Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid, Hilafet Devletini Ilan Etti. Ilk Halife Ebu Bekir Bağdadi

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunu destekleyen bir sözüm varmı bu forumda ışıd'ın el nusrayı vurması ve üst düzey komutanlarını kafalarını kesmesini destekleyen bir sözüm olmamıştır olmazda hep şunu demişimdir ortada bir fitne var ve bu fitneyi büyütmek isteyenler var
islam tarihinde hz osmanı nasıl oyunlarla katlettilerse bu oyunlar bitmedi bitmeyecek ben tek taraflı düşünmüyorum sizler gimi

çünkü her 2 tarafta konuşuyorum her 2 tarafta tek taraf olarak bakıyor sıkıntı bu ahi
Değerli kardeşim,eskiden değerlendirmelerin daha objektifti,hakkını helal et,ama bence son zamanlardaki yorumlarında bir değişiklik var,bence tek tarafa kayan bir bakış açın var,bilemiyorum ama ben öyle sezdim,senin eski yorumlarını bilen birisi olarak...
Bir diğer husus,oratada bir fitne var,ama bu fitneyi çıkartan ışidtir,bilerek veya alet olarak bu fitnenin büyümesine zemin oldular,ortada belirsiz bir fitne yoktur,sadece adresi belli bir fitne var.En büyük sorun ve fitneyi dahada büyüten sorun,müslümanların bu fitne karşısında net bir duruş sergileyememeleridir.Tüm yaşananlar karşısında halen net bir duruş sergilenemiyorsa,meseleye duygusallıkla baktığımızdandır.Eğer bu gün bu fitneyi bitirecek birileri varsa buda ışidtır,el kaide ve eymen zevahiri hakkında dediklerimizden vaz geçtik,ortak alimlerin çağrısına uyuyoruz,adil şahidler huzurunda muhakemeyi kabul ediyoruz,silahlarımızın namlusunu nusradan çevirip en büyük düşman esada çeviriyoruuz deseler kıyametmi kopar?ama demek hesab başka,halen neden bunu göremiyoruz ve teşhisi koyamıyoruz.
Mesela benim gibi,ışidi sevmeyen ve yaptıklarını fitnenin alası olarak gören birisi bile,ümmetin vahdeti ve bu fitne ateşinin sönmesi için,ışidin bir güzel hamlesi ve müslüman yapılardan elini çekmesi halinde ona muhabbet ve sevgiyle bakmayı bile hiç düşünmeden yaparım,yeterki silahların namlusu asıl hedefine odaklansın...
hz osmanı şehid edenler,medineyi işgal edenler ve sahabelere ültimatın verip onları kıskaca alanların zihniyeti ile ışidin zihniyeti birbirine benziyor.
Asıl en büyük fitne,fitneye ateşi yanarken,elindeki bidonun benzinmi,yoksa sumu olduğunu bilememek ve düşünüp düşünüp karar verememektir.
selametle

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
Ahim ortada fitne diye bir durum yok.

Suriyede iyisi ile kötüsü ile her grup esede saldiriyordu, isid geldi o da beraber saldirdi.

Ama sonradan ne oldu.

Isid namlunun yönünü mucahidlere özellikle de diger gruplarin emirlerine cevirdi.

Ve en son noktada.

Ahi ya sen ya ben yanlis hatirliyoruz. Islami Cephenin icindeki bazi grublar ile bazi laik ÖSO gruplari saldirmisti ISIDe hatirladigim kadariyla. Ocak basindaydi, ISIDe savas ilan etmislerdi. Ve ondan sonra zaten is raydan cikmaya basladi ve bu noktalara gelindi.

El kaideyi tekfir etti.
adil olmak gerekir. ISID El Kaideye saldirmadan önce, el kaide onlari ibn Mülcimin torunlari, harici vs diye saldirdi...

ISID Hakli haksiz devmiyorum, yanliz olaylari anlatirken oldugu gibi anlatalim.

ha Savas ilanindan önce olaylar olmadi?
Oldu, ve iki taraf arasinda problemler yasanmaktaydi, Hassan Aboudun sonra itiraf ettigi gibi, onlarda o zamanlar ISIDe saldirdilar ve ISIDde onlara saldiriyordu bazen (Ama bunu gizlemekte fayda gördüler)

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi ya sen ya ben yanlis hatirliyoruz. Islami Cephenin icindeki bazi grublar ile bazi laik ÖSO gruplari saldirmisti ISIDe hatirladigim kadariyla. Ocak basindaydi, ISIDe savas ilan etmislerdi. Ve ondan sonra zaten is raydan cikmaya basladi ve bu noktalara gelindi.

adil olmak gerekir. ISID El Kaideye saldirmadan önce, el kaide onlari ibn Mülcimin torunlari, harici vs diye saldirdi...

ISID Hakli haksiz devmiyorum, yanliz olaylari anlatirken oldugu gibi anlatalim.

ha Savas ilanindan önce olaylar olmadi?
Oldu, ve iki taraf arasinda problemler yasanmaktaydi, Hassan Aboudun sonra itiraf ettigi gibi, onlarda o zamanlar ISIDe saldirdilar ve ISIDde onlara saldiriyordu bazen (Ama bunu gizlemekte fayda gördüler)

daha çatışma başlamamışken işid'in baya bi seri cinayet serisi var, olayın başının da başı var anlıyacağın..

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Işıd Suriye'de nusrayı islam cephesi ile işbirliği yapıyor diye tekfir etti.ama şu an ışıd Irak'ta nakşibedi ordusu,baasçı kavmiyetçi,demokrasi isteyen cemaatler ile beraber maslahat adına beraber haraket ediyor.kendine gelince maslahat diyor,başkası yapınca tekfir ediyor.bu açıkça hevasına göre akide belirlemektir.
(Internetten bulabilen,Suriye'de nusra'dan bir kardeşle,işidden bir kardeşin telsiz konuşmasını dinlesin.nusradaki kardeş bizi niye tekfir ediyosunuz,diye soruyor,ışıddeki,siz cephetül islam ile yardımlaşıyosunuz diyor.nusradaki,kardeş neden ribat noktalarını haber vermeden terk ettiniz,esed buraları geri aldı diyor,oda,.maslahat!!! diyor.acı olan ışıddeki Suriye halkının mürted değil asli kafir olduğunu söylüyor. لا حول و لا قوة

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bağdadi yeni ses kaydında ‘hicret’ çağrısı yaptı
Bağdadi yeni ses kaydında ‘hicret’ çağrısı yaptı
Irak Şam İslam Devleti’nin lideri Ebubekir Bağdadi, örgütün hilafet ilan etmesini ardından yayımlanan ilk ses kaydında “Tüm Müslümanlar Irak ve Suriye’ye gelerek Allah’ın emrine itaat etmelidir” mesajını verdi.

Bağdadi, Twitter’da yayımlanan Ramazan mesajında, “Bu mübarek ayda Allah’ın yolunda cihat etmekten daha iyi bir çaba olamaz, değişimi kabullenin ve Allah’ın dinini müdafaa edin” ifadelerini kullandı.

IŞİD lideri ayrıca çağrısında, dünyada ‘Müslümanlara karşı yapılan yanlışların intikamının alınmasını’ istedi.

Bağdadi, “İslam toprağı olan bölgelere gelmek Müslümanların görevidir. Suriye Suriyelilerin değildir, Irak Iraklıların değildir, buralar Allah’ın topraklarıdır ve tüm Müslümanların buralara gelerek Allah’ın emrine itaat etmeleri zorunludur. Devlet Müslümanların devletidir, toprak da Müslümanların toprağıdır. Her kim İslam devletine hicret etmeye güç yetiriyorsa, hicret etsin. İslam yurduna hicret etmek vaciptir” ifadelerini kullandı.

Örgüt mensuplarına silahlarına sarılma ve savaşmayı sürdürme çağrısı yapan Bağdadi, “Bu benim size tavsiyemdir, bu tavsiyeye uyarsanız Allah’ın izniyle Roma’yı da işgal edeceksiniz ve dünyanın sahibi olacaksınız” dedi.

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) pazar günü Irak’ın Diyala vilayetinden Suriye’nin Halep kentine kadar olan geniş bir bölgede ‘hilafet’ ilan ettiklerini duyurmuştu.

Örgüt internet üzerinden yayınladığı bir ses kaydında liderleri Ebu Bekir Bağdadi’yi de ‘halife’ ve ‘Müslümanların lideri’ ilan etti.

Irak’ta yaklaşık üç haftadır belirli bölgelere hakim olan ve Suriye’de de faaliyet gösteren örgüt isminin de bundan böyle ‘İslam devleti’ olduğunu açıkladı. IŞİD dünyadaki diğer örgütlere de çağrıda bulunarak ‘hilafet’ çatısı altında savaşmalarını istedi.

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD), Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren silahlı bir örgüt. Selefi ideolojiye sahip IŞİD; Irak, Suriye, Filistin ve Ürdün topraklarını içine alan bölgede şeriata dayalı bir devlet kurmak istiyor. 2004’te Irak’ta kurulan ve şu anda liderliğini Ebubekir El Bağdadi’nin yaptığı IŞİD, Suriye ve Irak’taki en güçlü silahlı gruplar arasında yer alıyor.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh makdisi: Kendinizi duzeltip tevbe edin, Musluman kani dokmeyi, dini ifsad etmeyi birakin yoksa sizin dilinize kilicla karsi duracagiz.Vallahi oldurulsek, iftiraya ugrasak bile Allah'in dinini bozmaniza, Musluman kani dokmenize izin vermeyecegiz.Size net delillerle gelecegiz, biliyorsunuz ki zindan bizi hakki soylemekten alikoymadi, simdi de sessiz kalmayacagiz.Biz ihlas uzere bu dinde kalacagiz ve onu tum sapkinliklara, asiriliklara ve carpik fikirli insanlara karsi muhafaza edecegiz.Bu hilafet Kafkas ve Afgan Emirlikleri'ni lagvedecek midir? Dunyadaki diger cihad gruplarina ne olacak? Ozellikle de bu hilafet kendileriyle ihtilafa dusen Muslumanlarin kafasini parcalama yemini etmisken? Bu sorulara cevap gerekmektedir.Kan dokmeyi tesvik edenlere cevabimiz sudur ki yuksek cikan sesiniz ve haykirmalarinizin Hakk'in sesini duyulmaz yapacagini sanmayin.Tehditlerinizin, edepsizlik ve saldirganliginizin Hakk'a sehadet edenleri susturacagini sanmayin. Hayir, binlerce kere hayir.

Benim sözüm:
Mücahid kanı üzerine yükselen bu hilafeti tanımıyoruz.Mücahid kanı üzerine yükselen bu devlet olsa olsa harici olur.

E Çevrimdışı

Ebu Sehra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ebu hanzala sizi neden bukadar rahatsiz ediyor acaba seytaniniza agir geliyo ben sizi musluman sanmistim ne yazikki derdiniz islama nisbet hanzala hoca allah onu korusun sizin gibi musriklerden

Şeriatcı Çevrimdışı

Şeriatcı

Jihad still continue
İslam-TR Üyesi
Eleman(@Ebu Sehra )sadece bizi tekfir etmek için üye olmuş ya la,subhanallah.tekfir zihni böyle çeperliyor heralde hocasına laf gelince tahammulsüzlük had safhaya çıkıyor...

E Çevrimdışı

Ebu Sehra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Cagirdini biliyorsan gidip gitmeyeceginide bilirsin isit muslumandir bagdadi muslumanlarin emiridir halifesidir alah unun yardimcisi olsun

Benim icin isit muslumandir hepimizinde ona biat etmemuz gerekir. Sizin derdiniz hanzala hoca oldunu bilsem sizi daha onceden bilgilendirirdim.murat gezen isa hoca enes hoca hangisini merak ediyorsunuz

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eleman(@Ebu Sehra )sadece bizi tekfir etmek için üye olmuş ya la,subhanallah.tekfir zihni böyle çeperliyor heralde hocasına laf gelince tahammulsüzlük had safhaya çıkıyor...

ebu hanzala hocayı Işid çağırıyor gidecek mi bir bilgin varmı. selametle. hapiste şu an heralde çıkınca artık. yada emin değilim dışarda da olabilir bi bilgilendir bizi.

haham ve papzlarini ilah edinmeye benzedi bu .ayni sekilde rafizi ,asiri sufiler seyhlerinin uzerine toz kondurmazlar.
hakk soylesen bile dinlemezler.sanki masumdurlar.

E Çevrimdışı

Ebu Sehra

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Cagrildini biliyorssn .gidip gitmeyeceginide bilirsin .neyin meraki bu sizin isiniz isidi karalamak burda ben sizden beriyim

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardes ne diyorsun halifeniz sizi cagirdi gidecek misin gitmeyecek misin anliyorum dediklerini

I Çevrimdışı

istizkar_42

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

Maşallah arkadaşlar iyi kafa yapmışınız... Umarım siz haklı çıkarsınız... Eğer haksız iseniz İslam Hilafeti ile kafa yapmanın vebali sanırsam ağır olur. Bu arada muhalif tek bir ses çıkmamış gördüğüm kadarı ile... Sanırım "BAN" korkusu... Ben BANlansam da bir şey ifade etmez. O yüzden biraz muhalefet edeyim...

Bazı arkadaşlar demiş ki:

Ancak yüzü görülmeyen ve geçmişi bilinmeyen bir emire İslam'da biat edilmeyeceğine dair görüşlere değinmedi.

halife dedikleri adamın tam olarak kim olduğu bile değil. hilafet ciddi bir müessese ele ayağa düşecek şey değil..

Yüzünü bilmediğimiz, insanların önünde cuma hutbesi vermeyen, imam olmayan bir halife.

ne acayip bişey.

Adnani tek başına kasede sesini kaydetmiş. Halifelik ilan ediyor. Bağdadi halife diyor.

Ama ortada ne adnaniyi görebiliyoruz, ne bagdadiyi….

Görüleceği üzere tüm bu itirazlar Halife'nin tanınmaması üzerine gelen itirazlar. O halde bu itiraza Mücahidlerin Emiri ŞEhid USAME BİN LADİN cevap versin...

قال الشيخ بن لادنٍ حفظه الله عمن يعترض على الشيخ أبي عمر البغدادي بأنه من المجهولين:

"وهنا مسألةٌ؛ إن معظم الناس لا يعرفون سيرة أمراء المجاهدين في العراق، فأقول؛ سبب ذلك ظروف الحرب ودواعيها الأمنية، إلا أني أحسب أن الجهل بمعرفة أمراء المجاهدين في العراق جهلٌ لا يضر، إذا زكاهم الثقات العدول،

Yani demek istiyor ki arkadaşlar: "Emirin gizli olması sıcak harbin gereklerinden olabilir. Eğer o kimseyi ska ve adil kimseler tezkiye etmiş ise tanınmaması, mechul olması bir zarar vermez." (İşte kısaca böyle arkadaşlar..)

Şimdi bir nakil daha...

بعد موت سليمان بن عبدالملك بايع المسلمون رجلا مجهولا لا يعرفونه ولا يعرفون اسمه .. وقال العلماء إن خلافته راشدة ..

إنه عمر بن عبدالعزيز ..

Yani Süleyman bin Abdulaziz'in vefatından sonra Müslümanlar kendisini tanımadıkları ve ismini bilmedikleri bir halifeye beyat etmişler. Ve alimler bu halifenin hilafetinin doğru olduğunu beyan etmiş. İşte bu Halife Ömer bin Abdulaziz idi...

O HALDE HALİFE'NİN HERHANGİ BİR FORMUN USERLERİ TARAFINDAN BİLİNMESİNE GEREK YOKMUŞ.

Bu şaka mı?[img width="1" height="1" src="file:///C:/Users/POLITR~1/AppData/Local/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif"

Eğer ki Halife Bağdadiye biat edip İslam Devletine hicret etmezseniz vay halinize:)

Bu foruma gelip IŞİD cilik yapanlar da eh artık bavullarını toplayıp yola çıkarlar sanırım.

sanki bugüne kadar Emirul Mü'minin Molla Ömer'in genel seferberlik ilanına karşı bavulunuzu alıp Afganistan'a gittiniz de şimdi karşınızdakinlerden bekliyorsunuz.... Biraz adalet arkadaşım... Dün nasıl ki Molla Ömer'in, Şeyh Usame bin Ladin'in, Şeyhul Mücahid Eymen Zevahirini'nin çağrılarına karşı bizler hicret etmedikse bugünde aynısı olacak... TENCERE DİBİN KARA... SENİN Kİ BENDEN KARA...

Ancak yüzü görülmeyen ve geçmişi bilinmeyen bir emire İslam'da biat edilmeyeceğine dair görüşlere değinmedi.

Kardeş varsa bu görüşlere bir değiniver bizahmet.... Elbette varsa :)

"Halifemizin Molla Muhmmed Ömer olması bizim için ayrı bir konuda büyük bir güzelliktir. Şeyh Usame Bin Ladin, ümmet içerisinde namı ve muhabbeti kendisinden çok daha fazla olmasına rağmen ve Afganistan’daki askerlerini Molla Muhammed Ömer’e biat ettirmiş ve kendisi de O’na itaat etmiştir."

Kardeş yüzü bilinmeyen, tanınmayan, hatta bir ses kaydı bile olmayan Molla Ömer'e beyat sahih oluyor da bir diğerine bey'at sahih olmuyor... Hem diğerinin ses kaseti bile var... Molla Ömer'in bir resmi, Ebu Bekir el-Bağdadi'nin iki resmi var. O halde Molla Ömer'e beyat caizse -ki dört mezhebe göre caizdir- Ebu Bekir el-Bağdadi'ye de beyat caizdir.

Şimdi tüm bunlardan sonra...

Başınızı ağrıttım kusura kalmayın. 2 ay önce bir mesaj yazmıştım 1 aylığına banlanmıştım. Yanlış anlamayın küfür hakaret yok. Sadece kendimce 3-5 kelime idi. Şimdi bu kadar mesajdan sonra sanırsam müebbet alırım. Allah'a emanet kalın... Selamun Aleykum

Üst Ana Sayfa Alt