Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

islam-tr'yi Kimler Refarans Veriyor

D Çevrimdışı

Darimi

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum arkadaşlar, birçok sitede üyeler kendilerinin yada kendi tanıdıklarının reklamını yapmaktadırlar. Ve kendi sitelerinden olan yazıları başka sitelere ekleyip altına not düşüp bu siteden alınmıştır diye yazmaktalar.

Ayrıca gerek reelden, gerekse de msn'den tanıdıklarına tavsiye etmektedirler. Ben kendi çapımda az çok forum sitelerini ziyaretçi olarak dolaşıyorum, çoğu sitede bizim sitedeki çalışmalar eklenmekte çok azı dışında genelde sitemizin adresi not olarak düşülmemekte.

Burada yapılan çalışmaların daha çok kesime ulaşması ve yayının daha kaliteli olması için lütfen refanslarımızı arttıralım.

Şuan sitede ilim yönünden bereketli kardeşlerimiz mevcut ancak referans olayı ile bu kardeşlerin sayısı arttırılabilir.

Sizin de bu konuda düşünce ve katkılarınız olursa sevinirim...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Siteye gelip uzun süre kalanların bir çoğu msn'den özel davet ile olmuştur, aklımda kalanlardan mesala ABDULHAK'ın sitemize gelişi yöneticilerimizden ikraislam kardeşin karşılıklı daveti ile olmuştu referans eden ikraislam olunca bizde gönül rahatlığı ile evet dedik referans eden kişi sağlam olunca gelen kişide sağlam olmakta ve gelen ABDULHAK sitenin yükünü omzuna aldı yani bu derece önemlidir referans vermek.

Yine diğer yönetici kardeşlerimizden samanpan kardeşin vesilesi ile bir çok üye gelmiş olup senelerde sitemizde yazmaya devam etmiştir. İsim listesi uzun olduğu için yazamıyorum.

Sitemizde şuan devamlı nick olarak katılan, banlanmayanlar hariç 50 küsür devamlı üyemiz var bu 50 kişiden gün içinde ortalama 20 küsür yazı yazan var. Her 50 kişi 5 kişiye refarans verse gün için üye giren 250 kişi yazanlarda 100 kişi olurdu o zaman sitede geçilen sürenin de anlamı kat kat artar idi.

Lütfen bu talebi ciddiye alıp , kendisine kefil olduğumuz müslümanları siteye davet edelim.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
güncel inş... :)

evet akhiler duydunuz zilin sesini :D

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ahde vefa Günceli

Sâhi neden kimse sitenin reklamını, tanıtımını yaparken göremiyoruz? Tanıtımınız sebebiyle bir kimsenin faydalanmasından mı korkuyorsunuz?!

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
SubhanAllah öyle bir toplumda yaşıyoruz ki; okumayı ve araştırmayı sevmeyen, sorumsuz, bilgisiz ve bütün bunlara rağmen kendisini allame sanan anlayışsız çoğunluk.. Onlara yaptıkları şirk veya bid'atların İslam'da yeri olmadığını ve bu yaptıklarından dönmeleri gerektiğini anlattığımızda asıl bizim sapkın cahil gençler olduğumuzu savuruyorlar.. Onlara ayet ve sahih hadisleri bildirmemize rağmen ''bu kadar insan bilmiyor da.. falan da filan da.." diye klişe cevaplar veriyorlar.. Mesela ben şahsım olarak islam-tr yi bulana kadar söz meclisten dışarı birçok tozutmuş siteye denk geldim; kimisi bildiğiniz bid'at hurafe takımı, kimisi herkesi herşeyi tekfir eden insanda ümit bırakmayan harici olmayı bile haketmeyen cehennem çukuru(çünkü asıl haricilerde yalan yok ve amel çok hem de kendi amellerimizi onların yanında küçücük gösterecek kadar..), kimisi tağut sevicisi ve ecdad TAPICISI(çünkü sevip örnek ve ibret almaktan çok çok ziyade takıntıları var), kimisi hadis/sünnet inkarcısı, kimisi hadis/sünnet uydurucusu vs vb birçok fırka mevcud.. vasatı bulana kadar aşırıcıya cevab vermekte zorlandım, inkarcıya cevab vermekte zorlandım, her yeni karşılaştığım kötü niyetli sorular/sorunlar karşısında cevab bulabilmek için bazen sabahlara kadar interneti altüst edip araştırdım. Sorun İslam'da değil(haşa) vasat bir cemaat/site bulamadığım için ve kendi ilmim olmadığı için çok kötü dönemler/bunalımlar geçirdim. En son çoğunluğun zihnimde ördüğü ve beni anlayamadığım şekilde rahatsız eden bid'at ve hurafe duvarları bir dayanakları olmadığı için, daha doğrusu Allah swt hidayet nasib ettiği için bir bir yıkıldı ve artık Allah swt nın gösterdiği yolu gördüm meğersem İslam ne kadar da net berrak ve kusursuzmuş SubhanAllah.. Allah cc bize Resulullah sas in güzel örnekliği ve önderliği ile gönderdiği İslam'da üzerimizdeki yükleri hafifletmiş ve zincirlerimizi kırmış ama biz zalim insanlar rahat durmayıp kendi kendimize dini zorlaştırmışız ve bir sürü cevabsız ve gereksiz sorular/sorunlar türetmişiz.. Sözlerin en güzeli Allah'ın cc kelamı, yolların en hayırlısı Resulullah sas in yolu, işlerin en kötüsü dinde sonradan ortaya çıkan bid'at, her bid'at sapıklık, her sapıklık da ateştedir. Allah'ım senden başka hiçbir ilah yoktur, seni tenzih ve tesbih ederim, şubhesiz ben zalimlerden oldum.. Allah swt nın hidayet verdiğini saptıracak, saptırdığını da hidayete erdirecek hiç kimse yoktur.. Allah'ım bizi hidayete erdir, hidayet verdikten sonra saptırma.. Allah'ım aramızdaki beyinsizler yüzünden bizi helak etme.. Amin Ya Rabb.. velhasıl elhamdulillah bu site kurtuluşuma vesile oldu Allah cc hepinizi hayırla mükafatlandırsın, sizleri firdews cennetine alsın, Resulullah sas e komşu kılsın.. Amin. Referans ile ilgili konuya gelirsek; insanlara anlatırken ezber ilmim olmadığından ekran karşısında onlara cevabımı veriyorum ve buraya yönlendiriyorum. Tabi bazıları hatta çoğu "internete nasıl güveneceğiz geç bunları" gibi saçmalıklar öne sürse de onlara buradaki ayet ve hadisleri gidin kitabın aslından okuyun inanmıyorsanız diyorum. Tabi o da işlerine gelmeyince yok diyorlar bize kitabı getir. Bir seferinde bir kitab ile karşılarına çıktım(Mehmet Emin Akın hocanın KANDİL GECELERİ VE BİN YILLIK YANILGI) ona da ilmi bir cevabları olmadığı gibi ahmakça yüz çevirdiler ve yine çoğunluğu örnek göstererek dağıldılar.. Kaldı ki onlara açık ayeti ve hadisi okuduğum halde çoğu teslim olmuyor.. Allah swt sonumuzu hayr etsin..

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sitenin üye sayısının zekatının zekatı bile değil mâalesef.
Sapık sitenin sapıkları kadar bile olamıyoruz, sonra her türlü serzenişte bulunuyoruz. Gerçekten yazık

Buna üzülmemek lazım siz daha iyi bilirsiniz Kur'an da çokluk onlarca ayette yerimiştir. Ama emek veriyosunuz bu yüzden üzülebilirsiniz Allah azzevecelle emeklerinizi zayi etmesin

Abdulmuizz Fida

Admin
Buna üzülmemek lazım siz daha iyi bilirsiniz Kur'an da çokluk onlarca ayette yerimiştir. Ama emek veriyosunuz bu yüzden üzülebilirsiniz Allah azzevecelle emeklerinizi zayi etmesin
Takdir Allah'dan bize çalışmak düşer, sonuca değil sonuca sebeb olan gayretsizliğimize ve vurdumduymaz oluşumuza hayıflanıyorum.
Görüyoruz ki insanlar böyle bir bilgi deposu arıyor ulaşamıyor, biz de bunu bile bile ilgisiz kalıyoruz. Her türlü Sapıklar bâtıl davalarına nasıl yırtınıyorlar, biz ise sanki sitemizden utaniyoruz, veya akidesini bâtıl görüyoruz da insanlar sapıtmasın dermişcesine hayatımızdan bezmiş takılıyoruz. Oysa siteye her yeni gelen sanki kutublarda çilek bulmuşcasına foruma zor ulaşmanın şikâyetini yapıyor.
Bu kadar gündeme getiriyoruz yine tık yok. Birşeylerin kıymetini hep elden kaybedince mi anlayacağız?

Allah'a kâsem olsun, Allah rıdası dışında hiçbir dünya değeri bana buradaki emeği verdirtemezdi.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Foruma üye olmadan günlük ortalama giriş ve üye girişi oranı nasıl bilginiz var mı? Ben sitenin baya ilgi çektiğini düşünüyorum ama üye olmadan faydalanılıyor gibi geliyor bana.

C Çevrimdışı

chveneburi

Üye
İslam-TR Üyesi
ben formu takip ediyorum.çok konuda tatminde oluyorum ama tatmin olamadığım ve şüpheyle yaklaştığım konularda var.bütün şüphelerim kalkmadığı için referans olarakta veremiyorum.
bazı yönetici arkadaşlar biraz asabi en azından ben öyle görüyorum.az daha tahammüllü olamazmıyız

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Foruma üye olmadan günlük ortalama giriş ve üye girişi oranı nasıl bilginiz var mı? Ben sitenin baya ilgi çektiğini düşünüyorum ama üye olmadan faydalanılıyor gibi geliyor bana.
Ben üye olmadan önce de baya faydalanmıştım. Ahi inşaAllah senin dediğin gibi üye olmayıp faydalansalar da bizim için kardır. Çünkü hayra vesile olmak çok güzel bir nimettir. Hem kendimiz öğrenip hem elimizden geldiğince insanların da öğrenmesine ve kurtulmasına vesile olabilirsek ne mutlu bize..

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Önceden forumu bayağı irdeliyordum ama şimdi takip ettiğim üç-beş konuya mesaj gelmiş mi diye yoklamak için siteye bir günde defalarca giriyorum

Abdulmuizz Fida

Admin
ben formu takip ediyorum.çok konuda tatminde oluyorum ama tatmin olamadığım ve şüpheyle yaklaştığım konularda var.bütün şüphelerim kalkmadığı için referans olarakta veremiyorum.
bazı yönetici arkadaşlar biraz asabi en azından ben öyle görüyorum.az daha tahammüllü olamazmıyız
Şubheli yaklaştığın konuyu bildiğin doğrusuyla delillendirirsin biz de düzeltiriz. Belki senin doğru sandığın veya şubheyle yaklaştığın konu doğrudur. Bu sebeble önce siz şubhenizi gidermeniz için delilini sunarsınız, ya biz konumuzu düzeltiriz şubhen gider, ya da senin doğru sandığın konu hakkında hatan ortaya çıkar, düzeltirsin yine şubhen gider. Bu güne kadar kaç defa böyle yaptın?

Bazı üyelerin asabi olma meselesi ise, bazı üyelerden kaynaklanmaktadır. Sitemizde her türlü üye modeli olabildiği gibi yöneticilerin de bazısının asabileşmesi doğaldır, hatta zaman zaman gerekli de oluyor.

C Çevrimdışı

chveneburi

Üye
İslam-TR Üyesi
şüpheli yaklaştığım konular evet biraz fazlaca var burda yazıp konuyu sapote ediyormuş durumuna düşmek istemiyorum.toparlayıp bir konu açarım orda yazarım inşallah

Üst Ana Sayfa Alt