Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid, Hilafet Devletini Ilan Etti. Ilk Halife Ebu Bekir Bağdadi

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

artık bende hilafet devletimi ilan ettim,öncelikle forumdan biatları bekliyorum.aksi halde hepinizi şeriat mahkemesine çıkarıp mürted olarak infaz edileceksiniz...dermişim..tabi forum yönetimi takarmı orasını bilmem ama ben yinede kurdum varmı engel yok..:D

Sanırım bu mesajımı görmediniz ben Hilafet aramıyorum zaten bende Hilafetimi İlan etmiştim....BİAT'ları bekliyorum yoksa haliniz çok feci..

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanırım bu mesajımı görmediniz ben Hilafet aramıyorum zaten bende Hilafetimi İlan etmiştim....BİAT'ları bekliyorum yoksa haliniz çok feci..

akhi ayni cevabi 1 hafta once vermistim ben baska sitede bagdadi muridlerine :D:D:D

zann ettim ama gormeimistim mesajini :ssrtcbya:

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kartondan yapılan sözde halife halepde saldiri emri verilmiş düşmanlari ise nusra ahrarşam liva islam

BroX0lsCMAAEqeB.jpg

yer şey neccar bağdadi çetesi esedle bir olup mucahidlere saldiriyor dua edelim inş

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bu haricileri kahretsin.Bu tır şoförlerinin imanı akidesi nusradaki de diğer cephelerdeki mücahidlerden daha mı fazlaydı köpekler.Allah bu havariçlerden mücahidlerin her bir damla kanının hesabını sorsun.Allah bu zalimlerin Müslümanlardan af dileyerek ölmesini sağlasın.Tır şoförlerine gelince bırak mücahidlere gelince doğra.Batsın böyle devlet.Harici tağutlarının devletinin laik tağutların devletinden ne farkı kaldı.Hiç olmazsa laik tağutlar tevhid ehlini hapishaneye atıyor bunlar direk doğruyor.Ramazanda bile durmuyor köpekler.Rabbim sen bunları helak et.

A Çevrimdışı

abdallah1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah bu haricileri kahretsin.Bu tır şoförlerinin imanı akidesi nusradaki de diğer cephelerdeki mücahidlerden daha mı fazlaydı köpekler.Allah bu havariçlerden mücahidlerin her bir damla kanının hesabını sorsun.Allah bu zalimlerin Müslümanlardan af dileyerek ölmesini sağlasın.Tır şoförlerine gelince bırak mücahidlere gelince doğra.Batsın böyle devlet.Harici tağutlarının devletinin laik tağutların devletinden ne farkı kaldı.Hiç olmazsa laik tağutlar tevhid ehlini hapishaneye atıyor bunlar direk doğruyor.Ramazanda bile durmuyor köpekler.Rabbim sen bunları helak et.
geçen 100 kişiyi serbest bıraktılar ramazan dolasıyla haberi bile yapılmadı.
peki alluş ne diyor bu videoda esadı saldırmayı bırakın IŞİD'e saldırın diyor. böyle konuşan kişiye ne demeli?

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
geçen 100 kişiyi serbest bıraktılar ramazan dolasıyla haberi bile yapılmadı.
peki alluş ne diyor bu videoda esadı saldırmayı bırakın IŞİD'e saldırın diyor. böyle konuşan kişiye ne demeli?
İşiddeki köpekler ne diyor esadla omuz omuza mürtedlerle savaşın diyor.Peki bir diğeri ne diyor nusayriler bunlardan şereflidir diyor.Tek taraflı bakmaya devam et bakalım ayrıca adamlara tak etti işidin yaptığı infazlar.Birisi seni öldürmeye gelse ona çiçek mi dağıtırsın? Şu anda işid bir yandan esad bir yandan bir avuç mücahide saldırıyor.Allahtan kork.İşid bu savaşı başlattı teker teker komutanları infaz etti bu saatten sonra sizin gibilere laf söylenmez sizin ve işidin anlayacağı tek şey kılıçtır.

A Çevrimdışı

abdallah1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İşiddeki köpekler ne diyor esadla omuz omuza mürtedlerle savaşın diyor.Peki bir diğeri ne diyor nusayriler bunlardan şereflidir diyor.Tek taraflı bakmaya devam et bakalım ayrıca adamlara tak etti işidin yaptığı infazlar.Birisi seni öldürmeye gelse ona çiçek mi dağıtırsın? Şu anda işid bir yandan esad bir yandan bir avuç mücahide saldırıyor.Allahtan kork.İşid bu savaşı başlattı teker teker komutanları infaz etti bu saatten sonra sizin gibilere laf söylenmez sizin ve işidin anlayacağı tek şey kılıçtır.
bana esadla omuz omuza saldırın dediğine delilini göster?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bana esadla omuz omuza saldırın dediğine delilini göster?
size resim video yine inanmasınız onca alim çikdi işidin pisliğini anladi yinede inanmadiniz
bir örnek irak irak islam devleti nahşibendi ordusunu tekfir etmişti şuan berarberler dahasi diriliş ordusu yani sahveci şuan beraberler dahası baaz beraber

A Çevrimdışı

abdallah1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
size resim video yine inanmasınız onca alim çikdi işidin pisliğini anladi yinede inanmadiniz
bir örnek irak irak islam devleti nahşibendi ordusunu tekfir etmişti şuan berarberler dahasi diriliş ordusu yani sahveci şuan beraberler dahası baaz beraber
hiç bir alım işidin esadla omuz omuza saasdigini söylemedi. Bu iftira oluyor. Daha yeni rakkada 6 tane sebbihayi idam etti

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
az önce habertürkte gösterdi işid nusrete ve diğer gruplara kaç koldan saldırmış 2bölgeyi nusretten almış Sami el uraydi dedikleri doğru çıkıyor Allahu alem..

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adnanin bir sözü vardi bagdadi kerbalayi alcagiz demek şifreliymiş asıl hedef halepmiş
birde halifenin sınırlari belli diyaladan halep yani kerbela bağdat yok

A Çevrimdışı

abdallah1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bağdati kolaymi almak okadar ABD İran rusya ve diğer kâfirlerin desteği var devamlı uçaklar bombaliyor alınan şehirlerde irak askerinin kacmasindan oldu. Halep bağdata göre daha kolay bir yer bugün haberlerde işidin Halep'e ilerlemesi diğerlerin çekilmesi ile oldu

Yeni bir var kuzey Halepden paylaşan islami Cephe Twitter işid rejimin elinde olan Şeyh neccarda avantajlı durumda cepten yazıyorum linki atamıyorum kullanıcı adı islamic front Focus inanmayan bakabilir

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyede gerçekten şu anda vallahi ısıd sayesinde esedin belini kıracak mücahid sayısı çok azaldı..dua edelim Rabbim bu şer güçleri islah olmaz iseler kahretsin..amin..

Kardeşler kaynak sormayın..yeni İslam Halifesi recep bey Cumhurreis olduktan sonra ilan edecekmiş,bunuda hicret etmeyenlere kolaylık olsun diye yapacakmış..yinede kaynak vereyim..:)
kaynak: el arabiafake haber

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hiç bir alım işidin esadla omuz omuza saasdigini söylemedi. Bu iftira oluyor. Daha yeni rakkada 6 tane sebbihayi idam etti

peki neden suriyede nusra ile savaşıyor... nusra geri çekildikce üstüne üstüne gidiyor... bunun bir izahatı varmı... herkesin malumu ki ışıd nusra çatışmasını ışıdın tavrı başlattı...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah müslümanların yardımcısı olsun, Deir ez-zor işid'in elinde.. Halep'te azez'e ilerliyorlar. Bu noktadan sonra biat etmek en iyisi gibi..

Daha fazla kan dökülmemesi için.. Allah şu işid'in gerçek yüzünü (harici bile olsalar samimim olup olmadıklarını) bize net olarak göstersin.

Zaten biat edildiği takdirde işid'in gerçek yüzü ve rejimle çatışıp çatışmadığı ortaya çıkacaktır kanımca..

Nusra bayağı dağılmış gibi gözüküyor, inşallah işid katliamlarına bir son verir de daha fazla müslümanın kanına girmez..

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
Eninde sonunda Suriye ve Irakta bütün Gruplar Islam Devleti Bayrağı altında birlesecek. Niye? Sevin sevmeyin baska bisey ama stratejik olarak Islam Devleti öbür gruplardan kat be kat daha güçlü ve akıllı davrandi. Tutamicaklari yerleri bıraktılar, Önemli yerlere odaklandilar önce. Önemli yerler neresi? Nehirlerin, Petrollerin olduğu yerler. Buraları kontrol eden er veya gec bu savaşı kazanacaktır.

Ben harici olduklarina inanmıyorum. Ki Harici olsalardı, bu kadar güç ile Müslümanların tovbelerini kabul etmez, direk keserdi.

Benim gördüğüm o ki, Islam Devletinin istiyorki Mujahidleri kendi çatısı altında birleşin. Bunun Müslüman kanı dökseler bile yapmaya çalışıyorlar.

Doğru yanlış bilmiyorum, bildiğim tek Sahabelerinde bu gayret için birbirleri ile Savastigidir.

Su anda gerçekci olarak olabilecek en iyi sey, Nusranin fesh edilip Islami Devlete biat etmesi, ve Cevlanin Suriye Emiri olarak atanması.

Su an hiç bir grup Islam Devleti karşısında durabilicegni zannetmiyorum. Zaten onun icin Nusret Cephesinin bi cok üst düzey Mucahidleri Ebu Bekr el Baghdadiye biat ediyor. En son Nusranin Doğu Bolgesinin fetva sorumlusu biat etti. Yakında niye biat ettiğini aciklicak in sha Allah

Üst Ana Sayfa Alt