Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid'e Karşı Savaşın Fetvası

Duri ribe Çevrimdışı

Duri ribe

Üye
İslam-TR Üyesi
Hayvanlara hakaret olmuş olabilirim kusura bakmayın...
Bu arada ışidçiler ne diye duruyorlar da gidip biat etmiyorlar şaşıyorum...Koşun biat edin!

bu adam(duri ribe nickli) partilere oy veren ve şiddetli şekilde savunan bir müşrik.Hemde hüccet ulaşmış olmasına rağmen oy veriyor ve şiddetli bir şekilde tartışmaya giriyor.Bu haliyle müslüman değil.O yüzden adaletsiz olması ve terbiyesiz olması yadsınacak birşey değil.Müşrikler pisliktir(necis)

aşağıdaki duri ribe adlı müşriğin yorumundan alıntıdır bakınız;

"Chp li olsaydım 1920-30 lara dönmek için hararetle oy kullanmanın caiz olmadığını müslümanlara telkin ederdim. Hiçbiri kullanmasın biz başa geçelim analarını ağlatalım tekrardan.Elhamdülillah böyle bir durumda değilim. bu konuya da bakabilirsiniz."

işte kanıt.Nokta.

Oy vermekle müşriklik arasında nasıl bir alaka kurarsın? Ben Allah'ın hükmüyle hükmedilmesin ve meclistekilerin yaptıkları da doğru mu diyorum?Hüküm Allah'ın değildir halkındır, cühhalindir mi diyorum?
Ben sadece kafirler hükmetmesin istiyorum. Yine müslümanlara zulüm edilmesin istiyorum. Bu hayal değil olmuş bir şey.Küfrün mutlak hakimiyetinde camiler yıkılıp satılmadı mı? Ahır yapılmadı mı?İslam yasaklanmadı mı?
Yine yeni gelen partiler ile bu zulümden kurtulduk!
Oy kullanmak şirk deyip müslüman bırakmayanlar! Milyonları şirkle, küfürle itham basit bir şey değil. Oy kullanmayın ey Müslümanlar ne demektir?Ey müslümanlar oy kullanmayın, meclise girmeyin demek ile bunun tabii neticesi olarak küffar mutlak hakim olsun demek arasında ne fark var!Küfrün mutlak hakimiyetini kim ister? Kim bu hakimiyette islamı yayabilir? Şimdi koalisyon olsa iyi mi olacak? Biz oyu amaç değil gideceğimiz yere araç olarak kullanırız. Yapılanları zaruret olarak görür ve müslümana hüsn-ü zan ile bakarız.
Bu konu ile ilgili Abdullah Yolcu hocanın videosunu paylaşmıştım.Vacip olduğunu uzun uzun açıklıyor. İzleseydiniz nerede yanlış yaptığınızı anlardınız. Ama ne yazık ki yersiz ve saçma ithamlara maruz kaldım ve konum kilitlendi. El-insaf!! Allah bize akıl, fikir ve basiret versin...(bu arada yadsımak(inkar etmek) değil garipsemek,necis maddi kir,neces manevi.Ayette neces diye geçer)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oy vermek ile müşriklik arasında tabiki alaka kurarım.Oy vererek bütün şirk ve küfre sende ortak oluyorsun.Velevki demokrasiyi kabul etmemiş ol kalbinle buğzet sonuç değişmez.Fiilinle suça ortaksın.Üstelik bakıyorum bilgisiz falan da değilsin.Avamdan daha bilgili duruyorsun.Ama şirk koşmaya gelince nefsine tatlı geliyor.İslamda önce kendini şirkten sakındırmak vardır.Sen kendini şirke sokunca oy vererek (senin açından diyorum) islam gelse ne olur gelmese ne olur?(zaten gelmez ya) vay efendim ben kendimi feda edeyim(küfre girerek) de yeterki islam gelsin diye bir anlayış islam akidesinde yoktur.Kaldıki oy verdiğiniz kafirlerin hepsi aynı sistemin parçasıdır.Sıkışınca tekfirci ışidçi diye kelimelere sığınmayın. bir tekfirci veya bir ışidçi doğru bir söz söylese sözü red mi edeceksiniz?insan Allah'tan zerrece korksa zaten bir şüphe duyar acaba bu adamlar ya doğru söylüyorsa hakikaten şirkse ahirette ne yaparım diye düşünüp yine oy vermez kendini sakındırır.Nerde kaldı bu kesin delillere dayalı hükümdür.