kaidesi;fıkıh,Ehl-i Sünnet akidesi ve hikmet olmayan hiç bir şey Hilafet değildir. Önce ADALET.

Hilafet ilanı,sarsılmış dengeleri ve imkansızlığı daha da büyütecek,görülmemiş Hilalle oruç tutmak gibi. Ramazan gününde bayram etmek gibi.

Ümmetin alimleri ve adil cihad Emirlerini bey'at ettikleri;adil,alim,müctehid, merhametli,bilinen gizli olmayan bir "İmam"ancak Halife olur.

Hilafet i'lanı;diğer bütün bölgelerdeki Cihad hareketlerini;akide ile fetva cihetiyle tekfiri esas almaktadır.Hikmetsiz,bir girişimdir.

Şam'da kardeşlerini iki ateş arasında bırakan bir hareket; Ümmete orada rahmet olmamışken Irak'ta da asla olmayacaktır.

Şam'da akıtılan Müslüman kanı ve İran'la Hizbullah teslim edilen Şam'ın cesedi üzerine Hilafet asla bina edilemeyecektir.Proje BİZİM değil.

Proje zekice ve diyalektik olarak,diğer tüm cemaatleri mahkum etme çıkışıdır.İslamî Şura ilkeleri ve rabbanî alimlerin emeği heder ediliyor.

Hilafetin i'lanından önce; İmamın ümmete ve ümmetin ona güvenip birbirlerini sevmeleri gerekir. Sevgisi olmayanların Halifesi olmaz ki.

https://twitter.com/sozunhaysiyeti

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İŞİD kendi sonunu hazirladi.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İŞİD kendi sonunu hazirladi.

IŞİD son bulmaz zira IŞİD Irak'ın üçe bölünmesidir. Lider kadro değişir görüşleri değişir bi şeyler olur ama IŞİD son bulmaz . Yani devletlüler gider ama devlet baki kalır belki isim değişikliği bile olabilir. Bu arada hala esad devrilsin derdine takılıp kalıp da devlet kurmayı ikinci plana itenlerin işine gelmeyebilir dediklerim ama ya devlet başa ya kuzgun leşe demişler. Artık IŞİD'e ya kuzgun deyin ya da devlet . Zira ortada gerçek olan Sykes picot ile kurulan Irak ve Suriye' devletlerinin leşlerinin bulunmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkürler :D

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD son bulmaz zira IŞİD Irak'ın üçe bölünmesidir. Lider kadro değişir görüşleri değişir bi şeyler olur ama IŞİD son bulmaz . Yani devletlüler gider ama devlet baki kalır belki isim değişikliği bile olabilir. Bu arada hala esad devrilsin derdine takılıp kalıp da devlet kurmayı ikinci plana itenlerin işine gelmeyebilir dediklerim ama ya devlet başa ya kuzgun leşe demişler. Artık IŞİD'e ya kuzgun deyin ya da devlet . Zira ortada gerçek olan Sykes picot ile kurulan Irak ve Suriye' devletlerinin leşlerinin bulunmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkürler :D
Isid kendi sonunu hazirladi

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Halife ve Hilafet işini büyle yerlerde süründüren zihniyet,olsa olsa israilin ve emperyalistlerin uşağı olabilir.Bundan sonra bize biat etmeyen herkes haindir ,bağidirler deyip,yeni yeni katliamlar ve vahşetleri göreceğiz demektir.Ümmet bu büyük fitneye karşı yek vucut olmalı,bunların yaptığı yıkım ve tahribatı kimse yapmadı,hem müslümanların arasına büyük bir fitne koydular,hemde müslümanları dışarıya kafa kesmekten zevk alan sadist bir anlayışın sahibi olarak lanse ettiler.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • IŞİD Türkiye sınırına bayrak dikti!
  • Irak içinde hızla ilerleyen ve dün hilafetini ilan eden IŞİD, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine yakın Telabyad ilçesine bayrak dikti. Türkiye sınırından çok net bir şekilde görünen bayrak, 15 Haziran'da bir kez daha asılıp sonra indirilmişti.

• 2503593835937f1775dd742d.jpg
  • Akçakale'nin karşısında bulunan Telabyad'ın kontrolünü elinde bulunduran Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları, Türkiye sınırına yakın bir bölgede bulunan ve geçen 15 Haziran'da indirdikleri bayraklarını dün akşam saatlerinde tekrar astı.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doktor hani sibaiden ilan edilen hilafet ! ile alakalı latifecik

'' İftara hazırlanırken birden acil haber ile adnaninin hilafeti ilan ettiğini duydm ' ya biat edersiniz ya da satürn gezegenine gidersiniz , bende dedim ki bende ne merkük ne de satürn gezegeninin bileti mevcut '

:D:kptmya:

'Sam el Islam kadisi: Adnani Suriye ile Irak arasindaki cer copu supurerek Hilafet ilan edebilecegini saniyor. Yogun bir rukyeye ihtiyaci var ' :p:D

Üst Ana Sayfa Alt