Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslam-TR Size Neyi Çağrıştırıyor?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Fıkhi bir husus kafama takıldığında Abdulmuiz hoca ne diyor diye baktığım site.. Mübarek meydan larousse gibi. Çoğu girişimde islam4ever hocanın ismine takılırım. Hoca bu ismi ararken çok uğraşmış mı diye.. İlk girdiğim sıralarda dikkat etmediğimden olsa gerek lever gibi bir şey okumuştum. Onunda hikmetini söylerse bu kadar mevzunun yanında bide şu isim kafamda boş yere yer kaplamasın. Mübarek birde kızdığı zaman mesajlarını okumak güzel oluyor. İyi fırça atıyor.. İhtilaf, kavga gürültü elbet var fakat olmasa zaten problem olurdu. Bırakın millet sorsun, insanlar itiraz etsin, bilen münâkaşasını yapsın, okuyanlarda bu farklı görüşleri ele alıp kendisine bir yol tayin etsin. Farkındayız hoca var birde.. Baya bir farkında duruyor. Mesajlar ile çok katılan birisi değilim fakat site en çok girdiğim siteler arasında.

selamun aleykum,

özelden insaAllah nickimin anlamini ve nedenini yazacagim. Firca konusuna gelince, asla öyle bir niyetle yazmam ki öyle yazma gibi kimsenin bir lüksüde olamaz. Bazen sert kacan yorum olabilir ancak mutlaka forumun görmeyip bilmedigi seyler vardir, durduk yere bir müslümana sert gidilmez.

Onlar kendi aralarinda merhametli, kafirlere karsi sert ve onurludurlar.

Farkli görüse gelince bu konuda her zaman kim olursa olsun bir yere kadar dinleme taraftariyim ve hatta cogu kez forum üyeleri bizi bile susturup o tür üyeleri forumdan sutlayabiliyor. Tabi defelarca üye olup burada masummus gibi yazanlarida cogu bilmiyor.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgisayar ve İnternetin bir işe yaradığını hissettiren site. Allah'ın izniyle burada ilmimi ilerletiyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bir sofi olarak bizim gözümüzde bu site tekfirci diye biliniyor, kendi gibi düşünmeyen üyeleri sünnetten delil bile getirseler allem edip kallem edip üyeliğini sonlandıran bir site.

Not: Akidem Hüseyin Avni Kansızoğlu, Ebubekir Sifil, İhsan Şenocak ile aynıdır. Lütfen başkalarının yanlışları üzerinden bana yüklenmeyin.
Sünnetten delillerinizi hâla bekliyoruz.

Bir diğer beklediğimiz ise, saydığın bu üç isim, diğer sofi büyüklerinden itikatteki farklarını isbatlamanız.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne bir eksik ne bir fazla , çağıran arkadaşın izini kaybettim ama Allah ondan razı olsun ,benim için site puzzle ımın eksik parçası desem ya da su akar yatağını bulur desem yanlış olur mu ??? Tabi burada siteyi akıl edip açanlardan da Allah razı olsun dememiz şarttır !

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Doğru bildiğim yanlışları bana gösteren

Herkese tavsiye ettiğim, ama arkadaşlarımın bile üye olmadığı

"islam-tr.org" yazısını görünce dahi mutlu olduğum

Samimi , doğru , güvenilir

Ve okumadığım daha birçok yararlı konuyu içinde barındıran bir forum sitesi