Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

islam-tr'yi Kimler Refarans Veriyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Foruma üye olmadan günlük ortalama giriş ve üye girişi oranı nasıl bilginiz var mı? Ben sitenin baya ilgi çektiğini düşünüyorum ama üye olmadan faydalanılıyor gibi geliyor bana.

Ciddi sekilde bir giris var ahi zaten konudaki sitemde bundan dolayi cok ciddi sekilde yararlanilan sitede pek yazar yok sorun da bu. Normalde bu sitenin 40 da bir hit alan sitelerde aktif olan yazar sayisi bizim suanki yazarlardan 10 kat fazla. : )

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ciddi sekilde bir giris var ahi zaten konudaki sitemde bundan dolayi cok ciddi sekilde yararlanilan sitede pek yazar yok sorun da bu. Normalde bu sitenin 40 da bir hit alan sitelerde aktif olan yazar sayisi bizim suanki yazarlardan 10 kat fazla. : )
Haklısın kardeşim insan sonuçta verdiği emeğin karşılığını gördükçe daha çok haz alır ve daha bir şevkle sarılırsın işine. Geçen bir arkadaş bana bu siteden örnekler veriyordu , bende kendiminde takip ettiğimi onun üye olup olmadığını sordum sadece takip ediyorum üye olmaya gerek yok dedi.
Yazar konusunda da haklısın ancak sende kabul edersinki bende dahil çoğumuz ilmi konuda yetersiziz , bu çoğu kez açılan konulara yönetici varken cevap vermemizi engelliyor. Ayrıca forumun başı derde girmemesi için her zaman rahatça yazılmıyor. Ümmetin bir çok konuda birlikte hareket edememesi maalesef buradada kendini gösteriyor, bazen kendi adıma söyleyeyim tartışma çıkmasın diye yazmıyorum. Bir de 13 yıl önce açılmış İslami bir forum sitesinde hemen hemen İşlenmeyen bir konu yok , Bu da forumun aktifliğini biraz etkiliyor.

Ben altı buçuk yıl önce üye olduğumda en yeni üye bendim Şu anda neredeyse en eskilerden biri oldum . Ama o gün üye olan kardeşlerden bu güne kadar kalan bir elin parmakları kadar anca var. Yani Sitede üyelerin sürekliliği sorunu da var. Eğer bu sizin için de bir sorun ise bunun üzerine de odaklanmak lazım.
Son olarak bir kardeş olarak tavsiyem Forum yöneticilerinin biraz daha aktif olması Abdulmuizz Fida, El muhacir haricinde aktif olan pek yok gibi kimsenin özelini bilemeyiz ama siz bile bazen aylarca görünmüyorsunuz ;)

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ben de emekli olmuş bi forum yöneticisi olarak, yöneticilerin neden aktif olamadıklarını söyleyeyim )

Herkes gibi yöneticilerin de aile, iş vs sorumlulukları var. Zaman zaman vakit bulunur, bazen de hiç vakit bulunamaz; herkes gibi.. Forum yöneticilerinin görevleri farklı farklıdır, ve görevleri her ne ise aksamaması için/tez elden bitmesi için düzenli ve kaliteli vakit ayırmak zorundadır. Bu kardeşler yeni konular arasında neler oluyor, vakit bulup bakamaz bile. Baksa bile, bu kez de o konuya mudahil olsa, gelen cevaplar sonrası kendi işine vakit bulup devam edemez. "Üyeler kendi aralarında durumu çözer inşaAllah" diye bekler bu yüzden. Umdukları olmazsa ancak o zaman devreye girmek zorunda kalırlar. Kısaca forumda yazı yazmak, sadece çok şartsa veya o an müsaitseler mümkün olabiliyor. Zaten en başta forum, üyelerin kullanması için var; yöneticilerin görevi ise kendi üzerlerine aldıkları işler. Onların yaptıkları işler olmasa, forum bakımsızlıktan ne hale gelirdi bilemiyorum. Üyeler bunları gözleriyle görmüyor diye, bazı yöneticileri bi iş yapmaz sanıyor belki ama gerçekte durum öyle değil.

Misal bu forumu çok çok eskilerden takip edenler bilir: İlmi konuların altlarına yapılmış sayfalar dolusu gırgır şamata yorumlar vardı, genç nesil tarafından yapılmış.. Hala bazı bölümlerde vardır, ama bilhassa ilme dayalı bölümlerde bu tarz konulara rastlayabiliyor musunuz? O mesajlar kendiliğinden havaya uçmadı, ciddi şekilde kalabalık bi yönetici topluluğu o mesajları tek tek ayıkladı. Ben de onlardan biriydim ve gündeme sadece uğraştığım işten yorulduğumda, çıkış yaparken meraktan bakıyordum. "Bi vukuat yoktur inşaAllah" ümidiyle )

Kısaca yöneticiler de insan ve onlar ellerinden geldiğince, kendi hayatlarından fedakarlık ederek burada görevlerini yapmaya çalışıyor. Forumda daha sık yazabilseler ne güzel olur, fırsat buldukça yazıyorlar da zaten. Ama bunun dışında onlardan aktifliği çok beklemek bence oldukça yanlış. Çünkü tek bi mesaj sonrasında bile, saatlerini alacak geri dönüşler almaları gayet mümkün. Bunları bizzat yaşamış ve görmüş biri olarak söylüyorum.

Not: Hala görevleri için çalışmakta olan tüm yönetici kardeşlere Rabbim kolaylık versin, amin..

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Selamün aleyküm
Öncelikle Forumu kuran ve yöneten herkesten Allah razı olsun. Kısa sürede bana çok faydası oldu.
Forumu daha aktif, dikkat çekici kılacak programlar falan olmalı. Mesela daha önceden ayın üyesi seçilip kitap falan veriliyormuş. Ya da haftanın belirli bir günü şu ve şu saatleri arasında yarışma olabilir ve kazanana kitap hediye edilebilir. Okuduğumuz kitaplar evde beklemekten kurtulmuş olur böylece.
Bir de tarikatçılar ,particiler, hariciler falan burdan dövercesine gönderiliyor.:) Örneğin Nureddin Yıldız hoca forumda pek sevilmese de videoları paylaşılabiliyor ki ben de paylaşıyorum. Ama Ebu Hanzala'nın videolarını paylaşmaktan çekiniyoruz. Bazı kardeşler bu konuda sertler. Bu da bu saydığım gruptaki kişilerin burdan kaçmasına neden oluyor gibi hissettim. Yanılmıyorsam veya bilmediğim bir şey varsa düzeltin inşâAllah

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
şüpheli yaklaştığım konular evet biraz fazlaca var burda yazıp konuyu sapote ediyormuş durumuna düşmek istemiyorum.toparlayıp bir konu açarım orda yazarım inşallah
En ciddi şubhen olanından bir tane buradan örnek ver de meseleyi bir anlayalım, devamını topluca soru cevaba açarsın.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

pek yazar yok derken ahı :)

sitede cok sey var bılgı kutuphanesı genıs yanı onceden yazılanlar bıle muthıs
Bunların uzerıne Guncel demekten baska bırsey dıyesı gelmıyor ınsanın :)

S Çevrimdışı

Saladin1

Üye
İslam-TR Üyesi
Direk yöneticileri biz seciyoruz, bunun icinde forumdaki gecmisine, ahlakina, ince anlayisina vs özelliklerine bakiyoruz.

Yine meraktan soruyorum, yönetici olmak istediğimden değil(yanlış anlaşılmasın)!

Diyelim ben geçmişte sizi üzecek şeyler yaptım, sonra düzeldim diyelim. Beni yönetici yapma şansınız olur mu?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yine meraktan soruyorum, yönetici olmak istediğimden değil(yanlış anlaşılmasın)!

Diyelim ben geçmişte sizi üzecek şeyler yaptım, sonra düzeldim diyelim. Beni yönetici yapma şansınız olur mu?

tabi ahi, hatta bu durum olumlu olur cünkü hatadan dönmek hayirli insanlarin yapabilecegi bir fiildir.

Nurullah İslam Çevrimdışı

Nurullah İslam

Üye
İslam-TR Üyesi
instagram ve facebook hesapları neden yok. ya da ben mi bulamıyorum
sen bulamıyorsun akhi :) yaklaşık iki sene önce pasif olan facebook sayfasını aktif etmişlerdi. ilk zamanlar grafik falan paylaşılması için ekip kurulmuştu bende o ekiptendim. allahualem sonradan grafik grubu aktif olmadığı için dağıldı. şuan ki sayfa ile de yönetici kardeşler ilgileniyor galiba.

https://www.facebook.com/islamtrcom/

E Çevrimdışı

Ebu Müsenna

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum, mesela Google a İslam ile ilgili birşey aratınca ilk çıkan İnternet sitesi sorularlaislamiyet oluyor ve sosyal medya da birisiyle konuştuğumuzda da geneli delili bu siteden getiriyor, ben bu siteyi 3 sene önce filan buldum Allah ın izniyle nasıl denk geldi hatırlamıyorum bile. Demem o ki o site ilk sırada olmak için Google a para mı ödüyor? Ben sinir oldum insanlar zaten araştırmayı sevmiyor bide birşey arattıklarında ilk çıkan bu site kolayına geldiği için orda yazan herşeyi kabul ediyorlar. Tabiki bizler gibi nasipleri var ise buraya ulaşırlar ama bu da bir engel gibi göründü bana bilemedim.

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Direk yöneticileri biz seciyoruz, bunun icinde forumdaki gecmisine, ahlakina, ince anlayisina vs özelliklerine bakiyoruz.

Şimdi Abdulmuizz Fida abi önceden bizim gibi burada yazardı ondan sonra mı yönetici oldu? Yoksa gerçekte bu işlerle uğraşan ilim irfan sahibi bir hocaydı buraya gelerek mi yazmaya başladı :)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Vallahi de billahi de art niyetim yok.Hocamızı merak edip dururdum.Haddimi aştıysam özür dilerim.

yok kardeşim art niyetli olmadiginizi biliyorum,

sadece bizi anlaminizi istiyorum, sırf bu sitemizden dolayı mahkemeler takipler vs türlü seyler var açık yazmak istemediğim ondan dolayı isim cisim vs islerine girmek istemiyorum ilk kez bu sekilde açık açık yazıyorum, ben üstü kapalı cevaplar verdikçe kardeşlerimizde sanki bir gizem varmış gibi üstümüze üstümüze soru soruyorlar, tabi onlarda da art niyet yok, sevdikleri icin, saydıkları icin öğrenmekt istiyorlar.

Ben şahsım adima 18 sene olacak netteyim şimdiye kadar ne isim ne cisim ne resim vs paylasimi olmadı yoksa nefis ister siz kardeşlerimizle direk cepten konuşalım gelip gidelim hasbihal edelim ancak güzel seylerin yürümesi icin bagrimiza tas basip sabr ediyoruz bu dünyada olmasa da ahirette sonsuza dek hasbıhal edelim diye...

Abdulmuizz abi de bizde cevremizde davet yapan müslümanlardaniz hem reelde hem internette gücümüz nispetinde calisiyoruz ben de , hocamız da sonradan bu sitede buluştuk ve bugun burada hep beraber calisiyoruz, bugun bir abdullah burada yarin bir muhammed gelebilir önemli olan hayrin devam etmesi.

Kardeslerimden ricam bu tür özelleri deşifre edecek sorular gelmesin zira yuvarlak sekilde yanitlar veriyoruz bazı sebeplerden ötürü.Haklarinizi helal edin.

Biz sizleri Allah icin seviyoruz.

Üst Ana Sayfa Alt